Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96004

Vagy esetleg nem is kell sóderágy? Mehet a tömörített talajra a beton?

Előzmény: NeomatiK (96003)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96003

Jaja, dilemmáztam a vasaláson. Meg kérdés, hogy inkább a közepe süllyedne az évek során, vagy a szélei. Mert ugye akkor máshol lesz a húzott öv. Inkább a szélei alatt mozoghat jobban a talaj, így inkább a felső síkhoz közelebb tenném az acélhálót.

 

"legrosszabb esetben megreped a burkolat"

Ez épp elég :) És ez látszik is.

 

 

Milyen vastag sóderágy kell a beton alá? 5cm elég?

Esetleg még valami fólia v. geotextília is kell?

 

 

 

Előzmény: Töck Jenő (95998)
-laller- Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96002

Visszavásárlás miért nem játszik? Messze van a kereskedő? 

Előzmény: Intel 80386 (96001)
Intel 80386 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96001

Padláson már fent van 20 cm. Valamit majd kitalálok.

Előzmény: C20NE (95999)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.08 0 0 96000

Sziasztok!

 

Egy ilyen "érdekes" szintkülönbséget hogy tüntetnétek el a padlóból? Valami könnyűbetonnal kellene egységesre hozni a szintet (egy mindkét résznél magasabbra) vagy ide marad valamilyen szárazpadló? A súly számít...

 

 

C20NE Creative Commons License 2020.07.08 -1 0 95999

Vegyél és ezt majd használd el máshol, tedd le a padlásra alsó rétegnek és arra tedd a gyapotot....stb. A 2 sor azért is jobb lett volna mert átlapolással tudtad volna rakni.

Előzmény: Intel 80386 (95997)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.08 0 0 95998

10 cm-t nem lehet normálisan vasalni. Egy sor vas pedig nem az igazi, pláne 10 cm-nél. Ha ilyen feltételek mellett működik a szerkezet az azt jelenti, hogy a talaj megfelelően volt tömörítve. 10 cm vtg. szerkezetnél a belső erők karja gyakorlatilag majdnem nulla, megkérdőjelezhető a hatása. Régen a víztározókat C 12-es (B 200) betonból építették. Egy terasz betonjának jó lesz, ha valami történik akkor legrosszabb esetben megreped a burkolat. Egyszer utána számoltam, C12-es és C16-os beton teherbírása között lemeznél kicsi a különbség. Oszlopnál már nagy. Ha nem szulfátos a talaj vagy a talajvíz és jól van tömörítve a feltöltés akkor gyakorlatilag mindkettő megfelel. De 12 cm-nél (inkább 15 cm-nél) vékonyabbat nem csinálnék.

Előzmény: NeomatiK (95994)
Intel 80386 Creative Commons License 2020.07.07 0 0 95997

Sziasztok,

 

Padozat szigetelés előtt állunk. 14cm lépésálló eps-t írt ki a tervező. (Új építésű ház). Sok anyagot rendeltem egybe, ezért nem figyeltem, mester nem szólt, Én megrendeltem egybe a 14cm-s szigetelőt. Most szól a mester, meg persze Én is rájöttem, hogy 2*7cm kellene. Ahol futnak a szenyvíz csövek ott kellene a 2*7cm. Könnyebb belevésni. Visszavásárlás nem játszik. Mit csináljak? Adjam el ami kimaradt és vegyek 2*7cm-t? Valahogy vágjam el? El lehet vágni valahogy hosszában? 130nmről van szó.

gsmotoros Creative Commons License 2020.07.07 0 0 95996

Nincs valami olyan szabály, hogy vasalt beton nem lehet C16-nál gyengébb minőségű?

Előzmény: NeomatiK (95994)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.07 0 0 95995

Annyit lehet tenni érte még, hogy egy fagerenda végigmehet az oromfal tetején, amit kiékelünk a középszelemenekhez.

 

Új építéseknél is látok merevítetlen oromfalat. Jöhetne a dózer az ország házainak javára, hogyha ez egy drasztikus probléma lenne, ettől függetlenül persze tökéletesnek tuti nem lehet nevezni. Ez az ingatlan 40 éve elvan magának és az oromfalain egy repedés nincs, holott már dőlt egy régi diófa is a házra egy vihar után, meg elég cudar szelek voltak az utóbbi években.

Előzmény: sr1 (95993)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.07 0 0 95994

Tömörített talajra 3*5m teraszhoz milyen vastag beton dukál? 10cm vastagra gondoltam első körben, bevasalva.

Beton minőségre C12 vagy erősebb kell?

sr1 Creative Commons License 2020.07.06 -1 0 95993

A koszorú a oromfal tetejére is jár, tehát oda is jár.

Nem ma találták ki, nézz meg jól egy 200 éves tetőt.

Fa koszorúval oldották meg. A tartófalak tetején is és a oromfal tetején is. Az oromfal falazata csak egy kitőltés volt.  

 

 

Előzmény: gsmotoros (95991)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.05 0 1 95992

peterch, halaloszto es sr1-nek köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképpen jó többféle oldalról meghallgatni véleményeket.

gsmotoros Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95991

Az oromfalnak nincsen szerkezeti szerepe a tető szempontjából nálunk. Sima függesztett fogópáros szerkezet, amibe került extra középszelemen a szerkezet merevsége miatt. Korábban anélkül is elvolt korrektül. Ugyanakkor a középszelemen az csak a levegőben van, semmilyen kapcsolatban nincs az oromfallal jelenleg, az oromfal nem játszik szerepet a tető terheinek viselésében.


Itt látszik ez, a felső oromfal rész természetesen könnyűszerkezetes lesz.

 


A terv pont az, hogy majd a középszelemenekhez ékeljük az oromfalat, az oromfalak koszorú feletti részének stabilizálása végett (ami 40 évig még ennyire sem volt biztosítva). Az oromfalakra amúgy 1,3m magasan be van kötve a térdfalak koszorúja, szóval max a felső 1,6m-ük ami merevítetlennek tekinthető gondolom, annyi meg elfér, amitt a kis merevítetlen rész miatt, ami a szélterhen kívül mást nem visel nem hiszem, hogy bontanánk.

 

Koszorú bekötés az oromfalra, az ablak alatt látszik:

 

Előzmény: sr1 (95984)
zöldeskékek Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95990

 

 

 Hogy mi mindent akarnak eladni !

Draganovic Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95989

Jupolnak van biomesze az nagyon bírja a gombát és nem szívja a vizet, nekem a fürdők azzal vannak kikenve, viszont csak fehér színben létezik. Peksegekben stb használják, de ezzel csak időt nyersz mondok elég sokat, a párát meg kell oldani, ez sem csodaszer. 

 

https://www.jubshop.hu/jupol-bio-meszfestek-16l

 

 

Előzmény: Catman (95971)
sr1 Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95988

Ha jól értelmezem az oromfal 25-ös azaz egy téglás. 

Az van, hogy vissza kell bontani a tetőt és meg kell oldani az oromfal kimerevítését. 

Ez a szakszerű válasz, nincs középút. 

 

Előzmény: halaloszto (95986)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95987

Azért nem ártana vele csinálni valamit mert egyre erősebbek a szelek. A szóban forgó falat csak a súlya tartja a helyén (ha nincsenek mögötte harántfalak) . Amíg a szél nem nagy nincs belőle komoly probléma.

Előzmény: halaloszto (95986)
halaloszto Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95986

És szerinted most, hogy már rajta van a tető, fog rá koszorút készíteni? Vagy kicseréli szerelt falra?

 

Nem azt kérdezte, hogy mit kellett volna csinálni, hanem hogy most mit tehet.

 

 

Előzmény: sylvanus67 (95985)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95985

Az sem értem, hogy olyan fórumozók, akik ennyire nem értenek a szakmához, miért szólnak hozzá egy ilyen sarkalatos kérdéshez. 

 

 Azért mert már csináltak ilyet (vagy hasonlót) és még nem omlott össze

PEACE. 

Előzmény: sr1 (95984)
sr1 Creative Commons License 2020.07.05 0 0 95984

Ha az oromfalnak van szerkezeti szerepe (azaz kimereviti a tetőt) akkor vasbeton koszorút kell önteni rá- arra rögzíteni a szarufát. De azt be kell kötni a koszorúba, amik  falak tetején vannak. 

Ha nincs, akkor le kell bontani és kiképezni egy lambériás oromfalat, oszlopokat beépítve a szarufák és a födém közé, leszigetelni és lambériázni mindkét oldalán.

 

Akármivel töltöd ki az a rést, az oromfal lógni fog, ahogy eddig is.

Nem értem, hogy egy ács,  ha készitett neked egy új tetőt, miért nem oldotta meg ezt a problémát. 

 

A második képen, amin látszik a külső része az épületnek, az oromfalnak mindeképpen van szerkezeti szerepe. 

 

Az sem értem, hogy olyan fórumozók, akik ennyire nem értenek a szakmához, miért szólnak hozzá egy ilyen sarkalatos kérdéshez. 

 

 

Előzmény: gsmotoros (95976)
peterch Creative Commons License 2020.07.04 -1 0 95983

Ember !  A gyereknél falakat metéltem ki. Az ablakok nagyobbítását azzal csináltam . Nekem nem kell bemutatnod milyen porral jár .  Viszont szépen egyenesen kivágtam , öröm volt ránézni :-)  Reszpirátor ,  szemüveg , egyszerhasználatos kombinéz is létezik . Filléres holmik  .

Előzmény: NeomatiK (95982)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.04 0 1 95982

Azt a rengeteg port, ami téglaflexelés közben keletkezik, szerintem nem akarnád benyelni. Úgyhogy kb az első 1-2 tégla elvágása után már nem akarnád tovább vágni :)

Előzmény: peterch (95981)
peterch Creative Commons License 2020.07.04 -1 0 95981

Én flexel kiegyenesíteném a téglákat és ahhoz a Ytongot hozzá dolgoznám 6-os betonvasat tennék minden kocka közé a téglába fúrt lyukba , tartás végett . Egy pici rést hagynék a Ytong és a hajópadló között . Azt kiszilóznám .

Ez csak egy laikus ötlete .:-)

Előzmény: gsmotoros (95976)
halaloszto Creative Commons License 2020.07.04 0 0 95980

Akkor nem probléma. A szigetelest fel fogjak nyomni a deszkaig. Meg ki is lehet szilozni. A rest meg kifujod purhabbal, belul meg a vakolás, glettelés eltakarja

Előzmény: gsmotoros (95979)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.04 0 0 95979

Vakolva lesz belülről. Kint meg a szigetelés és nemesvakokat kombó, ahogy a többi oromfal felületen is van.

 

Előzmény: halaloszto (95978)
halaloszto Creative Commons License 2020.07.04 0 0 95978

Fal lesz vakolva? 

Előzmény: gsmotoros (95976)
Hooti Creative Commons License 2020.07.04 0 1 95977

Szia

 

Penész és pára ellen, mikor használva van a fürdő, akkor bekapcsolod és utána is menjen kb 30percet még.

https://paratlanito.arukereso.hu/tosot/tdn12bc-k5eba2a-p531589167/

 

Nekem csak ez segített.

Előzmény: Catman (95971)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.04 0 0 95976

Sziasztok!

 

Elkészült az új tető. Lett egy kis extra probléma viszont, miszerint az oromfal és az új tető hajópadlózása között lett egy rés. Itt éppen 2x12,5cm kisméretű kevéslyukúból van az oromfal (be van kötve egymásba a két "réteg").

 

Ezt Ytong darabokkal lenne célszerű megoldani? Hogy oldanátok meg a rés problémáját?

 

Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.03 0 0 95975

Csak az anyag megfelelőségét kell igazolni, ha valamilyen formában a hatóságot be kell vonni.

Előzmény: Töck Jenő (95974)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!