Keresés

Részletes keresés

Atis57 Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159049

SziA !

 

 Ez teljesen --azaz mégigyebben volt.

 

A CA ban sokan nem tudtak oroszul, -(nem is akartak? ) tehát az orosz óra szükséges volt.

 

A nagy testvéri szeretet megnyilvánult  ;az europid   nemzetek  utálták a mohamedánokat.(Azeri,kirgiz,Kazah, Türkmén),

A Hegyvidékiek (Grúz,Örmény,Csecsen, ) és a Pribaltickij.-Balti tenger mellékiek a megszállókat (oroszok)

 

Egy valami ben volt egyetértés; a szemét, ge..i Ukránokat  apritani kell !

Nem volt véletlen , hogy egy -egy szóváltás késelésbe , lövöldözésbe torkollott.

Kivizsgálás csak a poltiszt részéről volt. Hadbiróság fogalma ...nem létezett,, különben is a GRU és a KGB jött volna helyettük.Azt meg a tisztek nem szertték volna.

 

Tehát egy -egy forrongás hire ritkán jutott a laktanyán kivülre.

Ha igen ott a fejesek is hullottak rendesen .

Szóval olyan egységes volt, hogy csak korbáccsal lehetett "ösztönözni" sokakat.

 

Az ellátás  magyar szemmel nézve csapnivaló volt....! De az ottani szinvonalnak -talán-megfelelt.

Előzmény: Tomsz85 (159027)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159048

A portás lesz a felelős.

Előzmény: doncike (159043)
Atis57 Creative Commons License 2020.07.11 0 1 159047

Szia!

 

Kultúrhelyen....

 Akkor az USA , Franciaország  , Anglia --nem kultúrhely?

Előzmény: doncike (159045)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159046

Durva lehetett.y

Előzmény: miki19620201 (159041)
doncike Creative Commons License 2020.07.11 -1 0 159045

Kultúrhelyen nem szokás a katonákat a nép (civilek) ellen küldeni.

 

Mintha a magyar honvédelmi törvény is tiltaná, illetve csak végső esetben (amikor a rendvédelmi szervek már "elfogytak") teszi lehetővé.

Előzmény: trakeszv6 (159042)
doncike Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159044

Jaj, most látom, hogy "megrázó hír" egyelrőe "csak" annyi, hogy nincs új hír.

 

Szóval akkor egyelőre marad az életveszélyt és/vagy maradandó károsodást okozó ... reméljük a legjobbakat.

Előzmény: Törölt nick (159033)
doncike Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159043

Vajon lesz ebből büntetőügy?

 

Akár a foglalkozás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetés, akár légi közlekedés halált okozó gondatlan veszélyeztetése?

Előzmény: Törölt nick (159033)
trakeszv6 Creative Commons License 2020.07.11 -1 1 159042

Bizonyos esetekben a katona feladata a rend ,béke , fenntartása,pl. most hogy volt/van a járványhelyzet rendőrökkel együtt járőröztek a katonák, vagy terrorcselekmény idején is pl. Budapesten is katonák is járőröztek,vagy a kórházak élén "megjelentek" a katonák...

ENSZ békefenntartó katonákról ne is beszéljünk.( és ne feledjük a déli határainkon is ott voltak/vannak a katonák hogy megfékezzék az illegális bevándorlókat.határőrizeti feladatot is ellátnak.

Igy nem is tünik "kihágásnak" hogy a "katona" rendfenntartási " feladatokra is bevethető.

Az állam dönti el hogy az adott szituációban beveti -e a hadsereget., Szerbeknél gondolom annyira elfajult a dolog hogy nem volt annyi bevethető rendőr és a segitségüket kérték.

Előzmény: Törölt nick (159039)
miki19620201 Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159041

Berhida közepén, valamikor 1970, 71-ben, már nem emlékszem mert gyerek voltam, egy lőszerszállító oszlop robbant fel. Egy héttel később mentünk Pétre, apám ott volt tűzoltó, láttam a falut. Sok ház, a templom meg a kultúrház ki volt égve. Apám mesélte, akkor pont szolgálatban volt, az orosz katonai rendészek senkit sem engedtek be a faluba, amíg robbantak a kocsikon levő lőszerek. Több orosz katona meghalt és megsebesült. Na erről sem írt akkor semmit a sajtó.

Előzmény: Törölt nick (159010)
miki19620201 Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159040

Erről az esetről olvastam egy helyi lakosnak (talán az állatorvos) az írását. Nem BMP volt, hanem T-64-es, és egy helyi lakos meg is halt. Nem volt vicces eset.

Előzmény: jklmn (159009)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.11 -1 1 159039

Magyar katona, annak árnyék szakszervezete ilyent soha nem fog mondani, annál nagyobb s...nyaló:

 

 

Közölte azt is, hogy a hadsereg tagjai minden ilyen jellegű parancsot megtagadnak, illetve, hogy a katonaságnak sokkal több oka lenne a nép mellé állni ahelyett, hogy ellene indulnak.

Szerinte a katonák fizetése a törvényes minimum alatt van, nem biztosított számukra a nyaralási pótlék, nem fizetik a túlóráikat, a járvány alatti munkájukért nem kapták meg a napidíjakat, „arról nem is beszélve, hogy a katonáknak is van családja és biztosan nem indulnak meg saját családtagjaik ellen”.

 

Hmm, magyar katona? Mit szólsz te mindehhez?

Előzmény: jklmn (159037)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.11 -1 0 159038

Ott komolyan veszik - mármint a katonák -, hogy nincs belső ellenség. A rend fenntartása a rendőrség dolga.

Előzmény: jklmn (159037)
jklmn Creative Commons License 2020.07.11 -1 1 159037
jklmn Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159036

A 80-as évek elején lementünk a pétfürdői üzemanyag bázis kantinjába, ott biztosan volt banán, narancs karácsony előtt.

Előzmény: Törölt nick (159032)
jklmn Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159035

A cikk címében már javították a milliárdot millióra. A KNBSZ pl jövőre 32,5 milliárdból gazdálkodik, nem tétel a 270 millió. A hivatkozott közlönyben nem találtam.

Előzmény: Hiryu27 (159034)
Hiryu27 Creative Commons License 2020.07.11 -1 0 159034
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.11 -1 0 159033

Ezt most magyarul fogom írni, hogy nehogy valaki félreértse: Mi a halál faszát keresett ott a Magyar Honvédség helikoptere? Melyik, helyszínen lévő kutató-mentő egység kérte az odarendelését? Mi indokolta a helikopter kirendelését? Ki adta ki a parancsot?

És ami szerintem az egészet indokolta az az, hogy szenzációs hírben akarták tálalni a honvédség újabb hősies mentését, csak aki ezt elrendelte, az egy idióta a mentéshez, és most húzza a valagát nehogy kiderüljön az ostobasága.

Előzmény: jklmn (159031)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.11 0 1 159032

A Magyarországon szolgáló szovjet tiszteknek az itteni szolgálat jutalomnak számított, mert az ellátásuk sokkal jobb volt mint otthon, mert háborús szolgálatnak számított, gyakorlatilag kérés nélkül minden anyagot öntötték hozzájuk, és lazább volt az elszámolási fegyelem is emiatt. E mellé jött az asszonyok csencselése is. Mikor kivonultak, sokan sírva mentek haza. 

A szovjet hadseregben a testi fenyítés hivatalosan valamikor a 90-es évek közepén szűnt meg.

Az 50 fős körlet nem is olyan nagy, mert a Magyar Honvédségnél a 60-as évek végéig megtalálható volt a 100 fős hálókörlet. És bizony én még a 90-es években is láttam olyan laktanyát, ahol csak hideg víz volt a mosdókban-zuhanyzókban, meleg víz pedig hetente 2x volt a kazánházzal egybeépített ezredfürdőn. 

Előzmény: Törölt nick (159020)
jklmn Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159031
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159030

"A nagy Oroszország Kovácsolta frigy." :-))

Előzmény: jklmn (159026)
_Berci Creative Commons License 2020.07.11 -6 0 159029

Nagy megeröltö keresgeles utan sikerült minuszpontnyomkodo agytrösztünknek ratalalnia a megfelelö (minusz)gombra. :-)

Előzmény: _Berci (159008)
jklmn Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159028

Néztem a hajmáskéri kiképzési tervet, minden héten hétfőn első óra orosz nyelv.

 

Előzmény: Tomsz85 (159027)
Tomsz85 Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159027

Én elhiszem. Most nem keresem meg, de van egy kárpátaljai magyar visszaemlékezése a neten, így lettem szovjet katona, vagy valami hasonló címmel. Abban még tovább megy, a hadseregen belül az európai kinézetűeket (orosz ukrán, litván, magyar) russzkije-nek (orosz) hívták, a többit meg nyerusszkije (nemorosz) hívták, legyen az azeri, grúz, kazah, tádzsik, stb. 

Előzmény: jklmn (159026)
jklmn Creative Commons License 2020.07.11 0 1 159026

Már írtam, megismétlem, hivatalos voltam Hajmáskérre november 7-re. Oroszul tartottam a beszédemet. A cserkaszi hadosztály parancsnok, az elöljáró, volt a fő szónok. Az ünnepséget követő fogadáson megkérdeztem az elöljárót, hogy nem volt-e tévedés, hogy folyamatosan "mi oroszokról" beszélt, és nem "mi szovjetekről". Hogy lehet őrnagy a Magyar Néphadseregben, aki ilyen kérdést tesz fel? -volt a válasza. A fogadás után a grúz Mukamel alezredes, tüzérfőnök kísért ki a kapuhoz. -Gyula, te eddig azt hitted, hogy csak ti magyarok vagytok gyarmat? Hidd el, mi grúzok is így érezzük.

Előzmény: Tomsz85 (159022)
Tomsz85 Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159025

Volt a youtube-on archív videó is, a fekete doboz videója, amiben a szemtanúk nyilatkoztak, de most csak egy rövidebb verziót találtam meg. 

A hosszabb verzióban elmondják a szemtanúk, hogy a kihallgatáson a szovjet tisztek mindenáron a kiskatonára akarták ráverni a dolgot, ki akarták mosni azt a tisztet, aki a tankot valójában vezette. Volt egyik magyar aki hátbarúgott egy szovjetet. A kihallgatáson a szovjet tiszt erre azt mondta: rúgtál volna bele akkorát, hogy halt volna meg. 

Ez egy hosszú videó, de nem az egész gyulafirátóti riport van benne sajnos. 

https://www.youtube.com/watch?v=ii0-Z1QzFhg

Előzmény: jkoenig (159023)
Tomsz85 Creative Commons License 2020.07.11 0 1 159024

Kicsit túlgondolják többen ezt a Leopárd tank vasúton szállíthatóságát. Különösebb vasúti szakképzettség nélkül is elmondható (le is írták ide), hogy szállítható vasúton, Európában is, Magyarországon is, ezt képekkel, videókkal bizonyították. Nyilván nem minden vasútvonalon, és bizonyos megkötésekkel, speciális szabályokkal, de szállítható. Egyébként eddig se hurcoltak olyan gyakran vasúton tankot itthon, mint mondjuk rönkfát, és bonyolultabb, mint egy vagon szenet feladni. Ahányszor vasúton kell vinni majd a magyar Leopardokat, azt meg fogják oldani a katonák és a vasutasok. Abban is biztos vagyok, ha egyet lőnek, vagy csak kimozdulnak a laktanyából, arról lesz tudósítás. 

Pár darab szállító trélert és vontatót is biztos fognak venni, ha a régiekre nem fér fel, vagy ha felfér is, csak egyszerűen így döntenek. 

A hidak teherbírása miatt se kell szerintem aggódni, nem fogják se lábon, se közúti tréleren bejárni az országot, amerre mennek, arra meg biztos hogy elég erősek a hidak. 

 

Egy kis olvasnivaló, ha valaki még nem látta volna, szerintem én is itt találtam anno.  

https://www.ktenet.hu/uploads/events/2019-02-21-xxiii-a-magyar-kozlekedes-helyzete-az-eu-ban/doc/sarkany-istvan-robert.pdf

Előzmény: trakeszv6 (158998)
jkoenig Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159023

A teljes írás arról is szól ( ennek egy részletét idézi az általad linkelt cikk) hogy a " pártatlan" vizsgálat a kiskatonára

igyekezett hárítani a felelősséget mert a százados nemcsak tiszt volt, de "afganisztáni hős" is....

Előzmény: jklmn (159016)
Tomsz85 Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159022

Az elnevezése hivatalosan tényleg nem Vörös Hadsereg volt, hanem 1946-tól Szovjet Hadsereg (oroszul rövidítve CA). CA egyesek szerint viccesen Cél Amerika, illetve Camping Afganisztan. 

Nagy hibát nem vét szerintem aki így használja, nyilván nem pontos, hasonló mint a szovjet/orosz, 91 előtt csak szovjet állampolgár létezett, de ugyanúgy orosznak is hívták őket. Persze egy ukrán nemzetiségű lehet hogy akkor is kikérte magának, persze csak kisebb társaságban. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (159015)
doncike Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159021

Azt gondolnám, hogy a sorállomnynak nem volt rosszabb dolga, mintha valahol a kínai határ mellett lettek volna.

A tiszteknek meg szinte biztosan jobb dolguk volt.

Előzmény: Törölt nick (159020)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.11 0 0 159020

Ha nem köveztek meg érte, én azért sajnáltam a kiskatonákat. Elhozták őket a nagy büdös Szovjetunióból, ide jó messzire. Az a kevés is sok volt nekem, amit hallottam meg láttam. Természetesen a városba nem mehettek ki, csak ünnepnapon, akkor is csak szervezetten és alakzatban. Pia semmi! A fehérvári laktanyában nem kószálhattak akármerre, ki volt jelölve az udvaron ahol lehettek. A körleteik zsúfoltak voltak, 50 személyes volt. Fürdőről ill. zuhanyzóról ne is álmodj, egy szinten egy 8-10 fős valami volt egy csapteleppel. Mosdó-vályú!

Amennyit beszélhettek velünk, pár perc volt, csak panaszkodtak. Szar a kaja és kevés. Szabadságra a sorállomány nem mehetett. Levelet havonta írhattak, de nem volt garancia arra, mikor kapnak választ. A testi fenyítést ők is említették.

Ez nem a NOSZF idején, hanem 1982-ben!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!