Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.03 0 0 95974

Bontott tégla az még hagyján, acél vagy vb. nem ajánlatos. Főleg az acél nem. Bár semmi sem tiltja. A baj a bizonytalan bontási módszerekből eredhet.

Előzmény: recefyce (95973)
recefyce Creative Commons License 2020.07.03 0 0 95973

Köszönöm a válaszokat.

Jól hangzik....🙂

sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.03 0 0 95972

Így van.

 

De - szerintem, hangsúlyozom szerintem - semmi sem tiltja, hogy az építőanyag (egy része) bontott legyen.

 

Csak legyen FMV, aki leigazolja.

 

 

SZERINTEM.

Előzmény: Házas Ember (95970)
Catman Creative Commons License 2020.07.03 0 0 95971

Sziasztok, fürdőszoba plafonjának penészedésével van problémám, amit szeretnék megoldani.

 

Alapvetően betonfödém van, de egy kis részen gipszkarton is van (födémkiváltás), fölötte pedig fűtött tér. Általában nincs is probléma, de amikor kint is nagyon párás a levegő (mint a mostani nagy esők után, folyamatos >70% pára), hiába szellőztetünk rendesen, mégis megjelenik a penész a beton részen. Egyszer majd lesz szellőzőrendszer, de tartok tőle, hogy ilyen párás időben az sem fog segíteni.

 

Hogyan lehetne tartósan meggátolni a penészt? Arra gondoltam, hogy első lépésként lecsiszolom a felhámlott festéket, utána lekenem hipo-val, majd ha megszáradt, menne rá valami beltéri festék penészgátló adalékkal. Van ennél jobb megoldás? Milyen festéket lenne érdemes használni? Van most itthon dulux latex festékem, az megfelelne?

 

A másik problémám, hogy a beton és a gipszkarton találkozásánál repedés van. Sajnos nem tudom, raktak-e annak idején bármilyen szalagot a beton és gipszkarton találkozásánál, illetve abban sem vagyon biztos, hogy párazáró fólia van-e a gipszkarton fölött. Itt azt tervezem, hogy jól lecsiszolom a repedésnél betonig, gipszkartonig, ragasztok valami erősítő szalagot, glettelem, és festem. Mennyire lenne így tartós? Milyen szalagot kellene használni? Illetve jó lenne minél párazáróbbá tenni. Ehhez milyen festéket vagy alapozót tudnátok ajánlani?

 

Előre is köszi a válaszokat.

Házas Ember Creative Commons License 2020.07.03 0 0 95970

Ha az építkezés nem engedélyköteles, vagy a végén nem kell lakhatási engedélyt kérned, vagy nem kell bankhitel az építkezéshez, akkor olyan anyagból és olyan módon építkezhetsz, ahogyan a kedved tartja :-)

 

Természetesen a zártkerti ingatlanokra vonatkozó egyéb beépítési korlátozásokat be kell tartanod, ami attól is függ, hogy belterületi, vagy külterületi az ingatlan.

Előzmény: recefyce (95969)
recefyce Creative Commons License 2020.07.03 0 0 95969

Sziasztok!

Zártkerti ingatlan építésénél lehet bontott anyagot használni?

Még nem vettem telket, de arra gondoltam, hogy ha olyan helyen lehet bontott/kimaradt anyagból építkezni, akkor vennék és azt tenném.

Ha jól tudom zártkertbe mezőgazdasági épület építhető csak, ami lehet tároló, szőlőház, és talán nyaraló.

Mivel ezek nem kimondott lakóépületek így lehet, hogy nem vonatkoznak az építésükre olyan szigorú szabályok? Tehát kb. én is nekiállhatok és megépíthetem bontott téglából? Hogy van ez?

kaposznyak Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95968

Kösz!

Előzmény: peterch (95967)
peterch Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95967

    A régi részre egyáltalán ne tegyél párazáró fóliát , mert alatta a pára dunsztot fog létrehozni és idövel gombásodás , meg rothadás fog bekövetkezni . A fa tönkremegy .:-(

A kérdésedre a válaszom ,  amennyiben van rá pénzed , tegyél mindenhova 20cm-ert átfedéssel .

Előzmény: kaposznyak (95966)
kaposznyak Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95966

Pontosítás padlásszigetelés témakörben.

Régi házrész+utólagos bővítés.

Régi rész rétegrend: gipszkarton, vakolat, nád, deszka, levegő, deszka 5 cm sár.

Új rész rétegrend: gipszkarton, párazáró fólia, 10 cm kőzetgyapot, levegő, OSB.

10cm-t minimum akarok tenni. A legolcsóbb ha jól látom Ecowool Duo 0,42, ebből 600 Ft/nm.

Érdemes-e 2 rétegben tenni mindenhová vagy elég csak a régi részre? (Természetesen megy alá párazáró fólia)

Előzmény: peterch (95960)
Csokis Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95965

Hajaj, de még mennyire! Köszi szépen!

Előzmény: M4NTR4 (95961)
mybijou Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95964

Nagyon köszönöm.  Ezeknek a lehetőségeknek is utánanézek. 

Előzmény: halaloszto (95958)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95963

Nem csak gyapot van gondolom ...

Előzmény: peterch (95960)
Draganovic Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95962

Falak nm ét kiszorzod 2500 Ft al ez az átlag 1500 a legalja de az fusiba rokon festő ismerős. Gletteléssel tuti 600-800 ezer Ft 

Előzmény: W_B (95934)
M4NTR4 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95961

Szia,

 

A rögzitésre vegyi dübelt ajánlok. A vegyi dübelezés elött érdemes a lyukat kitisztítani (kifújni).

Sima kinyomópisztollyal ki lehet nyomi és vissza zárni a maradékot légmentesen. 

https://csavaresszerszam.hu/tytan-vegyi-dubel-ragaszto-evo-i-800-kg-polieszter-gyanta-310-ml

 

A két csőrész tömítésére pedig egy egyszerű bádogos szilikont ajánlok. Fontos hogy bádogos legyen mert a sima fürdőszobai nem bírja az uv-t és a hőt de kinézetre teljesen egyforma a két anyag.  

https://www.praktiker.hu/epitkezes-lakasfelujitas/tetofedes-vizszigeteles-muanyag-lemez/tetoszigeteles/290034-tytan-tytan-badogos-tomito-ezust-310ml

 

Remélem tudtam segíteni :) 

 

Üdv, Laci 

Előzmény: Csokis (95959)
peterch Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95960

Akkor hogyan , ha csak a gyapotra értve?   Nem elég kritizálni , a megoldást is fel kell vázolni , akkor van értelme !

Köszi !

Előzmény: sylvanus67 (95955)
Csokis Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95959

Sziasztok! Kilazult az eresz csatorna lefelé futó ágának tartóvasa, mert évek, évtizedek alatt kipergett a cementes(?) kitöltés a lyukból. Egyébként egy terméskő lábazatba van belevésve/fúrva. Mivel tudnám kiinjektálni a lyukat? Csak ezért nem vennék egy zsák cementet (kell kb. egy deci, de lehet, hogy annyi sem), viszont épp a mennyiség miatt akár valami drágább cucc is szóba jöhet, pl. tubusból kinyomható anyag. A másik, hogy az egyik -szintén függőleges- csatorna illesztésnél eltűnt a két csőrész közti cinezés. (Simán lehet, hogy a kilazult rögzítés okozta mozgás miatt, időnként egy-egy lakó nyilván nekimegy, télen megkapaszkodik benne, ilyesmi.) Arra van valami sziló-szerű kinyomható paszta, amivel javíthatom? (Gondolom első a tartóvas rögzítése, aztán ha az már áll, mint Katiban a gyerek, lehet tömíteni is az illesztést.)

halaloszto Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95958

A palmafix nem biztos hogy elég, nincs vastagsága. Arra akartam felhivni a figyelmet, hogy ha nem falra rakod, akkor nem a csemperagasztok kozott kell keresni.  Vannak a folyékony szög kategóriájú epitesi ragasztok pl.vagz más poliurethan alapu kartußos ragasztok

Előzmény: mybijou (95957)
mybijou Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95957

Köszönöm a választ! Megpróbálom azzal a ragasztóval,  amit ajánlottál.  Szép napot!

Előzmény: halaloszto (95954)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95956

ja, látom már más is ..

Előzmény: sylvanus67 (95955)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95955

így biztos nem igaz

Előzmény: peterch (95946)
halaloszto Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95954

az nem tégla, hanem csempe. :D

 

kénytelen leszel 

 - palmafixxel ragasztani

 - pur ragasztóval ragasztani

 - a falemezhez csavarozni osb-t vagy gipszkartont, és arra ragasztani

 - felcsiszolni a mostani lemezt

 

vagy akár közülük többet egyszerre.

Előzmény: mybijou (95953)
mybijou Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95953

Ez a dísztégla 1 cm vastag.  Hogyan áll az meg "magában"?

eekeili Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95952

 A 49 -re történt az utalás !

Előzmény: eekeili (95951)
eekeili Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95951

 Megáll az a dísztégla magában is. 

 A probléma nem valós !

Előzmény: kaposznyak (95950)
kaposznyak Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95950

Kösz!

Előzmény: peterch (95948)
mybijou Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95949

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. 

Van egy konyha, aminek az egyik sarkában futnak mindenféle csövek. Mindez farost lemezzel van elburkolva, ami elég sima és masszív, ezért nem szeretném kicserélni. Arra gondoltam, hogy dísztéglával fogom felburkolni... (csináltam már ilyet, szép és tartós lett, 20 év elteltével még most is kifogástalan állapotban van). Viszont ez a farost tarkarás valami olyan festékkel van lefestve, amit sehogy sem tudok leszedni, és félő, hogy így nem fog megtapadni rajta a csemperagasztó. Nem tudom milyen festék lehet, taszítja a vizet, de ránézésre olyan, mintha sima diszperziós lenne, viszont spaklival megkarcolni sem nagyon tudom. Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy milyen alapozót, vagy tapadóhidat használjak a csemperagasztó alá, hogy megoldjam ezt a problémát? Egyéb ötlet is érdekelne, ami nem jár bontással. Előre is köszönöm szépen a segítséget! 

peterch Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95948

Megközelítöleg , de csak a gyapotra értve !

 

Előzmény: kaposznyak (95947)
kaposznyak Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95947

Biztos, hogy a dupláját?

Előzmény: peterch (95946)
peterch Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95946

Ha 10cm-el 100kWh-t spórolsz meg , akkor 20cm-rel a dupláját . Te tudod , hogy mit akarsz ! :-)

Előzmény: kaposznyak (95945)
kaposznyak Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95945

Sziasztok.

Padlásra terítenék üveggyapotot.

10 és 20 cm között van akkora hőszigetelési különbség, hogy megérje a közel dupla árat?

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!