Keresés

Részletes keresés

GTI100 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 96015

Melyik fibertárcsa  jobb a csemperagasztó leszedéshez?

 

1. ~ 1300 Ft              2.~ 150 Ft

 

 

Előzmény: halaloszto (96013)
halaloszto Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96014

flex

Előzmény: halaloszto (96013)
halaloszto Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96013

Flax plusz 40es fibertárcsa. Többszáz csempén tesztelve.

 

Egy vizes tongyra teszed, akkor nem mászkál. Az apró csempékhez kellett csináljak keretet.

Előzmény: GTI100 (96010)
GTI100 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96012

Kösz, a sósavat megpróbálom. Sajnos venni nem tudok, mert ez húszéves lap, pont ilyen mintájút már sehol nem kapni. Az egész 20 nm-es teraszt + szegélyt 1,5 nm miatt most nem akarom újra burkolni.

 

Előzmény: Palási (96011)
Palási Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96011

  Egyszerűbb új lapokat venni mint eltávolítani !

 

 Vagy ne vésd a lapokat hanem csiszold. Hosszadalmas munka , de eredményre vezethet.

 Sőt ha igazi fagyálló.... kültéren milyen lenne, áztasd  sósavas fürdőbe  1 napra  és talán lejön a ragasztó.

 

 Az igazi fagyálló ellenáll a  savnak, mert kerámikus kötésű, a ragasztó pedig hidraulikus, tehát a savnak nem áll ellen.

Előzmény: GTI100 (96010)
GTI100 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96010

15 darab feljött illetve csőtörés miatt felszedett kültéri járólapot szeretnék visszarakni beton aljzatra. A lapok hátán lévő ott a megkötött kemény csemperagasztó. Egyet próbáltam óvatosan levésni, eltört a lap. Milyen hatékony módszerrel lehetne ezt eltávolítani, úgy hogy ne törjön el a járólap? Köszi.

Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96009

A homokos-kavics rétegnek több feladata van, pl. a víz útjának megszakítása (kapilláris) fölfelé, ez a vizesedés és a fagy ellen is véd. Ha vékony a réteg akkor a jegesedés és az egyenlőtlen terhelés miatti alakváltozás elnyelésével lehetnek gondok.

Előzmény: NeomatiK (96006)
RHDCelica03 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96008

5cm-esben egy koverebb eger mar nem fer el! :D

A kavicsagy vastagsagra en is kivancsi vagyok amugy! 

Előzmény: sylvanus67 (96007)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96007

Mi nem működik egy 5 cm-es hőszigetelésben, ami egy 20 cm-esben igen? :)

Előzmény: NeomatiK (96006)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96006

Mi nem működik egy 10-cm vastagban, ami a 15cm-esben igen?

Nem viccből kérdezem és nem is pejoratíve :)

Előzmény: Töck Jenő (96005)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96005

"Mehet a tömörített talajra a beton?"

NEM!!!

15 cm-nél vékonyabb homokos-kavics rtg. nem működik.

Előzmény: NeomatiK (96004)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96004

Vagy esetleg nem is kell sóderágy? Mehet a tömörített talajra a beton?

Előzmény: NeomatiK (96003)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96003

Jaja, dilemmáztam a vasaláson. Meg kérdés, hogy inkább a közepe süllyedne az évek során, vagy a szélei. Mert ugye akkor máshol lesz a húzott öv. Inkább a szélei alatt mozoghat jobban a talaj, így inkább a felső síkhoz közelebb tenném az acélhálót.

 

"legrosszabb esetben megreped a burkolat"

Ez épp elég :) És ez látszik is.

 

 

Milyen vastag sóderágy kell a beton alá? 5cm elég?

Esetleg még valami fólia v. geotextília is kell?

 

 

 

Előzmény: Töck Jenő (95998)
-laller- Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96002

Visszavásárlás miért nem játszik? Messze van a kereskedő? 

Előzmény: Intel 80386 (96001)
Intel 80386 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96001

Padláson már fent van 20 cm. Valamit majd kitalálok.

Előzmény: C20NE (95999)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96000

Sziasztok!

 

Egy ilyen "érdekes" szintkülönbséget hogy tüntetnétek el a padlóból? Valami könnyűbetonnal kellene egységesre hozni a szintet (egy mindkét résznél magasabbra) vagy ide marad valamilyen szárazpadló? A súly számít...

 

 

C20NE Creative Commons License 2020.07.08 -1 0 95999

Vegyél és ezt majd használd el máshol, tedd le a padlásra alsó rétegnek és arra tedd a gyapotot....stb. A 2 sor azért is jobb lett volna mert átlapolással tudtad volna rakni.

Előzmény: Intel 80386 (95997)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.08 0 0 95998

10 cm-t nem lehet normálisan vasalni. Egy sor vas pedig nem az igazi, pláne 10 cm-nél. Ha ilyen feltételek mellett működik a szerkezet az azt jelenti, hogy a talaj megfelelően volt tömörítve. 10 cm vtg. szerkezetnél a belső erők karja gyakorlatilag majdnem nulla, megkérdőjelezhető a hatása. Régen a víztározókat C 12-es (B 200) betonból építették. Egy terasz betonjának jó lesz, ha valami történik akkor legrosszabb esetben megreped a burkolat. Egyszer utána számoltam, C12-es és C16-os beton teherbírása között lemeznél kicsi a különbség. Oszlopnál már nagy. Ha nem szulfátos a talaj vagy a talajvíz és jól van tömörítve a feltöltés akkor gyakorlatilag mindkettő megfelel. De 12 cm-nél (inkább 15 cm-nél) vékonyabbat nem csinálnék.

Előzmény: NeomatiK (95994)
Intel 80386 Creative Commons License 2020.07.07 0 0 95997

Sziasztok,

 

Padozat szigetelés előtt állunk. 14cm lépésálló eps-t írt ki a tervező. (Új építésű ház). Sok anyagot rendeltem egybe, ezért nem figyeltem, mester nem szólt, Én megrendeltem egybe a 14cm-s szigetelőt. Most szól a mester, meg persze Én is rájöttem, hogy 2*7cm kellene. Ahol futnak a szenyvíz csövek ott kellene a 2*7cm. Könnyebb belevésni. Visszavásárlás nem játszik. Mit csináljak? Adjam el ami kimaradt és vegyek 2*7cm-t? Valahogy vágjam el? El lehet vágni valahogy hosszában? 130nmről van szó.

gsmotoros Creative Commons License 2020.07.07 0 0 95996

Nincs valami olyan szabály, hogy vasalt beton nem lehet C16-nál gyengébb minőségű?

Előzmény: NeomatiK (95994)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.07 0 0 95995

Annyit lehet tenni érte még, hogy egy fagerenda végigmehet az oromfal tetején, amit kiékelünk a középszelemenekhez.

 

Új építéseknél is látok merevítetlen oromfalat. Jöhetne a dózer az ország házainak javára, hogyha ez egy drasztikus probléma lenne, ettől függetlenül persze tökéletesnek tuti nem lehet nevezni. Ez az ingatlan 40 éve elvan magának és az oromfalain egy repedés nincs, holott már dőlt egy régi diófa is a házra egy vihar után, meg elég cudar szelek voltak az utóbbi években.

Előzmény: sr1 (95993)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.07 0 0 95994

Tömörített talajra 3*5m teraszhoz milyen vastag beton dukál? 10cm vastagra gondoltam első körben, bevasalva.

Beton minőségre C12 vagy erősebb kell?

sr1 Creative Commons License 2020.07.06 -1 0 95993

A koszorú a oromfal tetejére is jár, tehát oda is jár.

Nem ma találták ki, nézz meg jól egy 200 éves tetőt.

Fa koszorúval oldották meg. A tartófalak tetején is és a oromfal tetején is. Az oromfal falazata csak egy kitőltés volt.  

 

 

Előzmény: gsmotoros (95991)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.05 0 1 95992

peterch, halaloszto es sr1-nek köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképpen jó többféle oldalról meghallgatni véleményeket.

gsmotoros Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95991

Az oromfalnak nincsen szerkezeti szerepe a tető szempontjából nálunk. Sima függesztett fogópáros szerkezet, amibe került extra középszelemen a szerkezet merevsége miatt. Korábban anélkül is elvolt korrektül. Ugyanakkor a középszelemen az csak a levegőben van, semmilyen kapcsolatban nincs az oromfallal jelenleg, az oromfal nem játszik szerepet a tető terheinek viselésében.


Itt látszik ez, a felső oromfal rész természetesen könnyűszerkezetes lesz.

 


A terv pont az, hogy majd a középszelemenekhez ékeljük az oromfalat, az oromfalak koszorú feletti részének stabilizálása végett (ami 40 évig még ennyire sem volt biztosítva). Az oromfalakra amúgy 1,3m magasan be van kötve a térdfalak koszorúja, szóval max a felső 1,6m-ük ami merevítetlennek tekinthető gondolom, annyi meg elfér, amitt a kis merevítetlen rész miatt, ami a szélterhen kívül mást nem visel nem hiszem, hogy bontanánk.

 

Koszorú bekötés az oromfalra, az ablak alatt látszik:

 

Előzmény: sr1 (95984)
zöldeskékek Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95990

 

 

 Hogy mi mindent akarnak eladni !

Draganovic Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95989

Jupolnak van biomesze az nagyon bírja a gombát és nem szívja a vizet, nekem a fürdők azzal vannak kikenve, viszont csak fehér színben létezik. Peksegekben stb használják, de ezzel csak időt nyersz mondok elég sokat, a párát meg kell oldani, ez sem csodaszer. 

 

https://www.jubshop.hu/jupol-bio-meszfestek-16l

 

 

Előzmény: Catman (95971)
sr1 Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95988

Ha jól értelmezem az oromfal 25-ös azaz egy téglás. 

Az van, hogy vissza kell bontani a tetőt és meg kell oldani az oromfal kimerevítését. 

Ez a szakszerű válasz, nincs középút. 

 

Előzmény: halaloszto (95986)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95987

Azért nem ártana vele csinálni valamit mert egyre erősebbek a szelek. A szóban forgó falat csak a súlya tartja a helyén (ha nincsenek mögötte harántfalak) . Amíg a szél nem nagy nincs belőle komoly probléma.

Előzmény: halaloszto (95986)
halaloszto Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95986

És szerinted most, hogy már rajta van a tető, fog rá koszorút készíteni? Vagy kicseréli szerelt falra?

 

Nem azt kérdezte, hogy mit kellett volna csinálni, hanem hogy most mit tehet.

 

 

Előzmény: sylvanus67 (95985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!