Keresés

Részletes keresés

vevő - eladó autó Creative Commons License 2021.06.12 -3 1 63108

Szia, ...mi voltunk pár éve, fantasztikusan éreztük magunkat, sok medence, jó programok, elképesztő kaja, kedves kiszolgálás .....hívj fel bátran ha kérdésed van (+36706006275), egyébként mi idén júliusban a Seaden Sea Planet-be tervezzük .... 

Előzmény: Törölt nick (63060)
Lizolee Creative Commons License 2021.06.12 0 0 63107

Szia, Nekem az oltási igazolványon (plasztik kártyán) automatikusan felkerült az útlevél, és szem.ig. számom. 

Előzmény: vevő - eladó autó (63106)
vevő - eladó autó Creative Commons License 2021.06.12 -2 0 63106

Sziasztok!

 

Lenne pár kérdésem Hozzátok, lécci ha tudtok .... írjatok hasznos válaszokat. Koszi előre is.

Szeretnénk utazni júliusba a török riviérára nyaralni.

Beszéltem utazás irodával, és az egyik azt mondja, hogy  a két oltást követő 15. napon lehet beutazni törökbe (minden kötelezettség nélül), illetve a másik azt modja, hogy az oltási kártyán az útlevél számnak "kellene" szerepelni, nekünk sajnos a regisztációkor a szem.ig.számot adtuk meg ....

Tud erről valaki - valamit? Volt már valaki kint idén nyaralni? Maszk és korlátok vannak e a hotelekben? Mert nézve 2020-as videókat, az ételek korláttal vannak elválasztva, és a személyzet szed Neked, amit kérsz, de túl messze van, tehát meg se tudod nézni, hogy mit kérsz - miből eszel.

Ha van hasznos infód, kérlek írj. Köszi - yani

VBné Creative Commons License 2021.06.12 -3 0 63105

Hát igen.És milyen jól esik az embernek a törődés.Ezzel sok utazót meg is tudnak fogni, h ilyen figyelmesek.

 

 

Előzmény: hunaqua (63103)
CsanHan Creative Commons License 2021.06.11 -2 0 63104

Köszönöm szépen a válaszodat! Egyelőre úgy néz ki, hogy nem ez a hotel és nem is Törökország lesz a befutó... 

 

 

Előzmény: malazs (63087)
hunaqua Creative Commons License 2021.06.11 -3 0 63103

Tavaly előtt egy ITS nevű Kölni irodával mentünk. Az nem ,hogy a papírokat küldte nagyon pontosan,hanem más email-ek is jöttek.

 

Olyanok pl:

 

Szóltál a családodnak,hogy elutazol,hogy ne ijedjenek meg,hogy hol vagy?

   vagy

Ki fog gondoskodni a kisállataidról,megszervezted?

  vagy

Elintézted,hogy a növényedet öntözzék addig?

 

:-)

Előzmény: VBné (63096)
Maria Franyo Creative Commons License 2021.06.11 0 0 63102

Sziasztok! Megy valaki 18-án Side-be?

 

VBné Creative Commons License 2021.06.11 -3 0 63101

Szia!

Publikus,utazási iroda,Time 2 Travel.Nekünk bevált,küldi az akciókat is.Most nagy szerencsénk volt, vagy elírták a

 

az árát, de itthon nem mentünk volna ennyiért,és ez all inc.Muszáj volt lecsapni rá,így nem is válogattunk,de ha

 

napokig néztem volna is, fene tudja, h jött volna-e? jobb hely.Kemer lesz a L.Ancora hotel.Mint minden

 

szállodánál van jó és van rossz vélemény,de ennyiért amibe került jó lesz.

Előzmény: Potyeszne (63100)
Potyeszne Creative Commons License 2021.06.11 0 0 63100

Köszi,már kezd tisztulni a kép a keresgélést illetően,de semmit nem vesztek,ha van egy megbízható ügyintéző...

Ha publikus az elérhetősége,akkor szívesen fogadom.

Ti hova mentek?

Előzmény: VBné (63096)
dahabibi Creative Commons License 2021.06.10 -1 0 63099

Szuper, köszönöm. :)

Előzmény: malazs (63098)
malazs Creative Commons License 2021.06.10 -2 0 63098

A Revolut is mastercard vagy Visa nem? Amennyiben rajta van ezen kártyakibocsájtók logo-ja, akkor egyenértékű a többi mastercard vagy visa kártyával, tehát ahol kártyával lehet fizetni ott elfogadják.

Előzmény: dahabibi (63097)
dahabibi Creative Commons License 2021.06.10 -2 0 63097

Elnézést, ha kicsit off, de remélem belefér. Van valakinek tapasztalata a Revolut kártya használatával Törökországban? ATM-ből készpénzfelvételről találtam több véleményt /sajnos az korlátozott összeg/, az érdekelne, hogy mennyire elfogadott a Revolul kártyával való fizetés pl. szálláshelyen, vendéglátóhelyeken.....

 

VBné Creative Commons License 2021.06.10 -2 1 63096

Szia!

 

Mi most megyünk és 1 lépést sem tettünk keresgéléssel.Van 1 hölgy utazási iroda mögötte,ő szervezte már a talán harmadik utunkat is.Megadod a paramétereket és messengeren küldi a lehetőségeket.Utána mindent intéz.

Nem reklám, sőt személyesen nem is ismerem,de nagyon korrekt.És ami nálam még a lényeg,hogy küld mindent időben.

Az EtI-vel jártam úgy, hogy nagy könyörgésre az utolsó órában kaptam mindent kézhez.Idegjátszma volt.

Előzmény: Potyeszne (63088)
malazs Creative Commons License 2021.06.09 -1 0 63095

Igazán nincs mit.

 

Amit lehet megteszünk mi is, ne érjen meglepetés.

Előzmény: dahabibi (63094)
dahabibi Creative Commons License 2021.06.09 -1 0 63094

Köszönöm szépen.

 

A hónap végén utaznék, sajnos addig nem lesz meg az EU-s zöldkártya.

Azt fogom követni, amit a végén írtál. Inkább mindent beszerzek, mint valahol probléma legyen.

Előzmény: malazs (63093)
malazs Creative Commons License 2021.06.09 0 0 63093

"

2021. 05. 11-től Magyarország állampolgárai korlátozás (negatív teszt, kötelező karantén) nélkül léphetnek be Törökországba a két ország közötti megállapodás értelmében, amennyiben rendelkeznek a koronavírus elleni védettséget (beoltott, vagy fertőzésen átesett) igazoló, magyar illetékes hatóság által kiállított, érvényes megfelelő igazolással (védettségi igazolvány), függetlenül az oltáshoz használt vakcina típusától. A török szabályozás hasonlóan korlátozásmentes belépést tesz lehetővé a védettségi igazolvánnyal rendelkező személyekkel együtt utazó, oltással nem rendelkező 18 év alatti gyermekeknek is. 

A 2. c) pontban ismertetett regisztrációs kötelezettség a védettségi igazolvánnyal utazókra is érvényes! (2021. március 15-től a Törökországba belépni kívánó utasoknak formanyomtatványt kell kitölteniük a https://register.health.gov.tr oldalon keresztül.)"

 

https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?torokorszag

 

Elvileg ez a hiteles és mérvadó. Persze senkit sem vigasztal ha egy török határőrrel kellene erről vitázni. Volt róla szó hogy az EESZT rendszerben is megjelenik angolul is az oltási igazolás, illetve a védettségi app is fogja tudni. Nem tudom hogy ez működik vagy sem.

 

Az Angol nyelvű oltási igazolásokról eléggé vegyesek a beszámolók. 3 órája kaptuk meg a 2. oltásunkat, nekünk a háziorvos kiállította, sőt akik velünk egyszerre voltak most, de nem kérték külön, ők is megkapták angol nyelven is. Elvileg az oltópontokon akiket ott oltottak díjmentesen kiállítják. háziorvos is kiállítja aki nála volt oltatni,de az meg háziorvos függő hogy számol-e érte külön díjat. Elvileg erre van lehetősége. Amennyiben júli1 után utaznál akkor elvileg már elérhető lesz az EU-s is, gondolom az elve több nyelven is.

Mi úgy készülünk hogy védettségi kártya+angol nyelvű oltási igazolás+ APP, + ha lesz akkor EU-s vakcinaútlevél.

Előzmény: dahabibi (63092)
dahabibi Creative Commons License 2021.06.09 -1 0 63092

Elnézést kérek mindenkitől, ha már unalmas a téma, de most már nagyon össze vagyok zavarodva a törökországi oltási igazolás kérdésében, napok óta olvasgatom a cikkeket, a hozzászólásokat, de nem jutok előre.

Egy másik utazási fórumon azt írták, a védettségi kártya mellé kell az oltást igazoló papír is, ráadásul angol nyelvű.

Én korábban kaptam meg az oltásokat, akkor még csak magyar nyelvű igazolást adtak ki. Többen írtak arról, nem volt egyszerű beszerezni az angol nyelvűt, így ha nem szükséges, nem foglalkoznék vele.

Köszönöm, ha tudtok segíteni.

malazs Creative Commons License 2021.06.09 -1 0 63091

Biztos hogy lesznek idén is. Egyelőre szerintem még a tapogatózás megy az irodák részéről is,illetve sok hotel még mindig nem nyitott kint.

Előzmény: Potyeszne (63090)
Potyeszne Creative Commons License 2021.06.09 0 0 63090

Köszi Malázs!

A Taurust és Tuit még nem néztem,de az összes többit már igen.

Illetve ez a német oldal is új számomra,de mindenképp érdekel.

Nyilván el kell fogadnom a mostani árakat,lehet,hogy eddig csak szerencsém volt,hogy 2-3 éve kifogtam jó akciós ajánlatokat.

Előzmény: malazs (63089)
malazs Creative Commons License 2021.06.09 -1 0 63089

Szia!

Gyüjtőoldalak szintjén :startutazás vagy invia

Saját utazásszervezők:Sun and Fun, Orex travel, Anubis, Kartago tours, Taurus reisen,Tui

 

Náluk érdemes nézelődni. Illetve ha ki tudod ismerni, vagy van a közelben németül beszélő ismerős, akkor az ab-in-den-urlaub.de oldalon is vannak már Budapesti indulással utak, közvetlen járat (Leginkább Sunexpress)

Előzmény: Potyeszne (63088)
Potyeszne Creative Commons License 2021.06.09 -1 0 63088

Sziasztok!

Segítenétek nekem,hogy mely oldalakon érdemes last minute utat,esetleg egyéb akciós utat vadásznom?Hetek óta nézegetem,persze a nekem tetsző utazások ára az egekben...

Netán tudtok valamit az airstop.hu oldalról/közvetítőről?

Köszönöm,ha segítetek/ajánlotok valamit!!

malazs Creative Commons License 2021.06.08 0 0 63087

Szia! Csak hallomásból és utánaolvasásból tudok mondani bármit is.

 

Attól függ hogy mik az elvárások, milyen út lett erre cserélve. Ha Spanyol,Görög All Inclusive hotelek nagy részéhez hasonlítjuk akkor jó választás, igen nagy eséllyel meghaladja azok színvonalát. Amennyiben más török hotelekhez nézzük, mondhatni egy átlagos középkategória.

Ami lényeges esetleg az az ár/érték arány, amennyiben jó árban sikerül foglalni akkor teljesen jó és megfelelő.

Az utazói beszámolók és képek sokat segíthetnek hogy megfelelőnek találjátok vagy sem.

Érdemes utánanézni a tripadvisor, Holidaycheck oldalakon, illetve a Google értékelésnél, illetve a hotel facebook oldalán is.

Előzmény: CsanHan (63086)
CsanHan Creative Commons License 2021.06.08 -1 0 63086

Sziasztok!

 

Sajnos módosítani szükséges a nyaralási úticélunkat a hatályos beutazási szabályok miatt, ezért a látókörünkbe került Törökország és az alábbi hotel:

Hotel Seher Resort & Spa ***** Side

http://www.seherhotels.com/resort/side

 

Esetleg van infótok róla? 

 

Előre is köszönöm a segítséget. :-)

malazs Creative Commons License 2021.06.06 0 1 63085

Ez is Egyiptom. Mint írtam én megértem azokat akik szeretik és többször is visszamennek, mert azért van miért. Viszont azért ne akarjon meggyőzni senki hogy jobb nyaralóhely mint pl Törökország. Van amiben nem hasonlítható, ez a Vörös Tenger, épp van még 1-2 dolog talán, de számomra összességében a közelébe sem érnek a törököknek és ennek a legfőbb oka az ott élő emberek. Vannak a törököknél is koszos,szemetes részek, mondjuk az sem hasonlítható az Egyiptomihoz, de nálunk nincsenek? Csak azért a mérték sem mindegy, meg mondjuk az hogy 3 alkalommal vittek volna bennünket "külsős" étterembe, de belépve épp a szagokat megérezve el is ment az étvágyam. A töröknél az útszéli tákolt kifőzdés is higiénikusabb és simán vállalható. Beutazva nem az a legfőbb tanács ugye hogy első utad a gyógyszertár legyen Antinal-ért, meg vigyél házi pálinkát is hogy komoly gond ne legyen.

Előzmény: Törölt nick (63083)
hunaqua Creative Commons License 2021.06.06 -1 0 63084

Ez is mindenkinek más. Nekem semmi extra Antalya,kerülöm is. Sokkal jobban szeretem Alanyát vagy a Riviéra másik végén Kusadasit. Nekem hangulatosabbak sokkal ezek a 100-120e. lakosú nyaraló városok.

Előzmény: Törölt nick (63083)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.06 0 0 63083

Ha írnál egy útikönyvet Egyiptomról és ezeket beleírnád szerintem senki sem menne oda ezek után! :)))) Szörnyű még olvasni is mivel eléggé vizuális vagyok és érzékeny a szagokra. :D

Azért eddig bármelyik (kivéve Tenerifet) nyaraló helyszínen voltam mindig konstatáltam magamban hogy oda nem költöznék. Tenerifere meg nem mennék vissza nyaralni csak ha lenne saját nyaralóm fűtött medencével. Akkor az jöhet. Ott jó volt csavarogni meg bulizni bár most migráns ügyileg nem tudom mi a helyzet. A Törökök is elég koszosak tudnak lenni a nagy csillogás mögött azért lehet a részleteket látni. Mondjuk Antálya városa tetszett de nem élnék ott sem.

Előzmény: malazs (63082)
malazs Creative Commons License 2021.06.05 -3 0 63082

Az illatok helyett meg inkább csak szagokat éreztem. A reptéri mosdóban bokáig érő húgy miatt, a Luxori étteremben a "hús" miatt, Hurghadán szintén a húsok miatt amik szabadon hűtetlenül lógnak, a Nílus melletti csatornáknál a rengeteg szemét miatt, a halpiacon sem klasszikus halszag érződik, inkább a rothadt halak és belsőségük szaga.

 

Ami biztos hogy 1 dolgot sikerült nekik, meggyűlöltetni velem a helyet, semmilyen más helyet nem utálok ahol jártam,csak ezt.

Előzmény: Róbert333 (63080)
malazs Creative Commons License 2021.06.05 0 0 63081

A Vörös tengerrel valóban nem vetekszik.

 

A többit simán hozza, jó nem épp homokos sivatagot,de bőven többet.

Előzmény: Róbert333 (63080)
Róbert333 Creative Commons License 2021.06.05 0 2 63080

Jó azért ne felejtsük el mi minden szól Egyiptom mellett amit a többi nem tud nyújtani:

 

-vörös-tenger (Csak lenezel a tengerfenéken aztán uszkalnak a színes halak)

-sivatagban csuszkalhatsz a homokduneken, visszaindulsz  quaddal a varosba, majd radesteledik egy valódi sivatagban...

-csadorban mindenki...imara hívás,stb...

-és pont maga a kosz,mocsok,vizipipazas,ízek,illatok

(van akinek épp ettől autentikus)

 

Na ezt ennyire erősen még török sem tudja nyújtani.

 

 

 

malazs Creative Commons License 2021.06.05 0 1 63079

2szakaszban azért viselhető. Az 5 órás Tenerifei Wizz-től én is kifeszültem, a 2+9 órás az viselhetőbb volt.

Előzmény: Törölt nick (63078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!