A párnafára alsó lapjára tűzz fel egy polifoam csíkot, ebből lehet kapni különböző szélességűt a gipszkarton profil szerkezetekhez. Aztán dübelezd le a födémre, min. 50cm közzel. A párnafák közét töltsd ki a legocsóbb kőzetgyapottal, utánna lecsavarozod az OSB-t. 3mm xps lapok és klikkes parketta.
5cm emelést kéne a betonfödémhez képest kéne elérni, amire klikkes padló kerülne. Ilyen vastagságban nem jók a könnyűbetonok nem? Tehát szárazpadló megoldás kéne vagy úsztatott OSBvel vagy párnafásan nemde? Pince felett van, tehát a lépéshang nem érdekes, így lehet a párnafás megoldás kevésbé süpped nem?
60 centinként alátámasztott, lomtárolásra használt padlás alját milyen vastag OSB-vel illik alátámasztani. Nem baj, ha hajlik egy felnőtt súlya alatt, de azért ne törjön.
Szeretném megkérdezni hogy, létezik-e megoldás a kerítéslábazat elbontás nélküli rendbehozatalára? A túlsó fele is ilyen, vízszigetelés természetesen nincs. Szeretném, ha bevakolás után nem repedezne és esne le.
Akkor a tömöritésben volt a hiba, azt szeretik hanyagolni. Mint írtam, padlólemezbnél a betonminőség a teherbírás szempontjából nem elsődleges. 4m fesztávra (ha nincs alatta talaj) legalább 15 cm vastag szerkezet illik a lehajlás miatt. Ha van alatta MEGFELELŐEN tömörített sóder akkor 6-8 cm vasalás nélkül is elég lenne. Ennél probléma lehet az alaptest-padló találkozása, a süllyedő alaptest eltörheti a padlót (ha a padló bemegy a fal alá), vagy elmozdulhat a padló az ajtóhoz képest.
Ez NEM reklám. Ez kereskedelmi termék, amiből gondolom, már több százat eladtak. És nem Top Shop-os betelefonálós szarság, hanem komoly cég. Gondolod, nem cseszte volna meg őket a fogyasztóvédelem, illetve nem kaptak volna a nyakukba pereket százasával, ha a termék, amelyet ragasztásra szánnak, nem működne? Ez Új-Zéland, nem kelet-európai banánköztársaság.
Ők nem ragasztót árulnak, hanem kitet egy (vagy három) polccal, ragasztóval és a pontos szerelést elősegítő eszközökkel. Azért finoman szólva furcsa lenne, ha a rendszerük nem lenne megbízható. De a magyarok mindent jobban tudnak.
A kérdés jogos. Tulajdonképpen nem is kell megkérdezni. Mindenki ért hozzá. Most már csak arra az egyre szeretném ha válaszolnál, hogy miért mondta a szobafestő amikor a házunkat festette?
Ez az első ház, amelyiknél a fal nincs összerepedezve.
Sziasztok!Adott két garázsfal, a szomszédé és az enyém ami között kb. 40 cm van.Esőzések idején hozzám folyamatosan folyik be a víz, nedves a falam és a padló is. A szomszédnál nem jelentkezik a probléma. A két tető 'össze van bádogozva' így ott elvileg nem eshetne be az eső. Korábban arra gondoltak, hogy talajvíz, így készült egy injektálás a falnál, de semmit sem ért. A legegyszerűbb megoldás tudom az lenne hogy megkeresni a bejövő víz forrását és ott lezárni, hogyha ez mégsem sikerül, próbálkozzam a belülről a falamon pl. kenhető szigeteléssel, drénlemezzel stb? Csatoltam képet, és köszönöm a segítő válaszokat!
Így van: ma kiírnak mindenféle tömörített sódert, vasalt C16-os betont stb aljzatba.
Régen?
Öcsém most újítgatja fel a szülői házat.
A régi házból kijövő tégladarabos agyagos talaj volt a töltés, a beton porlik, lehet vagy C4-es, az is házikeverésű, és ezen állt egy több száz kilós cserépkályha és nem süllyedt meg.
A saját építésű zuhanyzónkba negyedkör alakú biztonsági üveg sarokpolcot szeretnék, természetesen nem teljesen sima csempére szerelve. Eddig semmi rendkívüli, csak láttam a neten ezt a csak ragasztással beépítendő rendszert, és azóta bele vagyok zúgva.
Magyarán, kizárólag ragasztással, csavarozás nélkül rögzítik az 1 cm-es biztonságiüveg-polcot és azt állítják, hogy 90 kg-ig tesztelték. Az ár is baráti, 100 euró körül ideadnák a három polcot, a ragasztót és a beépítési kellékeket, de Új-Zélandból a postázás ennek az összegnek a többszöröse.
Gondoltam, itthon (mármint Kolozsváron) utánajárok, de a biztonságiüveges szaki azt állítja, hogy felejtsem el, lehetetlen biztonságosan rögzíteni. Az új-zélandiak viszont elárulták, milyen ragasztót használnak: egy speciális szilikon, ún. Neutral Cure Sealant, ami a környezeti nedvességet beszívva idővel csak erősödik. De ez a BOSTIK V60 is csak Új-Zélandon (és Ausztráliában) kapható!
A kérdésem tehát az, hogy van valakinek valamilyen ötlete, hogy Európában hozzáférhető ragasztóval (vagy más trükkel) hogy lehet megoldani egy ilyen polc rendkívül biztonságos rögzítését? Nem csak a samponok súlyát kell megbírnia, de ha véletlenül valaki megcsúszik a tusolóban és ösztönösen belekapaszkodik, azt is el kell viselnie.
mi meg feltörtük a betont teljesen a fürdőszoba szenyvízcső csere miatt is többek közt, és csak egy pár cm homokágy volt (ami porszáraz volt) és egy kb 12cm beton leöntve. 'oszt ugy is jó volt 50 évig, semmi repedés, semmi dilatációs hézag kihagyva, se betonacél se bitumenes vízszigetelő. Ilyemkor elgondolkodom hogy valóban szükséges -e nekem az összes előírt rétegrendet és rétegvastagságot csinálni
Kösz, a sósavat megpróbálom. Sajnos venni nem tudok, mert ez húszéves lap, pont ilyen mintájút már sehol nem kapni. Az egész 20 nm-es teraszt + szegélyt 1,5 nm miatt most nem akarom újra burkolni.
15 darab feljött illetve csőtörés miatt felszedett kültéri járólapot szeretnék visszarakni beton aljzatra. A lapok hátán lévő ott a megkötött kemény csemperagasztó. Egyet próbáltam óvatosan levésni, eltört a lap. Milyen hatékony módszerrel lehetne ezt eltávolítani, úgy hogy ne törjön el a járólap? Köszi.
A homokos-kavics rétegnek több feladata van, pl. a víz útjának megszakítása (kapilláris) fölfelé, ez a vizesedés és a fagy ellen is véd. Ha vékony a réteg akkor a jegesedés és az egyenlőtlen terhelés miatti alakváltozás elnyelésével lehetnek gondok.