Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96177

A földnedves betont a kivitelezők utálják, mert több vele a munka. Ha nem hajlandók csinálni azzal az ürüggyel, hogy nem fog megkötni a beton, akkor plasztifikátort kell velük belerakatni. (pl. Plastol NK, 3% kell belőle a cement súlyához képest.) Lehet, hogy már más van helyette, elég régen nem kérték tőlem a földnedves betont. A víz mennyiségébe beszámít az a víz is amitől a sóder nedves!!!

Előzmény: Töck Jenő (96176)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96176

"
Akkor ez azt jelenti, hogy több vízhez kevesebb cement kell? "

 

Fordítva. A szükséges mennyiségű cementhez kevesebb vizet adva erősebb lesz a beton és kevésbé reped. Plasztifikátorral kell a hígabb konzisztenciát beállítani. (mint ahogy sr1 is írta) A földnedves beton a legelőnyösebb szilárdsági szempontból, ez majdnem porzik bedolgozás közben.

Előzmény: sylvanus67 (96174)
sr1 Creative Commons License 2020.07.22 -1 1 96175

Kevesebb viz. A cement viz aranya adja a beton erosseget. A nagyon eross betonokba a vizbe kevernek keplekenyitot, hogy ki tudja tolteni a vasalas kozott a hezagokat.

Előzmény: sylvanus67 (96174)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96174

Több vízhez több cement és máris megvan a hatás: több repedés

 

 

Akkor ez azt jelenti, hogy több vízhez kevesebb cement kell? 

Előzmény: Töck Jenő (96173)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96173

"keptelen vagyok a neten talalni c20/25 beton receptet."

 

A recept függ a homokos-kavics víztartalmától, a homokos-kavics szemeloszlási görbéjétől, a homokos-kavicsban a legnagyobb kavics méretétől és a cement minőségétől, valamint attól, hogy mennyi vízzel akarjuk csökkenteni a beton szilárdságát. Több vízhez több cement és máris megvan a hatás: több repedés.

Előzmény: sujgojo (96169)
Cs_ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96172

Mekkora mennyiség?

Előzmény: sujgojo (96171)
sujgojo Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96171

monolit lemezalap. ilyet ir elo a terv

Előzmény: Cs_ (96170)
Cs_ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96170

Nem is fogsz találni beton receptúrát. Ez nem úgy működik, hogy végy két közepes méretű tojást, meg egy pohár cukrot.

 

Hová, milyen szerkezetbe akarod beépíteni?

Előzmény: sujgojo (96169)
sujgojo Creative Commons License 2020.07.22 -1 0 96169

sziasztok,

keptelen vagyok a neten talalni c20/25 beton receptet.

tud valaki segiteni?

 

koszonettel

Érthető? Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96168

Sziasztok, kicsit ? :D régi a válaszod, de nem idejétmúlt. Nálam most kellene a bádogot leragasztani burkolás előtt, de sehol nem találok értelmes ragasztót. Segíts/segítsetek mi lenne a megfelelő, kb 16 métert kellene rögzítenem a terasz szélén, ahol szintén van már hőszigetelés. Még nem tudom alumíniumból lesz a csöpögő, vagy horganyzott, én előbbire szavazok. A lemez alá nem tudom mennyire gazdaságos és főleg massziv/tartós a kinyomópisztolyos megoldás ( ilyet sem találtam tutit ) vagy valami csemperagasztó állagút kell választanom? Ez utóbbi szimpatikusabbnak látszik. Tehát ha van bevált anyag annak nevét megköszönném. A lemezre további rétegek már megvannak.

Előzmény: C20NE (61024)
Zöldár Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96167

 Az hogy nem tetszik, egy dolog.

Megjegyzem  hogy az 'művelt belgák' is feltették a házaik bizonyos falára a szürke palát. Tűzfalak   végfalka stb. és nem zavarja őket még az híres fővárosukba  Brüxellesben sem.

 Kétszer volt szerencsém arra járni, másodszorra robogtun az autó pályán  és   egészen Ostendig világították a pályáikat, tehetik, gazdagok. !

Előzmény: zsolt0101 (96162)
Zöldár Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96166

 De ha már tényleg nem, tetszik tegyél oda   legalább 3 cm -es nikcell,.... egyébb cell anyagot, ráragasztod,   lehálózod és ugyanolyan vékony vakolatot teszel mit a fal egyéb felületére.

 Az már biztos merev lesz és az idők végezetéig ott marad.... hacsak nem pancserek rakják majd oda .

Zöldár Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96165

 Ja hogy neked nem tetszik az más !

 Amúgy  amennyiben lebontod a palát alatta lesz egy  fa tartószerkezet, azt is bontani kell, majd újra vakolni. Nehéz és költséges munka.

De hát ha nem tetszik az ellen nem lehet mit tenni.

Előzmény: zsolt0101 (96162)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96164

Ja bocs, nem akarod leszedni.

Előzmény: JAMIE222 (96163)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96163

Ez nem homogén, sík, merev felület, 1-2 centivel nem borítod szépen szerintem. Ha már leszeded, talán érdemes lenne borítani valami festhető dologgal, mint a cementkötésű faforgácslap például.

Előzmény: zsolt0101 (96162)
zsolt0101 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96162

leszedve a palát , veszélyes hulladék , macera...

csak esztétikai szempontból szeretném eltüntetni hogy egyforma sima felületű legyen a homlokzattal, és nem befestve sem szebb. sztem  a nikecell ragasztó 

biztosan megtartja az 1-2centis szigetelést , csak kérdés hogy egy idő után nem válik e el,

a padlástér üres, arra lesz leterítve üveggyapot stb..

Előzmény: Zöldár (96161)
Zöldár Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96161

 

 

 Ha az egy üres padlástér, akkor minek ?

 Felesleges szigetelni, felesleges levenni.

 Ha nagyon zavar, befested a szigetelést borító vékony vakolat azonos színével.

 Nem kell állvány  egy létráról hengeres technológiával megoldható.

 

 Az a palás rész egy  oromfal, a padlást lezáró végfal.

 A padlásoknál az első követelmény a jó átszellőzés.

Előzmény: zsolt0101 (96159)
Házas Ember Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96160

Igen, érdemes azt a részt is leszigetelni, csak éppen eléggé sok állványozást igényel az ott végzett munka. Ha szigetelsz ott is, akkor én a helyedben leszedném onnan a palát. Minek maradjon az ott a szigetelés alatt...

Előzmény: zsolt0101 (96159)
zsolt0101 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96159

Sziasztok, a ház le lesz nikecellezve , szerintetek jó ötlet 1-2cm es szigetelővel lefedni a palás részt-? egyáltalán mivel lehetne?

 

Alapi42 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96158

 

 

 

Amit korábban írtam most is érvényes :

"  a könnyen elváló részeket finoman  spatlival és ecsettel eltávolítjuk, majd......

 

 A csemperagasztó egy cementes  lúgos anyag gátolja a vas további korrózíóját. Vagy más cementes kötésű anyaggal, pl. hőszigetelő ragasztóval.

 Ha megszárad   a szokásos falfestékkel  lefestjük."

 

 

 Talán még annyi, hogy alkalmazhatunk  a hőszigetelésnél használatos üveghálót is.   Erre a felületre  1 - 2 nm kell csak !

Előzmény: KubaGoo (96157)
KubaGoo Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96157

Köszönöm az építő választ!

 

Az elváló részeket ennyire finoman kellene lesegíteni...? Mármint spakli és ecset? Kalapács, véső? Nem lebontani az egész elemet de mégis...

Drótkefe, rozsdaátalakító vagy korrozióvédő festék...? Vagy felesleges réteg volna, mert nem tapad úgy, mint a csemperagasztó közvetlenül?  És aztán erre a csemperagaszó sem...?

 

Földszint több, mint 5 m belmagasság, üzlethelyiség. Minden következő emelet felfelé egyre alacsonyabb. ...nem Európában van; amerikai tervezés és építés a 60-as évekből.

Előzmény: Alapi42 (96131)
kovacsszabi Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96156

Köszönöm!

Előzmény: topikolos (96147)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96155

Lásd "E" gerenda. Is.

Előzmény: sylvanus67 (96153)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96154

  Ok köszönöm a kiegészítést.

 Van a környezetemben is ilyen födém   (Bp. 17 km-re a centrumtól az egyik kertvárosban ), a részleteket ennyire nem ismerem.

 Az említett  födémre 10 éve egy  vb. lemez borítás került és  a tetőtere beépítve.

 A legrégebbi fafödém ami vb. lemez borítást kapott  25 éve. Akkor volt szörnyűlködés ... kibicek részéről... hogy kirohad. Ha tart még újabb 25 évig már megérte.

 Az említett  I gerendás és  téglás födémet szintén ismerem. Poroszsüveges födémnek nevezik.

 

 

  Nálunk nem.  Úgy oldották meg  32 - ben, hogy újságpapírt vagy   kartont tettek  a felületre, majd homok és agyag  kb. 6 cm vastagon.

Előzmény: oregbeatsuhanc (96152)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96153

"A hosszabb áthidalók végén a felhasadás megelőzésére lágyvasalás került elhelyezésre, ezért az áthidalók vágása és vésése 200 cm-es vagy nagyobb hossz esetén szigorúan tilos! 200 cm-nél rövidebb áthidalók vágása igen, vésése nem megengedett."

 

 

Forrás: gúgli

Előzmény: Csíkos Tapír (96150)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96152

Azt a fa födémet, ahol félbevágott gömbfákat tesznek szorosan egymás mellé, azt csapos födémnek nevezik, mivel a félgömb keresztmetszetű derendákat a találkozási élük mentén 45 fokban befúrt facsapokkal rögzítik egymáshoz.

Ezt nagyobb fesztávú régi épületeknél ma is meglehet találni, pl. a belvárosi nagyobb házakbal is, ahol még nem acél I gerendás ás boltozat téglás a födém kialakítás.

 

A wekerlei borított fagerendázatú födémnél, ahogy az egyik képen is látható a felső deszkázat réseit 5 x 1,5 cm-es záróléccel is lezárták, hogy a gerenda köztes légterébe a padlástégla ágyazó homok feltöltése ne juthasson be.

 

Előzmény: Mezőföldi 2 (95721)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96151

Én az ilyen vasalt betonelemet kővágó (stone ) koronggal vágnám inkább a benne lévő vasalás miatt, mint gyémántszemcsés vágókoronggal, bár az előbbi jobban porol, de egy, két vágáshoz jobban megéri.

Előzmény: Csíkos Tapír (96150)
Csíkos Tapír Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96150

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy egy elemmagas athidalo alsó részéhez hogyan tudnék egy UW gipszkarton profilt rögzíteni. Válaszfal kerül alá beépítésre.

Terhet nem visel a 3.5 m hosszú athidalo, pusztán "záróelemnek" lett beépítve.

 

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy 12-es athidalot lehet e méretre szabni, ha igen milyen koronggal? Kisebb lesz a nyílás mérete, így túl sokat kellene bevesni.

 

Köszi!

JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.20 0 1 96149

Olcsóbb helyen kell venni. 40-50 millert biztosan nem költenék ki tudja milyen állagú régi ház tatarozására, hacsak nem befektetési célú a dolog, de talán még akkor sem.

Előzmény: Palási (96148)
Palási Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96148

 

 

 A telek 20 millió forint  !

Előzmény: JAMIE222 (96146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!