Ha már betonozás a téma, lenne egy kédésem az urakhoz. Megmaradt körülbelül száz zsák esztrich az építkezés után, amit nem vesz vissza a tüzép. Eredetileg a beltér padlójához hozattam. Fel lehet ezt használni máshova is? Járdához, teraszhoz például.
sajnos hozzank nem johet be se mixer se billencs, csak kisteherauto. ezert akarom csak magam keverni a betont. kobmeterenkent kell odavinni a sodert es egy avant-tal fogjuk a 250literes kanalaban megkeverni es beonteni.
azt jo hogy mondtatok, hogy keves viz kell. majd kerem a komuvest, hogy ne usztassa el.
Én bementem egy betonüzembe, kértem KK-s beton receptből betont úgy megkeverve, hogy csak 4 órás kötés késleltetőt kértem bele vizet nem(!). Billencs kihozta, vízzel és folyósítóval pillanatok alatt átkevertük és bedolgoztuk. A konzisztencia, a beton minőség nagyon jó lett. Fontos, hogy KK-snak kérd mert a víz/cement tényezőbe ekkor bekalkulálják a keverővizet, ha nem így kéred és vízzel megkevered nem lesz meg a minőség. így nem kell cementet, sódert---stb venned.
Az adalékhoz kell a betonüzem receptje mert patikamérlegen kell adagolni ha jót akarsz!
Most pl. Mapefluid N200, Sika Plastocrete N...stb. ami sok helyen beszerezhető és jól lehet vele dolgozni. A beton szinte magától terül de a kanál nem megy bele...
Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy vályog fal, amiről a régi vakolatot le kellett verni, mivel elvált a faltól. A régi vályog vakolatot nem lehet újra felhasználni mivel több réteg festék volt rajta. A falról tudni illik, hogy az alja víz szigetelt, illetve alul van egy sor tégla, és arra épül a vályog, tehát nem nedvesedik, csont száraz a fal. A kőművesek két falat az alábbi módszerrel készítettek el: rabic háló, felszegelve, feldrótozva és ezt namal+homok keverékével felvakolták majd glettelték. Maradt az említett fal, azonban a gond az, hogy annyira vékony volt rajta a régi vályog vakolat, hogy ha arra is húznánk egy réteg vakolatot+ glettet, akkor elütne a szomszéd falnak a síkjától. Kérdésem, a rabic hálós falra közvetlen a glettet rá lehet húzni, vagy mindenképp kell előtte a vakolás?
A földnedves betont a kivitelezők utálják, mert több vele a munka. Ha nem hajlandók csinálni azzal az ürüggyel, hogy nem fog megkötni a beton, akkor plasztifikátort kell velük belerakatni. (pl. Plastol NK, 3% kell belőle a cement súlyához képest.) Lehet, hogy már más van helyette, elég régen nem kérték tőlem a földnedves betont. A víz mennyiségébe beszámít az a víz is amitől a sóder nedves!!!
" Akkor ez azt jelenti, hogy több vízhez kevesebb cement kell? "
Fordítva. A szükséges mennyiségű cementhez kevesebb vizet adva erősebb lesz a beton és kevésbé reped. Plasztifikátorral kell a hígabb konzisztenciát beállítani. (mint ahogy sr1 is írta) A földnedves beton a legelőnyösebb szilárdsági szempontból, ez majdnem porzik bedolgozás közben.
Kevesebb viz. A cement viz aranya adja a beton erosseget. A nagyon eross betonokba a vizbe kevernek keplekenyitot, hogy ki tudja tolteni a vasalas kozott a hezagokat.
"keptelen vagyok a neten talalni c20/25 beton receptet."
A recept függ a homokos-kavics víztartalmától, a homokos-kavics szemeloszlási görbéjétől, a homokos-kavicsban a legnagyobb kavics méretétől és a cement minőségétől, valamint attól, hogy mennyi vízzel akarjuk csökkenteni a beton szilárdságát. Több vízhez több cement és máris megvan a hatás: több repedés.
Sziasztok, kicsit ? :D régi a válaszod, de nem idejétmúlt. Nálam most kellene a bádogot leragasztani burkolás előtt, de sehol nem találok értelmes ragasztót. Segíts/segítsetek mi lenne a megfelelő, kb 16 métert kellene rögzítenem a terasz szélén, ahol szintén van már hőszigetelés. Még nem tudom alumíniumból lesz a csöpögő, vagy horganyzott, én előbbire szavazok. A lemez alá nem tudom mennyire gazdaságos és főleg massziv/tartós a kinyomópisztolyos megoldás ( ilyet sem találtam tutit ) vagy valami csemperagasztó állagút kell választanom? Ez utóbbi szimpatikusabbnak látszik. Tehát ha van bevált anyag annak nevét megköszönném. A lemezre további rétegek már megvannak.
Megjegyzem hogy az 'művelt belgák' is feltették a házaik bizonyos falára a szürke palát. Tűzfalak végfalka stb. és nem zavarja őket még az híres fővárosukba Brüxellesben sem.
Kétszer volt szerencsém arra járni, másodszorra robogtun az autó pályán és egészen Ostendig világították a pályáikat, tehetik, gazdagok. !
De ha már tényleg nem, tetszik tegyél oda legalább 3 cm -es nikcell,.... egyébb cell anyagot, ráragasztod, lehálózod és ugyanolyan vékony vakolatot teszel mit a fal egyéb felületére.
Az már biztos merev lesz és az idők végezetéig ott marad.... hacsak nem pancserek rakják majd oda .
Ez nem homogén, sík, merev felület, 1-2 centivel nem borítod szépen szerintem. Ha már leszeded, talán érdemes lenne borítani valami festhető dologgal, mint a cementkötésű faforgácslap például.
csak esztétikai szempontból szeretném eltüntetni hogy egyforma sima felületű legyen a homlokzattal, és nem befestve sem szebb. sztem a nikecell ragasztó
biztosan megtartja az 1-2centis szigetelést , csak kérdés hogy egy idő után nem válik e el,
a padlástér üres, arra lesz leterítve üveggyapot stb..
Igen, érdemes azt a részt is leszigetelni, csak éppen eléggé sok állványozást igényel az ott végzett munka. Ha szigetelsz ott is, akkor én a helyedben leszedném onnan a palát. Minek maradjon az ott a szigetelés alatt...
Az elváló részeket ennyire finoman kellene lesegíteni...? Mármint spakli és ecset? Kalapács, véső? Nem lebontani az egész elemet de mégis...
Drótkefe, rozsdaátalakító vagy korrozióvédő festék...? Vagy felesleges réteg volna, mert nem tapad úgy, mint a csemperagasztó közvetlenül? És aztán erre a csemperagaszó sem...?
Földszint több, mint 5 m belmagasság, üzlethelyiség. Minden következő emelet felfelé egyre alacsonyabb. ...nem Európában van; amerikai tervezés és építés a 60-as évekből.