Keresés

Részletes keresés

sr1 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96038

A párnafára alsó lapjára tűzz fel egy polifoam csíkot, ebből lehet kapni különböző szélességűt a gipszkarton profil szerkezetekhez. Aztán dübelezd le a födémre, min. 50cm közzel. A párnafák közét töltsd ki a legocsóbb kőzetgyapottal, utánna lecsavarozod az OSB-t. 3mm xps lapok és klikkes parketta.

 

Előzmény: gsmotoros (96037)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96037

Sziasztok!

 

5cm emelést kéne a betonfödémhez képest kéne elérni, amire klikkes padló kerülne. Ilyen vastagságban nem jók a könnyűbetonok nem? Tehát szárazpadló megoldás kéne vagy úsztatott OSBvel vagy párnafásan nemde? Pince felett van, tehát a lépéshang nem érdekes, így lehet a párnafás megoldás kevésbé süpped nem?

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96036

  

 Szerintem 18 mm -es  nut -féderes lappal.

Biztos jó lesz !!

Előzmény: NAND708 (96035)
NAND708 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96035

Sziasztok,

60 centinként alátámasztott, lomtárolásra használt padlás alját milyen vastag OSB-vel illik alátámasztani. Nem baj, ha hajlik egy felnőtt súlya alatt, de azért ne törjön.

Mi a tapasztalat?

Köszi!

Domi-V63-138 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96034

Ennek a vonatnak az oldalváza az alvázra ragasztással van rögzítve.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Bombardier_Talent

 

A ragasztástechnológia elég sokat fejlődött a technokol/cellux óta.

Előzmény: Palási (96033)
Palási Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96033

 

 

 

 Ja hogy dicsérni kellett volna.

Nem sikerült,ahogy a kolozsvári szaki sem tette.

Előzmény: kesztió (96027)
Tommaso81 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96032

Üdvözletem!

Szeretném megkérdezni hogy, létezik-e megoldás a kerítéslábazat elbontás nélküli rendbehozatalára? A túlsó fele is ilyen, vízszigetelés természetesen nincs. Szeretném, ha bevakolás után nem repedezne és esne le.

Köszönöm szépen!

kesztió Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96031

Várom, hogy válaszoljanak, kösz.

Előzmény: Domi-V63-138 (96028)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96030

"Ez NEM reklám."

Bízzunk benne.

Előzmény: kesztió (96027)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96029

Akkor a tömöritésben volt a hiba, azt szeretik hanyagolni. Mint írtam, padlólemezbnél a betonminőség a teherbírás szempontjából nem elsődleges. 4m fesztávra (ha nincs alatta talaj) legalább 15 cm vastag szerkezet illik a lehajlás miatt. Ha van alatta MEGFELELŐEN tömörített sóder akkor 6-8 cm vasalás nélkül is elég lenne. Ennél probléma lehet az alaptest-padló találkozása, a süllyedő alaptest eltörheti a padlót (ha a padló bemegy a fal alá), vagy elmozdulhat a padló az ajtóhoz képest.

Előzmény: sylvanus67 (96025)
Domi-V63-138 Creative Commons License 2020.07.09 0 1 96028

Loctite, vagy Sika képviselőt keress meg, valószínüleg tudnak segíteni.

 

A vonatok ablakait is ragasztjuk, ami 200kmh-val megy télen-nyáron, esőben-fagyban.

Ott Sikaflex 221FR és Sikaflex 268-at használnak, de ez neked valszeg nem lesz jó.

 

Előzmény: kesztió (96027)
kesztió Creative Commons License 2020.07.09 -1 0 96027

Látom, érkeznek az okoskodók.

Ez NEM reklám. Ez kereskedelmi termék, amiből gondolom, már több százat eladtak. És nem Top Shop-os betelefonálós szarság, hanem komoly cég. Gondolod, nem cseszte volna meg őket a fogyasztóvédelem, illetve nem kaptak volna a nyakukba pereket százasával, ha a termék, amelyet ragasztásra szánnak, nem működne? Ez Új-Zéland, nem kelet-európai banánköztársaság. 

Ők nem ragasztót árulnak, hanem kitet egy (vagy három) polccal, ragasztóval és a pontos szerelést elősegítő eszközökkel. Azért finoman szólva furcsa lenne, ha a rendszerük nem lenne megbízható. De a magyarok mindent jobban tudnak.

Előzmény: Palási (96024)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96026

Értem. Köszönöm.

Előzmény: Töck Jenő (96009)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96025

Természetesen én is úgy csinálom, ahogy kell és mondjátok: C16, sóder tömörítve.

 

Aztán mégis megreped a fal.:(

Előzmény: Töck Jenő (96023)
Palási Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96024

  És Te hiszel egy ragasztós reklámban ?

 Ráadásul egy zuhany kabinban !

 

 Sok szerencsét !!

Előzmény: kesztió (96018)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96023

"Erre varrjatok gombot."

A kérdés jogos. Tulajdonképpen nem is kell megkérdezni. Mindenki ért hozzá. Most már csak arra az egyre szeretném ha válaszolnál, hogy miért mondta a szobafestő amikor a házunkat festette?

Ez az első ház, amelyiknél a fal nincs összerepedezve.

Előzmény: sylvanus67 (96019)
kovacsszabi Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96022

Sziasztok!Adott két garázsfal, a szomszédé és az enyém ami között kb. 40 cm van.Esőzések idején hozzám folyamatosan folyik be a víz, nedves a falam és a padló is. A szomszédnál nem jelentkezik a probléma. A két tető 'össze van bádogozva' így ott elvileg nem eshetne be az eső. Korábban arra gondoltak, hogy talajvíz, így készült egy injektálás a falnál, de semmit sem ért. A legegyszerűbb megoldás tudom az lenne hogy megkeresni a bejövő víz forrását és ott lezárni, hogyha ez mégsem sikerül, próbálkozzam a belülről a falamon pl. kenhető szigeteléssel,  drénlemezzel  stb? Csatoltam képet, és köszönöm a segítő válaszokat!  

 

kesztió Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96021

A visszaragasztás azért eléggé macerás, nem? Vagy lecsiszolod a ragasztás helyét úgy, hogy ne látszódjon? 

Amúgy továbbra sem tudjuk, milyen ragasztóval érdemes próbálkozni.

Előzmény: sylvanus67 (96020)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96020

A sampon nem lehet olyan nehéz.

 

 

Ha meg elcsúszol és letörik, visszaragasztod.

 

Egyszer az életben.

Előzmény: kesztió (96018)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96019

Így van: ma kiírnak mindenféle tömörített sódert, vasalt C16-os betont stb aljzatba.

 

Régen?

 

Öcsém most újítgatja fel a szülői házat.

 

A régi házból kijövő tégladarabos agyagos talaj volt a töltés, a beton porlik, lehet vagy C4-es, az is házikeverésű, és ezen állt egy több száz kilós cserépkályha és nem süllyedt meg.

 

Erre varrjatok gombot.

Előzmény: zsolt0101 (96016)
kesztió Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96018

Üdvözletem. 

A saját építésű zuhanyzónkba negyedkör alakú biztonsági üveg sarokpolcot szeretnék, természetesen nem teljesen sima csempére szerelve. Eddig semmi rendkívüli, csak láttam a neten ezt a csak ragasztással beépítendő rendszert, és azóta bele vagyok zúgva.

 

 

Magyarán, kizárólag ragasztással, csavarozás nélkül rögzítik az 1 cm-es biztonságiüveg-polcot és azt állítják, hogy 90 kg-ig tesztelték. Az ár is baráti, 100 euró körül ideadnák a három polcot, a ragasztót és a beépítési kellékeket, de Új-Zélandból a postázás ennek az összegnek a többszöröse.

Gondoltam, itthon (mármint Kolozsváron) utánajárok, de a biztonságiüveges szaki azt állítja, hogy felejtsem el, lehetetlen biztonságosan rögzíteni. Az új-zélandiak viszont elárulták, milyen ragasztót használnak: egy speciális szilikon, ún. Neutral Cure Sealant, ami a környezeti nedvességet beszívva idővel csak erősödik. De ez a BOSTIK V60 is csak Új-Zélandon (és Ausztráliában) kapható!

 

A kérdésem tehát az, hogy van valakinek valamilyen ötlete, hogy Európában hozzáférhető ragasztóval (vagy más trükkel) hogy lehet megoldani egy ilyen polc rendkívül biztonságos rögzítését? Nem csak a samponok súlyát kell megbírnia, de ha véletlenül valaki megcsúszik a tusolóban és ösztönösen belekapaszkodik, azt is el kell viselnie.

 

halaloszto Creative Commons License 2020.07.09 0 1 96017

Nem kell a lamellas. A sima is  elvisz rengeteget. Kell hozza egy muanyag alaplap is, ha meg nincs olyanod, meg pormaszk :)

Előzmény: GTI100 (96015)
zsolt0101 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96016

mi meg feltörtük a betont teljesen a fürdőszoba szenyvízcső csere miatt is többek közt, és csak egy pár cm homokágy volt (ami porszáraz volt) és egy kb 12cm beton leöntve.  'oszt ugy is jó volt 50 évig, semmi repedés, semmi dilatációs hézag kihagyva, se betonacél se bitumenes vízszigetelő.  Ilyemkor elgondolkodom hogy valóban szükséges -e nekem az összes előírt rétegrendet és rétegvastagságot csinálni

GTI100 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96015

Melyik fibertárcsa  jobb a csemperagasztó leszedéshez?

 

1. ~ 1300 Ft              2.~ 150 Ft

 

 

Előzmény: halaloszto (96013)
halaloszto Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96014

flex

Előzmény: halaloszto (96013)
halaloszto Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96013

Flax plusz 40es fibertárcsa. Többszáz csempén tesztelve.

 

Egy vizes tongyra teszed, akkor nem mászkál. Az apró csempékhez kellett csináljak keretet.

Előzmény: GTI100 (96010)
GTI100 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96012

Kösz, a sósavat megpróbálom. Sajnos venni nem tudok, mert ez húszéves lap, pont ilyen mintájút már sehol nem kapni. Az egész 20 nm-es teraszt + szegélyt 1,5 nm miatt most nem akarom újra burkolni.

 

Előzmény: Palási (96011)
Palási Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96011

  Egyszerűbb új lapokat venni mint eltávolítani !

 

 Vagy ne vésd a lapokat hanem csiszold. Hosszadalmas munka , de eredményre vezethet.

 Sőt ha igazi fagyálló.... kültéren milyen lenne, áztasd  sósavas fürdőbe  1 napra  és talán lejön a ragasztó.

 

 Az igazi fagyálló ellenáll a  savnak, mert kerámikus kötésű, a ragasztó pedig hidraulikus, tehát a savnak nem áll ellen.

Előzmény: GTI100 (96010)
GTI100 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96010

15 darab feljött illetve csőtörés miatt felszedett kültéri járólapot szeretnék visszarakni beton aljzatra. A lapok hátán lévő ott a megkötött kemény csemperagasztó. Egyet próbáltam óvatosan levésni, eltört a lap. Milyen hatékony módszerrel lehetne ezt eltávolítani, úgy hogy ne törjön el a járólap? Köszi.

Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96009

A homokos-kavics rétegnek több feladata van, pl. a víz útjának megszakítása (kapilláris) fölfelé, ez a vizesedés és a fagy ellen is véd. Ha vékony a réteg akkor a jegesedés és az egyenlőtlen terhelés miatti alakváltozás elnyelésével lehetnek gondok.

Előzmény: NeomatiK (96006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!