Keresés

Részletes keresés

szotyika77 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95885

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy laminált padlóról milyen szer segítségével tudom felszedni a szilikont, úgy hogy a lamináltat nem bántja?
Nem friss, tegnap előtt csinálta a burkoló, de olyan nyomokat hagyott maga után, hogy eszméletlen, és tegnap láttam meg lámpafénynél.

Itthon van Soudalos, Mellerudos és Lidlös szilikon eltávolító is, de félek hogy ezek megkapják a laminált felületét. Mindenesetre ha ezeket kipróbálom, akkor csak egy kis darabon. 

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

eREr78 Creative Commons License 2020.06.24 0 1 95884

Szia,

 

Szépen le akarom húzni a betont, ehhez meg stabil, pontos zsalu kellene - gondolom én. Úgy gondoltam, hogy a zsalu teteje adja meg a beton magasságát, hogy könnyű legyen lehúzni a betont. Ha a zsalu magasabb, mint a tervezett beton magassága, akkor lehetne pontatlan is, csak nehezebb ekkor lehúzni. Ezért arra gondoltam, hogy a zsalut kell patentra, stabilra, pontosan megcsinálni, mert utána a betonnal történő munka lenne sokkal-sokkal könnyebb.

Előzmény: lala1961 (95872)
Draganovic Creative Commons License 2020.06.24 0 0 95883

Az kemény egy 100 nm es ház lesz vagy 50 - 60 milla mire megépül 

Előzmény: Beer Monster (95881)
Alapi42 Creative Commons License 2020.06.24 -1 0 95882

 

 

 

 Az íves födémek - boltozatok jellemzője, hogy szárazon is  megállnak. Addig amíg a záró sort ki nem veszik. Ez a  legtetején van.

 Így állni fog az akár még  50 évig is.

  Ha viszont még 10 évig használatos , akkor erős cirok seprővel meg kell tisztítani a felületet.

 ha tovább és szeretné a tulaj hogy szebb és világosabb legyen a tisztítás után  fehér cement és finom kőpor keverékéből készített masszával lefröcsköli. Szép világos lesz.

    Nem költség, nm -enként  2 kg  kőpor és 1 kg fehér cement   + víz !

  A szóró - fröcskölő szerszám a racsetta,   12 eft vagy nyírfa seprő !!

Előzmény: General Specific (95874)
Beer Monster Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95881

"2021-től csak olyan épület kaphat használatbavételi engedélyt, amely közel nulla energiaigényű. "

 

 


A nyaralók is??

 

 

 

https://hvg.hu/elet/20200618_A_varosligeti_faknak_legyen_egy_eszmei_erteke_100_millio_forint

sr1 Creative Commons License 2020.06.23 -1 0 95880

Ezeknél az épületeknél nem használtak egy gramm cementet sem. 

A malter meszes volt, +100 év alatt kémailag átalakult, a téglák közötti nyomásból fakadó súrlódás tartja össze az ívet. Ameddig súly van rajta, addig nagy baj nem lehet- feltételezve, ha nem ázott át a tégla.

De annak a színe más, sötétebb és ha megnyomod egy spaklival, akkor málik. Ez csak akkor történhet meg, ha pl. felülről egy cementpadlót öntöttek a töltésre és arra pl. egy linoleum burkolatot szereltek, pluszban a pincének nem volt szellőztetése.  

 

Ha 10 évről van szó, akkor az eltőr téglákat ki kell cserélni és mindent ami lötyög, meg kell ékelni tölgyfa ékekkel. Bérelj egy lábbal kezelhető injektáló gépet és az ékelés után probáld meg kinyomni a nagyobb réseket cementes cáiggal- nagyobb réseket ki kell fújni PUR habbal egy picit, hogy ne folyo ki a cáig.  

 

Az ív tartását csak szkeneléssel lehet pontosan meghatározni. Ha nagyon be van horpadva, a helyrehozása hiheteténül bonyolúlt. 

Előzmény: General Specific (95874)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95879

Vidd vissza, cseréld le 7 cm-esre

 

Legalább egy részét 

Előzmény: Intel 80386 (95871)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95878

A bal sarokba ami van fűtéscső. azt kivágtam! És bevéstem a falba, 

Előzmény: Törölt nick (95877)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95877

Előzmény: Törölt nick (95876)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95876

Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95875

Torkrét beton. Házilag. Vastagabb drótháló fölrakva. Acél kampókra a tégla és a háló között legyen min. 5 cm. Sportnak is jó lesz a betonozás. Ezt betonszivattyúval szokás "föllőni", most nagy erővel föl kell dobni. Ha tudsz szerezni megfelelő szivattyút akkor a sport része elmarad. Lehet, hogy másnak lesz könnyebb javaslata.

Előzmény: General Specific (95874)
General Specific Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95874

Kedves Hozzáértők!

 

Egy 100+ éves építésű téglaboltozatos pincefödémet mivel tennétek biztonságosabbá, olyan 5+ év távlatra tervezve, tehát a tartósságot némiképp feláldozva az olcsóságért ?

(10 éven belül biztos bontásra kerül, de inkább jóval előbb)

 

De addig is valaminek lennie kell, mert a statikus szerint nagyon necces: a téglák íve nem mindenhol megtartott, néhol megnyíltak, szerintem új korában sem volt túl cementes a habarcs, most meg már még annyira sem.

 

2 db 10 m2-es pincerészről van szó, tehát nem nagy terület...

 

 

Előre is köszi:

 

 

 

Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95873

Még így sem értem. Ha a kiásott föld a gödör mellé kerül akkor nem kell zsalukő. A szélét egy deszkával egyenesbe lehet hozni. Egyrészt. Másrészt a zsalukőhöz nehéz lesz a terasz betonját bekötni. Ha normálisan be lesz kötve akkor a zsalukő teteje 10, de inkább 12 cm-el lesz a terepszint alatt. Én nem csinálnám.

Előzmény: eREr78 (95870)
lala1961 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95872

Üdv! Hát így mindjárt érthetőbb, akkor is csak a térkő alá szokásos levibrált alapot csinálnám, és a tetején össze hoznám a magasságot, ha szépen szeretnéd és éles konturral, akkor be kell zsaluznod, de elég ha a zsalut földdel megtámasztod,mert nem lesz akkora nyomása ott a betonnak! :-) 

Előzmény: eREr78 (95870)
Intel 80386 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95871

Köszönöm. Van egyébként hungarocell vágóm. Lehet azzal megpróbálom elvágni a lapokat vízszintesen.

Előzmény: C20NE (95869)
eREr78 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95870

Mert jelenleg lejt a terület, azaz nem nem elég alapot ásni. Jelenleg nincs szintben a terasz leendő széle és a föld. Ha kész a terasz növelése, akkor lesz mellé feltöltve az udvar. Ezért kell jelenleg zsalukő. Ha már szintben lenne, akkor elég lenne csak ásni és betonozni.

 

Kép talán segít.

Előzmény: Töck Jenő (95867)
C20NE Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95869

Nekem jobban bevált 2 rétegben átlapolással. A csöveket tedd szigetelt csőhéjba és innentől nem gond a szerelőbeton. Oda dobj le egy vashálót a vízszigetelés tetejére és ahhoz mindent le lehet rögzíteni. Az alsó rétegbe könnyen bevágod a csöveket a felső réteg pedig mehet telibe.

Előzmény: Intel 80386 (95868)
Intel 80386 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95868

Sziasztok,

 

új ház építésénél a tervező kiírta a 140mm-es EPS 100-ast padló szigetelésre, amit természetesen meg is vettem egybe a 140-est. Na most ebbe, hogyan oldjam meg a fűtéscsövek elhelyezését? Nem szeretném ha csak a szerelőbetonon futna, mert fűtöm a földet. Vagy viszem felette, de, akkor meg hova fogatom le? A falba?

 

Üdv.

Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95867

Vízorrnak tényleg annyi értelme van mint az alulról-oldalról alkalmazott szigetelésnek. Ha nem gond akkor megkérdezném, hogy minek a zsalukő ha teljesen földben lesz, csak a teteje látszik?

Előzmény: eREr78 (95866)
eREr78 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95866

Köszi. Kb 12 centis betont gondoltam a zsalukő és a meglévő teraszrész közé. De úgy néz ki, hogy a 12 centi egy részének a zsalukő tetején kell lennie (kérdés a mennyi), azaz ennyivel lejjebb is kell rakni a zsalukövet. Sűrűn be lesz fúrva a meglévő terasz betonjába és úgy lesz összevasalva az új résszel.

 

A terasz teljesen a föld (gyep) színében lesz, nem kiemelkedő terasz lesz (most sem az). Zsalukő, beton is teljesen a földben lesz. Oldalról, alulról is vízzárós réteggel vonnám be, hogy se alulról, de oldalról ne tudja a vizet felszívni a földből. Vízőrnek nem sok értelme lenne ebben a felállásban azt hiszem.

Előzmény: lala1961 (95864)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95865

5 cm kevés, elnyíródik.

Előzmény: lala1961 (95864)
lala1961 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95864

Üdv ! Ha egy sor a  zsalukő az betonnal töltsd ki és a friss beton legalább 5cm -es kerüljön összekötésre a régi résszel ! A régihez kötést bármilyen módon és minél több helyen próbáld bármilyen módszerrel összevasalni ,és a zsaluzást sem lehet megúszni ,sőt elvileg túl kéne nyúljon peremet kialakítva a vízór  miatt ,de persze ez a felhasználási hely is befolyásolja amiről nem sok infóm van !:-) 

Előzmény: eREr78 (95863)
eREr78 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95863

Szia, köszi szépen!

 

Szóval akkor a zsaluzás nem maradhat el. Hogy lehet legegyszerűbben megoldani ezt? Sima, szokásos módon (kitámasztós) vagy mondjuk betonnal feltölteni a zsaluköveket, ha megszilárdult, akkor befúrni és tiplikkel rögzíteni a zsaludeszkát? 

 

Valamint hány centi beton menjen a zsalukő tetejére? 3? 5? Csakhogy a szintezést be tudjam lőni.

Előzmény: lala1961 (95862)
lala1961 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95862

Üdv ! Én nem betonoznék sávalapot alá,mert a fagy könnyen megemelhetné ,ha nincs megfelelő mélységig megcsinálva ! Olyan megoldásba gondolkodnék ,mint a térkő alá több méretű kő/kavics jó tömörítése(vibro) után raknám a zsalukövet amit a meglévő részhez minél több helyen belekötném ,felül pedig összebetonozni ,hogy ne tudjon külön mozdulni ,ami nagyon figyelmes/előrelátó kivitelezés esetén is könnyen külön mozdulhat, ami a járólapon egyből repedést jelenthet !:-)Én így csinálnám ,szerintem !:-)

Előzmény: eREr78 (95854)
Palási Creative Commons License 2020.06.23 -1 1 95861

   " holnap mit mond a 3. sz. csapat. :) "

 

 

  Valamit fognak mondani , de azért  annak a mondásnak  költsége van, főleg ha csapat.

 

 

 

 

 Olyan ez mint az orvoslás területén lévő gyakorlat.

 A legegyszerűbb ,  leggyorsabb  és  legolcsóbb a katona orvosi  vizsgálat... anno.   Kettő perc és mehet,,  ...   vagy a modern kori CT meg egyéb gyakorlat. Az bizony költséges .

 Pl. a napokban lesz egy  sima,  egyszerű műtétem.

 Hát  3 hete már az előzetes vizsgálatok garmadáján estem keresztül. Némely gyors,  jól szervezett némely pedig   gyalázatosan  lassú és körülményes . Amúgy a vizsgálat bevételt jelent az egészségügyi intézményeknek.

 

 Érdekes mikro környezet. Meghunyászkodó  páciensek,  ugráltatott  középrangú dolgozók  és megkérdőjelezhetetlen (annak hitt  ) tekintélyű  dokik..   A sok sok  várakoztatás alatt volt szerencsém tanulmányozni  ezt a mikro világot.

 Pl. tegnap szólt fene tudja milyen rangú fehér köpenyes , hogy a maszk nem jól van rajtam. Az orromat nem takarja tökéletesen. Semmi prolém, megigazítottam, majd jó   10 perc után  én figyelmeztettem  egy dokit, hogy nem jól van felhelyezve  a maszkja.

 

Megdöbbent, de  helyre igazította.

Előzmény: rokatunder (95856)
Palási Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95860

 

 Ha már födém és  fal  be és átázásról megy  a szakértés, feltenném én is a problémámat.

 Van  2 db lakás. Az egyik fürdőszobájának a fala a közös elválasztó falon van.  A másik oldal egy előszoba.  A fal mellett egy beépített fürdőkád.

 Ez eddig ok. De azért jelezte a másik lakásban lakó, hogy   ha nem is ázik, a nedves a fal. Jogilag semmi probléma ugyanis a két lakás     egy család tulajdonosáé-. Anno amikor készült még nem voltak ezek a tökéletes  vízszigetelők... falra kenhető folyékony fólia meg egyebek.

 Viszont megoldás biztos , hogy kell előbb útóbb.

 De se a burkolat se a  vízvezeték rendszer nem érett meg a cserére elsősorban  a  100 ezrekben mérhető költségek miatt.

 

   Így arra gondoltam fólia , de nem a csempe alatt,  hanem annak tetején.

 

 Vagy egy újabb nagyobb méretű csempesor a meglévőre. ? A nagyobb méret kevesebb fugát jelent.

 

 Más megoldás  és vélemények ??

 Kösz.

 P.

-laller- Creative Commons License 2020.06.23 0 0 95859

Arra, hogy pacsálás miatt ázik - rossz vízszigetelés, lefolyó - vagy alapból szivárog a vízvezeték rendszer :)

De ha mindez lassan zajlik, ami nem derült még ki a leírtakból, akkor ez nem megoldás. Mindenesetre a lámpabúrában megjelenő víz viszonylag gyors lefolyásra utal.

Előzmény: rokatunder (95856)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95858

Vagy még meglehetne nézni, hogy a kád túlfolyója jól bevan e kötve? Mert előfordul az is hogy a kádtúlfolyóján alkalom szerűen kimegy a víz. És az pont elég!:)

Előzmény: rokatunder (95857)
rokatunder Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95857

Ezen már túl vagyunk, a kád szifonját már tavaly kicserélték. Azóta száraz a kád alatt minden.

Előzmény: nixon70 (95817)
rokatunder Creative Commons License 2020.06.22 0 0 95856

Hát az nem nagyon megoldható, meg nem tudom, mire lenne válasz. A beázott folt évek óta ott van a szomszédnál, vártuk, hogy kiszáradjon. Aztán ki is festetett, majd kisvártatva megint megjelent a folt ugyan ott. Nnade, meglátjuk, holnap mit mond a 3. sz. csapat. :)

Előzmény: -laller- (95814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!