Keresés

Részletes keresés

sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96153

"A hosszabb áthidalók végén a felhasadás megelőzésére lágyvasalás került elhelyezésre, ezért az áthidalók vágása és vésése 200 cm-es vagy nagyobb hossz esetén szigorúan tilos! 200 cm-nél rövidebb áthidalók vágása igen, vésése nem megengedett."

 

 

Forrás: gúgli

Előzmény: Csíkos Tapír (96150)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96152

Azt a fa födémet, ahol félbevágott gömbfákat tesznek szorosan egymás mellé, azt csapos födémnek nevezik, mivel a félgömb keresztmetszetű derendákat a találkozási élük mentén 45 fokban befúrt facsapokkal rögzítik egymáshoz.

Ezt nagyobb fesztávú régi épületeknél ma is meglehet találni, pl. a belvárosi nagyobb házakbal is, ahol még nem acél I gerendás ás boltozat téglás a födém kialakítás.

 

A wekerlei borított fagerendázatú födémnél, ahogy az egyik képen is látható a felső deszkázat réseit 5 x 1,5 cm-es záróléccel is lezárták, hogy a gerenda köztes légterébe a padlástégla ágyazó homok feltöltése ne juthasson be.

 

Előzmény: Mezőföldi 2 (95721)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2020.07.21 0 0 96151

Én az ilyen vasalt betonelemet kővágó (stone ) koronggal vágnám inkább a benne lévő vasalás miatt, mint gyémántszemcsés vágókoronggal, bár az előbbi jobban porol, de egy, két vágáshoz jobban megéri.

Előzmény: Csíkos Tapír (96150)
Csíkos Tapír Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96150

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy egy elemmagas athidalo alsó részéhez hogyan tudnék egy UW gipszkarton profilt rögzíteni. Válaszfal kerül alá beépítésre.

Terhet nem visel a 3.5 m hosszú athidalo, pusztán "záróelemnek" lett beépítve.

 

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy 12-es athidalot lehet e méretre szabni, ha igen milyen koronggal? Kisebb lesz a nyílás mérete, így túl sokat kellene bevesni.

 

Köszi!

JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.20 0 1 96149

Olcsóbb helyen kell venni. 40-50 millert biztosan nem költenék ki tudja milyen állagú régi ház tatarozására, hacsak nem befektetési célú a dolog, de talán még akkor sem.

Előzmény: Palási (96148)
Palási Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96148

 

 

 A telek 20 millió forint  !

Előzmény: JAMIE222 (96146)
topikolos Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96147

Kiáramló nedvességen mit értesz? Az inkább a felületen kicsapódó pára lesz. El kell zárni a pára útját, és akkor mehet az EPS a pinceplafonra.

Lehet kapni zártcellás csőhéjjat. A hideg csöveket bevonod ilyennel, az illesztéseket hosszában és keresztben alaposan leragasztod valami alu ragasztószalaggal.

Melegvizes- és fűtéscsövet nem kell, csak a hidegvizeset.

 

Előzmény: kovacsszabi (96138)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96146

Ennyi pénzből nem inkább építeni kellene, még ha nem is ugyanott?

Előzmény: Vadkeleti (96145)
Vadkeleti Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96145

Veres Péter kert. Kb. 100nm szuterén, kb. ugyanannyi a földszint. A telek 560nm. A tetőtér kb.50nm. Gerendák, lécek, semmi fólia, 40x40cm pala.Se falak, se közművek, semmi, csak tető.  Tájolás: Ny-K      

Előzmény: Alapi42 (96143)
Házas Ember Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96144

Egyébként teljesen lakható a ház, és csak a gázóra van leszerelve?

 

Attól tartok, hogy ahol a gázóra többéves tartozás miatt van leszerelve, ott egyéb huncutságok is lesznek a házban :-(

 

Pl. azt nézd meg, hogy hőszigetelt műanyag, vagy hagyományos gerébtokos ablakok vannak a házban. Ha az utóbbi, akkor az ajtó és ablakcsere költsége ablakonként kb. 200-250 eFt.

 

Nézd meg, hogy a házon van-e hőszigetelés. Ha nincs, akkor az kb. 7-8 eFt lesz négyzetméterenként (nem lakóterület négyzetméterenként, hanem külső falfelület négyzetméterenként!!!).

 

Nézd meg, hogy a tetőhéjazat (cserép, vagy pala, vagy zsindely) alatt van-e páraáteresztő fólia és szigetelés. Ha nincs, akkor az tervezhetetlen költségű tetőfelújítást jelent.

 

Nézd meg, hogy a födémen a padlástérben van-e hőszigetelés. Ha nincs, akkor az négyzetméterenként 4 eFt költséget jelent (vagy tetőtérbeépítést :-)))

 

Nézd meg, hogy a szobákban milyen a padlózat. Ha hajópadló van homokos ágyazatban, akkor az négyzetméterenként 6-9 eFt felújítási költséget jelent.

 

Nézd meg, hogy milyen a fűtési rendszer. Ha hagyományos gravitációs fűtés van vegyes, vagy gáztüzelésű kazánnal és hagyományos radiátorokkal, az a korábban írt 1,5 - 2,5 millió Ft-os fűtésfelújítást jelent.

 

Ha fenti kérdések mindegyikére negatív a válasz, akkor az 15 -20 millió Ft-os felújítási költséget jelent, tehát ha a telek és a ház majdani 45-50 milliós értékéből ezeket levonod, akkor az 30-32 millió Ft, ennél többet nem szabad adni a házért!

Előzmény: Vadkeleti (96142)
Alapi42 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96143

 

 

 Semmi gond.

Majd megveszi más és talán kap 5 milliós kedvezményt  is.

 Pár év múlva  50 millió lesz !!

 

 Debrecen ok. Az egy adat. Közelebbről ?

 

 Mekkora a telek, mekkora a ház terület ?

Előzmény: Vadkeleti (96142)
Vadkeleti Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96142

Köszi a kimerítő választ.  Egy alku előtti 40 milliós debreceni ház lett volna a kiszemelt. 

 

Ezennel sűrű elnézést kérek az összes segítő szándékú topic társtól, amiért feleslegesen raboltam az időtöket. Megnéztük a házat. Kb. a szuterén és a térköves udvar volt rendben, azon kívül szinte semmi. Az látszott, hogy a felépítése óta ('78) nem nagyon kapott karbantartást, felújítást. Így ajánlatot sem tettem, bár az ingatlanos szerint akár 5 m Ft alku is benne lehet (-ett) volna.

Köszi még egyszer mindenkinek!

Előzmény: Alapi42 (96141)
Alapi42 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96141

 a 96 139 -et

Előzmény: Alapi42 (96140)
Alapi42 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96140

 

 

 Tanulmányozd az előbbi hozzászólásomat  !

Előzmény: Vadkeleti (96120)
Alapi42 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96139

  

Csak éppen a visszaszerelés előtt kell  :

egy gázterv 30 eFt körül,  /inkább a 40 - 45 körül,

ki kell építeni az új gázvezetéket kb. 30-50 eFt-ból (mert a régit valószínűleg megette az idő vasfoga),  legyen az inkább 50  + a munkadíj tehát  egy 100 eft-os tétel,

 

 kell egy új kondenzációs kazán 350 eFt tól a csillagos égig),  /az talán 300 ból megúszható,

 

az új kondenzációs kazánhoz kell új kémény (50 eFt-tól a csillagos égig).

 

ja azért tudni kell hogy az lehet szétválasztott és cső a csőben  ... úgy 300 -at állítson be meg  + a tetőre legalább egy lépegető és kibuvó  50 eft 

 

  +  egy EPH esetleg  egy Fi relés dugalj   50 -et lehet beállítani

 

 

Ennyi a költség,    / azaz  alsó hangon is   kb. 800 eft  /   de csak akkor, ha viszonylag jó a házban lévő fűtési és HMV rendszer, mert ha vacak a fűtési rendszer, akkor az elég gyorsan hazavágja az új kondenzációs kazánodat :-(

 

Ha új fűtési rendszert kell kiépíteni, akkor az alsó hangon 1 millió, de igényektől függően lazán felszaladhat 2-2,5 millióig is. Mivel van egy fűtési rendszer   legyen az  némi korrekcióval úgy 500 eft, aztán csak van gáztűzhely oda is minimum egy új csatlakozó  és elzáró gömbcsap kell 50 ef   3 a légutánpótlás minimum  lég beejtő  50 eft.

 Szóval ha nagyon észnél van talán a másfél milla, de tényleg lehet az  2 millió is.

 Csak hogy tudja a kérdezőnk, hogy milyen tételek vannak.

 De mi ez egy 30 - 50 millás házhoz képest ??

 

Előzmény: Házas Ember (96135)
kovacsszabi Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96138

Sziasztok!

 

A pincefödémet szeretném leszigetelni. A pince fölött fürdőszoba van, így víz, -lefolyóvezetékek futnak a pince gipszkarton burkolata alatt. Jó hogyha 10 -12 cm -es EPS lapokat ragasztok a pince mennyezetre?Van más javasolt rétegrend? Nagy súlyt nem szeretnék a gipszkarton miatt. Mivel így az EPS -el lezárnám a csövekből kiáramló nedvesség útját, ez a fürdő padlójának szerkezetében nem okozhat kárt? Köszönöm, Szabolcs  

 

Házas Ember Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96137

Nem. Neked a gázvezetéket az óra helyétől kell a fogyasztó(k)ig kiépíteni. Ehhez kell maximum 10-25 méter rézcső, maximum 10 idom és elágazás, maximum 25 db fali rögzítő bilinccsel.

 

Egy normális szerelő 1 (de max 2) nap alatt megcsinálja.

 

Aki egy családi háznál a gázvezeték kiépítéséért (nagyon kacifántos eseteket kivéve) 100 eFt-nál többet kér, azt hajtsd el messzi tájakra!!! 

Előzmény: Vadkeleti (96136)
Vadkeleti Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96136

Köszi. Az új gázvezeték 300-500e akart lenni? 

Előzmény: Házas Ember (96135)
Házas Ember Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96135

Semmi gond sincs a leszerelt gázórával, a visszaszerelés költsége kb. 15 eFt.

 

Csak éppen a visszaszerelés előtt kell egy gázterv 30 eFt körül, ki kell építeni az új gázvezetéket kb. 30-50 eFt-ból (mert a régit valószínűleg megette az idő vasfoga), kell egy új kondenzációs kazán 350 eFt tól a csillagos égig), meg az új kondenzációs kazánhoz kell új kémény (50 eFt-tól a csillagos égig).

 

Ennyi a költség, de csak akkor, ha viszonylag jó a házban lévő fűtési és HMV rendszer, mert ha vacak a fűtési rendszer, akkor az elég gyorsan hazavágja az új kondenzációs kazánodat :-(

 

Ha új fűtési rendszert kell kiépíteni, akkor az alsó hangon 1 millió, de igényektől függően lazán felszaladhat 2-2,5 millióig is.

Előzmény: Vadkeleti (96120)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.20 -1 1 96134

Kend be sárral az olcsó. 

Előzmény: KubaGoo (96130)
Cs_ Creative Commons License 2020.07.20 0 1 96133

A társasház tartószerkezete az közös tulajdon. Társasház feladata és költsége ezt SZAKSZERŰEN megcsinálni.

Előzmény: KubaGoo (96130)
Cs_ Creative Commons License 2020.07.20 0 1 96132

Ez nem az a típusú hiba, "amire nincs pénz, nincs szaküzlet, nincs Mapei" Meg hogy valaki itt megmondja a tutit.

Erre kell költeni és kell hozzá egy statikus is, aki megnézi a helyszínen és nem fénykép alapján mond valaki, valamit. 

 

 

Előzmény: KubaGoo (96130)
Alapi42 Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96131

 Üdv. !

 

  Az ábrázolt szerkezeti elem egy vasalt beton lehet..

 Ezen már annyira tönkrement a feletti beton hogy a vasalat látszik.

 

 Javítás . a könnyen elvló részeket finoman  spatlival és ecsettel eltávolítjuk, majd  pl.   csemperagasztóval bevonjuk.  A csemperagasztó egy cementes  lúgos anyag gátolja a vas további korrózíját. Vagy más cementes kötésű anyaggal, pl. hőszigetelő ragasztóval.

 Ha megszárad   a szokásos falfestékkel  lefestjük.

 

 

 "4,45-ös belmagassággal, 4 szintes többlakásos épület 1 emeletén."  érdekes , de nem általános.

 A régi építésű házaknál a földszint gyakori belmagassága  a 4 m feletti, sőt néha akár  5 m is lehet. praktikusan galériázhatók.

Az emeleteken  !

 Kislakásoknál hasznos lehet,   3,8 m felett jól galériázhatók, nagy lakásnál meg sors csapás.

 

 

   "A lakás beázott, elvileg már nem, nem fog..."  

 Na azzal azért várni kell, meg kell győződni hogy a felső lakásban az elhárítás tökéletesen sikerült e ??

Előzmény: KubaGoo (96130)
KubaGoo Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96130

Üdvözlet!

Adott egy felújítandó lakás, 4,45-ös belmagassággal, 4 szintes többlakásos épület 1 emeletén.

A lakás beázott, elvileg már nem, nem fog...

Mi és hogyan lenne a legjobb a mellékelt állapotra, korlátolt anyagiakkal és eszközökkel. Nincs szaküzlet, nincs Mapei...

A hagyományos rozsdagátló festéknek van értelme, vagy csak felesleges réteg a vas és a beton között?

Alá kellene támogatni? (balra válaszfal van csak) Teljes hossz 4,3 m. Elvileg a másik vége ok bár látszik középen is tovább kell bontogatni ill. a mennyezetet is...

 

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96129

   " Ez egy tetőteres ház, teljesen alápincézve, a pince föld alatti része csak kb. 70cm, a tetőtér nincs beépítve." 

 

 

  Az  ekkor csak  egy  szuterén !

 

 De mint írták  egy ingatlannál a legfontosabb az hogy hol van.

 

 

 

 "mert még csak az utcáról láttuk"   Hát ez akkor még egy  korai fázis.

 

 

 Az ingatlanosi _ és a hirdetésben lévő dolgok nem feltétlenül egy vevő szempontjainak megfelelően lettek  kigondolva.

 

 Csak nehogy a foglalóval kezdjétek  !!!

Előzmény: Vadkeleti (96127)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.19 0 0 96128

Kifizetetlen gázszámla miatt is lehet leszerelve a gázóra,  utána kell érdeklődni....

Előzmény: Vadkeleti (96127)
Vadkeleti Creative Commons License 2020.07.19 0 0 96127

Draganovic, Varek1 !

Köszönöm a válaszokat. Ez egy tetőteres ház, teljesen alápincézve, a pince föld alatti része csak kb. 70cm, a tetőtér nincs beépítve. Azért vacillálok ezen a gáz témán, mert azt az összeget tudnám a ház egyéb részére is fordítani. Azért nem gyakori, hogy leszerelt gázórával árulnak egy ingatlant. Egyébként holnap nézzük meg belülről is, mert még csak az utcáról láttuk + az ingatlanos elmondásából + a hirdetésből vannak az infóink. Ha nincsenek leázások, repedések, vakolat omlások, akkor túl nagy gond nem lehet a szilikáttal, nem? Vagy mindenképp kell hozzá egy statikus, vagy építész?

 

Vadkeleti Creative Commons License 2020.07.19 0 0 96126

Köszi az infót. A visszakötés költségének utána néztem, az nem vészes. Inkább az, ha nem felel meg a tömörségi vizsgálatnak és nekem, mint új tulajnak kell egy új hálózatot kiépíteni. 

Előzmény: tetőfedő1 (96121)
Draganovic Creative Commons License 2020.07.19 0 0 96125

Gazszilikat 

 

http://timatingatlan.hu/node/354

 

Egy gazfutes kiépítése egy 100 nm házban kB 1.7 millió ebből közel 400 ezer a kazán. Persze ha az ember minőségben gondolkodik, mondjuk szerintem ebben benne van a víz is. 

 

Pl egy régebbi kádár kocka korszerűsítése a mai kornak megfelelően 10-15 millió Ft, ebben benne van minden tető stb, azért ezek 50 éves házak. Gazszilikatnak nem jó a teherbirasa, repedhet, akár milyen tető sem mehet rá. Azért régen ezeket a házakat nem mérnökök építették hanem a család, szomszéd, haver...... Jól meg kell nézni statikailag rendben van e. 

Előzmény: Vadkeleti (96120)
Varek1 Creative Commons License 2020.07.18 0 0 96124

 Maga a régi gázvezeték csak   ócska vasnak való cső, de  másutt használható mint haszon vas.

  Mennyi a ház értéke ?

Maga a fűtés és gáz talán  1,5 millióból kihozható, ha a fűtés elemeket  felhasználjuk ügyesen,   kb. 1 - 1 ,2 milla. 

És vajon mennyi az egyéb reparálni való dolog ?

Előzmény: Vadkeleti (96120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!