Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95965

Hajaj, de még mennyire! Köszi szépen!

Előzmény: M4NTR4 (95961)
mybijou Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95964

Nagyon köszönöm.  Ezeknek a lehetőségeknek is utánanézek. 

Előzmény: halaloszto (95958)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95963

Nem csak gyapot van gondolom ...

Előzmény: peterch (95960)
Draganovic Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95962

Falak nm ét kiszorzod 2500 Ft al ez az átlag 1500 a legalja de az fusiba rokon festő ismerős. Gletteléssel tuti 600-800 ezer Ft 

Előzmény: W_B (95934)
M4NTR4 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95961

Szia,

 

A rögzitésre vegyi dübelt ajánlok. A vegyi dübelezés elött érdemes a lyukat kitisztítani (kifújni).

Sima kinyomópisztollyal ki lehet nyomi és vissza zárni a maradékot légmentesen. 

https://csavaresszerszam.hu/tytan-vegyi-dubel-ragaszto-evo-i-800-kg-polieszter-gyanta-310-ml

 

A két csőrész tömítésére pedig egy egyszerű bádogos szilikont ajánlok. Fontos hogy bádogos legyen mert a sima fürdőszobai nem bírja az uv-t és a hőt de kinézetre teljesen egyforma a két anyag.  

https://www.praktiker.hu/epitkezes-lakasfelujitas/tetofedes-vizszigeteles-muanyag-lemez/tetoszigeteles/290034-tytan-tytan-badogos-tomito-ezust-310ml

 

Remélem tudtam segíteni :) 

 

Üdv, Laci 

Előzmény: Csokis (95959)
peterch Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95960

Akkor hogyan , ha csak a gyapotra értve?   Nem elég kritizálni , a megoldást is fel kell vázolni , akkor van értelme !

Köszi !

Előzmény: sylvanus67 (95955)
Csokis Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95959

Sziasztok! Kilazult az eresz csatorna lefelé futó ágának tartóvasa, mert évek, évtizedek alatt kipergett a cementes(?) kitöltés a lyukból. Egyébként egy terméskő lábazatba van belevésve/fúrva. Mivel tudnám kiinjektálni a lyukat? Csak ezért nem vennék egy zsák cementet (kell kb. egy deci, de lehet, hogy annyi sem), viszont épp a mennyiség miatt akár valami drágább cucc is szóba jöhet, pl. tubusból kinyomható anyag. A másik, hogy az egyik -szintén függőleges- csatorna illesztésnél eltűnt a két csőrész közti cinezés. (Simán lehet, hogy a kilazult rögzítés okozta mozgás miatt, időnként egy-egy lakó nyilván nekimegy, télen megkapaszkodik benne, ilyesmi.) Arra van valami sziló-szerű kinyomható paszta, amivel javíthatom? (Gondolom első a tartóvas rögzítése, aztán ha az már áll, mint Katiban a gyerek, lehet tömíteni is az illesztést.)

halaloszto Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95958

A palmafix nem biztos hogy elég, nincs vastagsága. Arra akartam felhivni a figyelmet, hogy ha nem falra rakod, akkor nem a csemperagasztok kozott kell keresni.  Vannak a folyékony szög kategóriájú epitesi ragasztok pl.vagz más poliurethan alapu kartußos ragasztok

Előzmény: mybijou (95957)
mybijou Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95957

Köszönöm a választ! Megpróbálom azzal a ragasztóval,  amit ajánlottál.  Szép napot!

Előzmény: halaloszto (95954)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95956

ja, látom már más is ..

Előzmény: sylvanus67 (95955)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 95955

így biztos nem igaz

Előzmény: peterch (95946)
halaloszto Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95954

az nem tégla, hanem csempe. :D

 

kénytelen leszel 

 - palmafixxel ragasztani

 - pur ragasztóval ragasztani

 - a falemezhez csavarozni osb-t vagy gipszkartont, és arra ragasztani

 - felcsiszolni a mostani lemezt

 

vagy akár közülük többet egyszerre.

Előzmény: mybijou (95953)
mybijou Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95953

Ez a dísztégla 1 cm vastag.  Hogyan áll az meg "magában"?

eekeili Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95952

 A 49 -re történt az utalás !

Előzmény: eekeili (95951)
eekeili Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95951

 Megáll az a dísztégla magában is. 

 A probléma nem valós !

Előzmény: kaposznyak (95950)
kaposznyak Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95950

Kösz!

Előzmény: peterch (95948)
mybijou Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95949

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. 

Van egy konyha, aminek az egyik sarkában futnak mindenféle csövek. Mindez farost lemezzel van elburkolva, ami elég sima és masszív, ezért nem szeretném kicserélni. Arra gondoltam, hogy dísztéglával fogom felburkolni... (csináltam már ilyet, szép és tartós lett, 20 év elteltével még most is kifogástalan állapotban van). Viszont ez a farost tarkarás valami olyan festékkel van lefestve, amit sehogy sem tudok leszedni, és félő, hogy így nem fog megtapadni rajta a csemperagasztó. Nem tudom milyen festék lehet, taszítja a vizet, de ránézésre olyan, mintha sima diszperziós lenne, viszont spaklival megkarcolni sem nagyon tudom. Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy milyen alapozót, vagy tapadóhidat használjak a csemperagasztó alá, hogy megoldjam ezt a problémát? Egyéb ötlet is érdekelne, ami nem jár bontással. Előre is köszönöm szépen a segítséget! 

peterch Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95948

Megközelítöleg , de csak a gyapotra értve !

 

Előzmény: kaposznyak (95947)
kaposznyak Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95947

Biztos, hogy a dupláját?

Előzmény: peterch (95946)
peterch Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95946

Ha 10cm-el 100kWh-t spórolsz meg , akkor 20cm-rel a dupláját . Te tudod , hogy mit akarsz ! :-)

Előzmény: kaposznyak (95945)
kaposznyak Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95945

Sziasztok.

Padlásra terítenék üveggyapotot.

10 és 20 cm között van akkora hőszigetelési különbség, hogy megérje a közel dupla árat?

Köszönöm.

W_B Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95944

Köszönöm mindenkinek a választ!

Előzmény: sylvanus67 (95940)
ozntia Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95943

Köszönöm a választ.

Előzmény: JAMIE222 (95930)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95942

Igen, bizonyára valamennyi mozgása lenne a CK lapoknak, nincs olyan merev, mint egy betonlemez az tuti.

 

 

Előzmény: C20NE (95939)
KoRUND Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95941

Akkor kb. reálisak a szorzóim. ;)

Előzmény: sylvanus67 (95940)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95940

most visszanéztem , mert előtte lusta voltam

 

földszint 300 m2 volt  570 eFt

 

emelet 350 m2 volt 700 eFt

 

csak munkadíj nettó

Előzmény: KoRUND (95937)
C20NE Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95939

A fagy miatt mozogni fog a sík és össze fog repedni.

Előzmény: NeomatiK (95938)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95938

Sziasztok.

 

Majd a teraszt betonoznám és kültéri fagyálló padlólapot ragasztanék rá.

 

De kipattant a fejemből, hogy elhagynám a betonozást. Helyette CK lapot fektetnék altalaj, geotextília, homok vagy sóder ágyra. És a CK lapra burkolnék. Szerintetek ez jó megoldás? :) 2 réteg CK lapot átlapoltan egymáshoz csavaroznám, hogy ne csússzanak szét egymástól. Mivel több CK lap adja ki a burkolandó felületet.

A CK lap időjárás álló. A talajból nem tudom, hogy felvesz-e káros mennnyiségben nedvességet.

 

Vagy hülyeség az egész és egyszerűbb betonozni? :) Lényegében a munkát szeretném megspórolni, kulizni vödörrel, talicskával a betont nem túl kellemes. Árban nem hiszem, hogy kevesebbre jön ki a CK lapos megoldás.

KoRUND Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95937

Én megszoroznám 2-2,5-el ezt a számot. Az az átlag, ettől lehet picit olcsóbb meg sokkal drágább.

 

De függ attól mennyit kell glettelni. Ha csak festeni kell (kétlem) akkor akár reális is lehet a 200 körüli ár.

Előzmény: sylvanus67 (95936)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95936

kb. 200 eFt ha emlékeim nem csalnak

Előzmény: W_B (95934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!