Keresés

Részletes keresés

mybijou Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95949

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. 

Van egy konyha, aminek az egyik sarkában futnak mindenféle csövek. Mindez farost lemezzel van elburkolva, ami elég sima és masszív, ezért nem szeretném kicserélni. Arra gondoltam, hogy dísztéglával fogom felburkolni... (csináltam már ilyet, szép és tartós lett, 20 év elteltével még most is kifogástalan állapotban van). Viszont ez a farost tarkarás valami olyan festékkel van lefestve, amit sehogy sem tudok leszedni, és félő, hogy így nem fog megtapadni rajta a csemperagasztó. Nem tudom milyen festék lehet, taszítja a vizet, de ránézésre olyan, mintha sima diszperziós lenne, viszont spaklival megkarcolni sem nagyon tudom. Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy milyen alapozót, vagy tapadóhidat használjak a csemperagasztó alá, hogy megoldjam ezt a problémát? Egyéb ötlet is érdekelne, ami nem jár bontással. Előre is köszönöm szépen a segítséget! 

peterch Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95948

Megközelítöleg , de csak a gyapotra értve !

 

Előzmény: kaposznyak (95947)
kaposznyak Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95947

Biztos, hogy a dupláját?

Előzmény: peterch (95946)
peterch Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95946

Ha 10cm-el 100kWh-t spórolsz meg , akkor 20cm-rel a dupláját . Te tudod , hogy mit akarsz ! :-)

Előzmény: kaposznyak (95945)
kaposznyak Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95945

Sziasztok.

Padlásra terítenék üveggyapotot.

10 és 20 cm között van akkora hőszigetelési különbség, hogy megérje a közel dupla árat?

Köszönöm.

W_B Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95944

Köszönöm mindenkinek a választ!

Előzmény: sylvanus67 (95940)
ozntia Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95943

Köszönöm a választ.

Előzmény: JAMIE222 (95930)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95942

Igen, bizonyára valamennyi mozgása lenne a CK lapoknak, nincs olyan merev, mint egy betonlemez az tuti.

 

 

Előzmény: C20NE (95939)
KoRUND Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95941

Akkor kb. reálisak a szorzóim. ;)

Előzmény: sylvanus67 (95940)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95940

most visszanéztem , mert előtte lusta voltam

 

földszint 300 m2 volt  570 eFt

 

emelet 350 m2 volt 700 eFt

 

csak munkadíj nettó

Előzmény: KoRUND (95937)
C20NE Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95939

A fagy miatt mozogni fog a sík és össze fog repedni.

Előzmény: NeomatiK (95938)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95938

Sziasztok.

 

Majd a teraszt betonoznám és kültéri fagyálló padlólapot ragasztanék rá.

 

De kipattant a fejemből, hogy elhagynám a betonozást. Helyette CK lapot fektetnék altalaj, geotextília, homok vagy sóder ágyra. És a CK lapra burkolnék. Szerintetek ez jó megoldás? :) 2 réteg CK lapot átlapoltan egymáshoz csavaroznám, hogy ne csússzanak szét egymástól. Mivel több CK lap adja ki a burkolandó felületet.

A CK lap időjárás álló. A talajból nem tudom, hogy felvesz-e káros mennnyiségben nedvességet.

 

Vagy hülyeség az egész és egyszerűbb betonozni? :) Lényegében a munkát szeretném megspórolni, kulizni vödörrel, talicskával a betont nem túl kellemes. Árban nem hiszem, hogy kevesebbre jön ki a CK lapos megoldás.

KoRUND Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95937

Én megszoroznám 2-2,5-el ezt a számot. Az az átlag, ettől lehet picit olcsóbb meg sokkal drágább.

 

De függ attól mennyit kell glettelni. Ha csak festeni kell (kétlem) akkor akár reális is lehet a 200 körüli ár.

Előzmény: sylvanus67 (95936)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.07.01 0 0 95936

kb. 200 eFt ha emlékeim nem csalnak

Előzmény: W_B (95934)
Brikk stone Creative Commons License 2020.06.30 0 0 95935

 Amennyit a mester kér !

 Amúgy  a festendő falfelület számít elsősorban. Aztán a falak tagoltsága, és azok felületének állapota.

 Meg sok egyéb. pl. bútor mozgatás , bútor takarás stb.

 

 

 Nagyjából egyhavi alkalmazotti  átlag nettó bérre számíts !

Előzmény: W_B (95934)
W_B Creative Commons License 2020.06.30 0 0 95934

Sziasztok!

 

Mennyi a reális munkadíj egy 100 nm-es, könnyűszerkezetes családi ház belső festésére? Csak a falak (más színnel, mint ami volt), a mennyezetet nem kell.

Polifarbe Platinum a választott festék, ha ez számít.

Köszönöm.

sylvanus67 Creative Commons License 2020.06.30 0 0 95933

gondolom, nincs is sok munkájuk

Előzmény: JAMIE222 (95931)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.06.29 0 0 95932
Előzmény: JAMIE222 (95930)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.06.29 0 0 95931

Látok egy ilyet:

 

http://www.szalaiterko.hu/arak/

 

Mondhatni aztakurva....

Előzmény: JAMIE222 (95929)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.06.29 0 0 95930

Szerintem ha rendesen tömöríted a földet a szegélykő mellett és nem járkálsz rajta járművekkel, akkor a kő el lesz beton nélkül is, de azzal azért biztosan tartósan szebb marad.  A kavics alá geotextilia, gyomosodásgátló fólia, hol minek hívják és mennyire fog vastagan a cerka. Gyomirtózás sem árt a fólia fektetése előtt.

Előzmény: ozntia (95927)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.06.29 0 0 95929

Szerintem ha mindent csináltatsz, akkor három misihez közelebb lesz a vége, mint kettőhöz, persze a határ a csillagos ég...

Kellene tudni valami műszaki tartalmat, igényszinteket.

50nm térkövezésére szerintem millió feletti ajánlatok lesznek. Terasznál kérdés, akarsz-e rá burkolatot, tetőt-pergolát, ha igen, akkor szintén millió felett beszélgetnek a szakik.

Előzmény: BigLawrence (95928)
BigLawrence Creative Commons License 2020.06.29 0 0 95928

Sziasztok,

 

Tervezek par felujitast, de nagyon nem vagyok kepben mennyi penzbe fog kerulni, es szeretnek segitseget kerni, hogy nagysagrendileg mennyibe fognak kerulni a kovetkezo munkak, hogy legalabb idoben be tudjam tervezni, mikor lehet esedekes. Tudom, hogy sok mindentol fugghet az ar, de hozzavetolegesen, millio? masfel millio? 600ezer?

 

1) KB 50 nm betonozott autofeljaro felszedese es terkovezese 

2) Terasz megtoldasa 15 nm betonnal, 40 cm magassagban 

3) fakerites teljese csereje 2m magas zart tartos famegoldassal (meterben megadva?)

 

 

Elore is koszonom ha valaki veszi a faradtsagot es kisegit.

 

ozntia Creative Commons License 2020.06.29 0 0 95927

Sziasztok,

Korábban betettem ezt a kérdést. Ha valaki tudna válaszolni rá megköszönném.

 

Garázs fal mellé akarok kavicsot, Elég ha a szegélykövet a földbe rakom? Ezt biztos megemeli a fagy, de ha a szegélykövet betonba rakom, akkor azt is megemelheti, mert csak 25-30cm mélyen lenne az is.

Vagy rosszul gondolom?

A másik ezzel kapcsolatban:

Az aljára gyomgátló fóliát teszek.

Ezen az oldalon http://haz-asodunk.blogspot.com/2016/09/kavicsagyas.html írják, hogy " felületszivárgó" lemez. Kép is van róla. Szerintem az egyszerűen drénlemez. Vagy van olyan drénlemez ami átengedi a vizet?

Csokis Creative Commons License 2020.06.29 0 0 95926

Köszi, megnézem a kedvenc vizes boltomban, mert így elsőre nem egyértelmű, hogy megy át a mosdón, mert ott a lyuk mérete adott.

Előzmény: sr1 (95921)
Csokis Creative Commons License 2020.06.29 0 0 95925

Köszi a tippet, elsőre akkor megpróbálom "megoldani" 20%-os ecettel. Az egyiknek már úgyis "sanyi", az lesz a kísérleti nyúl. Aztán ha nem ment, rátérek az ajánlott csaptelepek keresésére.

Előzmény: Beer Monster (95922)
Levente Kerekes Creative Commons License 2020.06.29 0 0 95924

Hümm, valami félrement a linkkel: az oldalam az epitoabc.hu

A sóderes cikk hivatkozása pedig: link

 

Bocs a bénázásért, szerkeszteni nem engedett valamiért...

 

Levi

Előzmény: Levente Kerekes (95923)
Levente Kerekes Creative Commons License 2020.06.29 0 0 95923

Sziasztok!

 

Írtam bazi hosszú egy cikket a kavicsbányákban kapható ömlesztett termékekről. Sóder, homok, zúzalékok, termőföld, stb... Ha építkezel, jó eséllyel fogsz ezekből pár teherautóval vásárolni, úgyhogy érdemes tisztában lenni velük.Bemutatom az elnevezésüket, hogy mi mire használható fel, hogy mennyibe kerül, és azt is, hogy honnan érdemes bevásárolni belőlük.

 

Az oldalamon direkt először építkezőknek írok cikkeket, hogy így segítsek a kezdőknek. Hobbiból írok, szabadidőmben. A cikkek ingyenesek, és egészen mélyen körbejárnak 1-1 témát.

 

Üdv.: Levi

 

Link

Beer Monster Creative Commons License 2020.06.29 0 0 95922

Ki kell savazni a csavarokat. Áztatás foszforsavban, ecetben vagy citromsavban. A foszforsav a rezet elszínezi, a többit ki kell próbálni.

 

Amúgy Zucchetti. 100 év, és úgy emlékszem, lehet merev bekötőcsővel rendelni.

Előzmény: Csokis (95918)
sr1 Creative Commons License 2020.06.28 0 0 95921

Mostanában megjelent egy csaptelep típus a kézmosóhos és a bidéhez, aminek a csonka, ami át van vezeteve a kagylón, az rézből van és egy kivül menetes cső, amire jár egy 

nagy műanyag anya.  Tehát a sarokcsaptól a két slag bemegy a csőbe. Könnyű szerelni, kézzel meg tudod húzni az anyát, nem kell vesződni azokkal a 8-as anyákkal és az M5-ös csavatokkal, amivel rögvítve volt az a patkó alakú elem, ami mindig rozsdásodik. 

Vegyél vedd meg a legdrágább Ferrot, ami így készült, 10 évet tart és hozzá kérj két márkás slaggot.

A nyomást meg kell odani, szereljetek minden aknába a csap után egy szabályozót, minden max. 6 bárra van méretezve. A vízkő ellen van szűrő. 

Előzmény: Csokis (95920)
Csokis Creative Commons License 2020.06.28 0 0 95920

Nem tudok, mert társasház, amit évtizedek alatt folyamatosan bővítgettek, így elég béna a vezetékezés: három különböző ágon jön be a lakásba a víz, és pont a fürdőszoba közös a szomszéddal, aki nem akarja, mert szereti teleengdni a kádat, és így gyorsabb. Annyit tudtam, hogy a felújításkor a cirkó elé tettünk egyet, hogy legalább az ne feküdjön meg.

Előzmény: sr1 (95919)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!