Keresés

Részletes keresés

Beer Monster Creative Commons License 2020.07.27 0 0 30310

A homokra tett szűrőkavics az nem süllyed bele a homokba, miközben az áramlás az apró homokszemeket megemeli?

Előzmény: Kapocska (30278)
lalibatyo Creative Commons License 2020.07.27 0 1 30309
östermelő Creative Commons License 2020.07.27 0 1 30308

Mikor még csináltuk akor kb 3-4 óra alatt tudtunk 0.5-1 m3 homokot ki kompresszorozni kb 4-6 m üzemi vízszint mellett. Mindig nehezen indult majd egy óra múlva már jött a víz és persze a homok is IFA kompresszor 3kW-os motorral. A kpe csövet kézben kell tartani és a vége mindig a fenék felett legyen picivel. Kicsit leenged érzik,hogy koppan kicsit visza húz. Ha elkezd tisztulni akkor újra. Közben persze lehet rögzíteni. Szerettem csinálni ,mert akkor már látszott a munka értelme.

Előzmény: Rvfvs (30306)
Rvfvs Creative Commons License 2020.07.27 0 0 30307

Engem szivattyú boltban lebeszéltek a sodronyról, pedig volt nekik. 5-6mm körüli statikus kötéllel rögzítettem, egy év alatt nem nyúlt, nem kopott semmit, most néztem rá.

Ezek a kötelek több száz kilót bírnak és olcsók. Ha nem dörzsölődik pl a kútgyűrűn, akkor szerintem sokáig jók.

Előzmény: Boldizsár Ágnes (30303)
Rvfvs Creative Commons License 2020.07.27 0 0 30306

Végülis 32 KPE+10mm PE csővel próbálkoztam. Nagyon lassan köhögi fel a vizet, de jó sok mocskot felhozott. Az normális, hogy nem folyamatosan jön a víz, hanem szakaszosan?

 

Mindenesetre írtam egy másik kölcsönző cégnek is, a honlapjukon van kis zagyszivattyú, ami pont beférne, mert ez a kompresszoros tisztítás eddig nagyon időigényesnek tűnik...

Előzmény: östermelő (30286)
Boldizsár Ágnes Creative Commons License 2020.07.27 0 0 30305

köszönöm

kneissl Creative Commons License 2020.07.27 0 0 30304

Lehet variálni.

( Amíg nincs baj, addig nincs baj. )

 

Amikor a kútból kell menteni a szivattyút, akkor hirtelen elég drága lesz az olcsóbb kötél.

Ha évente cseréled, akkor maradhat a horganyzott lánc is. 

 

Én a lehetó legvízállóbb acélsodronnyal engedtem le a szivattyút.

A szivattyú árához képest nem komoly tétel, és a szivattyú mentéshez képest sem.

 

És még egy ötlet: a rögzítés felső végét is érdemes valamihez valahogy stabilan kikötni, mert a gravitáció hat mindenre, tehát a drótkötél, lánc, függesztőzsinőr felső vége is bele tud esni a kútba, és akkor nincs mivel kihúzni a kpe csövön / tömlőn meg a kábelen kívül...

Előzmény: Boldizsár Ágnes (30303)
Boldizsár Ágnes Creative Commons License 2020.07.27 0 0 30303

"A pvc bevonat itt nem hatásos, mert a végénél elindul befelé a víz"

 

Ugy lenne felszerelve,hogy kb 5 méteres lenne a sodrony,tehát a vége nem lenne vizalatt,ugyis bejutna a viz?

Vagy esetleg ha a lánc helyett az egészet kicserélnénk ilyen pvc bevonatos drotkötélre? Olcsobblenne mintha az egészet rozsdamentesre cserélnénk,annak elég huzós ára van olyan 20 méterre. Egyébként köszönöm a segitséget mindenkinek!

kneissl Creative Commons License 2020.07.27 0 0 30302

A pvc bevonat itt nem hatásos, mert a végénél elindul befelé a víz, és a kapilláris hatás miatt még följebb is kúszik a pvc-n belül a sodrony szálai között, úgyhogy végül hosszabb szakasz víizes annál, mint ami tényleg belemerül a vízbe.

 

Kerítésnél vagy szőlőben van értelme, mert ott néha kap vizet, de alapvetően mindig ki tud száradni előbb utóbb. Kútba lógatva viszont csak vizet kap.

 

Előzmény: Boldizsár Ágnes (30301)
Boldizsár Ágnes Creative Commons License 2020.07.27 0 0 30301

Találtam olyat ami drótsodrony és pvc bevonatos,azt is megeszi a kút vize?

kneissl Creative Commons License 2020.07.26 0 0 30300

Azért szokták javasolni a minél jobb megoldást, mert a kútvíz nem desztillált víz, tud olyan kémhatású víz lenni, ami a kevésbé ellenálló dolgokat idővel megeszi. 

Aa saválló acél nem annyira különleges, és pláne nem olyan drága, mint ahogy a nevéből sejteni lehetne. (AISI 440 acélból sokminden készül.) 

Előzmény: gamate (30299)
gamate Creative Commons License 2020.07.26 0 1 30299

Sziasztok!

 

Szerintem felesleges a saválló, elég a rozsdamentes is.

 

(minden saválló rozsdamentes, de nem minden rozsdamentes saválló)

 

Az ötvözet összetételében van különbség, ebből adódóan az árában is...

 

 

gamate

Előzmény: kneissl (30296)
Boldizsár Ágnes Creative Commons License 2020.07.26 0 0 30298

Jelenleg egy horganyzott láncon van,de azt mondták a hozzáértők ez nem végleges mert elrohad egy idő mulva.

peterch Creative Commons License 2020.07.25 0 0 30297

Szia !

 

Mindent meg lehet nyújtani , vagy elszakítani , csak elég nagy terhelést kell alkalmazni .:-)

Valóban a saválló acél jobb választás lehet .

 

Előzmény: kneissl (30296)
kneissl Creative Commons License 2020.07.25 0 0 30296

Valóban úgy van, ahogy írod, de....

a "statikus" kötél is nyúlik, csak sokkal kevesebbet. Viszont ez pont elég lehet ahhoz, hogy egy év alatt a folyamatos terhelés miatt annyit nyúljon, hogy ne a kötél tartsa a szivattyút, hanem a kábel meg a KPE cső.

 

Saválló acél drótkötelet szokták tuti megoldásként ajánlani.

 

https://vizvonal.hu/acelsodrony-4mm

https://vizvonal.hu/kotelsziv-4mm

https://vizvonal.hu/kotelszorito-acelsodronyhoz-duplex-4mm

Előzmény: peterch (30294)
Boldizsár Ágnes Creative Commons License 2020.07.25 0 0 30295

Köszönöm!

Előzmény: peterch (30294)
peterch Creative Commons License 2020.07.25 0 1 30294

Szia !

 

Aki mondta neked , hogy nyúlik , az nem mond igazat, csak fél igazságot  ! Van a dinamikus , ami igen , terhelés esetén nyúlik , ezt a típust használják a hegymászok , ha esnek , akkor ez is tompítja az ütést ( nem törik olyan gyorsan a gerinc . Viszont van a sztatikus , ami viszont nem nyúlik . Ezt keresd !

 

Előzmény: Boldizsár Ágnes (30292)
Boldizsár Ágnes Creative Commons License 2020.07.25 0 0 30293

Egyébként a láncot még mennyi ideig hagyhatom rajta?

Előzmény: öreg_néne_b (30291)
Boldizsár Ágnes Creative Commons License 2020.07.25 0 0 30292

A műanyag kötelet nem ajánloták mert nyúlik. Olyat találtam ami pvc bevonatos sodrony.

Előzmény: öreg_néne_b (30291)
öreg_néne_b Creative Commons License 2020.07.25 0 0 30291

Rozsdamentes sodrony vagy műanyag kötél.

Előzmény: Boldizsár Ágnes (30290)
Boldizsár Ágnes Creative Commons License 2020.07.25 0 0 30290

Üdvözlöm az ittlevőket! Elég laikus kérdésem lenne,van egy fúrt kút a telkemen,a melykúti szivattyút mire érdemes függeszteni,mert most horganyzott láncon van,de ezzel a gond hogy ami a szivattyúval együtt a vizbe merül az rozsdásodik.Tehát olyan két méter,mit javasolnak mire cseréljük? Vagy hagyjuk láncon és időnként cseréljük le? Köszönöm a segitséget!

RHDCelica03 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 30289

Udv a topiclakoknak! 

 

Balaton eszaki parton szeretnek egy kutat kert locsolasra. Tolem ~50m-re van egy gyurus kut amiben a vizszint ~10m-en van, szoval gyanitom nalam is ott lehet a vizszint.

Nagysagrendileg hivatalosan mennyi lehet egy ilyen kut letesitese? (tudom, hogy igy hasra nem lehet konkretat mondani, de ha 100-200e ft-os tartomany, akkor erdemes utananezni/ajanlatokat bekerni, viszont ha 500e folott van akkor marad sarga a fuvem...)

Hozzaszolasokat elore is koszonom! 

östermelő Creative Commons License 2020.07.25 0 0 30288

Igaz,erre nem gondoltam.Mi csak 63-as csővel fúrtunk így a külső megoldás nem volt lehetséges.

Előzmény: öreg_néne_b (30287)
öreg_néne_b Creative Commons License 2020.07.25 0 1 30287

Kívül is hozzábilincselheti a levegő csövet és csak a végét kanyarítja be.

Előzmény: östermelő (30286)
östermelő Creative Commons License 2020.07.24 0 1 30286

Jó.

Egy a lényeg a kpe cső majdnem az alsó végéig le kell vinni a levegőt és ott egy U alakkal a csövön belül visszafordítani.Nem biztos elfér abban a vékony csőben.De a saját próbálkozás nem kerül pénzbe. A levegő  felhozza a vizet azon a vékony csövön.

Előzmény: Rvfvs (30285)
Rvfvs Creative Commons License 2020.07.24 0 0 30285

Kisebb átmérőjű is jó a kompresszorozashoz? 25 kpe van itthon, vagy úgy nagyon sokáig tartana?

Van egy kb 30 literes kompresszor itthon, azzal kipróbálnám, max kibérlek egy komolyabbat, ha ér valamit?

Előzmény: östermelő (30282)
lalibatyo Creative Commons License 2020.07.24 0 0 30284

Igen, ha van vízoszlop magasság és hozam akkor működik is. De ha nincs ? akkor marad a szintemelés bele töltött vízzel. Viszont attól hogy egy kút nem ad vizet nyelni még nyelhet. Nem biztos hogy sikerül annyi szintet emelni hogy a mamutszivattyú elv rendesen működjön . Ez egy "szaki" szemével úgy néz ki hogy odamész tehát aznap annyit kerestek amennyit ott kaptok + a költségeid. Többnyire még te vidd a vizet szivattyúkat komprszzort stb tehát legalább 2 ember 2 autó. Lehet hogy nem tudsz szintet emelni,mert nyelés  lehet hogy nincs is iszap homok amit ki tudsz kompresszorozni,  vagy van 20 centi amit ha kiszedsz semmi nem lesz jobb . Elqúrsz vele 1 munkanapot 

( felpakolás odacuccolás próbáljuk meg ezt próbáljuk meg azt, mi lenne ha.. stb,  hazamenés, lepakolás) eredmény többnyire semmi ha pénzt kérsz duzzog a megrendelő ha nem kérsz aznap buktál egy 50-est.

- Szerintem olcsóbb kocsmába menni a segéd úrral  :)

Előzmény: östermelő (30282)
dagizoe Creative Commons License 2020.07.24 0 0 30283

Mély tiszteletem!

 

Ötletekre lennék kíváncsi.

Kézzel fúrtam egy "talajvizes kutat", 160-as csővel lementem kavicsig.

A kavicsba 63-as csővel mennék tovább, ezt hogy tudnám megoldani?

 

östermelő Creative Commons License 2020.07.24 0 1 30282

Ha van lehetőség kompresszorra ami bírja a folyamatos üzemet,nem kell extrákra gondolni csak különb legyen mint a 25 l tescós. Akkor én egy 5/4-es kpe csővet engednék az aljára,abban a levegő cső a kpe cső végénél vissza fordítva.Így kevés vízzel is tud felhozni elég sok homokot-sarat.Ha vastagabb csövet használsz akkor több levegő kell.

Mi mikor még furtunk kutakat így kompresszoroztuk ki a homokot.

Előzmény: Rvfvs (30281)
Rvfvs Creative Commons License 2020.07.24 0 0 30281

Akkor lehet hogy ezért pattintott le a mester...

Mindenesetre a házilag ganyolast inkább kihagyom a válaszok alapján, nem szeretném, ha a mostaninál rosszabb lenne a végeredmény :)

 

Napi 1m3 vizet össze tudok szedni így is, szakaszos üzemmel, egyelőre elég is ennyi.

 

 A puffertartalyomba pedig már vettem egy alsó szintszabalyzot, ami lelövi az öntözőrendszer szivattyút, mielőtt kifogy a a tartály és kinyit egy zóna szelepet, onnantól hálózati víz van az öntözőrendszeren, amíg fel nem tölt újra a kút szivattyú.

Előzmény: lalibatyo (30277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!