Keresés

Részletes keresés

tzh Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124735

Ez nem konzisztens UK szerte, Coventry and Warwickshire elorebb jar, mar marcius vegetol sorra kerultek az 50 alattiak, en is megkaptam Aprilis elsejen - nem viccbol, komolyan :)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (124734)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124734

Netszkvid, kerdes. Tudom nem vagy a helyemben, meg nem donthetsz helyettem, de a tanacsodat mindenkepp kikernem. Szoval ma olvasom hogy mar a 45 felettieknek kuldik az oltas meghivokat. Ami azt jelenti hogy en (44) a kovetkezo korben sorra kerulok, valoszinulek nehany het. Ismerven a sziv-gyomor/bel-stressz-panik-idegrendszer-akarmi problemamat, szerinted merjem beadatni most, vagy halasszam el par honappal amikorra (remelhetoleg) rendbe jovok?

Előzmény: netszkvid (124730)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124733

Na most kezd igazán gáz lenni a helyzet: https://www.bbc.co.uk/news/av/world-latin-america-56723439

Concern is growing in Brazil about the rising number of young people who are critically ill in hospital with Covid-19.

Research suggests more than half of patients being treated in intensive care last month were under 40.

Most már azt se lehet mondani, hogy az idosek izolaljak magukat, mert ha mar a 40-en aluliak is korhazba kerulnek (illetve braziloknal ok vannak tobbsegben), akkor gyakorlatilag mindenkinek izolalnia kene magat...

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124732

Ma voltam benn az új irodánkban először. Háááát... Sokkal nagyobb mint a régi, és sokkal puccosabban néz ki. De... Az abalakok nem nyithatók. Ráadásul olyan magasak az ablakok, és olyan szerencsétlen az asztalok elrendezése, hogy gyakorlatilag mindenkinek a montiorjába belesüt a nap/fény, szóval az volt az első, hogy mindenki lehúzta az árnyékolót minden ablakon, szóval ülünk minimális természetes fény mellett mesterséges világításban egész nap. A légkondi folyamatosan megy, és egyáltalán nem szabályozható sem a hőmérséklete, se a ventillátor sebessége, központilag szabályzott. Mondanom sem kell, hideg volt. Ja, és a beígért sok kis légbeömlő helyett pár hatalmas nagy, aki a légkondi "szélirányában" ül majd, azok szétfagynak garantáltan. Hatalamas egybenyitott irodák, olyan zajjal mint ha vasútállomáson lenne az ember (pedig csak kb. az irodai dolgozók negyede volt csak bennt). Mindenki mindenki monitorába premier plánba belelát, semmi privacy. Semmi fiók, semmi kisszekrény az asztalok alatt, hanem jóval arrébb 4 szint magasan 8-12 szélsességben áruházi-reptéri csomagmegőrző szerű kis boxok mátrix elrendezésben, amikbe ha az ember berakja a safety cipőit meg egy vizes palackot akkor tele van. A WC-k is reptéri-vasútállomás szerűek, nincs ajtajuk(!) hanem olyan "átgyaloglok rajta"-típusúak. A WC-k mellett vannak egyből a tusolók, és teljesen átlátszóak, azaz ha valaki tusol, akkor mindenki aki a piszoárokat vagy a mosdókat használja látja az embert tusolni. Álmennyezettel nem bajlódtak, olyan posztmodern stílusban minden láncokkal van a mennyezettre függesztve, minden krómnikkel (szerű), csövek, lámpák, kábelek, stb., még inkább üzemcsarnok jelleget adva az irodáknak. Az ebédlő nagy, viszont az ott helyben készült kaják horror áron vannak, egy kb. 4 decis leves 3.50, de ha elég 2 deci leves is, az "csak" 2.40, egy háromszögletű szendvics 4.00, egy ebéd-készkaja 5.50-től indul - ehhez képest a Marks & Spencer is tök olcsó... Szóval nem nagyon voltam elájulva...

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124731

4 konnektor szobankent? Az a kanaan! Nekunk van olyan szoba, ahol 1 azaz 1 darab konnektor van osszesen. Es a konyhat es a master bedroomot leszamitva minden helyisegben a konnektorok ugyanazon a falon vannak, azaz 3 falon nincs konnektor egyaltalan.

Előzmény: netszkvid (124729)
netszkvid Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124730

"Foleg akkor amikor nincs is rola papir meg a fene tuggya mi van a fiolaban ugyi?"

 

Ez nem tudomanyos kerdes :-)

Az mindig problema ha nem tudjuk mi van egy fiolaban... Es ha jol sejtem a Szputnyikkal is ez a gond- ha nem ugyanaz megy a kezekbe mint amivel aklinikai vizsgalatokat csinaltak. Azert ez uj technologia, szerintem nagyon nehez oriasi mennyiseget termeltetni (ezek a Szputnyik, Janssen, AZ tipusu vakcinak azon alapulnak hogy sejtek megtermelik es kikopkodik magukbol- ezt tisztitjak ki a fioloakba. Vagyis minden egyes tartaly kicsit mas- fontos az un batch analyis, kulonben nem osszehasonlithato az egyik Lot a masikhoz). Az oroszok nagyon okosak- a Szputnyik egy jo vakcina, a designja sokkal jobb mint AZ, es a klinikai vizsgalatot is jobban terveztek. De vajon tudjak-e konzisztensen jol gyartani? Nekem ez lenne a ketelyem.

 

A kinaiak meg valamiert meg csak nem is publikaljak az eredmenyeikat, erre mit mondjon az ember...

Előzmény: jwdo07 (124725)
netszkvid Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124729

Ja, mi is ezzel inditottuk az uj hazat: uj kapcsolatabla es minden szobaba meg minimum 6-8 konnektor. Eppen hogy eleg lett- (konyhaban 10 van). Atkoltoztunk Irorszagba es a regen hasznalatos OSSZES hosszabbitonk ujra hasznalatban van, mert minden szobaban csak 4 konnektor van... Pedig csak 25 eves a haz!

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (124723)
netszkvid Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124728

Hat szerintem hosszu tavon lassan kikopnak majd ezek a legyengitett tipusu oltasok- de egeszen eddig ez volt az egyeduli tipus, ugyhogy meg korai errol beszelni. eddig elfogadtuk, hogy peldaul a gyermekbenulas oltasanal bizony elo-elo fordul, hogy valaki beteg lesz tole- de ettol meg ez az oltas gyozte le a gyermekbenulast.

 

Hogy egyik regi tanaromat idezzem: az a gyogyszer amelyiknek nincs mellekhatasa, valoszinuleg hatasa sincs.

Ez kicsit sarkitott gondolat- de visszaternek arra amit kb egy hete mondtam: a risk-benefit analizisnek ma mar kozepiskolai tanulmanyokban fontos szerepe kellene lennie (mondjuk a Kncskereso Kiskodmon helyett ;-)  ). Latni kell peldaul, amikor az ember kivesz egy £200k mortgage-ot, annak milyen veszelyei vannak es ezt merlegelni az ezzel jaroelonyokkel. Vagy peldaul, hogy egy orvosi beavatkozast bevallal-e valaki. (A magyar orvoslasra kulonosen raferne ennek a gondolkodasnak a hetkoznapi eletbe atultetese: altalaban a magyar orvos, ha van egy diagnosis akkor a drasztikusabbat valasztja: biztos ami biztos. De a betegnek azert legtobbszor nem ez az optimalis megoldas. Pelda: lehet hogy 1% kal kisebb az eselye a rak ujra elofordulasanak, ha nagyobb muteti teruletet tavolitanak el, de kozben 90% kal megno az eselye, hogy a hegesedes miatt evekig fajdalmai lesznek a betegnek. Az orvosnak megeri, mert a mutet sikeres es nem neki kell a fajdalommal egyutt elni. A betegnek...? )

Előzmény: jwdo07 (124725)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124727

Öö én nem ismerem az UK villanyszerelést, Occsó majd felhomályosít.. Arra emlékszem, h vki mondta, h gyakran nem a fázist, hanem a 0-t szakítják meg a kapcsolóval, ami megviccelheti azt, aki azt hiszi, h lekapcsolva nincs áram a fogyasztóban.. Illetve itthon vezeték mm2-enként 4-5 ampert kalkulálunk. Elbír nagyobbat is, de így teljesen biztonságos, nincs túlzott melegedés.

Előzmény: Némedi László __ (124726)
Némedi László __ Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124726

ez egyébként mi:

The U.K. electrical system differs from the European way of doing things in more ways than just having a fused plug.

In the U.K. power and lighting circuits are separate. In each one the live wire goes out of the distribution box, wends its way around the house back to the distribution box creating a ring circuit. Likewise the return wire. Typically in a smaller U.K. house there will be about six circuits to supply the house.

In France the live wire leaves the distribution box but does not return. Lighting and power come off the same circuit. Typically a modern small French house would have more circuits.

The ring main methods allows the safe use of smaller diameter cable.

erre szokták itt mondani, hogy bár 16 de csak a felét lehet rákötni???

Előzmény: KawaBazsy (124713)
jwdo07 Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124725

"...Ez a rekombinacio egyebkent a hagyomanyos oltasoknal sokkal gyakoribb jelenseg- a legyengitett virus talalkozik egy peldannyal es a rekombinacio reven  uj eletre kel. Ugye a legyengitett virusban benne van minden gen ami egy teljesen funkcionalo virushoz kell..."

 

 

akkor ezek szerint a csajna oltas nem kene beadni, szerintem, todomanyosan persze

 

Foleg akkor amikor nincs is rola papir meg a fene tuggya mi van a fiolaban ugyi?

 

 

Todomanyosan persze....

 

Előzmény: netszkvid (124717)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124724

Köszi

Előzmény: netszkvid (124717)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124723

Nálunk az egész biztosíték és kapcsoló táblát kell cserélni, és kifogásolták hogy nincs elég konnektor (azt mi is, pl. nappaliban összesen kettő, az is egymás mellett...)

Előzmény: tzh (124711)
netszkvid Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124722

A smart meter valoban pontosan mutatja a pillanatnyi fogyasztast? (En azt nagyon utalom rajta hogy alapbol £ ra van allitva nem W-ra. )

Előzmény: tzh (124721)
tzh Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124721

Ambar a 10-es skalan 9-re allitva nem egesz 5kW-ot mutatott a smart, ezek szerint ekkora kulonbseg lenne a 10 es a 9 kozott? Vagy az enyem egy elrontott peldany, ami meg is magyarazna, miert nem tud eleg meleg vizet produkalni telen. hmm. Mondjuk nem banom, ha nem zabal 9.5kW-ot, valahogy sohasem ereztem biztonsagosnak ezeket a hajmeresztoen magas ertekeket sok angliai berendesen, mikozben a hazak a leheto legkevesbe tuzbiztonsagosak.

Előzmény: tzh (124719)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124720

Én csak az USB-s töltőket szoktam méregetni, ahhoz van kütyüm. A villanyszámlát meg most fizettem be, 4 db 6-os (6666 Ft), sztem az ok 4 emberre. :-)

Előzmény: tzh (124719)
tzh Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124719

Most megneztem, a kulonbozo leoldokat es a fali konnektorokhoz tartozo 32A, aminek harmadat se erem el. A vizforralo a cooker feliratu dugaljban van, amin egy bohom nagy kapcsolo is talalhato. Ez egy kulon koron van, kulon 32A-os leoldoval.

Ezt a smart metert, pontosabban a monitort egesz hasznosnak talaltam, mert mindig erdekelt, mi mennyit huz le a konnektorbol, kulonosen a PC-m erdekelt.

 

hanem a zuhanyzohoz tartozo 32A-ral gondok lesznek, mert a 9.5kW-hoz az nekem sovanynak tunik

Előzmény: KawaBazsy (124718)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124718

Írtam, 16A, csak az kevert meg, h az elektromos autók hiába tölthetőek 16A-el defaultban 230V-ról, csak 10A-t enged a rendszerük, nehogy gond legyen alapon.

Nálunk sincs sehol már izzó..

Előzmény: tzh (124714)
netszkvid Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124717

Azert ezek az oltasok nem a semmibol ugrottak elo- allati oltoanyagokhoz mar evek ota haszanltak (ezt en is csak nehany honapja tudtam meg es meg is lepett- mindig azt gondoltam, hogy eloszor a human alkalmazast fejlesztik ki es utana jon az allatgyogyaszat. De nyilvan olcsobb allatokban kifejleszteni es ott rogton alkalmazni, ugyhogy logikus).

 

A virusok rekombinacioja akkor lehetseges, ha UGYANABBAN a fertozott sejtben tobb virus is jelen van. Elmeletileg elofordulhat- ennek a valoszinusege annal nagyobb, minel tobb peldany van jelen a szervezetben es minel hasonlobb a ket viruspeldany. Az AZ hordozoja valamelyik majom adenovirus - ez kelleon mas azert a human adenovirushoz- igy ha eppen meg is van fazva az illeto, ennek a valoszinusege alacsony.  Az oltast hordozo adenovirus raadasul ugy van szerkesztve hogy a szaporodasaert felelos gen nincs benne (ezt ugy hivjak hogy replication deficient). Ezzel elvileg biztonsagos. De egyebkent ezen adenovirusok rekombinacioja gyakran zajlik le bennunk- ezert is fazunk meg gyakran. Raadasul ugye a virusok szeretnek az emberi genomba kis DNSt is becsempeszni, az is megtortenhet- de ehhez pl RNS virusnak kulon enzim kell- ez nyilvan nincs az oltasban. De az adenovirussal, ha szaporodik, elofordulhat. De mint fentebb irtam, az oltas hordozoja adenovirus nem tud szaporodni.

 

De ha az aggaszt hogy a COVID virussal rekombinalodik- annak gyakorlatilag nincs eselye- az adenovirus DNS virus a COVID meg RNS- a szilvat a kaposztaval nem nagyon lehet keresztezni...

 

Ez a rekombinacio egyebkent a hagyomanyos oltasoknal sokkal gyakoribb jelenseg- a legyengitett virus talalkozik egy peldannyal es a rekombinacio reven  uj eletre kel. Ugye a legyengitett virusban benne van minden gen ami egy teljesen funkcionalo virushoz kell.

Errol a belinkelt cikked is beszel. Meg arrol, hogy milyen faktoroktol fugg hogy megtortenik-e a rekombinacio, ezeket erdemes megnezni:

 

  • 1.

    Intrinsic recombination properties of the parent virus used as a vector.

  • 2.

    Sequence relatedness of vector and wild virus.

  • 3.

    Host range, pathogenesis and transmission.

  • 4.

    Replication competency of vector in target host.

  • 5.

    Mechanism of vector attenuation.

  • 6.

    Additional factors potentially affecting virulence.

  • 7.

    Circulation of multiple recombinant vectors in the same target population.

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (124709)
seci Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124716

Amikor en voltam, akkor (ha jol emlekszem) AZ volt a "default", de ha valamiert az nem lett volna jo, akkor volt Phizer is [sokkal kevesebb]

-seci

Előzmény: Caitlin (124715)
Caitlin Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124715

nem ertem miert kell allamtitokkent kezelni, h milyen oltokozpont milyen vakcinat hasznal. Befoglaltam csutortokre idopontot, de fogalmam sincs mit ajanlanak fel. 

 

tzh Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124714

10A? Akkor a 13A-t lehuzo 3kW-os vizforralokat el se lehetne adni.

A smart meter kijelzoje szerint mondjuk a 10A-t osszesen nem erem el, amikor megy a futes es a PC kimaxolva egyutt. Es a PC elosztoja egy teljesen kulon fali dugaljon van, nem a ket dugaljas kozos faliban a futo izevel egyutt.

 

Az igaz, hogy rettenet sok az idiota, lehet ehhez vannak hozzaszokva. Azon mar nem gondolkodtak el, hogy ha minden egot lecsereltem ledesre, akkor esetleg nem vagyok nagy fogyasztas maniakus.

Előzmény: KawaBazsy (124712)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124713

Itt 16, megnéztem.

Előzmény: KawaBazsy (124712)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124712

Lehet h azt akarják megelőzni, h aki nem ért hozzá, az se terhelje túl. Bár akkor meg leold a bizti, gondolom 10A ott is.

Előzmény: tzh (124711)
tzh Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124711

nah, kint voltak az elektromos biztonsagi checkolosok es meglattak a hosszabbitokat teledugva. Nagyon veszelyes meg huzzam ki ha nem hasznalom stb. Amit ertek, hogy akkor  mire vannak a kapcsolok a hosszabbiton, es mitol lehetne "overload" a 13A eloszton, ha azokon a total fogyasztas nem haladja meg rajta a 600w-ot, amibol ilyenkor a PC kepes elvinni ugy max 480-at ha valami combos jatek fut rajta. Az osszes tobbi a kolonbozo toltok (amik nem mennek folyamatosan eleve) meg adapterek, egyutt osszesen kevesebb, mint 100W. Nyilvan nem terveztem hosugarzokat meg elektromos konventorokat beledugni egymas melle.

Angolok voltak, nem lehetett veluk vitatkozni. Pedig direkt rakerdeztem, mennyi a max, amit bedughatok, mert a vizforralom ugye, mint minden "rendes" itt a UK-ban, 2.7kW-ot vesz fel, ami minden mast felulmul es soha nem is mertem hasznalni a futessel egyidejuleg, mert nem tudom, mennyit kepes elbirni maga a halozat.

Némedi László __ Creative Commons License 2021.04.13 0 0 124710
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2021.04.12 0 0 124709

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5204448/

Netszkvid, ennek mi a lényege? Ez már igen szakmai. Amiért érdekes, hogy ez 2016-os cikk/tanulmány és elvileg az Oxford Astra Zeneca meg talán a Sputnik is ilyen?

Bmrenault Creative Commons License 2021.04.12 0 0 124708

Eddig jó volt, most visszajöttek a többiek hirtelen szar lett. Most lett vége a szünetnek és nem volt hajlandó lebetüzni dolgokat.

Előzmény: Caitlin (124707)
Caitlin Creative Commons License 2021.04.12 0 0 124707

en ebbe belekerdeznek reszletesen. miben is nem jo pontosan? Merthogy itt a tananyag harmat gyenge minden szinten. Es sokkal kisebb az esely arra, h a gyerek nem jo, mint, h a tanar nem az. 

Gyerekunk y5ban jott haza hasonloval. Matekbol raadasul, amiben mindig is kimagaslo volt. Atneztem a matek fuzetet es nem egy hibas "javitast" talaltam. Na ott mentem az igazgatohoz, h lsz. kuldje alap matek tovabbkepzesre a csavot, mert nem megy neki az osszeadas/szorzas....  

par honapra ra a geometriat youtube videokrol tanitotta.... 

Előzmény: Bmrenault (124705)
Caitlin Creative Commons License 2021.04.12 0 0 124706

nalunk genetika nagyon nagy reszben :( 

Előzmény: cam aro (124701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!