Keresés

Részletes keresés

Zsíros B. Ödön Creative Commons License 1999.08.05 0 0 57
Kollégák!
A Madách Imisek már majdnem ezer hozzászólásnál tartanak. Mi meg ötvennél. Hol az Aranyos virtus?
Zsíros B. Ödön Creative Commons License 1999.08.05 0 0 56
P. S. Ronaldunak

A barna köpeny kék volt, alatta a jól ismert bordás atlétatrikóval, ami alól diszkréten göndörödött ki az őszes mellszőrzet. Egyébként a Wartburg története az idők kezdetére nyúlik vissza, a nyolcvanas évek közepére, amikor lelkes tanítványok egy csoportja vásárolt egy 600-es "harcsa" Wartburgot. Amikor tanácsot kértek tőle, mit tegyenek a lyukacsos padlólemezzel, akkor azt válaszolta, hogy vékony betonréteggel töltsék ki a kocsi alját. Ehhez megteremtette a feltételeket, be is segített a betonozásba, és büszkén nézte diákjait, amint próbaútra indultak. A kocsi alja szétbonthatatlannak bizonyult. Viszont a fék nem bírta a megnövekedett tömeget, s a BAH-csomóponton lassulás nélkül száguldott át a Hegyalja úton felgyorsult kocsi. Amikor elmesélték neki, persze vihogva a wartburgosok, hogy mi történt, elsápadt, és percekig alig kapott levegőt. Azt hittük, végül ő lesz a betonozás egyetlen áldozata...

Zsíros B. Ödön Creative Commons License 1999.08.05 0 0 55
Ronaldu!
Na, én abban az általad jól ismert osztályban érettségiztem. Nagy élmény volt. Még tanúja, mi több, szenvedő alanya voltam azoknak az óráknak, amikor Mandics - általunk okozott - kiborulásait Kőhegyi tanárnő bosszulta meg véres feleltetésekkel a technikát követő matekórán.
ronaldu Creative Commons License 1999.08.05 0 0 54
Zsíros B.Ödön,
én elég jól ismertem a Csurka 1989-es osztályát, és személy szerint engem tanított is. Mandics Bandi betonnal kipotolt wrtburgjara nem emlekszem, csak a barna kopenyere, meg arra, hogy baromi lelkes technika tanar volt. Persze a lelkesedes tobb technikatanarrol is elmondhato. Meg altalanosban volt egy Ilusneni nevu tanarno, aki nyugdij elott alt, es csak az maradt meg bennem technikaorakrol, hogy gyakrabban talalta el a sajat ujjait a kalapaccsal, mint a kalapalando objektumot.
Zsíros B. Ödön Creative Commons License 1999.08.05 0 0 53
Tisztelt Pali bá!
Neved ugyan hajlott korra utal, mégis azt kell mondanom, ha az idősebb jogán egyáltalán tegezhetlek, hogy '93-ban magam már az egyetemi tornaórákat blicceltem el, s hogy milyen öreg vagyok, még azt is elárulhatom, hogy végzősként.
Ettől még az Arany János Gimnázium és Szabadidőközponttal kapcsolatos élményeim nem fakultak meg teljesen.
Pali bá Creative Commons License 1999.08.05 0 0 52
Ahoj Zsíros B. Ödön!
Melyik Csurkáné osztályba jártál? Az 1993-asba? Ha igen akkor együtt nyomtuk a tornaórákat Csopakinál. Igaz én a négy év alatt kb. tízszer öltöztem át összesen. Rendszeresen féléves felmentéseket vittem neki amit egy kicsit rossz néven vett mert tudta, hogy egyébként heti öt edzésem és két meccsem van, és ezért nehezen hitte el, hogy borzasztó gerincbántalmaim vannak. Egyszer tudott visszaszoktatni a tornaórákra amikor már harmadszor küldött ki télen fát vágni a kertbe.
Zsíros B. Ödön Creative Commons License 1999.08.05 0 0 51
Emberek! Máris haldoklik a topic? Hol vannak az Arany János Gimnázium és Szabadidőközpont lelkes diákjai. Senki nem járt Csurkáné osztályába? Kőmaca reggeli feleltetései feledésbe mentek? Mandicsbandi betonnal kipótolt Wartburgjára senki nem emlékszik. Ahogy Csopaki mondaná, válaszoljanak, ne húzzák a kezemben a rugót!
Zsbödön
Zsíros B. Ödön Creative Commons License 1999.08.05 0 0 50
Emberek, Csurkáné osztályába nem járt senki?
ronaldu Creative Commons License 1999.08.05 0 0 49
rettegen, mi ez a wc szétrúgás sztori????
Egyebkent Szekeresnevel nekem sem volt bajom, igaz, hogy a kemiahoz nem ertett, de legalabb dolgozatok alatt mindenkit hagyott puskazni. Ez igy korrekt.
Ha jol emlekszem meg a 91-es erettsegizokre, akkor van itt nehany Patko tanitvany is. Szoval hallottam valami olyasmit, hogy az ocska W-jet kicipeltek a stegre szigiben es reggel nagyot csodalkozott, amikor a duna kozepen talalta a kocsikajt. Patkonak is voltak azert nagy huzasai, mert elvitt egy csomo tanitvanyat emberboncolasra. Igaz, hogy elotte mar biosz fakton nagyon bevadult, meg kondicionalt minket es valami szarvas szivet kellett fogdosni, mindenesetre az emberboncolas napjan dontottem el, hogy inkabb megsem orvosira megyek.
Ne hagyjuk meghalni a topicot!!!
Pali bá Creative Commons License 1999.08.05 0 0 48
Na végre valami jó kis téma. Nem szeretnék szerénytelennek tűnni de a kosárcsapat a Porosz, Hajnal, Pali bá trió idején volt igazán világverő. A legjobb derbiket a Táncsics ellen játszottuk az Arany napok idején.
rettegen Creative Commons License 1999.08.05 0 0 47
na mi van dögöljünk meg vagy mi?
unite for johnnygolden jr.
Ja és a kosárcsapat " nagyon hires " volt még nemrég nem?
rettegen Creative Commons License 1999.08.03 0 0 46
ja és a NIKODÉM Feri nagy király volt!!!!
Hegedüsné suxxxxxx - na őt mi léptettük ki a suliból az egy hét sirása után amit elöadott, pedig azt igérte végigvisz minket (sajna)
rettegen Creative Commons License 1999.08.03 0 0 45
a topic inditó visszatért
Szigiröl : emlékszem a Luxné ott is valami kiskirályt játszott, derogált neki mosogatni de egyszer kénytelen volt mert mindenki meglépett a minka elül és már kezdett bomlani a tányéron a pörkölt , volt érte nagy-nagy lebaszás...
Megaztán az is öröm volt amikor reggel arra keltél, hogy kiöntötte a sátradat a Duna.
Egyébként én a Csopakinak és a Szekeresnek nagyon sokat köszönhetek: miattuk nem rugtak ki pedig már benn voltam a Luxnál a Lenin mellszobor és a KISZ zászló társaságában, hogy bevalljam: - Yes , én rugtam szét a vécéket a suliban.
Tagadtam amig lehetett (vagyis amig a Csopesz meg nem igérte, hogy akkor is felvesznek, ha én voltam)
Megaztán voltak ottan jó nök is nem ?
Nálatok évfolyamban kik voltak az emlitésre méltó muffok?
error404 Creative Commons License 1999.08.03 0 0 44
Aranyemberek,

Csak osztani tudom Manu Chao gondolatait, bár élénken él az emlékezetemben, amikor M.C. felállva énekelte az orosz himnuszt...

Ja, az HOLA-t így kell írni!!

Clendestino, BarrrrraÉvi illegal...

Alfred Creative Commons License 1999.08.02 0 0 43
Manu Chao :
Mikor érettségiztél? Én is KISZeztem, de nem emlékszem ennyire sablonos helyzetre...
Manu Chao Creative Commons License 1999.08.02 0 0 42
Hát itt van a kis Oleg elásva...

Manu bácsi ezúton üdvözli ismeretlen ismerőseit, kiknek kiléte nem maradt titokban őelőtte.

Jó hogy megemlítettétek a Gergelyt, jellemző rá egyik kedvenc anekdotám, mely szerint tanárgyerek metálos padtársam (még az átkos iskolaköpeny – érában) szemrevaló „DESTRUCTION” felirattal hirdette köpenye hátoldalán szimpátiáját a germán fémzene sikercsapata iránt.
Arc áll a folyosón a szünetben, mikor megböki vállát a Gergely:
-Fiam, jól látom, hogy a hátadra az van írva, hogy destrukció?
-?!?
-Miért nem az, hogy konstrukció? – elgondolkodik – Habár, ha jól meggondolom, igazad van: ahhoz hogy valamit felépítsünk, előbb le kell rombolni valamit....

Egyébként szép emlékek ide vagy oda, valljuk be, igazi kis komcsipártsejt működött a tanáriban, hiszen jól emlékszem első oroszórán az emberformáló kérdésre: Na ki NEM akar belépni a KISZ-be?
Síri csend és egymásra nézelődés után bizonytalan kezek a magasban, majd szolid agit-prop kampány, és ha még mindig maradtál ellenzéki gyerek, akkor tutira vehetted a felelést következő alkalommal.

Egyébként még most is kiráz a hideg, amikor a Bara fizika órákat becvezető „zongorázására” gondolok, hát, a másodpercek azóta sem teltek még olyan lassan, mint azokban a vérfagyasztó pillanatokban... Pik-pak beszophattál akkora karókat, hogy még év végére is alig ment 1,51 fölé a fizika portfoliód a BUX-on (Bara McBux Exchange index)

Na be is fejezem, mielőtt teljesen elérzékenyülnék.

Ne hagyjátok meghalni a topicot!

Ola: Manu

Pali bá Creative Commons License 1999.08.02 0 0 41
Üdv a társaságnak!
Hát igen, Szigi … Az volt az a hely ami még Tőzsérből is kihozta az embert. Istenem mekkorákat buliztunk ott, és milyen rémeseket ebédeltünk a Tűzoltó klubban.
Egyszer nyár legelején egy IFA platóján mentem le pár haverral, az összes sátorral és egyéb felszerelésekkel együtt. Gyönyörű idő volt, egész nap takarítottunk és a sátrakat vertük. Mégis kurva jól éreztük magunkat mert Szigin minden más elképzelhetetlen volt.

Logic Creative Commons License 1999.08.01 0 0 40
ronaldu!

Örömömre szolgál, hogy egy igazi, vérbeli Aranyossal sodort össze a végzet; nem is értem miért felejtettük ki eddig Szigit...a legjobb hely, a legszebb nyarak, a legnagyobb bulik...hát igen....

Ne hagyjuk ezt a zseniális topicot meghalni!!! Írjatok!!!

Üdv. L.

ronaldu Creative Commons License 1999.07.30 0 0 39
Hello Logic!

Engem 5 es fel evig tanitott, de utolag kezdem megkedvelni. Nyiri Bandit meg komuvesburkolo kora elol ismerem. Szigiben nagyokat pinpongozott velunk altalanos iskolaban, es meg azt is jo szemmel nezte, amikor az uttoro nyakkendovel mostuk fel a satrat.

Apropo Szigi...

Logic Creative Commons License 1999.07.30 0 0 38
ronaldu!

Gergely Feri bá' ugyan csak másfél évig tanitott minket, de még ma sem igazán tudom eldönteni, hogy egy kurva nagy arc vagy egy hasonlóan nagy fasz volt-e. Na persze utána a Nyiri Bandi jött...

Üdv. L.

ronaldu Creative Commons License 1999.07.30 0 0 37
Gergely Feco tanitott titeket?
Pali bá Creative Commons License 1999.07.29 0 0 36
Kedves mcnab!
Természetesen nem haragszom bár nekem nem is lenne miért. Ha Te sem az külön öröm számomra. Az Arany kivilágításának ötletét teljes mellszélességgel támogatom,annál is inkább mert a lakásom erkélye egy az egyben a Sas hegyre és a sulira néz. Eddig is szép látvány volt de kivilágítva még szebb lenne. Hogyan tervezed elintézni?
Üdv: Pali bá
mcnab Creative Commons License 1999.07.28 0 0 35
Kedves Pali bá!

Igen én vagyok. Remélem nincs harag?!

Más:

Mit szólnátok, ha ki lenne világítva az Arany?

sixkiller Creative Commons License 1999.07.28 0 0 34
paliba> jo etvagyat.
Pali bá Creative Commons License 1999.07.28 0 0 33
Mandics Bandira visszatérve, hihetetlen csávó volt az öreg. Senki más nem lett volna képes egy XII. kerületi gimnáziumban "elkényeztetett budai úrigyerekeknek" felcipelni egy kibelezett mosógépet akár a harmadik emeletre is. Soha senki nem figyelt rá két percnél tovább. Szegény.
Egyszer pedig hármast adott egy lakás alaprajzomra amit az építész anyám rajzolt. És különböző embereknek pár perc különbséggel különböző jegyeket adott ugyanarra a repülőgépmodellre.
Állítólag egyszer amikor a tanároknak volt egy kirándulása, néhányan kikutatták Mandics táskáját és a csúzlitól elkezdve a bicikli dinamón át minden szir-szart találtak benne.
Pali bá Creative Commons License 1999.07.28 0 0 32
mcnab!
Először fogalmam sem volt miért kéne haragudnod rám és egyáltalán ki vagy, de aztán lett egy sejtésem. Csak nem M.A.? Egyébként két Aranyos tényleg nem haragudhat egymásra, pláne nem ennyi idő után. Mielőtt buzgó magyarázkodásba kezdek jelezz má vissza, hogy te vagy -e ?!
mcnab Creative Commons License 1999.07.28 0 0 31
Kedves Aranyosok!

Logic-kal együtt jelen voltunk a vörös csillag leszerelésénél. Áldott emlékű Csicsery Lajos bácsi szerelte le. (Gondolom ő volt aki felszerelt...) Ő megmutatta hogy hova ásták el Oleg Kosevoj szobrát 56-ban.

Pali Bá!
Rád haragudnom kéne, de nem teszem. Hiszen két Aranyos nem lehet rosszban...

Mielőtt elfelejtenénk:

MANDICS ENDRE 100%
LOVASSY JÁNOS 100%
jÓZSI BÁCSI (FŰTŐ) 150 %

Még visszatérek.

Mcnab

Pali bá Creative Commons License 1999.07.28 0 0 30
De bizony.
Logic Creative Commons License 1999.07.28 0 0 29
Pali bá!

Gazsi, nemde?!

Üdv L.

Alfred Creative Commons License 1999.07.27 0 0 28
Na, és Aranyosok, tudja-e valaki, hogy hol van a csillagot megvilágító reflektor kapcsolója?

A helyes megfejtők nem kapnak semmit, maximum büszkék lehetnek magukra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!