Az eladó valahogy úgy mutatta, hogy kiválasztod a sebességet, majd elindítod a főorsót. A jobb oldali karonak ki lehet húzni a közepét és akkor kint is marad. Picit tekerg a karon majd elengedte és már ment is az elhtolás. Az enyém most nincs olyan állapotban, hogy kipróbáljam.
Visszatérve a gépkönyvekre: 5 részből áll, abból 2 megvan magyarul és az összes csehül és oroszul. Két változatba is bescanneltem, hogy biztos minden részlet olvashatólegyen. A word doksi már nem tudom, hogy mi, talán képként vannak beillesztve az oldalak bele. Ha jól emlékszem, akkor a mérete 100MB+.
Előbb-utóbb legépelem az egészet, illetve az ábrákat is beillesztem kicsit utómunkálva, hogy jól nézzen ki és minden olvasható legyen.
Szia Garashan . Két napja vásároltam egy 2H135 fúrógépet . Elektromosan nem működött, de ez meg oldódott találtam gép könyvet s rajzot. A te könyved a géphez magyar nyelvű ? Az előtolás kapcsolása nem egy értelmű nekem . Ha kaphatnék segitséget meg köszönném .
Én itthon a gép előtt nézegettem a fécc-t, láttam a kis esztergát. du. 4 óra körül lehetett... írtam az eladónak egyből, beszéltünk, és egy órán belül már a kocsiban ültem, a 100 km-es út elején. Másképp nem megy... de ez csak egy 70 kg-os gép, elhoztam a SUV hátuljában.
Féccbukkon tegnap még csak két túlárazott kis vacak volt :((
Szállítás: sztem 5-600 kg-ig egy jobb futón haza lehet vinni a gépet, vagy egy B-vel vezethető kis platóson. Fel-le rakodás lehet nyűgös, 3 mázsa felett mindenképp valami gép kell.
Ha tényleg jó ismerősód a megrendelő,akkor annyit kell kérni mint a helyében te sem sokallanál.Az órabérbe való számolás a legegyszerűbb,ennek az összege a 3000forint-tol felfelé.Nagyon befolyásoló tényező,hogy ki milyen ügyesen dolgozik az adott gépen,előállhat az a fúra eset,amikor a drágább órabérrel dolgozó lesz az olcsóbb,mert rövidebb idő alatt el tudja készíteni a munkát.Én személy szerint a kis közösség felé 3000 ft/óra díjért dolgozok,a más megrendelők esetében jóval többért ( más elszámolás,más vállalás). Két fajta tétel, KATA számlával, ÁFA nélkül értendő.
Sziasztok! Egy kérdésem volna csak, hogy naggyából mennyiért dolgoznak mostanság hagyományos gépeken? Esztergán, marón Hoztak egy nagyobb melót, de ismerős aztán nem akarok sokat kérni érte
Az biztos, hogy a 200.000 ársávban rip-rop elkelnek a gépek. Az eladó meg nem fog "problémás" vevővel foglalkozni. Egy barátom gépet keres magának. A múltkor lebeszélte egy eladóval szerdán, hogy elmegy megnézni a gépet hétvégén. Még jó, hogy indulás előtt felhívta, mert arra se méltatták, hogy szóljanak neki, hogy "Ne gyere paraszt, már eladtam"....
Ezek szép dolgok elvben, és biztosan így kellene csinálni... de a kis gépekre nagyon van kereslet. Ha sokat variálsz, dobnak, és megy a gép a sorban következőnek. Persze ebben a 200e ársávban - nyilván, ha 500e egy kis gép, ott már lehetnek feltételeid.
Mondjuk az a privát véleményem, ha valaki első gépet vesz, esetleg hobbiból vagy kiegészítő munkákra, az ne rugózzon az 1 ezredes kopáson meg hasonlókon. Rendbe szedheti folyamatosan a gépet, azzal is tanul, meg lecserélheti, ha kinövi.
Azért azt a Hyundai-on erősen elgondolkoznék. Nem rossz gép az, legalábbis a méretei adta korlátokat figyelembe véve.
Ha egy "rendes" használt esztergát veszel, azt valahogy haza is kell vinni. Egy gépszállító 50eFt-nál kevesebbért a telefont se emeli fel.
Aztán kell a 3 fázis. Ha nincs, arra is rászámíthatsz minimum 150eFt-ot.
Szóval, ha csak a legközvetlenebb extra költségeket levonod ebből a 380eFt-ból, máris elérkezünk egy olyan árkategóriába, amiben csak nagyon leharcolt gépet találsz.
Nagyon nagy szerencse kell ahhoz, hogy egy 400-600eFt-nál olcsóbb használ esztergapad ne szoruljon alapos felújításra.
Egy felújítás pedig mindenképpen drága mulatság.
Ha megbízol vele valakit, akkor azért.
Ha te vágsz bele, akkor ahhoz egy nagyon jól felszerelt műhely kell (mérőműszerek, millió speckó eszköz),
sok munkaóra, és még úgy is egy csomó dologra fogsz költeni.
A lényeges szempont egy eszterga esetén,az ágya ne legyen nagyon kopott,és legyen a gép működés közben csendes,a többi része aránylag kevés pénzből helyrehozható.Azért hiú reményeket ne tápláljunk egy 50 éves használt gép esetén,pár száz ezer forint értékben.
átmozgatod a szánokat: nézed, hogy nem-e szorulnak vagy nem-e lötyögnek valahol Szorulni akkor szorulnak, ha az ágyazat egy része kopott és ott állítják utána a szorító ékeket Lötyögni meg akkor lötyögnek, ha nem állítják utána, hogy tudjanak vele bárhol dolgozni Kikopva általában inkább a tokmányhoz közel szokott.
átmozgatod a szegnyerget is a teljes ágyazaton, megnézed a hüvelyét is Lehet-e a hüvelyt minden pozícióban szorítani? Lötyög-e a hüvely a szegnyeregben
A főorsót megmozgatod tengely irányba, ha kottyan, akkor biztos, hogy valamit után kell állítani vagy cserés Megmozgatod sugár irányba is: a legjobb ha megengedik, hogy kiórázd. Viszel egy indikátor órát magaddal, majd egy fa deszkával/staflival megpróbálod a tokmányt megemelni és nézed, hogy nyugalmi helyzetéhez képest mennyi mutat az óra.
Ha engedik, hogy kipróbáld, akkor befogsz egy darab vasat és gépi előtolással végigesztergálod az ágyazat teljes hosszán. Mikrométerrel méred, hogy nem-e változik az átmérő. Persze ehhez kell, hogy legyen hozzá mozgóbáb is, hogy a kés középen ne nyomja el az anyagot. Ha kúpolna, akkor valószínűleg a szegnyergen kell állítani.
De ami fontos, hogy a szánok kottyannak-e, a főorsó kotyog-e. A régi nem felújított gépek meg biztosan kopottak itt-ott. Azokkal vagy megtanul az ember együtt élni vagy felújítja/újítatja.
a 39. oldaltól vannak különböző mérések és hogy gyárilag minek kellene megfelelniük. De abban biztos vagyok, hogy egy 30-40 éves esztergapad nem felel meg ezeknek. Vagy ha igen, akkor nem 5 számjegyű az ára. (kivéve, ha az örökösnek fogalma sincs a pad állapotáról)
írnáél légyszi egy linket nevet, vagy ilyesmit a f*sbuk csoportra? :)
Hogy lehet egy ilyen nagyobb régi gépet átvizsgálni vétel előtt? (nyilván szemre is van, ami látszik,de ha pl. valahol a prizmatikus rész ki van kopva, nem bztos, hogy látszik)
Én is néztem ezeket a Güdéket és társait, de nagyon komolytalannak tűntek.. inkább vártam egy öreg használt gépre. Féccbukk csoportban most volt egy eladó, 80-ért, 10 percen belül vitték el - állítólag, már le is lett véve. A gép óvatos becsléssel is 200-at ért... ha én látom meg, azonnal megvettem volna (és akkor most lenne egy eladó kisebb)
Szóval ott ki lehet fogni, de nézni kell folyamatosan. Én egy Universal-3-ra fél óra után írtam, már nem volt meg, az is 130 körül volt.
Szeretnék segítséget kérni esztergagép vásárláshoz.
Szeretnék venni hobbi célra egy esztergagépet.
Van egy jól felszerelt hobbi autószerelő műhelyem (egyebek mellett szalagfűrész, oszlopos fúró, köszörű hegesztőgép,stb.) villamosmérnök vagyok, de mostanában a forgácsolás is elkezdett érdekelni elméletben.
Gondoltam vennék egy esztergát, hogy a gyakorlatba is beletanuljak.
Az évek alatt megtanultam, hogy sz*r szerszám csak gányolásra jó.
Olyan gépet szeretnék, ami alkalmas menet esztergálásra is, vagyis van megfelelő gépi előtolás, nem lóg mint a gatya, szóval értelmezhető tűréssel és reprodukálhatóan lehet vele dolgozni, és nem kopik szét 2 alkatrész esztergálás után.
Ami felmerült, új kínai, vagy használt magyar (itt félek a kopásoktól, rejtett repedésektől, törésektől)
Szóval mit gondoltok az alábbi tpusról: Kezdő gépnek jó lehet?
Jó hogy megmentetted a Wawerkát! Megérdemli :-) Szeretem a régi gépeket, és nagyon tisztelem az akkori szakembereket akik sok mindent elsőként találtak ki. Ha összerakod tegyél fel képet légyszi!