Keresés

Részletes keresés

Zöldár Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96161

 

 

 Ha az egy üres padlástér, akkor minek ?

 Felesleges szigetelni, felesleges levenni.

 Ha nagyon zavar, befested a szigetelést borító vékony vakolat azonos színével.

 Nem kell állvány  egy létráról hengeres technológiával megoldható.

 

 Az a palás rész egy  oromfal, a padlást lezáró végfal.

 A padlásoknál az első követelmény a jó átszellőzés.

Előzmény: zsolt0101 (96159)
Házas Ember Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96160

Igen, érdemes azt a részt is leszigetelni, csak éppen eléggé sok állványozást igényel az ott végzett munka. Ha szigetelsz ott is, akkor én a helyedben leszedném onnan a palát. Minek maradjon az ott a szigetelés alatt...

Előzmény: zsolt0101 (96159)
zsolt0101 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96159

Sziasztok, a ház le lesz nikecellezve , szerintetek jó ötlet 1-2cm es szigetelővel lefedni a palás részt-? egyáltalán mivel lehetne?

 

Alapi42 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96158

 

 

 

Amit korábban írtam most is érvényes :

"  a könnyen elváló részeket finoman  spatlival és ecsettel eltávolítjuk, majd......

 

 A csemperagasztó egy cementes  lúgos anyag gátolja a vas további korrózíóját. Vagy más cementes kötésű anyaggal, pl. hőszigetelő ragasztóval.

 Ha megszárad   a szokásos falfestékkel  lefestjük."

 

 

 Talán még annyi, hogy alkalmazhatunk  a hőszigetelésnél használatos üveghálót is.   Erre a felületre  1 - 2 nm kell csak !

Előzmény: KubaGoo (96157)
KubaGoo Creative Commons License 2020.07.22 0 0 96157

Köszönöm az építő választ!

 

Az elváló részeket ennyire finoman kellene lesegíteni...? Mármint spakli és ecset? Kalapács, véső? Nem lebontani az egész elemet de mégis...

Drótkefe, rozsdaátalakító vagy korrozióvédő festék...? Vagy felesleges réteg volna, mert nem tapad úgy, mint a csemperagasztó közvetlenül?  És aztán erre a csemperagaszó sem...?

 

Földszint több, mint 5 m belmagasság, üzlethelyiség. Minden következő emelet felfelé egyre alacsonyabb. ...nem Európában van; amerikai tervezés és építés a 60-as évekből.

Előzmény: Alapi42 (96131)
kovacsszabi Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96156

Köszönöm!

Előzmény: topikolos (96147)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96155

Lásd "E" gerenda. Is.

Előzmény: sylvanus67 (96153)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96154

  Ok köszönöm a kiegészítést.

 Van a környezetemben is ilyen födém   (Bp. 17 km-re a centrumtól az egyik kertvárosban ), a részleteket ennyire nem ismerem.

 Az említett  födémre 10 éve egy  vb. lemez borítás került és  a tetőtere beépítve.

 A legrégebbi fafödém ami vb. lemez borítást kapott  25 éve. Akkor volt szörnyűlködés ... kibicek részéről... hogy kirohad. Ha tart még újabb 25 évig már megérte.

 Az említett  I gerendás és  téglás födémet szintén ismerem. Poroszsüveges födémnek nevezik.

 

 

  Nálunk nem.  Úgy oldották meg  32 - ben, hogy újságpapírt vagy   kartont tettek  a felületre, majd homok és agyag  kb. 6 cm vastagon.

Előzmény: oregbeatsuhanc (96152)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96153

"A hosszabb áthidalók végén a felhasadás megelőzésére lágyvasalás került elhelyezésre, ezért az áthidalók vágása és vésése 200 cm-es vagy nagyobb hossz esetén szigorúan tilos! 200 cm-nél rövidebb áthidalók vágása igen, vésése nem megengedett."

 

 

Forrás: gúgli

Előzmény: Csíkos Tapír (96150)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96152

Azt a fa födémet, ahol félbevágott gömbfákat tesznek szorosan egymás mellé, azt csapos födémnek nevezik, mivel a félgömb keresztmetszetű derendákat a találkozási élük mentén 45 fokban befúrt facsapokkal rögzítik egymáshoz.

Ezt nagyobb fesztávú régi épületeknél ma is meglehet találni, pl. a belvárosi nagyobb házakbal is, ahol még nem acél I gerendás ás boltozat téglás a födém kialakítás.

 

A wekerlei borított fagerendázatú födémnél, ahogy az egyik képen is látható a felső deszkázat réseit 5 x 1,5 cm-es záróléccel is lezárták, hogy a gerenda köztes légterébe a padlástégla ágyazó homok feltöltése ne juthasson be.

 

Előzmény: Mezőföldi 2 (95721)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96151

Én az ilyen vasalt betonelemet kővágó (stone ) koronggal vágnám inkább a benne lévő vasalás miatt, mint gyémántszemcsés vágókoronggal, bár az előbbi jobban porol, de egy, két vágáshoz jobban megéri.

Előzmény: Csíkos Tapír (96150)
Csíkos Tapír Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96150

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy egy elemmagas athidalo alsó részéhez hogyan tudnék egy UW gipszkarton profilt rögzíteni. Válaszfal kerül alá beépítésre.

Terhet nem visel a 3.5 m hosszú athidalo, pusztán "záróelemnek" lett beépítve.

 

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy 12-es athidalot lehet e méretre szabni, ha igen milyen koronggal? Kisebb lesz a nyílás mérete, így túl sokat kellene bevesni.

 

Köszi!

JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.20 0 1 96149

Olcsóbb helyen kell venni. 40-50 millert biztosan nem költenék ki tudja milyen állagú régi ház tatarozására, hacsak nem befektetési célú a dolog, de talán még akkor sem.

Előzmény: Palási (96148)
Palási Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96148

 

 

 A telek 20 millió forint  !

Előzmény: JAMIE222 (96146)
topikolos Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96147

Kiáramló nedvességen mit értesz? Az inkább a felületen kicsapódó pára lesz. El kell zárni a pára útját, és akkor mehet az EPS a pinceplafonra.

Lehet kapni zártcellás csőhéjjat. A hideg csöveket bevonod ilyennel, az illesztéseket hosszában és keresztben alaposan leragasztod valami alu ragasztószalaggal.

Melegvizes- és fűtéscsövet nem kell, csak a hidegvizeset.

 

Előzmény: kovacsszabi (96138)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96146

Ennyi pénzből nem inkább építeni kellene, még ha nem is ugyanott?

Előzmény: Vadkeleti (96145)
Vadkeleti Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96145

Veres Péter kert. Kb. 100nm szuterén, kb. ugyanannyi a földszint. A telek 560nm. A tetőtér kb.50nm. Gerendák, lécek, semmi fólia, 40x40cm pala.Se falak, se közművek, semmi, csak tető.  Tájolás: Ny-K      

Előzmény: Alapi42 (96143)
Házas Ember Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96144

Egyébként teljesen lakható a ház, és csak a gázóra van leszerelve?

 

Attól tartok, hogy ahol a gázóra többéves tartozás miatt van leszerelve, ott egyéb huncutságok is lesznek a házban :-(

 

Pl. azt nézd meg, hogy hőszigetelt műanyag, vagy hagyományos gerébtokos ablakok vannak a házban. Ha az utóbbi, akkor az ajtó és ablakcsere költsége ablakonként kb. 200-250 eFt.

 

Nézd meg, hogy a házon van-e hőszigetelés. Ha nincs, akkor az kb. 7-8 eFt lesz négyzetméterenként (nem lakóterület négyzetméterenként, hanem külső falfelület négyzetméterenként!!!).

 

Nézd meg, hogy a tetőhéjazat (cserép, vagy pala, vagy zsindely) alatt van-e páraáteresztő fólia és szigetelés. Ha nincs, akkor az tervezhetetlen költségű tetőfelújítást jelent.

 

Nézd meg, hogy a födémen a padlástérben van-e hőszigetelés. Ha nincs, akkor az négyzetméterenként 4 eFt költséget jelent (vagy tetőtérbeépítést :-)))

 

Nézd meg, hogy a szobákban milyen a padlózat. Ha hajópadló van homokos ágyazatban, akkor az négyzetméterenként 6-9 eFt felújítási költséget jelent.

 

Nézd meg, hogy milyen a fűtési rendszer. Ha hagyományos gravitációs fűtés van vegyes, vagy gáztüzelésű kazánnal és hagyományos radiátorokkal, az a korábban írt 1,5 - 2,5 millió Ft-os fűtésfelújítást jelent.

 

Ha fenti kérdések mindegyikére negatív a válasz, akkor az 15 -20 millió Ft-os felújítási költséget jelent, tehát ha a telek és a ház majdani 45-50 milliós értékéből ezeket levonod, akkor az 30-32 millió Ft, ennél többet nem szabad adni a házért!

Előzmény: Vadkeleti (96142)
Alapi42 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96143

 

 

 Semmi gond.

Majd megveszi más és talán kap 5 milliós kedvezményt  is.

 Pár év múlva  50 millió lesz !!

 

 Debrecen ok. Az egy adat. Közelebbről ?

 

 Mekkora a telek, mekkora a ház terület ?

Előzmény: Vadkeleti (96142)
Vadkeleti Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96142

Köszi a kimerítő választ.  Egy alku előtti 40 milliós debreceni ház lett volna a kiszemelt. 

 

Ezennel sűrű elnézést kérek az összes segítő szándékú topic társtól, amiért feleslegesen raboltam az időtöket. Megnéztük a házat. Kb. a szuterén és a térköves udvar volt rendben, azon kívül szinte semmi. Az látszott, hogy a felépítése óta ('78) nem nagyon kapott karbantartást, felújítást. Így ajánlatot sem tettem, bár az ingatlanos szerint akár 5 m Ft alku is benne lehet (-ett) volna.

Köszi még egyszer mindenkinek!

Előzmény: Alapi42 (96141)
Alapi42 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96141

 a 96 139 -et

Előzmény: Alapi42 (96140)
Alapi42 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96140

 

 

 Tanulmányozd az előbbi hozzászólásomat  !

Előzmény: Vadkeleti (96120)
Alapi42 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96139

  

Csak éppen a visszaszerelés előtt kell  :

egy gázterv 30 eFt körül,  /inkább a 40 - 45 körül,

ki kell építeni az új gázvezetéket kb. 30-50 eFt-ból (mert a régit valószínűleg megette az idő vasfoga),  legyen az inkább 50  + a munkadíj tehát  egy 100 eft-os tétel,

 

 kell egy új kondenzációs kazán 350 eFt tól a csillagos égig),  /az talán 300 ból megúszható,

 

az új kondenzációs kazánhoz kell új kémény (50 eFt-tól a csillagos égig).

 

ja azért tudni kell hogy az lehet szétválasztott és cső a csőben  ... úgy 300 -at állítson be meg  + a tetőre legalább egy lépegető és kibuvó  50 eft 

 

  +  egy EPH esetleg  egy Fi relés dugalj   50 -et lehet beállítani

 

 

Ennyi a költség,    / azaz  alsó hangon is   kb. 800 eft  /   de csak akkor, ha viszonylag jó a házban lévő fűtési és HMV rendszer, mert ha vacak a fűtési rendszer, akkor az elég gyorsan hazavágja az új kondenzációs kazánodat :-(

 

Ha új fűtési rendszert kell kiépíteni, akkor az alsó hangon 1 millió, de igényektől függően lazán felszaladhat 2-2,5 millióig is. Mivel van egy fűtési rendszer   legyen az  némi korrekcióval úgy 500 eft, aztán csak van gáztűzhely oda is minimum egy új csatlakozó  és elzáró gömbcsap kell 50 ef   3 a légutánpótlás minimum  lég beejtő  50 eft.

 Szóval ha nagyon észnél van talán a másfél milla, de tényleg lehet az  2 millió is.

 Csak hogy tudja a kérdezőnk, hogy milyen tételek vannak.

 De mi ez egy 30 - 50 millás házhoz képest ??

 

Előzmény: Házas Ember (96135)
kovacsszabi Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96138

Sziasztok!

 

A pincefödémet szeretném leszigetelni. A pince fölött fürdőszoba van, így víz, -lefolyóvezetékek futnak a pince gipszkarton burkolata alatt. Jó hogyha 10 -12 cm -es EPS lapokat ragasztok a pince mennyezetre?Van más javasolt rétegrend? Nagy súlyt nem szeretnék a gipszkarton miatt. Mivel így az EPS -el lezárnám a csövekből kiáramló nedvesség útját, ez a fürdő padlójának szerkezetében nem okozhat kárt? Köszönöm, Szabolcs  

 

Házas Ember Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96137

Nem. Neked a gázvezetéket az óra helyétől kell a fogyasztó(k)ig kiépíteni. Ehhez kell maximum 10-25 méter rézcső, maximum 10 idom és elágazás, maximum 25 db fali rögzítő bilinccsel.

 

Egy normális szerelő 1 (de max 2) nap alatt megcsinálja.

 

Aki egy családi háznál a gázvezeték kiépítéséért (nagyon kacifántos eseteket kivéve) 100 eFt-nál többet kér, azt hajtsd el messzi tájakra!!! 

Előzmény: Vadkeleti (96136)
Vadkeleti Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96136

Köszi. Az új gázvezeték 300-500e akart lenni? 

Előzmény: Házas Ember (96135)
Házas Ember Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96135

Semmi gond sincs a leszerelt gázórával, a visszaszerelés költsége kb. 15 eFt.

 

Csak éppen a visszaszerelés előtt kell egy gázterv 30 eFt körül, ki kell építeni az új gázvezetéket kb. 30-50 eFt-ból (mert a régit valószínűleg megette az idő vasfoga), kell egy új kondenzációs kazán 350 eFt tól a csillagos égig), meg az új kondenzációs kazánhoz kell új kémény (50 eFt-tól a csillagos égig).

 

Ennyi a költség, de csak akkor, ha viszonylag jó a házban lévő fűtési és HMV rendszer, mert ha vacak a fűtési rendszer, akkor az elég gyorsan hazavágja az új kondenzációs kazánodat :-(

 

Ha új fűtési rendszert kell kiépíteni, akkor az alsó hangon 1 millió, de igényektől függően lazán felszaladhat 2-2,5 millióig is.

Előzmény: Vadkeleti (96120)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.20 -1 1 96134

Kend be sárral az olcsó. 

Előzmény: KubaGoo (96130)
Cs_ Creative Commons License 2020.07.20 0 1 96133

A társasház tartószerkezete az közös tulajdon. Társasház feladata és költsége ezt SZAKSZERŰEN megcsinálni.

Előzmény: KubaGoo (96130)
Cs_ Creative Commons License 2020.07.20 0 1 96132

Ez nem az a típusú hiba, "amire nincs pénz, nincs szaküzlet, nincs Mapei" Meg hogy valaki itt megmondja a tutit.

Erre kell költeni és kell hozzá egy statikus is, aki megnézi a helyszínen és nem fénykép alapján mond valaki, valamit. 

 

 

Előzmény: KubaGoo (96130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!