Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.17 0 2 95736

Felénk ezt úgy hívják vesztegetés, és ha összedől a kulipintyó mehettek a sittre mindketten. Legalább ne írnád ki büszkén a fórumba. Pont olyan, mintha arra vernéd a melled mekkora autótolvaj vagy adócsaló vagy.

Előzmény: Törölt nick (95731)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.17 -1 0 95735

Igen, ilyen látványosan kiment az utcára, megnézni a házszámot. hogy jó helyen van e? Rájátszott egy kicsit, biztos sokba volt a nyaralás neki, (sokat költött) 

Előzmény: sylvanus67 (95734)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.06.17 0 0 95734

a házra alig ismert rá! Néhány dolgot nem úgy csináltam, de kapott 50-ezret

 

 

kapott 50-ezret és mindgyárt ráismert a házra:(

Előzmény: Törölt nick (95731)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.17 0 0 95733

kültéri teraszhoz, kiegyenlítésre lehet használni padlopont? 

 

a lejtés most megvan, jó lenne ha igy is maradna, de félek hogy esetleg eltünik a lejtés.

 

ha esetleg sűrűbbre csinálom az anyagot?

 

vagy nem járható út.

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.17 -1 0 95732

Ennyi idő alatt már kész lehetne a tetőtér,  nem egy nagy dolog!

Előzmény: zöldeskékek (95730)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.17 -1 0 95731

Nekem már volt olyan kb 2-éve, hogy a statikus, mikor visszajött a nyaralásból. Első útja nálam vezetett. De a házra alig ismert rá! Néhány dolgot nem úgy csináltam, de kapott 50-ezret, és rendbe is voltunk!

Előzmény: Töck Jenő (95729)
zöldeskékek Creative Commons License 2020.06.17 -1 0 95730

 laller kérdezőnk egy egyszerű padlásteret építene be.

 Nagy feneket kerítve.

Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.17 0 0 95729

"Még nem láttam olyan építési hatóságot amelyik vitatkozott volna az általam elmondottakkal vagy leírtakkal."

 

Amiket itt írtam az nem csak rám érvényes.

Előzmény: Töck Jenő (95728)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.17 0 1 95728

Ezt az ostobaságot  honnan veszed? Már bocsánat... Egyrészt a statikus is tervező, másrészt amit mond az PARANCS még az építész számára is. Hogy még mindíg megvan-e az a joga a statikus tervezőnek ami a Kádár korszakban megvolt , hogy életveszély esetén karhatalmat rendelhetett ki azt nem tudom. Én sohasem éltem vele. Kétszer kellett parancsban elrendelni kivitelezőnek amit jónak láttam. Egyszer, amiikor egy nagyeszű kivitelező a keret húzásra méretezett vonórúdjára állást épített és kezdték az anyagot felhordani szóltam, hogy amikor félóra múlva visszajövök üres vonórudat AKAROK látni (végrehajtotta), a másik pedig amikor egy kivitelező a saját esze után vasalt meg egy lépcsőt. A lépcső 10 (tíz) cm-t mozgott föl-le. Akkor elrendeltem a lépcső azonnali lezárását és az utólagos megerősítését.  A statikus kérése a kivitelező számára utasítás. Eltérhet tőle, de az az ő számlájára megy. Még nem láttam olyan építési hatóságot amelyik vitatkozott volna az általam elmondottakkal vagy leírtakkal.

Előzmény: zöldeskékek (95727)
zöldeskékek Creative Commons License 2020.06.17 -3 0 95727

 

 

 A statikus csak véleményez, a tervező ír elő.

Előzmény: Töck Jenő (95725)
-laller- Creative Commons License 2020.06.17 0 0 95726

Jah ok. Akkor az van.

Már csak a fóliát nem tudom, mi, meg hogy miért meggondolandó. 

Ez vmi párazárás/áteresztés dilemma?

Van egy építészem aki mindenből tökéleteset tervez (nyilván)

Van egy kivitelezőm aki néha túlságosan is laza. Haladjunk csináljuk jó lesz az (neki nyilván)

Rajtam a teher hogy meghúzzak félúton egy vonalat, ezért kérdezem csak.

Előzmény: Töck Jenő (95725)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.06.17 0 0 95725

"konkrétan milyen megerősítés lenne"

 

Amit a statikus előír.

Előzmény: -laller- (95724)
-laller- Creative Commons License 2020.06.16 0 0 95724

Értem, köszi. Ami az engedélyt illeti, be lett adva minden (statikus, favédelem) várunk...konkrétan milyen megerősítés lenne?

Előzmény: Gyurco78 (95723)
Gyurco78 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 95723

A kopogó hangok ellen valami rugalmas anyag (hangszigetelő gyapot a járatos, bár egy gumiszőnyeg is megtenné szerintem), arra valami szárazpadló-rendszer.

A léghangok ellen visztont az a baj, hogy ez a födém könnyű. A tömegét meg nem nagyon tudod megnövelni, mert nem bírja. Talán a vastag, sűrű gyapot, ami megfelelne. Egyébként erre így mindenféle megerősítés nélkül lehet építési engedélyt kapni?

Előzmény: -laller- (95722)
-laller- Creative Commons License 2020.06.16 0 0 95722

Maga a hasznos tér nem nagyon lesz több 20m2-nél, igen. De ferde tetősík alatti résszel olyan 30m2.

Előzmény: Mezőföldi 2 (95721)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 95721

 

 

 A kép szerint egy borított gerenda födém lesz.

Lehet fölé lakó teret kialakítani.

 Külön lakásnál, vagy nagyobb térnél  már vb. lemez ajánlott fölé.

    Pl. ha csak egy  15  - 20 nm építünk be,  elmegy  így is, de nagyobb területnél kell a vb. lemez.

    Korábban elfejtettem, hogy  van még egy olyan fa födém is,  amikor félkör alakú gerendákat tesznek szorosan egymás mellé.

Előzmény: -laller- (95720)
-laller- Creative Commons License 2020.06.16 0 0 95720

Jajj nagyon köszi. Ezek korábbi fotók, a vastagabb gerenda és a nád stimmel. Felül pluszban volt még valamilyen "kockakő" burkolat.

 

 

A fólia milyen fólia ill. mi meggondolandó?

 

Köszi

Előzmény: Mezőföldi 2 (95717)
Domi-V63-138 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 95719

A legolcsóbb, ha az (alsó, betonban levő) utolsó 5cm-t elgörbíted.

Előzmény: NAND708 (95718)
NAND708 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 95718

Sziasztok,

M10-es menetes szárat raknék a betonba öntéskor, padló lefogatása céljából.

Kell valamit felhegeszteni a betonba szúrandó végre? 25 cm-es  a szár, tehát, kb 17 cm esne a betonba.

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.06.15 0 0 95717

 Nos felénk kétféle fafödém dívik (nyilván van többféle is ).

 Az egyik az egyszerű talán parasztfödémnek  vagy pór födémnek nevezik.

 Ez : gerendák   80 -90 cm távolságra , rá deszka gyalult, erre sár  A gerenda legalább 10 x10 cm szelvényű, a deszka  2,5 cm, a sár /agyag /  6 -8 cm.  Járható a födémteteje, rossz a hőszigetelés és nem beépíthető.

 A másik a borított gerenda födém.

  8 - 10 x 16 néha 18 cm es gerenda  80 - 90 cm -re kiosztva. Alul  2,5 cm -es deszka, náddal rabicolva és vakolva. 2 cm.

  Felül a gerendákra  2,5 cm deszka borítás és rá sár 5 -6 cm vastagságban

 A födém össz. vastagsága  olyan 30 - 32 cm.

 Járható, valamivel jobb hőszigetelő, de ami kor igényeit nem elégíti ki. Hőtecnikailag !

 

 Beépíthető.

 

 A felső,   most már lakástér födém kialakítása sok mindentől függ.

 1. Statikai szempontok.  Meg lehet feletetni, de oda kell figyelni.  Pl. mestergerenda  stb.

  2. Hang gátlás.

 Függ attól, hogy lakótér bővítés vagy idegen lakás lesz.

 Pl lakásbővítésnél a sár borítás eltávolítása , a deszkázatra  valami  fólia (  meggondolandó,utána kell járni ), arra  egy 3 -4 cm   filcszerű anyag arra egy OSB burkolat  20 mm - nút féderes kialakítás , rá egy  2mm hab arra egy  5 -6 mm laminált burkoltat. Hanggátlása nem a legjobb de saját lakásnál kibírható.

Vagy a laminált helyett padlószőnyeg  - szőnyegpadló.

 Idegen lakásnál sokkal szigorúbb követelmények vannak.

 Természetesen függ a felsőtérnél a födém a leendő laktér nagyságától is.

 Kis térnél kevés terhelésnél könnyebb, míg egy  nagy térnél  a nagy terhelés miatt sokkal nagyobb figyelem kell.

 

Előzmény: -laller- (95713)
-laller- Creative Commons License 2020.06.15 0 0 95716

Hú olyat biztos nem tudok de mérni-fotózni igen, ha az segít.

Előzmény: Lá Kreacione (95715)
Lá Kreacione Creative Commons License 2020.06.15 0 0 95715

 A kérdésre addig nem lehet objektív,  építő választ adni amíg a helyzet elemzés leírás  hiányos  .

Vonatkozik ez főleg a födém leírására.

Előzmény: -laller- (95713)
-laller- Creative Commons License 2020.06.15 0 0 95714

Kimaradt hogy a hőszigetelésnél nem cél természetesen. Fűtjük mind a két szintet.

Előzmény: -laller- (95713)
-laller- Creative Commons License 2020.06.15 0 0 95713

Sziasztok!

 

Wekerlén építünk be padlásteret. Jelenleg a lakás és a padlás között fafödém (gerenda, homok, lécezés) található. Jön a szokásos mondat: nem vagyunk milliomosok...de. Szeretném, ha a hangszigetelés normális lenne. Se nem jobb, se nem rosszabb egy átlagosnak mondható újépítésű házénál. Nem cél, hogy nem tudom hány W/m2K alá leszorítsuk a legújabb normák szerint de mondjuk lehessen alul hancúrozni és ha felül leesik a ceruza azt sem feltétlen szeretném hallani. 

 

Tudtok-e javasolni egy minimális rétegrendet, amivel ez kivitelezhető? A teteje laminált padló lesz.

 

Nagyon köszönöm előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.14 0 0 95712

Ma már rákészültem járólapozni. Felvan takarítva, és levan alapozva a terep.

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.14 0 0 95711

Igen így van, tudom, szoktam is tenni minden részre.

Előzmény: sr1 (95710)
sr1 Creative Commons License 2020.06.13 0 0 95710

A habcsík szerepe az, hogy az aljzatbeton úsztatott legyen. Mindig kell szerelni.  

Előzmény: Törölt nick (95678)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.13 0 0 95709

Aha már beugrott:) ilyen kis fehér golyó van benne! Ha nincs víz?! Akkor se jön a bűz, megnézem h ez milyen!

Előzmény: C20NE (95708)
C20NE Creative Commons License 2020.06.13 0 0 95708

Rémlik olyan szifon ami ha kiszárad akkor is bűzzáró...

Előzmény: Törölt nick (95707)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.13 0 0 95707

Épített zuhany lesz, egy enyhe lejtéssel. A járólapba lesz beépítve a folyóka, az hosszú bordás?!

és attól félek, hogy a meleg beton miatt a szifonból elpárolog a víz. pl ha három napra elutazok, vagy valami!

Előzmény: C20NE (95706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!