Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.26 0 0 2652

Ha 11-én este indul a géped Bécsből, akkor gondolom 10-én tudsz itthon csináltatni egy tesztet délután...

17 és 27 között majd rád dudálok ha látlak :)

Előzmény: bazse.ht (2651)
bazse.ht Creative Commons License 2021.05.26 -1 0 2651

Sziasztok, légyszi segítsetek, kezdek elveszni az információkban. A következő itinerhez szeretném passzítani a beutazási szabályokat, és szeretnék egy megerősítést vagy cáfolatot erről.

Tehát június 11-én indulunk Bécsből Lisszabonba, majd

13-án Floresre (Terciera bő 2óra átszállás), majd

16-án Corvora, majd

17-én Sao Miguelre, és végül

27-én Bécsbe (2óra tranzit Lisszabon)

2 felnőtt, (oltva/féregtelenítve, összes kötelező nap letelt a 2.oltás óta) és egy 7 éves gyerek.

Itt tartok jelenleg a beutazási rejtvényben:

Bécsig ok, mindenben jók vagyunk.

Lisszabonba teszt kell, nekünk is, lányunknak is, csinálunk. Itt az nem tiszta, hogy már a gépre szálláskor kell, vagy addig a szállodába zárnak Lisszabonban amíg nincs eredmény?

Azorira is teszt kell, de már csak felnőtteknek, ha jól időzítünk, akkor az induláskori teszt még épp belefér, ha nem akkor még1 kör turkálás. Itt már a tercierai átszállás belépés lesz, vagy csak Flores? (Egy jegy, de TAP-ról SATA-ra) Az a 3 óra +- lehet hogy pont elég lenne az 1 tesztes megoldáshoz.

Valahol olvastam, hogy Azorik valami 35-50 eurós vouchert adnak a beutazáshoz szükséges tesztek mellé, ez igaz, vagy tényleg elvesztem?

A szigetek között úgy értelmeztem, hogy csak akkor kell teszt, ha Sao Miguelről mész az aprók felé, fordítva nem. Ez igaz?

Az ismétlőtesztek még vannak? (6, 12, stb naponta)

Ez így rendben amiket írtam, vagy van ami nem, esetleg kihagytam valamit?

Vagy ne szarakodjak vele ennyit, addig úgyis megenyhül ott is a hangulat?

Köszönöm előre is.

t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.25 -1 0 2650

. Kicsit kezd beindulni az

élet a városban. Hétvégére még ez a szépség is

leparkolt pár napra.

 

t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.12 -1 0 2649

PDL repteren majd eligazitanak. 6.napira abban a parishban (megyeben) ahol laksz majd annak a kijelolt eu intezmenyebe kell majd menned. 

Előzmény: vbtami823 (2647)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.11 0 1 2648

Ennyim van, ha nem lett volna még meg neked: https://destinoseguro.azores.gov.pt/?page_id=8908

 

Előzmény: vbtami823 (2647)
vbtami823 Creative Commons License 2021.05.11 -1 0 2647

Sziasztok!

 

21-én utazunk PDL-ba, 27-én megyünk át Picora. 

Nagykövetségtől azt az információt kaptam, hogy 7. nap után kell teszt, de csak São Miguel szigetén van tesztelési lehetőség és mi akkor ügye már Picon leszünk. 

Viszont azt is mondták, hogy a szigetek közötti utazáshoz is kell teszt, ez esetben ha megtörténik a 6. napon mielőtt elhagyjuk PDL-t gondolom az elfogadható megoldás.

Valaki volt hasonló helyzetben? Amennyiben igen, nagyon hálás lennék, ha megosztaná a tapasztalatait ezzel kapcsolatban. 

Illetve arra is kiváncsi lennék, hogy milyen módon és hol kell jelentkezni tesztelésre?

 

Köszönöm előre is!

Strawberry1990 Creative Commons License 2021.05.09 -1 0 2646

Szia !

Nagyon köszi az infot ! :) 
Igaz mi majd augusztus végén utazunk ami még nagyon messze van de majd addig biztos kérdezni fogok mi a helyzet ott :) 
Remélem addigra figyelembe veszik majd az oltást de ha nem , akkor sem rezelünk be . :D 

Előzmény: mnewjnbcu (2645)
mnewjnbcu Creative Commons License 2021.05.09 0 1 2645

Szia,

PCR tesztet kérnek jelenleg.

itt a délelőtt 11-kor levett autós teszt (orrban turkálós🥶) eredménye másnap reggelre megjött.

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.09 -1 0 2644

Ja még egy. Ennek az autós tesztes dolognak mennyi idő alatt jön meg az eredménye?

Előzmény: mnewjnbcu (2642)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.09 0 0 2643

Szia!

Antigén tesztet elfogadják, vagy csak az rt-pcr-t?

Németeken keresztül mennék júniusban - tudom addig sok változás lehet - de jelenleg a reptéri tesztelő hely azt állítja hogy a Lufthansa gépekre a németekig elég az antigén teszt. Ennek kb 20 perc alatt van meg az eredménye, ez a fő előnye.
Ha a németektől a portugálokhoz már az rt-pcr kell akkor almás az antigén.

Előzmény: mnewjnbcu (2642)
mnewjnbcu Creative Commons License 2021.05.09 -1 0 2642

Lassan egy hete vagyunk újra itt Ponta Delgadaban. Mától enyhítettek az intézkedéseken, az éttermek újra nyitva lehetnek ebédidőben, kedden nyitnak az iskolák. A beutazás feltételei számunkra se voltak egyértelműek, így írtam az itteni egészségügyi hatóságnak (indulásunk idején Portugália kontinensi részén a magyarokra 14 nap karantén várt, annak ellenére, hogy a repülőre való felszállás feltétele volt a negatív PCR teszt). A válasz megnyugtatott: negatív PCR-teszt és a szokásos 5. és 12. napon ismétlés (ingyenes PCR-teszt autóval áthajtós sátorban, kedves fiatal személyzettel), az oltást egyelőre nem veszik figyelembe.

Ha valakinek van kérdése, szívesen válaszolok!

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.08 0 0 2641

Bedobnak az óceánba és megmutatják merre van Európa :-D

 

Ha nem kezdenek el kommunikálni a beutazási lehetőségekről, akkor felejtősre tehetik az idei szezont is. Akkor sokan elvetjük az Azorit és megyünk kommunikatívabb desztinációk felé. Tavaly Madeira már konkrétumokat mondott, amikor az Azori még csak megpróbálta tisztába tenni saját zavaros gondolatait.

Előzmény: t-boyfalva (2640)
t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.08 -1 0 2640

Teszt szeintem biztosan kelleni fog. Nekem van mar oltasom de nem erdekelte a hatosagokat. Mondjuk az helyiek azert igy nyugodtabbak velem szemben.

A 6. Napi tesztre tegnap lettem volna hivatalos de lekestem az e mailjuket amiben az idopontrol ertesitettek. Remelem nem a police jon ertem a hetvegen, 😁

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.08 0 0 2639

Elég sokan mennénk júniusban, de kevés a hír.

Mr. Hadley Creative Commons License 2021.05.08 0 0 2638

Tegnap tették közzé hogy mától lazábbak a korlátozások.

De semmi hír a várható beutazási feltételekről. Lesz-e 6. és 13 napi turka...

Nálad lesz?

Előzmény: t-boyfalva (2637)
t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.08 -1 0 2637

Hat PD ban nagy a nyugalom . Nem irom hogy uresseg mert az azert tulzas lenne de most latszik hogy akarmelyik uzletben is mekkora forgalmat generalnak a turistak. Kikoto szinte ures....Balnales stb kilove. Bar ez utobbit nem csekkoltam pontosan le. ..ja sajtosnal volt kis sor az utcan. Felteszem helyiek. Radio Popularban (helyi media markt) par ember lezengett. Amugy oltast itt nemreg kezdtek az idosebbekkel es az allami alkalmazottakkal. 

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.07 0 0 2636

Innen tájékozódom, ennyim van összesen: https://www.acorianooriental.pt

Ebből az jön le, hogy a regionális főfejes az aki bezárkódzáspárti, és a nép már ott is lazítana.

Mondjuk tavaly is ők voltak azok akik a leggyorsabban hozták meg az elszigetelődésre a döntéseket.

Előzmény: t-boyfalva (2635)
t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.06 0 1 2635

Itt a faluban az ettermek zarva vannak. Szam szerint 2 ami van😁.

Amugy a vendeglatason kivul minden megy  a megszokott modon. Tehenek legelnek es tejelnek. Kis utcakat gondosan sepregetik minden nap. Holnap megyek PD ba ugyezni. Majd korulnezek mi a helyzet. 

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.06 -1 0 2634

Turistaként vagy kinn?
Érdekelne, hogy mi van most éttermileg, tehát hogy működik ott most a házhoz szállítás vagy az elvitelre vásárlás.

Mennyire halott ott most minden?

Előzmény: t-boyfalva (2632)
Mr. Hadley Creative Commons License 2021.05.06 -1 0 2633

Mennyi időre mentél?
Helyiek azért zsizsegnek nem? Értem ezt úgy, hogy az élet normálisnak tűnik azért, vagy olyan mintha zombitámadástól tartanának?

Előzmény: t-boyfalva (2632)
t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.05 0 1 2632

Tegnap napkozben a varoskapunal a teren osszesen egy negytagu tarsasag volt. Raadasul biztos nem helyiek mert erosen fotozgattak. Szoval ez azert meg nagyon tavol van a turistaaradattol. A Ribeira dos caldeirosnal (kb talan igy kell irni) ma delutan volt kb 8 parkolo auto igy meg volt hely nekem is boven. Viszont legnagyobb banatomra meg a kis falusi kocsma is zarva. Azt mondtak meg 2 het aztan mar nezhetem onnan a naplementet. 

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 -1 0 2631

Mesélj majd!

Milyen a hangulat most ott?

Előzmény: t-boyfalva (2630)
t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.04 0 1 2630

  Vonat, Bécs, Ryanair. Pcr teszt és a sok macerás papírmunkát   a nagy lábtér némileg kompenzálta. 

 

 

 

Dydand Creative Commons License 2021.04.28 -1 0 2629

Ebből a szempontból (is) mi jó helyen lakunk, tök mindegy, hogy Pest vagy Bécs, esetleg Pozsony. 

Előzmény: Törölt nick (2628)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.28 -1 0 2628

Bécs messze van nekem. Kiesik a komfort zónámból.

Hogy értsd: ha taxit rendelek, akkor szeretem ha a ház előtt áll meg és nem kell sárga busszal felmennem hozzá két megállót, mert a pali csak odáig hajlandó eljönni.

 

Maiát meg onnan tudom, hogy én is kerestem északon helyeket, és emlékeztem rá.

Sao Miguelen kevés nekem tetsző szállás van. Ami meg igazán jónak tűnik annak a tulajdonosa agyilag van megzavarodva és azt hiszi a Burj Khalifában ad ki szobát. 

 

Előzmény: Dydand (2626)
Dydand Creative Commons License 2021.04.27 -1 1 2627

A skyscanneren van visszamenőleges ártörténet, ott meg tudod nézni az adott időszakra vettve hogy alakultak az árak az adott társaságnál ;) 

Előzmény: Strawberry1990 (2625)
Dydand Creative Commons License 2021.04.27 0 0 2626

Értek mindent, de mi a gond a bécsi indulással? Normális reptér, ingyen parkolás megvan, amin én csodálkozok, hogy ott is eléggé megritkították a járataikat (a jelenlegi állás szerint, ezért is van járatfigyelésben). Van Ryan-TAP combó is onnan, de azt nagyon nem szeretném :D

Ja, honnan tudtad, hogy Maia? Voltál már abban a házban?

Előzmény: Törölt nick (2624)
Strawberry1990 Creative Commons License 2021.04.27 0 0 2625

A Satánál mennyire szoktak hirtelen megugrani a jegyárak urak ?  Most Ponta Delgada - Sao Jorge 94 euro szeptember 5.én , nagyjából tartja az árát általában vagy hirtelen szoktak elkezdeni drágulni ? Mert akkor inkább ráugrok most :D 
Meg merem már kockáztatni , hogy augusztus végén beengednek mindenféle hercehurca nélkül a szigetre ha meg sokat genyóznak akkor idén nem költöm el náluk a pénzt hanem elviszem télen inkább Ománba :)

Törölt nick Creative Commons License 2021.04.27 -1 1 2624

A szeptemberem kitűnő volt, gyönyörű idővel. Szerintem a legjobb hónap az Azorin. Az októberem se volt rossz, egyetlen esős napom volt, de érezhető volt hogy ez már az ősz. Valahogy egy kicsit depresszívnek mondhatnám a saját érzéseim alapján.

 

Most várom mit lép az Azori önkori 30.-án, lesz e konkrét ötletük a nyitásra. Ha a kilátások pozitívak, akkor még egyszer rápróbálok a TAP-ra hogy hajlandó-e körbevinni Frankfurton keresztül vagy ragaszkodnak a számomra elfogadhatatlan bécsi gépükhöz.

Ha nem hajlandóak körbevinni, akkor bevócserezek, vagy ha nagyon felb.szom magam, akkor kiadom a behajtást profiknak én meg repülök a megbízhatóbb Lufthansával. 

A nyomorult TAP jegyeimet átirathantám egy novemberi Madeirára, de már nem bízok ebben a cégben, szerintem nem jönnek vissza télre sem a heti két gépükkel, meg úgy őszintén Madeira se kell nekem annyira novemberben.

 

 

Előzmény: Dydand (2623)
Dydand Creative Commons License 2021.04.27 0 1 2623

Nemtudommirekészülök :D D  Tokyót lemondtam, sajna bezárkózott az ország, gy újra jelenleg nem tervezünk odafelé. Viszont járatfigyelést állítottam be Ponta Delgadába is mind Pestről, mind Bécsből és Pozsonyból, eddig a bécsi indulás és érkezés látszik a legjobb megoldásnak. Két feladott poggyásszal kettőnknek 200 ropiból kijön (oké, tudom: nem kell feladni poggyászt, meert 2 pólóban is el lehet lenni három hétig. De aki ismeri a feleségemet az tudja, hogy minimum 10 kg ruhát fog vásárolni, aki meg engem ismer az azt tudja, hogy én meg 10 kg sajtot, 10 kg halkonzervet és egyéb dolgokat fogok hozni, ergo nem kell a "nem érdemes a feladott poggyász" szöveg, hadd döntsük már el mi, hogy mi a fontos nekünk ;) . De meglátjuk mit hoz még a következő pár hónap. Július végén-augusztus elején tervezünk foglalni, addigra talűn kialakul a vilűgban mi is lesz ;) 

Előzmény: Törölt nick (2621)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!