Keresés

Részletes keresés

sujgojo Creative Commons License 2020.07.23 0 0 96189

ez eleg rosszul hangzik. ugyanakkor viszont teret ad a cementsporolasnak:) mert akkor minek is raknek bele egy csomo cementet, ha ugyiis csak C12 lesz. persze ez valoszinu tovabb rontana a minoseget.

arra gondoltam, hogy a tuzepen kerhetnek szemcseeloszlasi adatot, talan be tudnak szerezni a beszallitotol, de ha lenne is ilyenem, akkor sem tudnek mihez kezdeni vele. gondolom kellene egy program, ami kiszamolja, hogy mennyi az annyi.

 

Előzmény: Töck Jenő (96187)
sujgojo Creative Commons License 2020.07.23 0 0 96188

igen, ezt talltam meg en is elsore. de ebben nincs benne a C20/25

Előzmény: Törölt nick (96185)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.23 0 0 96187

Azt nem láttam a recepteknél, hogy hogyan kell megállapítani a sóder víztartalmát, vagy hogy hogyan kell megállapítani a sóder szemeloszlási görbéjét. Ezek mind befolyásolják a beton receptjét és a minőségét. Gyakorlati tapasztalat, hogy C12-nél (kb. B200) jobb betont helyszíni keveréssel előállítani csak véletlenül lehet.

Előzmény: Törölt nick (96185)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.23 0 0 96186

Ha már betonozás a téma, lenne egy kédésem az urakhoz.
Megmaradt körülbelül száz zsák esztrich az építkezés után, amit nem vesz vissza a tüzép. Eredetileg a beltér padlójához hozattam. Fel lehet ezt használni máshova is? Járdához, teraszhoz például.

Törölt nick Creative Commons License 2020.07.23 0 0 96185

Már miért ne lenne tele az internet beton receptekkel?

 Google első találata.

 

http://www.transzkavics.hu/index.php?ugras=statikus&statoldal=604

 

Előzmény: Cs_ (96170)
Palási Creative Commons License 2020.07.23 0 1 96184

 

 

   "cement viz aranya adja a beton erosseget. !"

 

 

 Első közelítésben igen. De azért más is számít az un. viz-cement tényezőn kívül.

 Pl. a szemcseméret ill. a bedolgozás milyensége és az útó kezelés.

Előzmény: sr1 (96175)
sujgojo Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96183

sajnos hozzank nem johet be se mixer se billencs, csak kisteherauto. ezert akarom csak magam keverni a betont. kobmeterenkent kell odavinni a sodert es egy avant-tal fogjuk a 250literes kanalaban megkeverni es beonteni.

azt jo hogy mondtatok, hogy keves viz kell. majd kerem a komuvest, hogy ne usztassa el.

 

Előzmény: C20NE (96182)
C20NE Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96182

Én bementem egy betonüzembe, kértem KK-s beton receptből betont úgy megkeverve, hogy csak 4 órás kötés késleltetőt kértem bele vizet nem(!). Billencs kihozta, vízzel és folyósítóval pillanatok alatt átkevertük és bedolgoztuk. A konzisztencia, a beton minőség nagyon jó lett. Fontos, hogy KK-snak kérd mert a víz/cement tényezőbe ekkor bekalkulálják a keverővizet, ha nem így kéred és vízzel megkevered nem lesz meg a minőség. így nem kell cementet, sódert---stb venned.

 

Az adalékhoz kell a betonüzem receptje mert patikamérlegen kell adagolni ha jót akarsz!

Előzmény: sujgojo (96181)
sujgojo Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96181

12m3.

ertem, tehat szinte mindentol fugg. akkor hogy lehet ezt hazilag jol megcsinalni?

dragak ezek az adalekok?

kozben nehezen talaltam egy receptet, de akkor ezt ezek szerint fenntartasokkal kezelni:

 

Előzmény: Cs_ (96172)
C20NE Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96180

Most pl. Mapefluid N200, Sika Plastocrete N...stb. ami sok helyen beszerezhető és jól lehet vele dolgozni. A beton szinte magától terül de a kanál nem megy bele...

Előzmény: Töck Jenő (96177)
peterch Creative Commons License 2020.07.22 0 1 96179

Szia !

 

Bocsi , hogy beleszólok !

Mind a két nagyszülömnek vályogháza volt , de azon nem volt vakolat .:-)

Vályoggal kell a falat kijavítani és azt lefesteni .  Szerintem .:-)

https://valyog.uw.hu/b5.htm

Előzmény: pálinkás-doszi (96178)
pálinkás-doszi Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96178

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy vályog fal, amiről a régi vakolatot le kellett verni, mivel elvált a faltól. A régi vályog vakolatot nem lehet újra felhasználni mivel több réteg festék volt rajta. A falról tudni illik, hogy az alja víz szigetelt, illetve alul van egy sor tégla, és arra épül a vályog, tehát nem nedvesedik, csont száraz a fal. A kőművesek két falat az alábbi módszerrel készítettek el: rabic háló, felszegelve, feldrótozva és ezt namal+homok keverékével felvakolták majd glettelték. Maradt az említett fal, azonban a gond az, hogy annyira vékony volt rajta a régi vályog vakolat, hogy ha arra is húznánk egy réteg vakolatot+ glettet, akkor elütne a szomszéd falnak a síkjától. Kérdésem, a rabic hálós falra közvetlen a glettet rá lehet húzni, vagy mindenképp kell előtte a vakolás? 

Remélem nem magyaráztam túl.

Üdv : doszi

Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96177

A földnedves betont a kivitelezők utálják, mert több vele a munka. Ha nem hajlandók csinálni azzal az ürüggyel, hogy nem fog megkötni a beton, akkor plasztifikátort kell velük belerakatni. (pl. Plastol NK, 3% kell belőle a cement súlyához képest.) Lehet, hogy már más van helyette, elég régen nem kérték tőlem a földnedves betont. A víz mennyiségébe beszámít az a víz is amitől a sóder nedves!!!

Előzmény: Töck Jenő (96176)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96176

"
Akkor ez azt jelenti, hogy több vízhez kevesebb cement kell? "

 

Fordítva. A szükséges mennyiségű cementhez kevesebb vizet adva erősebb lesz a beton és kevésbé reped. Plasztifikátorral kell a hígabb konzisztenciát beállítani. (mint ahogy sr1 is írta) A földnedves beton a legelőnyösebb szilárdsági szempontból, ez majdnem porzik bedolgozás közben.

Előzmény: sylvanus67 (96174)
sr1 Creative Commons License 2020.07.22 -1 1 96175

Kevesebb viz. A cement viz aranya adja a beton erosseget. A nagyon eross betonokba a vizbe kevernek keplekenyitot, hogy ki tudja tolteni a vasalas kozott a hezagokat.

Előzmény: sylvanus67 (96174)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96174

Több vízhez több cement és máris megvan a hatás: több repedés

 

 

Akkor ez azt jelenti, hogy több vízhez kevesebb cement kell? 

Előzmény: Töck Jenő (96173)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96173

"keptelen vagyok a neten talalni c20/25 beton receptet."

 

A recept függ a homokos-kavics víztartalmától, a homokos-kavics szemeloszlási görbéjétől, a homokos-kavicsban a legnagyobb kavics méretétől és a cement minőségétől, valamint attól, hogy mennyi vízzel akarjuk csökkenteni a beton szilárdságát. Több vízhez több cement és máris megvan a hatás: több repedés.

Előzmény: sujgojo (96169)
Cs_ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96172

Mekkora mennyiség?

Előzmény: sujgojo (96171)
sujgojo Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96171

monolit lemezalap. ilyet ir elo a terv

Előzmény: Cs_ (96170)
Cs_ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96170

Nem is fogsz találni beton receptúrát. Ez nem úgy működik, hogy végy két közepes méretű tojást, meg egy pohár cukrot.

 

Hová, milyen szerkezetbe akarod beépíteni?

Előzmény: sujgojo (96169)
sujgojo Creative Commons License 2020.07.22 -1 0 96169

sziasztok,

keptelen vagyok a neten talalni c20/25 beton receptet.

tud valaki segiteni?

 

koszonettel

Érthető? Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96168

Sziasztok, kicsit ? :D régi a válaszod, de nem idejétmúlt. Nálam most kellene a bádogot leragasztani burkolás előtt, de sehol nem találok értelmes ragasztót. Segíts/segítsetek mi lenne a megfelelő, kb 16 métert kellene rögzítenem a terasz szélén, ahol szintén van már hőszigetelés. Még nem tudom alumíniumból lesz a csöpögő, vagy horganyzott, én előbbire szavazok. A lemez alá nem tudom mennyire gazdaságos és főleg massziv/tartós a kinyomópisztolyos megoldás ( ilyet sem találtam tutit ) vagy valami csemperagasztó állagút kell választanom? Ez utóbbi szimpatikusabbnak látszik. Tehát ha van bevált anyag annak nevét megköszönném. A lemezre további rétegek már megvannak.

Előzmény: C20NE (61024)
Zöldár Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96167

 Az hogy nem tetszik, egy dolog.

Megjegyzem  hogy az 'művelt belgák' is feltették a házaik bizonyos falára a szürke palát. Tűzfalak   végfalka stb. és nem zavarja őket még az híres fővárosukba  Brüxellesben sem.

 Kétszer volt szerencsém arra járni, másodszorra robogtun az autó pályán  és   egészen Ostendig világították a pályáikat, tehetik, gazdagok. !

Előzmény: zsolt0101 (96162)
Zöldár Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96166

 De ha már tényleg nem, tetszik tegyél oda   legalább 3 cm -es nikcell,.... egyébb cell anyagot, ráragasztod,   lehálózod és ugyanolyan vékony vakolatot teszel mit a fal egyéb felületére.

 Az már biztos merev lesz és az idők végezetéig ott marad.... hacsak nem pancserek rakják majd oda .

Zöldár Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96165

 Ja hogy neked nem tetszik az más !

 Amúgy  amennyiben lebontod a palát alatta lesz egy  fa tartószerkezet, azt is bontani kell, majd újra vakolni. Nehéz és költséges munka.

De hát ha nem tetszik az ellen nem lehet mit tenni.

Előzmény: zsolt0101 (96162)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96164

Ja bocs, nem akarod leszedni.

Előzmény: JAMIE222 (96163)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96163

Ez nem homogén, sík, merev felület, 1-2 centivel nem borítod szépen szerintem. Ha már leszeded, talán érdemes lenne borítani valami festhető dologgal, mint a cementkötésű faforgácslap például.

Előzmény: zsolt0101 (96162)
zsolt0101 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96162

leszedve a palát , veszélyes hulladék , macera...

csak esztétikai szempontból szeretném eltüntetni hogy egyforma sima felületű legyen a homlokzattal, és nem befestve sem szebb. sztem  a nikecell ragasztó 

biztosan megtartja az 1-2centis szigetelést , csak kérdés hogy egy idő után nem válik e el,

a padlástér üres, arra lesz leterítve üveggyapot stb..

Előzmény: Zöldár (96161)
Zöldár Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96161

 

 

 Ha az egy üres padlástér, akkor minek ?

 Felesleges szigetelni, felesleges levenni.

 Ha nagyon zavar, befested a szigetelést borító vékony vakolat azonos színével.

 Nem kell állvány  egy létráról hengeres technológiával megoldható.

 

 Az a palás rész egy  oromfal, a padlást lezáró végfal.

 A padlásoknál az első követelmény a jó átszellőzés.

Előzmény: zsolt0101 (96159)
Házas Ember Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96160

Igen, érdemes azt a részt is leszigetelni, csak éppen eléggé sok állványozást igényel az ott végzett munka. Ha szigetelsz ott is, akkor én a helyedben leszedném onnan a palát. Minek maradjon az ott a szigetelés alatt...

Előzmény: zsolt0101 (96159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!