Keresés

Részletes keresés

1 valaki Creative Commons License 2020.07.27 -1 0 91158

Én személy szerint már kihagytam a Mideát, és az olcsóbbját az Mdv-t is, nem stabil minőség.

Ami felment, megy, de hogy meddig megy hiba nélkül, passz.

Szerelés 65.000 Ft környékétől, keletre olcsóbb, nyugatra és büdöspesten akár drágább is lehet.

Előzmény: Kisfiatal (91151)
Maldonaldo Creative Commons License 2020.07.27 0 0 91157

Állítólag a Midea és a Gree a piacvezetők klímában, és mindkettőnek van sok almárkája és azon kívül  bérgyárthatnak is különböző cégeknek, mint pl. Fisher, LG, Samsung,(ezek csak tippek), vagy bárkinek is. Nekünk Midea Mission II klímánk van, csendes, jól hűt, és 5 év teljes garanciás, de nemcsak a kompresszorra. Elvileg -25 fokig fűteni is lehet vele, de erről csak később tudok pontosan beszámolni. A szerelést korábban én is nézegettem, ált. olyan bruttó 70 ezer körül vannak az ajánlatok, és bizonyos feltételekkel, pl. van, ahol csak 2m-ig, máshol 3 vagy akár 4m csövezést is magába foglalhat az ár, és 1 db főfal átfúrás van benne alapból, tehát a részletekre is figyelni kell. Nem a webklimától vettem, de ott éppen 275k lenne alap kivitelű szereléssel, és a hasonló szintű, és  fűtésre szintén ajánlott Gree Comfort X most még olcsóbb, csak 255k. Erről is jókat hallottam. Nemtom mennyire jók ezek az árak(nem tőlük vettem), de azért ez nem kis akció, ha valóban annyi. Ha olcsóbbat vennél, akkor az almárkákból, de nézni kell azt is, hogy melyik tulajdonság, vagy képesség gyengébb náluk, vagy éppen egy-egy funkciót nem tudhat például. 

Előzmény: Kisfiatal (91151)
peterch Creative Commons License 2020.07.26 0 0 91156

Szia !

 

Itt keresgélhetsz , akár szereléssel is  : https://www.webklima.hu/klima/gree/oldalfali-inverteres.html

Előzmény: Kisfiatal (91155)
Kisfiatal Creative Commons License 2020.07.26 0 0 91155

Aha. Akkor próbálok ezekből keresni vmi akciósat. Panasonicot találtam 200ért, csak nem helyben..

Előzmény: Galahed_ (91153)
KAti Creative Commons License 2020.07.26 0 0 91154

A szél miért csökkenti a hatásfokot? Mármint úgy általában a szél. Azt hittem volna, az okozott nyomásviszonyoktól függően befolyásol.

Előzmény: 1 valaki (91149)
Galahed_ Creative Commons License 2020.07.26 0 0 91153

Nem, ezek nem a jobb márkák. Ezek férnek bele az általad emlitett keretbe. Ha rákeresel a Midea névre ebben a topikban találsz róla véleményt bőven általában nem túl poztivat. Ha jobbat szeretnél és főleg fűtésre akkor azokat a japánok között keresd, abból sem az olcsóbbat. (Fujitsu, Daikin, Mtsubishi, Panasonic stb)

Előzmény: Kisfiatal (91151)
Kisfiatal Creative Commons License 2020.07.26 0 0 91152

Szerelésre mennyit szoktak számolni kb?

Kisfiatal Creative Commons License 2020.07.26 0 0 91151

Márpedig ennél többet nem fogok érte adni, szal akkor marad a kisérletezés :) 

Akkor ezek a jobb márkák? Midea-ról mi a vélemény?

Előzmény: 1 valaki (91150)
1 valaki Creative Commons License 2020.07.26 -1 0 91150

200-ból fűtéssel megbízhatót: egyik sem.

250 is necces, tálcafűtéssel gyártott téliesített minőségi klímát ennyiből nem hozol ki, felszerelve.

De hogy irány meglegyen: Cascade, Gree, Polar, Hísense.

Előzmény: Kisfiatal (91145)
1 valaki Creative Commons License 2020.07.26 -1 0 91149

Ami befolyásolja hűtésben a működését, hatásfokát: csökkenti a szél, napsütés. Eső ha a kondenzátorra esik, csak javít rajta.

Inkább a falra 5 méter csővel, mint védettebb helyre 10 méterrel. Pláne ha kanyarok is megszaporodnak a hosszabb csővel.

Kanyaronként ~ 0.5 méternek megfelelő folytással romlik a csőhossz. Ha belekerül még 4 pluszban, mintha 2 méterrel több lenne a cső. Veszteség.

 

Előzmény: TgY (91143)
naivkezdo Creative Commons License 2020.07.26 0 0 91148

Nem tudom mi várható el egy klímától párátlanítás üzemben, és összehasonlítási alapom sincs, de az alap daikin ftxb amit nyújt, az számomra rendkívül gyenge. Hátha valakinek fontos az info.

Kisfiatal Creative Commons License 2020.07.25 0 0 91147

Megbízható legyen.

Előzmény: Kisfiatal (91145)
dokiki Creative Commons License 2020.07.25 0 1 91146

TCL van most jó árban :)))))))))))))))))

Előzmény: Kisfiatal (91145)
Kisfiatal Creative Commons License 2020.07.25 0 0 91145

Hali, milyen márkájú klímát ajánlotok? Fűtésre kéne, 3.5 kw-os, 200-250-ből meglegyen szereléssel. Én elvesztem a márkák közt.. 

Denisznagypapa11 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 91144

Else merem mondani csori keresztapámnak dicséri milyen jo meg csendes

TgY Creative Commons License 2020.07.25 0 0 91143

T. Klímás szakik!
Mennyire befolyásolja a klíma működését (pl. hatásfok, energiafelhasználás, élettartam,....) a kültéri elhelyezése (pl. hogy napsütéstől esőtől, széltől jobban védett, de természetesen a szükséges légáramlást ugyanúgy biztosítva kerül felszerelésre , szemben mondjuk a tetőre vagy olyan falfelületre szereléssel ahol az esőt, napsütést, stb. mindíg telibe kaphatja ) ? 5m csövezéssel az időjárásnak kitettebb helyre vagy 10m csövezéssel a védettebb helyre ?

dejódió Creative Commons License 2020.07.25 0 1 91142

át lehet de ha égett gyantás az olaj akkor gond van. továbbá ha direktben oldod meg átszippant egy csomó olajat is. Amiből az is baj ha kevés van meg az is ha sok.

Előzmény: zozizi67 (91114)
1 valaki Creative Commons License 2020.07.25 -1 0 91141

Azért ez is kiveri a biztit, kb hasonló-

Előzmény: KAti (91139)
1 valaki Creative Commons License 2020.07.25 -1 0 91140

Ez jó, remélem az átvert ismerőse is olvassa.400.000-ért telepíteni kissé vad.

 

Előzmény: Galahed_ (91138)
KAti Creative Commons License 2020.07.25 0 0 91139

Off: Szabadpiac, szabad árak, kivéve ha a járvány idején a csirkemellet adta valaki nagyon drágán, mert azt megbüntették. Nem is értettem :-(

Előzmény: 1 valaki (91137)
Galahed_ Creative Commons License 2020.07.25 0 0 91138

Hogyne lenne....(csak átkerült más irányítási rendszer alá és innentől hatóságnak hívják)  itt lehet benyújtani a panaszt, ha úgy érzed valami nem stimmel. Szvsz nyugodtan, ha utólag is úgy érzed, hogy megvezettek - hiába fogadja el (egyeztek meg) az árral kapcsolatban az adott pillanatban, ha utólag egyéb körülmény is felmerül. -( autóvásárlás, szolgáltatás, termékek stb) Ide bőven belefér az emlitett klimaszerelés...

Előzmény: 1 valaki (91137)
1 valaki Creative Commons License 2020.07.25 -1 0 91137

Olyan, hogy fogyasztóvédelem, már nincs.

Szabad árak vannak, ha elfogadta,( még ha vastagon lehúzás is lehet, nem tudjuk) kifizette.

Van olyan más szakmában is, hogy a szerelő nem akarja megcsinálni, benyög egy vastag árat, és elfogadják.

Előzmény: Galahed_ (91135)
KAti Creative Commons License 2020.07.24 0 0 91136

Legjobb a szerelőnek, még egy ilyen üzlete nem lesz idén :-(

Előzmény: Denisznagypapa11 (91131)
Galahed_ Creative Commons License 2020.07.24 0 0 91135

Ha megvan minden papír, számla, stb akkor a fogyasztóvédelemhez kellene fordulni. Háromszoros ár.... :(

TCL enyhén szólva sem tartozik a "legjobbak" közé.

Előzmény: Denisznagypapa11 (91131)
dokiki Creative Commons License 2020.07.24 0 0 91134

Elég átverés szagú....160e csak a gép...

Előzmény: Denisznagypapa11 (91131)
1 valaki Creative Commons License 2020.07.24 -1 0 91133

Hogy ez a legjobb, hát.

 

Ránézésre, helyszín ismerete nélkül elég drágának tűnik'

Előzmény: Denisznagypapa11 (91131)
Moshi Moshi Creative Commons License 2020.07.24 0 0 91132

Testvérek között is kb 154ezer forint + 75ezer szerelés (ez brutto, kedvezmény nélküli ár)...  A TCL kifutott gépe, 2020.06.25 től nem rendelhető... Az , hogy jó-e azt majd megmondják olyanok akik használják.

Előzmény: Denisznagypapa11 (91131)
Denisznagypapa11 Creative Commons License 2020.07.24 0 0 91131

Üdv! Ma bekötöttek keresztapámnak egy tcl klímát :tce-35chsda-xa41+ kültérit  a tetőtéri szobába es mondta neki a  szerelő eza legjobb es mindennel együtt 560 ezret fizetett érte! Tényleg ilyen jo és ilyen drága?

Visatone Creative Commons License 2020.07.22 -1 0 91130

Nem.

Előzmény: parabell (91119)
naivkezdo Creative Commons License 2020.07.22 0 0 91129

Kemény munkahely, ez van:)

Előzmény: kormos* (91128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!