Keresés

Részletes keresés

gsmotoros Creative Commons License 2020.07.10 0 0 96055

Köszönöm válaszod!

 

Végülis ez jelentősen olcsóbb volna, hiszen megspórolja az OSB árát ez a megoldás. Ha asztallábbal meg ilyenekkel sem volt gondod az nem hangzik rosszul... meg ha a süllyedgetést "minimális süppedése biztos van" túlélték a klikkek az nem rossz.

Előzmény: hbe (96053)
Csokis Creative Commons License 2020.07.10 0 0 96054

A tuti az a Leukoplast + Gumiám. Az, ha egyszer megkötött, olyan, mint Iván gumicsizmája a viccben. :-)

Előzmény: Törölt nick (96051)
hbe Creative Commons License 2020.07.10 0 0 96053

Egy átlagos szekrény legalább két laminált lapra fog támaszkodni, de inkább többre, legyen az átlag 0,2nm. 3 centis XPS 10 tonna felett tud tartósan nm-enként, nekünk az első ilyen hét éve lett lerakva, nincs vele semmi, pedig nagy ruhás szekrények vannak rajta. Egyféleképpen tudtam picit benyomni, ha a csontos térdemmel féltérdre helyezkedtem rajta. Ne lépésálló EPS legyen, hanem rendes XPS. Ha eltolva rakod, akkor nem kell a nútos se, a méhsejttel borított is jó meg a sima is, amelyik éppen olcsóbb. A méhsejteset picivel nehezebb benyomni, de kicsivel rosszabb vágni.
Az egyedüli hely, ahová ilyen 2-5 cm-es vastagságban nem raknám, az a nagyon tagolt, kis helyiségek, lépcsőfeljárók körül, szóval kell, hogy az oldala tudjon rendesen támaszkodni és be kell faragni normálisan, inkább szoruljon.

Ja annyi, hogy a lamináltat megint 90 fokban a felső réteg irányára kell lerakni, tehát először a laminált lerakási irányt tervezd meg, és utána az XPS réteget vagy ahol kell, rétegeket.

 

Nem vagyok szakember, de nem bántam meg h XPS-re raktam az enyémet 7 év alatt.

Előzmény: gsmotoros (96052)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.10 0 0 96052

Köszönöm szépen a választ Neked is!

 

Akkor végeredményben te nem raksz teherelosztónak se OSB-t, se semmi hasonlót? A konyharészben más lesz a rétegrend, szóval az igazán nehéz bútorok meg hasonlók nem ezen a részen lesznek. De azért lehet, hogy a pontszerűbb terhelések nem lesznek a barátai egy ilyen rétegrendnek nem, amiben csak szigetelések vannak a klikkes alatt?

Előzmény: hbe (96048)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.10 0 0 96051

Azzal az van hogy egy fos. Konkrétan magától szépen leválik. Legalábbis a 3M. Még ha tekered mint a szigetelőszalagot akkor is letekeredik magáról. 

Előzmény: epitkezes1 (96050)
epitkezes1 Creative Commons License 2020.07.10 0 0 96050

A ragasztástechnológia elég sokat fejlődött a technokol/cellux óta.

 

ja, megjelent pld. a ducttape. Azzal van ? :D

Előzmény: Domi-V63-138 (96034)
hbe Creative Commons License 2020.07.10 0 0 96049

Ezt a fajta lapot 7-8 éve is lehetett még kapni, elég akciós volt. Ha nem boldogulsz a csiszolással, nem reménytelen valami szociális csatornán valakinél maradékot találni.

Sajnos az ilyen lap (több színben van ez a fajta, rózsaszín, kék, meg egy szürke is van) különösen hajlamos feljönni, törni amúgy, szerencséd van, ha csak pár jött fel.

Előzmény: GTI100 (96012)
hbe Creative Commons License 2020.07.10 0 0 96048

Esetleg 3cm XPS az 5 centis részre, utána meg az egészre 2cm-es XPS? Nem tudom, mekkora terület de az alatt kiegyenlíteni is kevesebbet kell.

Mind egyharmados, max feles eltolásban szoktam rakni a lapokat, ahogy kiadja a méret, és ha lerakod végig, nem fog mozogni. A 2 cm-es réteg meg utána mehet 90 fokkal elforgatva, szintén eltolásban. Nekem a laminált padlón is jobb érzés járni, mintha OSB lenne alatta.

Előzmény: gsmotoros (96044)
GTI100 Creative Commons License 2020.07.10 0 0 96047

A 96041 hsz-emhez még egy kis kiegészítés: mivel nem nútféderesek a szarufákra keresztben lefektetett 250 x125 cm-es OSB lapok de mégis azt akartam hogy a hosszú oldalak találkozásánál is együtt mozogjanak a lapok. Ne legyen az hogy amelyik lap szélén állok vagy nagyobb súly van  az pár mm-t lehajlik ahhoz képest amin nincs akkora teher ezért ott a szarufák felső oldalától 3 cm-re  odacsavarozott kis darab (5-6 cm) Bramac lécre ráfektettem a hosszú élek alatt végigfutó Bramac 3x5 cm vastag lécet ami így pont  egy szintben van a szarufával. Mindkét lapot pár csavarral rögzítettem is a léchez.  Így vannak rögzítve a lécek  125 cm-ként:

Előzmény: NAND708 (96045)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.07.10 0 1 96046

 A recsegés az OSB nél a szegelés miatt  is lehet. Anno felraktam,  szegeléssel rögzítettem. Recsegett, facsavarral rögzítettem és a szegeket eltávolítottam.

Nem recseg !!

Előzmény: sr1 (96042)
NAND708 Creative Commons License 2020.07.10 0 1 96045

Köszönöm a választ.

Előzmény: GTI100 (96041)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96044

Akkor lehet mégis jobb volna telibe a lépésálló EPS és arra az OSB, hogyha a párnafás megoldás recseghet akár? A pince nem fűtött, van a pince felé 5cm EPS már régről a betonban úsztató rétegnek. 3cm extra EPS talán még épp nem okozna páralecsapódási gondot a meleg oldalon.

Előzmény: sr1 (96042)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96043

Nagyon szépen köszönöm a további részleteket!

 

Úgyis aljzatkiegyenlíteni/padloponozni kell majd, szóval elméletileg szép sík is lehetne az aljzat egy olyan művelet után. Jelenleg hitvány az egész:

 

 

Persze fel lehetne szedni, csak az ismét 5 tonna sitt az 5 cm úsztatott beton, szóval az sem hiányzik. Meg akkor még több anyaggal kéne pótolni.

 

Ez pince feletti födém, 80-as évek terméke, nagyon nem akarnánk tovább terhelni, bár nincs semmi túlzott lehajlása vagy ilyesmi a pincefödémnek... 5cm amúgy meg volna mindenhol, a kráterekben még több is a kívánt szinthez képest.

 

 

Előzmény: sr1 (96042)
sr1 Creative Commons License 2020.07.09 0 1 96042

A sima pozdorja (PAL) olcsobb, mind az OSB es lehet 18mm vastagot is kapni.

50cm a parnafak kozott a tavolsag tengelyben merve.

Ezekkel a parnafakkal az a gond, hogy tokeletesen sikba kell szerelni oket, maskepp recsegni fog a padlo nehany ev mulva. 

Egy lezerrel leellenoriznem a beton egyenetlensegeit es ha mindenhol megvan az 5cm az aljzatnak, akkor

ontenek egy alzatbetont. 

Előzmény: gsmotoros (96040)
GTI100 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96041

Nálam 70 centinként alátámasztva is bőven elég volt 15 mm-es nem nútféderes. 105 kg vagyok, alattam minimálisan hajlik, törés fel se merül.

    Ilyen volt

 

Saját munka, ilyen lett 

Előzmény: NAND708 (96035)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96040

Köszönöm szépen a választ! 

 

Nem maximum 50cm-re gondoltál a párnafák között, mint osztás? Vagy én értem félre a helyzetet? Vagy maga a dübelezés is 50cm lehet legtávolabb egymástól, meg a párnafa kiosztás is?

 

OSB-nek 2x15 mm nútos vagy 22mm nútos kb jó lehet?

 

Az egyik mester valamit magyarázott, hogy "az OSB drága", de gondolom valamilyen teherelosztó egybefüggő réteg kell a klikkes alá, tehát fogalmam sincs, hogy akarta azt kispórolni... ha végig szupererős lépésálló lenne arra se szabadna rakni közvetlenül klikkeset gondolom.

Előzmény: sr1 (96038)
kesztió Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96039

Tehát akkor szerinted nem működik, és eddig ötszáz kliensből ötszáznak adták vissza a pénzt, ugye.

Előzmény: Palási (96033)
sr1 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96038

A párnafára alsó lapjára tűzz fel egy polifoam csíkot, ebből lehet kapni különböző szélességűt a gipszkarton profil szerkezetekhez. Aztán dübelezd le a födémre, min. 50cm közzel. A párnafák közét töltsd ki a legocsóbb kőzetgyapottal, utánna lecsavarozod az OSB-t. 3mm xps lapok és klikkes parketta.

 

Előzmény: gsmotoros (96037)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96037

Sziasztok!

 

5cm emelést kéne a betonfödémhez képest kéne elérni, amire klikkes padló kerülne. Ilyen vastagságban nem jók a könnyűbetonok nem? Tehát szárazpadló megoldás kéne vagy úsztatott OSBvel vagy párnafásan nemde? Pince felett van, tehát a lépéshang nem érdekes, így lehet a párnafás megoldás kevésbé süpped nem?

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96036

  

 Szerintem 18 mm -es  nut -féderes lappal.

Biztos jó lesz !!

Előzmény: NAND708 (96035)
NAND708 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96035

Sziasztok,

60 centinként alátámasztott, lomtárolásra használt padlás alját milyen vastag OSB-vel illik alátámasztani. Nem baj, ha hajlik egy felnőtt súlya alatt, de azért ne törjön.

Mi a tapasztalat?

Köszi!

Domi-V63-138 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96034

Ennek a vonatnak az oldalváza az alvázra ragasztással van rögzítve.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Bombardier_Talent

 

A ragasztástechnológia elég sokat fejlődött a technokol/cellux óta.

Előzmény: Palási (96033)
Palási Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96033

 

 

 

 Ja hogy dicsérni kellett volna.

Nem sikerült,ahogy a kolozsvári szaki sem tette.

Előzmény: kesztió (96027)
Tommaso81 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96032

Üdvözletem!

Szeretném megkérdezni hogy, létezik-e megoldás a kerítéslábazat elbontás nélküli rendbehozatalára? A túlsó fele is ilyen, vízszigetelés természetesen nincs. Szeretném, ha bevakolás után nem repedezne és esne le.

Köszönöm szépen!

kesztió Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96031

Várom, hogy válaszoljanak, kösz.

Előzmény: Domi-V63-138 (96028)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96030

"Ez NEM reklám."

Bízzunk benne.

Előzmény: kesztió (96027)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96029

Akkor a tömöritésben volt a hiba, azt szeretik hanyagolni. Mint írtam, padlólemezbnél a betonminőség a teherbírás szempontjából nem elsődleges. 4m fesztávra (ha nincs alatta talaj) legalább 15 cm vastag szerkezet illik a lehajlás miatt. Ha van alatta MEGFELELŐEN tömörített sóder akkor 6-8 cm vasalás nélkül is elég lenne. Ennél probléma lehet az alaptest-padló találkozása, a süllyedő alaptest eltörheti a padlót (ha a padló bemegy a fal alá), vagy elmozdulhat a padló az ajtóhoz képest.

Előzmény: sylvanus67 (96025)
Domi-V63-138 Creative Commons License 2020.07.09 0 1 96028

Loctite, vagy Sika képviselőt keress meg, valószínüleg tudnak segíteni.

 

A vonatok ablakait is ragasztjuk, ami 200kmh-val megy télen-nyáron, esőben-fagyban.

Ott Sikaflex 221FR és Sikaflex 268-at használnak, de ez neked valszeg nem lesz jó.

 

Előzmény: kesztió (96027)
kesztió Creative Commons License 2020.07.09 -1 0 96027

Látom, érkeznek az okoskodók.

Ez NEM reklám. Ez kereskedelmi termék, amiből gondolom, már több százat eladtak. És nem Top Shop-os betelefonálós szarság, hanem komoly cég. Gondolod, nem cseszte volna meg őket a fogyasztóvédelem, illetve nem kaptak volna a nyakukba pereket százasával, ha a termék, amelyet ragasztásra szánnak, nem működne? Ez Új-Zéland, nem kelet-európai banánköztársaság. 

Ők nem ragasztót árulnak, hanem kitet egy (vagy három) polccal, ragasztóval és a pontos szerelést elősegítő eszközökkel. Azért finoman szólva furcsa lenne, ha a rendszerük nem lenne megbízható. De a magyarok mindent jobban tudnak.

Előzmény: Palási (96024)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96026

Értem. Köszönöm.

Előzmény: Töck Jenő (96009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!