Keresés

Részletes keresés

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.07.10 0 1 96046

 A recsegés az OSB nél a szegelés miatt  is lehet. Anno felraktam,  szegeléssel rögzítettem. Recsegett, facsavarral rögzítettem és a szegeket eltávolítottam.

Nem recseg !!

Előzmény: sr1 (96042)
NAND708 Creative Commons License 2020.07.10 0 1 96045

Köszönöm a választ.

Előzmény: GTI100 (96041)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96044

Akkor lehet mégis jobb volna telibe a lépésálló EPS és arra az OSB, hogyha a párnafás megoldás recseghet akár? A pince nem fűtött, van a pince felé 5cm EPS már régről a betonban úsztató rétegnek. 3cm extra EPS talán még épp nem okozna páralecsapódási gondot a meleg oldalon.

Előzmény: sr1 (96042)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96043

Nagyon szépen köszönöm a további részleteket!

 

Úgyis aljzatkiegyenlíteni/padloponozni kell majd, szóval elméletileg szép sík is lehetne az aljzat egy olyan művelet után. Jelenleg hitvány az egész:

 

 

Persze fel lehetne szedni, csak az ismét 5 tonna sitt az 5 cm úsztatott beton, szóval az sem hiányzik. Meg akkor még több anyaggal kéne pótolni.

 

Ez pince feletti födém, 80-as évek terméke, nagyon nem akarnánk tovább terhelni, bár nincs semmi túlzott lehajlása vagy ilyesmi a pincefödémnek... 5cm amúgy meg volna mindenhol, a kráterekben még több is a kívánt szinthez képest.

 

 

Előzmény: sr1 (96042)
sr1 Creative Commons License 2020.07.09 0 1 96042

A sima pozdorja (PAL) olcsobb, mind az OSB es lehet 18mm vastagot is kapni.

50cm a parnafak kozott a tavolsag tengelyben merve.

Ezekkel a parnafakkal az a gond, hogy tokeletesen sikba kell szerelni oket, maskepp recsegni fog a padlo nehany ev mulva. 

Egy lezerrel leellenoriznem a beton egyenetlensegeit es ha mindenhol megvan az 5cm az aljzatnak, akkor

ontenek egy alzatbetont. 

Előzmény: gsmotoros (96040)
GTI100 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96041

Nálam 70 centinként alátámasztva is bőven elég volt 15 mm-es nem nútféderes. 105 kg vagyok, alattam minimálisan hajlik, törés fel se merül.

    Ilyen volt

 

Saját munka, ilyen lett 

Előzmény: NAND708 (96035)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96040

Köszönöm szépen a választ! 

 

Nem maximum 50cm-re gondoltál a párnafák között, mint osztás? Vagy én értem félre a helyzetet? Vagy maga a dübelezés is 50cm lehet legtávolabb egymástól, meg a párnafa kiosztás is?

 

OSB-nek 2x15 mm nútos vagy 22mm nútos kb jó lehet?

 

Az egyik mester valamit magyarázott, hogy "az OSB drága", de gondolom valamilyen teherelosztó egybefüggő réteg kell a klikkes alá, tehát fogalmam sincs, hogy akarta azt kispórolni... ha végig szupererős lépésálló lenne arra se szabadna rakni közvetlenül klikkeset gondolom.

Előzmény: sr1 (96038)
kesztió Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96039

Tehát akkor szerinted nem működik, és eddig ötszáz kliensből ötszáznak adták vissza a pénzt, ugye.

Előzmény: Palási (96033)
sr1 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96038

A párnafára alsó lapjára tűzz fel egy polifoam csíkot, ebből lehet kapni különböző szélességűt a gipszkarton profil szerkezetekhez. Aztán dübelezd le a födémre, min. 50cm közzel. A párnafák közét töltsd ki a legocsóbb kőzetgyapottal, utánna lecsavarozod az OSB-t. 3mm xps lapok és klikkes parketta.

 

Előzmény: gsmotoros (96037)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96037

Sziasztok!

 

5cm emelést kéne a betonfödémhez képest kéne elérni, amire klikkes padló kerülne. Ilyen vastagságban nem jók a könnyűbetonok nem? Tehát szárazpadló megoldás kéne vagy úsztatott OSBvel vagy párnafásan nemde? Pince felett van, tehát a lépéshang nem érdekes, így lehet a párnafás megoldás kevésbé süpped nem?

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96036

  

 Szerintem 18 mm -es  nut -féderes lappal.

Biztos jó lesz !!

Előzmény: NAND708 (96035)
NAND708 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96035

Sziasztok,

60 centinként alátámasztott, lomtárolásra használt padlás alját milyen vastag OSB-vel illik alátámasztani. Nem baj, ha hajlik egy felnőtt súlya alatt, de azért ne törjön.

Mi a tapasztalat?

Köszi!

Domi-V63-138 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96034

Ennek a vonatnak az oldalváza az alvázra ragasztással van rögzítve.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Bombardier_Talent

 

A ragasztástechnológia elég sokat fejlődött a technokol/cellux óta.

Előzmény: Palási (96033)
Palási Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96033

 

 

 

 Ja hogy dicsérni kellett volna.

Nem sikerült,ahogy a kolozsvári szaki sem tette.

Előzmény: kesztió (96027)
Tommaso81 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96032

Üdvözletem!

Szeretném megkérdezni hogy, létezik-e megoldás a kerítéslábazat elbontás nélküli rendbehozatalára? A túlsó fele is ilyen, vízszigetelés természetesen nincs. Szeretném, ha bevakolás után nem repedezne és esne le.

Köszönöm szépen!

kesztió Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96031

Várom, hogy válaszoljanak, kösz.

Előzmény: Domi-V63-138 (96028)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96030

"Ez NEM reklám."

Bízzunk benne.

Előzmény: kesztió (96027)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96029

Akkor a tömöritésben volt a hiba, azt szeretik hanyagolni. Mint írtam, padlólemezbnél a betonminőség a teherbírás szempontjából nem elsődleges. 4m fesztávra (ha nincs alatta talaj) legalább 15 cm vastag szerkezet illik a lehajlás miatt. Ha van alatta MEGFELELŐEN tömörített sóder akkor 6-8 cm vasalás nélkül is elég lenne. Ennél probléma lehet az alaptest-padló találkozása, a süllyedő alaptest eltörheti a padlót (ha a padló bemegy a fal alá), vagy elmozdulhat a padló az ajtóhoz képest.

Előzmény: sylvanus67 (96025)
Domi-V63-138 Creative Commons License 2020.07.09 0 1 96028

Loctite, vagy Sika képviselőt keress meg, valószínüleg tudnak segíteni.

 

A vonatok ablakait is ragasztjuk, ami 200kmh-val megy télen-nyáron, esőben-fagyban.

Ott Sikaflex 221FR és Sikaflex 268-at használnak, de ez neked valszeg nem lesz jó.

 

Előzmény: kesztió (96027)
kesztió Creative Commons License 2020.07.09 -1 0 96027

Látom, érkeznek az okoskodók.

Ez NEM reklám. Ez kereskedelmi termék, amiből gondolom, már több százat eladtak. És nem Top Shop-os betelefonálós szarság, hanem komoly cég. Gondolod, nem cseszte volna meg őket a fogyasztóvédelem, illetve nem kaptak volna a nyakukba pereket százasával, ha a termék, amelyet ragasztásra szánnak, nem működne? Ez Új-Zéland, nem kelet-európai banánköztársaság. 

Ők nem ragasztót árulnak, hanem kitet egy (vagy három) polccal, ragasztóval és a pontos szerelést elősegítő eszközökkel. Azért finoman szólva furcsa lenne, ha a rendszerük nem lenne megbízható. De a magyarok mindent jobban tudnak.

Előzmény: Palási (96024)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96026

Értem. Köszönöm.

Előzmény: Töck Jenő (96009)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96025

Természetesen én is úgy csinálom, ahogy kell és mondjátok: C16, sóder tömörítve.

 

Aztán mégis megreped a fal.:(

Előzmény: Töck Jenő (96023)
Palási Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96024

  És Te hiszel egy ragasztós reklámban ?

 Ráadásul egy zuhany kabinban !

 

 Sok szerencsét !!

Előzmény: kesztió (96018)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96023

"Erre varrjatok gombot."

A kérdés jogos. Tulajdonképpen nem is kell megkérdezni. Mindenki ért hozzá. Most már csak arra az egyre szeretném ha válaszolnál, hogy miért mondta a szobafestő amikor a házunkat festette?

Ez az első ház, amelyiknél a fal nincs összerepedezve.

Előzmény: sylvanus67 (96019)
kovacsszabi Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96022

Sziasztok!Adott két garázsfal, a szomszédé és az enyém ami között kb. 40 cm van.Esőzések idején hozzám folyamatosan folyik be a víz, nedves a falam és a padló is. A szomszédnál nem jelentkezik a probléma. A két tető 'össze van bádogozva' így ott elvileg nem eshetne be az eső. Korábban arra gondoltak, hogy talajvíz, így készült egy injektálás a falnál, de semmit sem ért. A legegyszerűbb megoldás tudom az lenne hogy megkeresni a bejövő víz forrását és ott lezárni, hogyha ez mégsem sikerül, próbálkozzam a belülről a falamon pl. kenhető szigeteléssel,  drénlemezzel  stb? Csatoltam képet, és köszönöm a segítő válaszokat!  

 

kesztió Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96021

A visszaragasztás azért eléggé macerás, nem? Vagy lecsiszolod a ragasztás helyét úgy, hogy ne látszódjon? 

Amúgy továbbra sem tudjuk, milyen ragasztóval érdemes próbálkozni.

Előzmény: sylvanus67 (96020)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96020

A sampon nem lehet olyan nehéz.

 

 

Ha meg elcsúszol és letörik, visszaragasztod.

 

Egyszer az életben.

Előzmény: kesztió (96018)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96019

Így van: ma kiírnak mindenféle tömörített sódert, vasalt C16-os betont stb aljzatba.

 

Régen?

 

Öcsém most újítgatja fel a szülői házat.

 

A régi házból kijövő tégladarabos agyagos talaj volt a töltés, a beton porlik, lehet vagy C4-es, az is házikeverésű, és ezen állt egy több száz kilós cserépkályha és nem süllyedt meg.

 

Erre varrjatok gombot.

Előzmény: zsolt0101 (96016)
kesztió Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96018

Üdvözletem. 

A saját építésű zuhanyzónkba negyedkör alakú biztonsági üveg sarokpolcot szeretnék, természetesen nem teljesen sima csempére szerelve. Eddig semmi rendkívüli, csak láttam a neten ezt a csak ragasztással beépítendő rendszert, és azóta bele vagyok zúgva.

 

 

Magyarán, kizárólag ragasztással, csavarozás nélkül rögzítik az 1 cm-es biztonságiüveg-polcot és azt állítják, hogy 90 kg-ig tesztelték. Az ár is baráti, 100 euró körül ideadnák a három polcot, a ragasztót és a beépítési kellékeket, de Új-Zélandból a postázás ennek az összegnek a többszöröse.

Gondoltam, itthon (mármint Kolozsváron) utánajárok, de a biztonságiüveges szaki azt állítja, hogy felejtsem el, lehetetlen biztonságosan rögzíteni. Az új-zélandiak viszont elárulták, milyen ragasztót használnak: egy speciális szilikon, ún. Neutral Cure Sealant, ami a környezeti nedvességet beszívva idővel csak erősödik. De ez a BOSTIK V60 is csak Új-Zélandon (és Ausztráliában) kapható!

 

A kérdésem tehát az, hogy van valakinek valamilyen ötlete, hogy Európában hozzáférhető ragasztóval (vagy más trükkel) hogy lehet megoldani egy ilyen polc rendkívül biztonságos rögzítését? Nem csak a samponok súlyát kell megbírnia, de ha véletlenül valaki megcsúszik a tusolóban és ösztönösen belekapaszkodik, azt is el kell viselnie.

 

halaloszto Creative Commons License 2020.07.09 0 1 96017

Nem kell a lamellas. A sima is  elvisz rengeteget. Kell hozza egy muanyag alaplap is, ha meg nincs olyanod, meg pormaszk :)

Előzmény: GTI100 (96015)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!