Keresés

Részletes keresés

Palási Creative Commons License 2020.07.23 0 1 96184

 

 

   "cement viz aranya adja a beton erosseget. !"

 

 

 Első közelítésben igen. De azért más is számít az un. viz-cement tényezőn kívül.

 Pl. a szemcseméret ill. a bedolgozás milyensége és az útó kezelés.

Előzmény: sr1 (96175)
sujgojo Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96183

sajnos hozzank nem johet be se mixer se billencs, csak kisteherauto. ezert akarom csak magam keverni a betont. kobmeterenkent kell odavinni a sodert es egy avant-tal fogjuk a 250literes kanalaban megkeverni es beonteni.

azt jo hogy mondtatok, hogy keves viz kell. majd kerem a komuvest, hogy ne usztassa el.

 

Előzmény: C20NE (96182)
C20NE Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96182

Én bementem egy betonüzembe, kértem KK-s beton receptből betont úgy megkeverve, hogy csak 4 órás kötés késleltetőt kértem bele vizet nem(!). Billencs kihozta, vízzel és folyósítóval pillanatok alatt átkevertük és bedolgoztuk. A konzisztencia, a beton minőség nagyon jó lett. Fontos, hogy KK-snak kérd mert a víz/cement tényezőbe ekkor bekalkulálják a keverővizet, ha nem így kéred és vízzel megkevered nem lesz meg a minőség. így nem kell cementet, sódert---stb venned.

 

Az adalékhoz kell a betonüzem receptje mert patikamérlegen kell adagolni ha jót akarsz!

Előzmény: sujgojo (96181)
sujgojo Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96181

12m3.

ertem, tehat szinte mindentol fugg. akkor hogy lehet ezt hazilag jol megcsinalni?

dragak ezek az adalekok?

kozben nehezen talaltam egy receptet, de akkor ezt ezek szerint fenntartasokkal kezelni:

 

Előzmény: Cs_ (96172)
C20NE Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96180

Most pl. Mapefluid N200, Sika Plastocrete N...stb. ami sok helyen beszerezhető és jól lehet vele dolgozni. A beton szinte magától terül de a kanál nem megy bele...

Előzmény: Töck Jenő (96177)
peterch Creative Commons License 2020.07.22 0 1 96179

Szia !

 

Bocsi , hogy beleszólok !

Mind a két nagyszülömnek vályogháza volt , de azon nem volt vakolat .:-)

Vályoggal kell a falat kijavítani és azt lefesteni .  Szerintem .:-)

https://valyog.uw.hu/b5.htm

Előzmény: pálinkás-doszi (96178)
pálinkás-doszi Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96178

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy vályog fal, amiről a régi vakolatot le kellett verni, mivel elvált a faltól. A régi vályog vakolatot nem lehet újra felhasználni mivel több réteg festék volt rajta. A falról tudni illik, hogy az alja víz szigetelt, illetve alul van egy sor tégla, és arra épül a vályog, tehát nem nedvesedik, csont száraz a fal. A kőművesek két falat az alábbi módszerrel készítettek el: rabic háló, felszegelve, feldrótozva és ezt namal+homok keverékével felvakolták majd glettelték. Maradt az említett fal, azonban a gond az, hogy annyira vékony volt rajta a régi vályog vakolat, hogy ha arra is húznánk egy réteg vakolatot+ glettet, akkor elütne a szomszéd falnak a síkjától. Kérdésem, a rabic hálós falra közvetlen a glettet rá lehet húzni, vagy mindenképp kell előtte a vakolás? 

Remélem nem magyaráztam túl.

Üdv : doszi

Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96177

A földnedves betont a kivitelezők utálják, mert több vele a munka. Ha nem hajlandók csinálni azzal az ürüggyel, hogy nem fog megkötni a beton, akkor plasztifikátort kell velük belerakatni. (pl. Plastol NK, 3% kell belőle a cement súlyához képest.) Lehet, hogy már más van helyette, elég régen nem kérték tőlem a földnedves betont. A víz mennyiségébe beszámít az a víz is amitől a sóder nedves!!!

Előzmény: Töck Jenő (96176)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96176

"
Akkor ez azt jelenti, hogy több vízhez kevesebb cement kell? "

 

Fordítva. A szükséges mennyiségű cementhez kevesebb vizet adva erősebb lesz a beton és kevésbé reped. Plasztifikátorral kell a hígabb konzisztenciát beállítani. (mint ahogy sr1 is írta) A földnedves beton a legelőnyösebb szilárdsági szempontból, ez majdnem porzik bedolgozás közben.

Előzmény: sylvanus67 (96174)
sr1 Creative Commons License 2020.07.22 -1 1 96175

Kevesebb viz. A cement viz aranya adja a beton erosseget. A nagyon eross betonokba a vizbe kevernek keplekenyitot, hogy ki tudja tolteni a vasalas kozott a hezagokat.

Előzmény: sylvanus67 (96174)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96174

Több vízhez több cement és máris megvan a hatás: több repedés

 

 

Akkor ez azt jelenti, hogy több vízhez kevesebb cement kell? 

Előzmény: Töck Jenő (96173)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96173

"keptelen vagyok a neten talalni c20/25 beton receptet."

 

A recept függ a homokos-kavics víztartalmától, a homokos-kavics szemeloszlási görbéjétől, a homokos-kavicsban a legnagyobb kavics méretétől és a cement minőségétől, valamint attól, hogy mennyi vízzel akarjuk csökkenteni a beton szilárdságát. Több vízhez több cement és máris megvan a hatás: több repedés.

Előzmény: sujgojo (96169)
Cs_ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96172

Mekkora mennyiség?

Előzmény: sujgojo (96171)
sujgojo Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96171

monolit lemezalap. ilyet ir elo a terv

Előzmény: Cs_ (96170)
Cs_ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96170

Nem is fogsz találni beton receptúrát. Ez nem úgy működik, hogy végy két közepes méretű tojást, meg egy pohár cukrot.

 

Hová, milyen szerkezetbe akarod beépíteni?

Előzmény: sujgojo (96169)
sujgojo Creative Commons License 2020.07.22 -1 0 96169

sziasztok,

keptelen vagyok a neten talalni c20/25 beton receptet.

tud valaki segiteni?

 

koszonettel

Érthető? Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96168

Sziasztok, kicsit ? :D régi a válaszod, de nem idejétmúlt. Nálam most kellene a bádogot leragasztani burkolás előtt, de sehol nem találok értelmes ragasztót. Segíts/segítsetek mi lenne a megfelelő, kb 16 métert kellene rögzítenem a terasz szélén, ahol szintén van már hőszigetelés. Még nem tudom alumíniumból lesz a csöpögő, vagy horganyzott, én előbbire szavazok. A lemez alá nem tudom mennyire gazdaságos és főleg massziv/tartós a kinyomópisztolyos megoldás ( ilyet sem találtam tutit ) vagy valami csemperagasztó állagút kell választanom? Ez utóbbi szimpatikusabbnak látszik. Tehát ha van bevált anyag annak nevét megköszönném. A lemezre további rétegek már megvannak.

Előzmény: C20NE (61024)
Zöldár Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96167

 Az hogy nem tetszik, egy dolog.

Megjegyzem  hogy az 'művelt belgák' is feltették a házaik bizonyos falára a szürke palát. Tűzfalak   végfalka stb. és nem zavarja őket még az híres fővárosukba  Brüxellesben sem.

 Kétszer volt szerencsém arra járni, másodszorra robogtun az autó pályán  és   egészen Ostendig világították a pályáikat, tehetik, gazdagok. !

Előzmény: zsolt0101 (96162)
Zöldár Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96166

 De ha már tényleg nem, tetszik tegyél oda   legalább 3 cm -es nikcell,.... egyébb cell anyagot, ráragasztod,   lehálózod és ugyanolyan vékony vakolatot teszel mit a fal egyéb felületére.

 Az már biztos merev lesz és az idők végezetéig ott marad.... hacsak nem pancserek rakják majd oda .

Zöldár Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96165

 Ja hogy neked nem tetszik az más !

 Amúgy  amennyiben lebontod a palát alatta lesz egy  fa tartószerkezet, azt is bontani kell, majd újra vakolni. Nehéz és költséges munka.

De hát ha nem tetszik az ellen nem lehet mit tenni.

Előzmény: zsolt0101 (96162)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96164

Ja bocs, nem akarod leszedni.

Előzmény: JAMIE222 (96163)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96163

Ez nem homogén, sík, merev felület, 1-2 centivel nem borítod szépen szerintem. Ha már leszeded, talán érdemes lenne borítani valami festhető dologgal, mint a cementkötésű faforgácslap például.

Előzmény: zsolt0101 (96162)
zsolt0101 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96162

leszedve a palát , veszélyes hulladék , macera...

csak esztétikai szempontból szeretném eltüntetni hogy egyforma sima felületű legyen a homlokzattal, és nem befestve sem szebb. sztem  a nikecell ragasztó 

biztosan megtartja az 1-2centis szigetelést , csak kérdés hogy egy idő után nem válik e el,

a padlástér üres, arra lesz leterítve üveggyapot stb..

Előzmény: Zöldár (96161)
Zöldár Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96161

 

 

 Ha az egy üres padlástér, akkor minek ?

 Felesleges szigetelni, felesleges levenni.

 Ha nagyon zavar, befested a szigetelést borító vékony vakolat azonos színével.

 Nem kell állvány  egy létráról hengeres technológiával megoldható.

 

 Az a palás rész egy  oromfal, a padlást lezáró végfal.

 A padlásoknál az első követelmény a jó átszellőzés.

Előzmény: zsolt0101 (96159)
Házas Ember Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96160

Igen, érdemes azt a részt is leszigetelni, csak éppen eléggé sok állványozást igényel az ott végzett munka. Ha szigetelsz ott is, akkor én a helyedben leszedném onnan a palát. Minek maradjon az ott a szigetelés alatt...

Előzmény: zsolt0101 (96159)
zsolt0101 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96159

Sziasztok, a ház le lesz nikecellezve , szerintetek jó ötlet 1-2cm es szigetelővel lefedni a palás részt-? egyáltalán mivel lehetne?

 

Alapi42 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96158

 

 

 

Amit korábban írtam most is érvényes :

"  a könnyen elváló részeket finoman  spatlival és ecsettel eltávolítjuk, majd......

 

 A csemperagasztó egy cementes  lúgos anyag gátolja a vas további korrózíóját. Vagy más cementes kötésű anyaggal, pl. hőszigetelő ragasztóval.

 Ha megszárad   a szokásos falfestékkel  lefestjük."

 

 

 Talán még annyi, hogy alkalmazhatunk  a hőszigetelésnél használatos üveghálót is.   Erre a felületre  1 - 2 nm kell csak !

Előzmény: KubaGoo (96157)
KubaGoo Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96157

Köszönöm az építő választ!

 

Az elváló részeket ennyire finoman kellene lesegíteni...? Mármint spakli és ecset? Kalapács, véső? Nem lebontani az egész elemet de mégis...

Drótkefe, rozsdaátalakító vagy korrozióvédő festék...? Vagy felesleges réteg volna, mert nem tapad úgy, mint a csemperagasztó közvetlenül?  És aztán erre a csemperagaszó sem...?

 

Földszint több, mint 5 m belmagasság, üzlethelyiség. Minden következő emelet felfelé egyre alacsonyabb. ...nem Európában van; amerikai tervezés és építés a 60-as évekből.

Előzmény: Alapi42 (96131)
kovacsszabi Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96156

Köszönöm!

Előzmény: topikolos (96147)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96155

Lásd "E" gerenda. Is.

Előzmény: sylvanus67 (96153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!