Keresés

Részletes keresés

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.07.20 0 0 96129

   " Ez egy tetőteres ház, teljesen alápincézve, a pince föld alatti része csak kb. 70cm, a tetőtér nincs beépítve." 

 

 

  Az  ekkor csak  egy  szuterén !

 

 De mint írták  egy ingatlannál a legfontosabb az hogy hol van.

 

 

 

 "mert még csak az utcáról láttuk"   Hát ez akkor még egy  korai fázis.

 

 

 Az ingatlanosi _ és a hirdetésben lévő dolgok nem feltétlenül egy vevő szempontjainak megfelelően lettek  kigondolva.

 

 Csak nehogy a foglalóval kezdjétek  !!!

Előzmény: Vadkeleti (96127)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.19 0 0 96128

Kifizetetlen gázszámla miatt is lehet leszerelve a gázóra,  utána kell érdeklődni....

Előzmény: Vadkeleti (96127)
Vadkeleti Creative Commons License 2020.07.19 0 0 96127

Draganovic, Varek1 !

Köszönöm a válaszokat. Ez egy tetőteres ház, teljesen alápincézve, a pince föld alatti része csak kb. 70cm, a tetőtér nincs beépítve. Azért vacillálok ezen a gáz témán, mert azt az összeget tudnám a ház egyéb részére is fordítani. Azért nem gyakori, hogy leszerelt gázórával árulnak egy ingatlant. Egyébként holnap nézzük meg belülről is, mert még csak az utcáról láttuk + az ingatlanos elmondásából + a hirdetésből vannak az infóink. Ha nincsenek leázások, repedések, vakolat omlások, akkor túl nagy gond nem lehet a szilikáttal, nem? Vagy mindenképp kell hozzá egy statikus, vagy építész?

 

Vadkeleti Creative Commons License 2020.07.19 0 0 96126

Köszi az infót. A visszakötés költségének utána néztem, az nem vészes. Inkább az, ha nem felel meg a tömörségi vizsgálatnak és nekem, mint új tulajnak kell egy új hálózatot kiépíteni. 

Előzmény: tetőfedő1 (96121)
Draganovic Creative Commons License 2020.07.19 0 0 96125

Gazszilikat 

 

http://timatingatlan.hu/node/354

 

Egy gazfutes kiépítése egy 100 nm házban kB 1.7 millió ebből közel 400 ezer a kazán. Persze ha az ember minőségben gondolkodik, mondjuk szerintem ebben benne van a víz is. 

 

Pl egy régebbi kádár kocka korszerűsítése a mai kornak megfelelően 10-15 millió Ft, ebben benne van minden tető stb, azért ezek 50 éves házak. Gazszilikatnak nem jó a teherbirasa, repedhet, akár milyen tető sem mehet rá. Azért régen ezeket a házakat nem mérnökök építették hanem a család, szomszéd, haver...... Jól meg kell nézni statikailag rendben van e. 

Előzmény: Vadkeleti (96120)
Varek1 Creative Commons License 2020.07.18 0 0 96124

 Maga a régi gázvezeték csak   ócska vasnak való cső, de  másutt használható mint haszon vas.

  Mennyi a ház értéke ?

Maga a fűtés és gáz talán  1,5 millióból kihozható, ha a fűtés elemeket  felhasználjuk ügyesen,   kb. 1 - 1 ,2 milla. 

És vajon mennyi az egyéb reparálni való dolog ?

Előzmény: Vadkeleti (96120)
Varek1 Creative Commons License 2020.07.18 0 0 96123

 Egy   10 évvel ezelőtt vásárolt lakás vételi szempontjai :

 

 

  A Ferenc körúti lakás választás szempontjai .

  És hogy miért itt  ezt választottam?

 

 Hát : 

1. a belvárosban van,          

 2. ennél jobb csomó pont nincs, a kombinó és a metro --  2 perc     

3.         50 m2 -es, (kisebbet nem keresünk - nagyobbra nincs pénz          

 4.   Csendes mivel egy parkra néz a 4 ablakból 2 .         

  5. világos napfényes, du 3 órán át besüt a Nap          

 6.  a ház belülről és kívülről felújított,            

 7.  csak 16 lakás van az egész házban,         

  8.  a lakás bejárata előtt senki nem jár el, ( folyósó akár le is zárható )         

  9. a nagy belmagasság miatt galériázható,         

 10.      első emeleti, tehát védett, de még egy emeletet lehet menni gyalog is.       

  11. vízórás kicsi a közös költség ,     most is  9 eft       

 12. azonnal beköltözhető      

 13.   a Gézának  el kell költöznie - soha nem lesz önálló ( a fiam ) -         

14 .  hát nekem tetszik.

 

 Hátrány , hogy fel kell újítani a lakást  ,de ilyenkor lehet saját ízlésre is.

 A felújítások :

 1. korszerű fűtés, az   egy meglévő konvektor kevés.      

 a . cirkó  - ez kb. 600 -800 eft  - meggondolandó  !!       

b.   + egy konvektor  - itt a probléma, hogy a közös képviselő elzárkózik a konvektor kivezetéstől  - ez kb 150 eft lenne         c. fekete megoldás  - kb. egy 100 -as,  

 2.  fürdőszoba felújítás ill. új kialakítás )zuhanyzó a kád helyett, mosdó kagyló  + WC  , mosógéphely  kialakítás, kb 400 eft  

3. Konyha kialakítás kb. 100 eft, 

 4. festés mázolás min 400 eft.

 5 . majd egy galéria min 400 eft.  Tehát a bútorozáson kivül is min 1.5 millió vagy a csillagos ég.

 Ennyi !  Igaz így is lehet benne lakni - ezt bizonygatta a tulaj.

 Üdv  Zoltán,

ja illeték + ügyvéd !! 

 Az itt közölt felújítási árak azóta kb. 60 % -kal emelkedtek, viszont a lakás értéke több mint duplája lett a  10 év előttinek.

 A felújítás tartott 4 hónapig.

 Anno 10 éve a lakás a felújítással, ügyvéddel , illetékkel volt  14 milló, most 40 ért nem adnánk .

Előzmény: Varek1 (96122)
Varek1 Creative Commons License 2020.07.18 0 0 96122

 Azért egy ház vételénél nem elsődleges szempont  egy feltételezett  gázhálózat tömörtelensége.

  Az első szempont mindig az , hogy hol van, aztán a minőség, a kívánt nagyság stb stb.

 

 Egy gázszerelő  majd 'fillérekért' elvégzi ezt a műveletet. természetesen   fel kell kérni a munkára  és azt csak a jelenlegi tulaj tudja megtenni... kérheti persze e vevő is.

 A szilikát egy viszonylag  jó építőanyag.

 Egyébként tuti , hogy új hálózat kell, természetesen a régi bizonyos elemei maradhatnak. 

Előzmény: Vadkeleti (96120)
tetőfedő1 Creative Commons License 2020.07.18 0 1 96121

kizárólagosan Tigáz, vagy Főgáz hatásköre. Kérd irásban !!

Előzmény: Vadkeleti (96120)
Vadkeleti Creative Commons License 2020.07.18 0 1 96120

Sziasztok! Ne haragudjatok, biztosan ezerszer lerágott csont. Most van folyamatban a családi házunk eladása és kinéztünk egy olyat, ami jobban megfelelne nekünk. Jó vételnek tűnik, de 2 dolog miatt ragadtam klaviatúrát. Az egyik, hogy évek óta ki van kapcsolva a ház a gázszolgáltatásból. A visszakötésnek horror ára is lehet, mert nem csak annyi, hogy visszaakasztják az órát, hanem tömörségi vizsgálatot és nyomáspróbát is csinálnak. Ha nem ok. valami, újra kell építeni a hálózatot. Lehet, hogy e miatt már nem is olyan jó vétel. Járt már így valaki?A másik, amire a hsz-om első sora utal az az, hogy szilikátból épült. Engedjem el ezt a dolgot, vagy inkább a vásárlást? Köszönöm előre is a szakszerű tanácsokat. 

gsmotoros Creative Commons License 2020.07.18 0 1 96119

Köszönöm a választ Neked is!

 

Hmm, ez az egész ablak eltüntetősdi így egy kicsit lehet túlkomplikált. Végülis lehet, hogy marad az egész és valamilyen perforált borítólemezzel elfedjük a nyílást, meg az ablakot lefóliázzuk, hogy ne legyen fura az előtte levő könyvespolc. Így a helyzet kevésbé lenne necces talán.

 

Ez az igény a család oldaláról úgy jelentkezett, hogy nehogy az ablak előtt baja legyen a könyvespolcon levő könyveknek majd. Gondolom ez amúgy inkább ősi, nagyon cúgoló ablakoknál lehetne gond, egy ilyen modernebb (hiába nem új és fa) ablaknál talán ez nem valódi realitás.

 

 

Előzmény: halaloszto (96116)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.18 -1 0 96118

Köszi a további választ! 

Sajnos amúgy magasan van olyan 5,5m a talajtól.

 

 

Előzmény: eekeili (96114)
Draganovic Creative Commons License 2020.07.18 0 0 96117

Sziasztok rétegrend kívülről 

 

-szín 

-üvegháló ragasztó 

-16 cm fehér nikecel 

-45 cm széles két sor sóskúti kő tégla

- vakolat 

- fém profil 

- 3-4 cm légrés 

- 1.2 cm gipszkarton 

- glett 3 x festés 

 

A kérdés fúrjak 10 cm átmérőjű lyukakat alulra ahol takarja a bútor, hogy szellőzzön a fal, vagy hadjam?

 

Teljesen száraz a fal szigetelve van alulról is nem ázik sehol, a helységek nappali és szobák. 

 

Fürdők vakolva vannak azt nem érinti a kérdés. 

 

Köszönöm 

halaloszto Creative Commons License 2020.07.17 0 0 96116

Ennyi a lényeg, kifele kell szellőztetni a keletkező zárt üreget.

 

Én tennék valami lemezt, ami felfogja a fényt, aztán kitömném hungarocellel, és belül felfalaznám.

 

És legelőször fúrnék két 20as lukat a tokra, amit lezárnék rovarhálóval. 

 

Így teljesül hogy a külső rétegnek nagyobb a páraáteresztése :D

 

Vajk

Előzmény: eekeili (96114)
eekeili Creative Commons License 2020.07.17 0 0 96115

  Jól gondolod.

A probléma csak annyi ,hogy az ablakok   százezrei kapnak nedvességet  belülről pára lecsapódás miatt, kívülről pedig a csapódó eső miatt.

Mégis legalább 50 évig bírják a strapát !!

 Sőt a jobb fából készítetek akár  80 évig is, aztán cserélik.... mert már ronda !

Előzmény: topikolos (96110)
eekeili Creative Commons License 2020.07.17 0 1 96114

 Nos benne vagyok még a 24 órában. tehát nem akarod kívülről foltozgatni. Ok. a 3. emeleten van, hogy állványzat kelljen ? Ja nem. 

   Az ablak újnak  néz ki,  így üvegesen kb. 35 -40 eft.

 Kivenni könnyű, leveszed a mozgó részt majd a keretet körbe fűrészeled.

 De ha nem, hát nem.

Amúgy ekkora felületre  viszonylag könnyű belül tökéletes pára zárás készíteni és ami biztos kívülről pedig ha tényleg menne át pára azt kiszellőzteted.

Előzmény: gsmotoros (96107)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.17 0 0 96113

Köszönöm szépen a választ!

 

Igen, egyelőre nem illeszkedik ez az ablak a jövőbeli tervekbe, de kár volna kivenni, ha már ott van... Szóval teljesen el kéne fedni igen. Persze ha ilyen bonyolult az eltüntetése, akkor lehet jobb valami perforált dologgal csak nagyjából szem elől rejteni...

Előzmény: topikolos (96110)
nemetrsz Creative Commons License 2020.07.17 -1 0 96112

csak megerősiteni kivámom a praktiker áruház egy jó nagy szar. NER áruház

bahavaztam Creative Commons License 2020.07.17 -1 1 96111

Nem  ajánlanám a praktiker áruházat, én csak befürödtem vele, több alkalommal. Kiszolgálás, drasztikusan rossz, hozzáértés = 0.

topikolos Creative Commons License 2020.07.16 0 0 96110

Belülről teljesen el akarod takarni, lefalazni?

Ha átjut a pára a belső faladon - és átjut -, akkor az üvegeden lecsapódik, mivel az meg hidegebb lesz, mint most. A két felület között szépen áztatja a faladat. De a pára oldalról is bejut szerintem a szomszédos falon át...

Az ablaknál valahogy meg kellene oldani, hogy kiszellőzzön kifelé. Ha régi, akkor lehet ez már megoldott. Ha nem akarod tönkretenni, megfurkálni, az is elég lehet, ha a záródó felületen kicsit megtámasztod pár millimétert, hogy körbe szeleljen. Utána én XPS szigetelést ragasztanék be, majd gipszkartont a belső fal síkjába, szintén lehet ragasztani habbal.  Behálózni (rá a régi falra is vagy 10 cm-t), glettelni, festeni.

A többiek majd kijavítanak, ha nem jól gondolok valamit. Nekem erre telik az összeszedett tudásomból...

Előzmény: gsmotoros (96109)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.16 0 0 96109

Köszi a választ!

 

Kis katyvasz lehet a fejemben persze erről :-)

 

Van valami olyan szabály, hogy kifelé növekvő páraáteresztésű anyagok kellenek nem az épületben? Ez annyira nem teljesülne itt feltétlen, az üveg nulla páraáteresztése miatt.

 

Meg valamennyire egy réteg Ytong az ablak elé az valamennyire a meleg oldalról szigetelés, ami ellenjavallott szintén nem?

Előzmény: eekeili (96108)
eekeili Creative Commons License 2020.07.16 0 0 96108

 

 

Miért lenne páralecsapódás ?   

 

  A helyzet csak javulhat !!

Előzmény: gsmotoros (96107)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.16 0 0 96107

Sziasztok!

 

A lenti ablakot belülről be szabad foltozni ytong-al? Kívülről kapna egy fóliát azt annyi, akkor nem kéne a homlokzatot foltozgatni... Vagy az ilyen megoldások problémásak lehetnének páralecsapódás meg hasonlókkal? Egy régebbi, de hőszigetelő üveges faablak ez.

 

M4NTR4 Creative Commons License 2020.07.16 0 0 96106

Első osztályú :) 

Előzmény: lenshood (96105)
lenshood Creative Commons License 2020.07.16 0 1 96105

Kösz a választ. Baumit Uniprimer jó lesz?

Előzmény: C20NE (96104)
C20NE Creative Commons License 2020.07.16 0 1 96104

Én lealapoznám és akkor nem rántja ki a vizet a megkötött vakolat az újból...

Előzmény: lenshood (96103)
lenshood Creative Commons License 2020.07.16 0 0 96103

Kösz a választ. Már lassan 2 hete megvan az alapvakolat függöben és vízszintben. Sajnos az alap falak nem voltak függők, ki kellett hozni, így néhol 6-7 cm-es lett az alapvakolat fent, alul meg 1 cm (persze több rétegben kellett kicsapni). Szóval két hetes alapvakolatra szeretnék simítani. A fal száraz, apró tenyérnyi vékony repedéses ez állítólag nem baj, távozik a víz, kopogással nézve merev egész, nem kopog.

A kérdésem, hogy mivel száraz a fal külső felülete, rabózás után és portalanitás után a simótó vakolat víztartalma elég a kötéshez?

Előzmény: M4NTR4 (96102)
M4NTR4 Creative Commons License 2020.07.16 0 0 96102

Szia,

 

Én meszes beltéri vakolattal egyszer átglettelném pl.: Knauf 6-30 vagy Rigips 6-30 illetve még jó alternatíva a SZÉRIA MESTERVAKOLAT 5-30. 

Második rétegnek pedig mehet fel Knauf wandspachtel vagy Rigips super, Illetve itt is jó laternatíva a BELTÉRI SZÉRIA GLETT 0-10.

Harmadik lépsként csiszolás negyedik pedig festés/tapétázás. 

 

Üdv,

Laci  

Előzmény: lenshood (96101)
lenshood Creative Commons License 2020.07.16 0 0 96101

Sziasztok. Egy olyan kérdésem volna, hogy amikor a szobák falai megkapták az alapvakolatot, száradt is, falgyaluzás után mit tegyek rá? Mehet még egy réteg simító vakolat és úgy a glett vagy már mehet rá egy az egyben a gipszes glett több rétegben? Kösz

Törölt nick Creative Commons License 2020.07.16 -1 0 96100

Nyilván az érdekli hogy pénzt keressen aki azt mondja nem azért vállalkozik hogy pénzt keressen, hanem hogy jó legyen a vevőinek az hazudik. Van baj velük bőven, a lézengő semmihez sem értő minimálbéres eladóktól, a nagyon olcsón nagyon szar gépekig bezárólag, de ettől függetlenül egymást tapossák a vásárlók, szóval miért törekednének jobbra?

Előzmény: halaloszto (96099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!