Keresés

Részletes keresés

-laller- Creative Commons License 2020.06.27 0 0 95912

Ugye? Ezt gyanítottam én is. De felőlem lehet Svédország, nem ragaszkodom a finnekhez. Beindul majd itt a trükközés, hirtelen sok nyaraló épül majd.

Előzmény: Wattocsak (95911)
Wattocsak Creative Commons License 2020.06.26 0 0 95911

Az előírás nemzeti hatáskörbe van rendelve.

Érdekes lenne ugyan olyan hőszigetelést elvárni Svédország északi részen és Krétán. ezért ezeket, minden állam sajnát maga szabályozza. Csak az elvek vannak megadva és inen mindenki saját zsírján úszik.

Előzmény: -laller- (95910)
-laller- Creative Commons License 2020.06.26 0 0 95910

Nem írta, amúgy nem tudom, az EU megkülönbözteti-e vagy csak lakóépület azt kész. Nálunk van ez a 4 hónapos használat, tehát fűtés se kell, de mi a helyzet Finnországban vagy Máltán? Jó kérdés.

Előzmény: Beer Monster (95905)
C20NE Creative Commons License 2020.06.26 0 1 95909

Sehol nem írta, hogy lefolyó volt rossz, könyökről beszélt...

Előzmény: Mariusi (95906)
Wattocsak Creative Commons License 2020.06.26 0 0 95908

Nyaralót tanusítani sem kell!

 

Előzmény: Beer Monster (95905)
Draganovic Creative Commons License 2020.06.26 0 0 95907

Igaz, amúgy is egyre drágább minden. 

Előzmény: Cs_ (95892)
Mariusi Creative Commons License 2020.06.26 0 1 95906

 

 

 Örülj annak, hogy 46 ból megúsztad

 Azt azért megjegyezném másokkal együtt , hogy az elfolyóból nem spiccel a víz.  De a szivárgással is hatalmas károk keletkezhetnek.

Előzmény: rokatunder (95900)
Beer Monster Creative Commons License 2020.06.26 0 0 95905

De az hol derül ki, hogy a nyaralóknak is nulla energiaigényűnek kell lenni?

Előzmény: -laller- (95887)
halaloszto Creative Commons License 2020.06.25 0 0 95904

Amíg csemperagasztoban volt, addigcsak szivargott. Kibontas utan spriccel.

Előzmény: sylvanus67 (95903)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.06.25 0 0 95903

Valóban, csak szerintem egy nem csöpögő, hanem spriccelő csőből évek alatt uszodányi víz szokik eltűnni ...

Előzmény: peterch (95902)
peterch Creative Commons License 2020.06.25 0 0 95902

Szia ! 

 

 "" és szinte spriccelt belőle a víz ""

Gondolom a hálózati víz , mert az van nyomás alatt . :-)

Előzmény: sylvanus67 (95901)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.06.25 0 1 95901

könyökcső??

 

 

víz vagy szennyvíz?

Előzmény: rokatunder (95900)
rokatunder Creative Commons License 2020.06.24 0 3 95900

Sziasztok,

 

Csak beszámolok, hogy 9-től fél 4-ig dolgoztak a vízszerelők, feltörték majdnem a teljes padlót a fürdőben, de megtalálták a hibát! Az egyik könyökcső meg volt repedve, és szinte spriccelt belőle a víz, a padlopon réteg alatt kisebb tavak alakultak ki az évek alatt, amiben rohadt, posványos víz volt. Kicserélték az összes elvezető csövet, és 46 ezer Ft-ba került. Nekem ez kellemes meglepetés volt, azt hittem százezer lesz... 

 

Még egyszer köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

Előzmény: Palási (95861)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95899

Az, hogy milyen távolságra legyenek a merevítőbordák (zártszelvény) függ a zártszelvény méretétől, a rákerülő anyag  (pódium) jellemzőitől és az ALÁTÁMASZTÁStól is. A zártszelvényhez rögzíteni kell a rákerülő burkolatot.Én nem erőltetném a zártszelvényt. Sokkal macerásabb és a végén még csak olcsóbb se lesz. 

Előzmény: blendész (95898)
blendész Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95898

A szekrények tetejének szélére a szekrényekkel azonos színű fóliázott bútorlemezt tervezek, hogy a padlószőnyeg alól kikandikáló rész szép legyen. E bútorlemezzel kerülne egy szintbe középen az osb. A zártszelvények vége pedig a szekrények hátuljára, illetve a másik oldalon a falra felrögzített, néhol esetleg kis lábbal ellátott stafnifa alátámasztáson feküdnének.

Előzmény: Töck Jenő (95897)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95897

Hogy támasztod föl a zártszelvényt a szekrényekre, hogy ne nyomódjon bele? Lehet, csak macerás.

Előzmény: blendész (95896)
blendész Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95896

Köszönöm!

Abban az esetben, ha maradnék zártszelvény alátámasztásnál, egy csupán padlószőnyeggel burkolt osb-lap járhatóságát milyen lépésközönkénti alátámasztással érdemes megvalósítani, ha tényleg stabil szerkezetet akarok elérni?  Mondjuk 15mm-es lap 40 cm-enként alátámasztva?

Előzmény: Töck Jenő (95830)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95895

emeletes háznál 2x 100 m2-rel vagy 100 m2-rel kell számolni?

Előzmény: dzoltan82 (95894)
dzoltan82 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95894

"Az energiaigény – amelybe beletartozik a háztartási energia, a melegvízhasználat, szellőzés és a fűtés is – nem haladhatja meg az egy négyzetméterre jutó 120 kilowattórát évente."

 

Ejjha! Akkor nekem passzivhazam van! :D

Előzmény: Beer Monster (95881)
szotyika77 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95893

Tegnap előtti szilózás, tegnap este vettem észre lámpafénynél, hogy hogy néz ki... próbálta ő maga után eltűntetni a nyomokat, a sziló darabokat felszedte, csak a fényes nyoma maradt ott, ami nem túl szép látvány. 

Köszi, megpróbálom az ecetet is! ;) 

Előzmény: Töck Jenő (95891)
Cs_ Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95892

Ez már régóta ismert, hogy így lesz. Azért sokat nem változik. Gázkazán helyett, érdemesebb hőszivattyúban gondolkozni. Ez valamivel drágább, de ha a kazánnak kell külön kéményt építeni, akkor már nem az + a sok macera a gázzal, kéményseprővel sincs. 

Előzmény: Draganovic (95883)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.24 0 1 95891

Ecet. ha elég friss. A szilikon. Ha az ecet nem oldja akkor én már csak a vésőt ismerem.

Előzmény: szotyika77 (95885)
szotyika77 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95890

A bibi az az, hogy maga után sem képes csak ímmel ámmal eltakarítani, nemhogy visszajönni és ezt feltakarítani. Legszivesebben felnyalatnám vele, mert olyan gusztustalan lett az egész padló ahol járkált, de tuti nem jönne vissza. Csak nem értem, miért nem lehet vigyázni a környezetre ha olyan helyen dolgozol? 

 

Arról ne is beszéljünk, hogy ahogy lerakta a 40x80 padlólapokat, az egyik sarka fentebb van mint a mellette lévőé, és érzem mezitláb ahogy járkálok, hogy itt ott vágja a lábam... agyfaszt tudnék kapni milyen hanyag emberek vannak.. és elvileg ő itt a környék legjobb burkolója.

Előzmény: -laller- (95888)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95889

Lehet, hogy már most is annyi.

 

Mi változik???

+ hőszivattyú

vagy

+ napelem?

 

1-2 millió Ft  :(

Előzmény: Draganovic (95883)
-laller- Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95888

Gondolom nem ezt akarod hallani, de hívd vissza a burkolót és tüntesse el ő. Megértem, ha nem teszed, mert én is mindig magam kártalanítok. Mondjuk a padlólap olyan, mint az ökörhugyozás, az annyira szar, hogy csak felverni lehetne és újra lerakni, de már belefáradtam a felújításba. Te ne tedd :)))

Előzmény: szotyika77 (95885)
-laller- Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95887

Tényleg már itt tartunk? Először hihetetlennek tűnt, de frankón ez szerepel benne.

Előzmény: Beer Monster (95881)
eREr78 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95886

Annyi föld szerintem nem jön ki, hogy végig kellő magasságban zsaluként működjön, max zsalutámasztéknak lehetne használni azt a földet (karókkal is megtámasztva a zsalut).

 

Belül nem kellene zsalu? Végülis tökmindegy, hogy nem egyenes lesz a beton belül, ha meg van amúgy a kellő szélessége, mert a felső 10-12 centi az úgyis fix beton lesz, amiben össze lesz vasalva.

 

Akár ez is működhet, csak minél kevesebb építési hulladékkal szeretném megoldani. Zsaludeszkákkal nem nagyon tudnék utána mit csinálni (max összevágni és levinni vidékre szülőknek tüzelőnek, gyújtósnak).

Előzmény: Töck Jenő (95873)
szotyika77 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95885

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy laminált padlóról milyen szer segítségével tudom felszedni a szilikont, úgy hogy a lamináltat nem bántja?
Nem friss, tegnap előtt csinálta a burkoló, de olyan nyomokat hagyott maga után, hogy eszméletlen, és tegnap láttam meg lámpafénynél.

Itthon van Soudalos, Mellerudos és Lidlös szilikon eltávolító is, de félek hogy ezek megkapják a laminált felületét. Mindenesetre ha ezeket kipróbálom, akkor csak egy kis darabon. 

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

eREr78 Creative Commons License 2020.06.24 0 1 95884

Szia,

 

Szépen le akarom húzni a betont, ehhez meg stabil, pontos zsalu kellene - gondolom én. Úgy gondoltam, hogy a zsalu teteje adja meg a beton magasságát, hogy könnyű legyen lehúzni a betont. Ha a zsalu magasabb, mint a tervezett beton magassága, akkor lehetne pontatlan is, csak nehezebb ekkor lehúzni. Ezért arra gondoltam, hogy a zsalut kell patentra, stabilra, pontosan megcsinálni, mert utána a betonnal történő munka lenne sokkal-sokkal könnyebb.

Előzmény: lala1961 (95872)
Draganovic Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95883

Az kemény egy 100 nm es ház lesz vagy 50 - 60 milla mire megépül 

Előzmény: Beer Monster (95881)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!