Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2021.02.26 0 1 3931

A legújabb UFO-magazin a mi témánk szempontjából érdektelen.

A Hihetetlen egyoldalas cikket szentel egy Dél-Karolinában, valami mocsárban élő gyíkemberről..

Azért némi kételyeim vannak iránta. Valaki egy millió dollárt ajánlott annak, aki élve elfogja a "szörnyet", eddig nem akadt jelentkező.  Nem vagyok szörnyvadász, de egymillió nagyon sok pénz, úgyhogy ha esély lenne az előkerítésre, akkor egymásba ütköznének a vállalkozók.

Csimpolya Creative Commons License 2021.02.26 -1 0 3930

Bevallom, az ezüstgolyóval nem a tényleges lehetőségekre céloztam, hanem a vérfarkasra,őt ezüstgolyóval lehet lelőni.

Előzmény: Névtelen Nevű (3929)
Névtelen Nevű Creative Commons License 2021.02.26 0 0 3929

Amennyiben jó helyen találja el, megállíthatja egy sima golyó is, nyilván nem feltétlenül egy átlagos kaliberű fegyverből. Vízilovakat, elefántokat is lehetséges egy-két lövéssel gyorsan elpusztítani, ha jó helyre céloz a vadász a megfelelő fegyverrel.

Előzmény: Csimpolya (3926)
Névtelen Nevű Creative Commons License 2021.02.26 0 0 3928

A legújabb cikkben kicsit kiveséztük a Miskolci László által a csatornáján (Link: https://www.youtube.com/watch?v=f3WBN6eSSzU&ab_channel=L%C3%A1szl%C3%B3Miskolci) bemutatott tobzoska-lény észlelést:

https://cryptids-and-strange-sightings.blogspot.com/2021/02/biatorbagy-pikkelyes-lenye.html

Névtelen Nevű Creative Commons License 2021.02.26 0 0 3927

Lehet majd lesz róla egy cikk a blogon a későbbiekben.

Személy szerint a fényképen látható lénynél az ismert főemlősöket kizárnám, a testarányok, és a fejdísz miatt is.

Előzmény: Csimpolya (3925)
Csimpolya Creative Commons License 2021.02.22 0 0 3926

Ez az óriáspávián érdekes ötlet, de valahogy kétlem, hogy egy darab ezüstgolyó megállítaná.

Egyébként garantáltan idegfrászt kapna az is, aki fényes  nappal akadna össze vele.

Előzmény: Névtelen Nevű (3923)
Csimpolya Creative Commons License 2021.02.15 0 0 3925

Röstellem, de a flatwood-i szörnyről most olvasok először. Ami a lényt illeti, lehet, hogy egy, eddig enm ismer, ritka főemlősfaj, de az is lehet, hogy egy nagyon ismert majom, mai állatkertből, a hanyag tulajdonostól vagy egy cirkuszból szökött meg.

Előzmény: Névtelen Nevű (3924)
Névtelen Nevű Creative Commons License 2021.02.13 0 0 3924

Titokzatos főemlős-szerű lényt észleltek mexikóban! A furcsa teremtményről valósnak titulált kép is készült.

 

https://cryptids-and-strange-sightings.blogspot.com/2021/02/titokzatos-leny-eszleles-mexikobol.html

 

Szerintetek mi lehet?

Névtelen Nevű Creative Commons License 2021.02.10 0 0 3923

Kriptozoológus kollégám új videót töltött fel a tarpai farkasemberről és, hogy mi lehet a lény.

https://www.youtube.com/watch?v=7prYiobsZBo&ab_channel=CryptozoologyHungary

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2021.01.27 0 1 3922

Átnéztem a február havi Hihetetlen magazint. A hetedik oldalon rövidke cikk a szingapuri jetiről, mindjárt egy család bóklászott arrafelé. Nekem kicsit valószínűtlennek tűnik ilyen agyoncivilizált helyen feltűnő óriási lény.

A 88-89 oldalon különös lények Japánban, de ez mítosz, és nem a kriptidek leírása.

A 89-ik oldalon egyoldalas cikk a bagolyemberről, ez legutóbb 2019 nyarán tűnt fel Anglia délnyugati régiójában. Először 1976-ban észlelték, aztán hosszú szünet mostanáig.

A 68-69 oldalon Óriások Afganisztánban címmel kétoldalas cikk jelen meg. Ez elvileg nem vág a mi témánkba, mert két-három, Afganisztánba küldött katona is 10-15 méter magas, barlangokban lakó, emberevő óriásról számolt be, akiket az ottani lakosok ismernek, és óva intik tőle a katonákat.

Nos, ez nem nagyon hihető, de eszembe jutott valami. Hátha a derék harcos nem méterben, hanem lábban adta meg a méretet?

Egyet lelőttek, szegény, fadárdával hadakozó lénynek nem sok esélye volt a modern lőfegyverek ellen. Aztán titokká nyilvánították, és a testet gyorsan elvitték.

Az is csak most jut eszembe, hogy ott aztán igazán nem gond modern fegyvert szerezni, és ennek birtokában nem nehéz védekezni a helybéli jetik ellen.

Ezek után a kételyeim csak tovább erősödtek.

Csimpolya Creative Commons License 2021.01.21 0 1 3921

Az idei, 1 számú UO-magazin a mi témánk szempontjából érdektelen.

Csimpolya Creative Commons License 2020.12.28 0 1 3920

Az előző hozzászólásomba megemlítettem a Határtalan régészetet. Engem minden cikke érdekel, de a mi témánk szempontjából egyvalami keltette fel a z érdeklődésemet. A tizenkilencedik oldal illusztrációján szerepel az ún. „Két kutya" paletta, Egyiptomból, amin számos állatábrázolás látható. Felismertem egy-két macskafélét, vadjuhot, hegyikecskét, de van valami érdekesség. Két négylábú állat, hosszú-hosszú, kifejezetten kígyószerű nyakkal. Elsőre azt gondoltam, a zsiráf eltorzult ábrázolása, ami közvetett forrásból származik. Viszont a hátlapon is van egy élőlény, amiről nem tudom eldönteni, kissé elrajzolt zsiráf-e, vagy inkább okapi. Ha csíkos vagy foltos lenne, könnyű lenne dönteni, de a finom részletek nehezen kivehetőek. Ráadásul mellette áll egy élőlény, ami akár maszkot viselő ember is lehet, de engem valahogy a kengurura emlékeztet, bár lehet, hogy ez csak félreértés részemről. Akárhogy is, vajon mi lehet a két, kígyózó nyakú lény?

Csimpolya Creative Commons License 2020.12.23 0 1 3919

A január havi Hihetetlen jó korán megjelent. A hetvenedik oldalon van egy cikk, ami a Rémisztő szörny a tengeralattjáró ellen címet viseli8. Eszerint 1918 április harmincadikán végén a délnyugat-skóciai partok mentén egy német tengeralattjáró időzött. Felszínre kerülése után összeütközött egy dinoszaurusz-szerű lénnyel. Lőttek rá, majd a szörny lemerült, viszont a hajó sem lemerülni, sem elmenekülni nem tudott, ezért megadta magát egy hadihajónak.

A kapitány elmondása szerint a rájuk támadó lénynek nagy, mélyen ülő szeme volt, szaruszerű, kérges koponyája, kis feje, csillogó fogakkal.

2016-ban, kábelfektetés közben találtak egy elsüllyedt német hajót a megadott hely közelében, de nem szándékoznak kiemelni.

Megvettem a Határtalan Régészet című lapot, ez a képzelt és mítikus lényekkel foglalkozik, de még nem volt időm figyelmesen átnézni.

Csimpolya Creative Commons License 2020.12.23 0 1 3918

Eddig még nem hallottam erről, ezért köszönet érte. Ha tippelnem kéne, akkor valami bálnafajtára tippelnék, az a  legvalószínűbb.

Előzmény: Őszinte Ököl (3917)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.23 0 0 3917
Csimpolya Creative Commons License 2020.12.11 0 0 3916

A december havi Hihetetlen-ben van egy háromoldalas cikk a csupakabráról. Nekem kissé túlzottan bulvár színezete van, a derék jószág reális élőlény helyett egyre démonikusabb vonásokat ölt. 

Csimpolya Creative Commons License 2020.12.02 0 0 3915

Az új UFO-magazinban van egy rövidke cikk, fényképpel, ebben egy állítólagos nagylábút fotóztak le.A kép 2019 augusztusában készült, egy útmenti webkamera fotózta le, de olyan életlen, hogy tőlem akár a Vadőr is lehet a Maci Laciból.A cikk az ötödik oldalon található.

Csimpolya Creative Commons License 2020.11.24 0 0 3914

Ma délelőtti rádióhír: tarajos sült láttak a Kiskunsági Nemzeti Parkban Ténferegni. Nem nagoyn hinném, hogy házi kedvenc volt, bár ki tudja? Tudom, ez csak közvetve kapcsolódik a témánkhoz, de érdekes. Remélem, szegény rókáknak lesz annyi eszük, hogy ne piszkálják.

Csimpolya Creative Commons License 2020.11.17 0 0 3913

Érdekes ötlet, jó elgondolkodni rajta, de tényleg nincs rá sok esély. Viszont elmetornának jó.

Ma egy áruházban belelapoztam a 3. évezred című újságba, rövidke cikk az óriáspolipról, alias krákról, de semmi új nem volt benne.

Előzmény: Névtelen Nevű (3912)
Névtelen Nevű Creative Commons License 2020.11.16 0 0 3912

Engem egyebek között azért sem győz meg, hogy egy egyszerű tobzoska lenne ez a lény, mert az ismert tobzoskák (sem a tatuk bár azok tényleg jobb úszók és mozgékonyabbak is) nem a vízi vagy kétéltű életmódhoz vannak kitalálva szóval ha tényleg lemerült a vízbe és úgy úszott el itt valami más állhat a dolog mögött. Szerintem bár igaz nem látok rá sok esélyt de érdekes a gondolattal eljátszani, lehet a tobzoskák európai őseiből vagy valami rokonukból kialakult egy olyan európai faj ami kétéltű életmódot folytatott és rákokra valamint egyéb gerinctelenekre vadászhatott és ha volt is ilyen nagy eséllyel ritka is volt lehet aki látta már csak az utolsó példány(ok?) egyikével futott össze úgy gondolom egy ilyen rejtett életmódot élő kistestű állatnak lehetett esélye kis állományban létezni a közelmúltig főleg ha például csak éjjel vadászott, télen pedig téli álmot aludt valami maga által ásott üregben (egy ilyen hidegtől védtelen állat kizárt hogy akár egy telet is aktívan túlélne főleg hogy a kis test könnyebben kihűl).

Csimpolya Creative Commons License 2020.11.16 0 0 3911

Valóban, Európában most legfeljebb állatkertekben láthatóak, ott sem mindegyikben. Viszont ha egy ilyen megszökik, azt biztos keresni fogják.

Előzmény: Névtelen Nevű (3910)
Névtelen Nevű Creative Commons License 2020.11.15 0 0 3910

Persze ma már ismereteink szerint nincsenek élő európai képviselőik.

Névtelen Nevű Creative Commons License 2020.11.15 0 0 3909

A tobzoskák őshazája amúgy európa, itt fejlődtek ki és innen terjedtek szét a világban.

Előzmény: Csimpolya (3908)
Csimpolya Creative Commons License 2020.11.15 0 0 3908

Köszönöm! Sajnos, a vírus miatt idén mindkétszer elmaradt az újpesti rendezvény, pedig jó pár dolog érdekelt volna belőle. Ez a cikk némi kárpótlást nyújtott.

Pár hónappal ezelőtt hallottam egy rádióhírben, hogy egy lengyelországi horgásztóban, víztározóban vagy ilyesmiben találtak egy félméteres kajmánt.Egész jó elvolt, bár kérdés, hogy túlélte volna a telet. Na jó, ez nem kriptid, csak arra példa, hogy a megfigyelések néha igaznak bizonyulnak.Lásd tobzoska.

Ez ubbit illetően is rémlik valami hír egy kriptidekről szóló könyvben, csak sajnos nem emlékszem, melyikben, hogy sok száz évvel ezelőtt valami hasonlót láttak Franciaországban, meg is ijedtek tőle.

A vademberekkel Ráth-Végh István is foglalkozik, a civilizáltnak tekinthető Hollandiában Tulp doktor megvizsgált egyet, ez viszonylag szelíd volt, még beszélt is valamit. A további sorsa nem ismeretes.

Érdekes, hogy jóval Kipling előtt Jókai írt egy novellát, Medvék lánya címmel. Érdekelne, honnan vette az ötletet. Sokat olvasott, és fotografikus memóriája volt, jó lenne tudni, hol olvasott róla.

Előzmény: Miskolci László (3907)
Miskolci László Creative Commons License 2020.11.14 0 0 3907
Csimpolya Creative Commons License 2020.11.11 0 0 3906

A legújabb Hihetetlen a mi témánk szempontjából érdektelen.

Viszont láttam egy tévéműsort, amiben Madagaszkáron kerestek egy nemrégiben kihalt, nagytermetű lemurfajtát. Eszembe jutott, hogy olvastam már ilyesmit, nem is akárki, hanem David Attenborough írt ilyesmiről, éspedig a Madagaszkár állatparadicsoma című könyvében. A 137 oldalon kutyafejű ember látható, illusztráció Uyisses Aldovandri: Historia Naturalis könyvéből. A madagaszkári legenda szerint az indrik és az emberek közös őstől származtak, de sokkal később az emberek és az indrik útjai elváltak, az emberek dolgozni kezdtek, a makik inkább nem. Viszont tartották a rokonságot, amikor egy falusi leesett egy magas fáról, akkor egy óriás termetű indri elkapta, és óvatosan lesegítette a földre.

A történet bájos, de lehetséges, hogy sok nemzedékkel ezelőtt még élt az az óriáslemur, és erre emlékeztek ilyen módon.

Fura mód Afrikában is van egy párhuzamos történet, ott az emberek és a csimpánzok útjai váltak el ilyen módon.

Névtelen Nevű Creative Commons License 2020.10.22 0 0 3905

https://cryptids-and-strange-sightings.blogspot.com/2020/03/uss-stein-oriaskalmar.html

 

Első kriptides bejegyzésünk a blogon az USS Stein óriáskalmárról szól.

Csimpolya Creative Commons License 2020.09.30 0 0 3904

Az október havi Hihetetlenben nincs olyan írás, ami ebbe a témakörbe tartozna. legalábbis nem vettem észre.

Csimpolya Creative Commons License 2020.08.26 0 0 3903

A legújabb UFO-magazin a mi témánk szempontjából érdektelen. A Hihetetlen-ben egy cikk a nagylábú észlelésekről szól, egy paranormális jelenségeket kutató ember szerint ezek a neandervölgyi ember kísértetei. Nekem ez kicsit irreálisnak tűnik, de érdekes ötlet! 

Csimpolya Creative Commons License 2020.08.02 0 0 3902

Érdekes adat. 

Előzmény: Kreezpeebékön (3901)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!