Keresés

Részletes keresés

joy Creative Commons License 2020.08.12 0 0 99001

Az ilyen receptek bosszantanak, még ha a gugli fordítja is:

"Naan kenyér joghurttal: a recept, hogy kipróbálhassa közzétették:
2020. március 20., 11:14

Hozzávalók:375 gr liszt, 1 teáskanál sütőpor, 1 teáskanál só, 2 evőkanál olaj, 1 csésze sima joghurt,
Feltét: 1 evőkanál fokhagyma, 1 evőkanál petrezselyem, 3 evőkanál olívaolaj, só
Készítés:
Egy tálban keverjük össze a lisztet, az élesztőt, a sót, az olajat és a joghurtot.
Készítsen homogén tésztát és gyúrja 5 percig.
Osszuk a tésztát 12 részre és formálunk kenyeret. Nyújtsa ki őket, és ecsettel kenje rájuk a feltöltő keveréket.

Süsse egy tapadásmentes grillen. "

Kissé magyarítva, de az összetevők nem jók!!!
Nagyon nem mind1!

joy Creative Commons License 2020.08.12 0 1 99000

Kötelezni kellene a csoportot, tüntessék föl oldalukon:

"Figyelem, a csoport idiótákat tartalmaz!"

Akkor is, ha a(z) (H)agymaellenes liga...

Előzmény: nagypapi51 (98996)
joy Creative Commons License 2020.08.12 0 0 98999

Amikor el kezd pöszörögni, tedd takarékra, ne várd meg, míg vadul fütyül, akkor már túl forró!
A kukták alja vastag!
Akár le is lehet venni a lángról-főzőlapról.

Előzmény: andizs (98994)
joy Creative Commons License 2020.08.12 0 0 98998

Konyhastúdiókat keress közeledben!

Előzmény: Dávidka26 (98992)
Boszorka Creative Commons License 2020.08.07 0 1 98997

Nem vagyok egy hagyma rajongó, főleg a belsőségeim nem szeretik, de azért amibe kell abba berakom, feltehetően a normálishoz képest kisebb mennyiségben. Még fokhagyma porom is van itthon, mert van amibe kötelező.

Előzmény: nagypapi51 (98996)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.08.07 0 1 98996

Megalakult a Hagymautálók Klubja! - már csak ez hiányzott... :)

Nem irigylem őket.

Soha ne egyenek pörköltet, halászlét, hagymás rostélyost, jóféle kolbászokat.

Tejberizsben, aranygaluskában kétségtelenül tájidegen bármilyen hagyma, de rengeteg ételben kötelező vmilyen - akár minimális - hagyma. Anélkül egyszerűen nem az, aminek kitalálták.

Az öreg király és a legkisebb királylány története a sóval passzol ide kb.

 

nagypapi51 Creative Commons License 2020.07.29 0 0 98995

Tedd takarékra a hőforrást, és üss rá a szelepre mongyuk egy kés nyelével. Visszamegy az...

 

Előzmény: andizs (98994)
andizs Creative Commons License 2020.07.21 0 0 98994

Sziasztok!

Jó régi a bejegyzés, mégis próbálkozom. Nekem vannak kuktáim, nincs velük baj. Most vettem a fiamnak is egy jó állapotút, használtat. De sajnos a billenőszelep fenn ragad amikor forr és nem billen csak okádja a gőzt kifelé. Kicsréltem már rajta mindent, mégis, Mi lehet a baj?

Tud valaki segíteni?

Előzmény: TTAMAS (30790)
Boszorka Creative Commons License 2020.06.25 0 0 98993

Szerintem valami építkezős, lakberendezős helyen kellene keresgélned.

Előzmény: Dávidka26 (98992)
Dávidka26 Creative Commons License 2020.06.25 0 0 98992

Konyhasziget...

 

keresek szakembert aki ezt az első képen látható pultot megcsinálná, alsó világítással!

https://www.otthonszuletik.hu/konyhasziget-kisokos/

A magasítás is jó volna...

köszi

Csimpolya Creative Commons License 2020.06.22 0 0 98991

Megint nekifutottam a diólikőrnek, bár majdnem lekéstem a szezonról. Viszont találtam egy olyan fát, amin még csöpp zöld diók fityegtek, ez későn érő fajta lehet. Bízom a végeredményben, végül is eddig sikerült, most is fog.

Csimpolya Creative Commons License 2020.06.22 0 0 98990

Tudtam, hogy jó az ízlésed!

Előzmény: joy (98989)
joy Creative Commons License 2020.06.22 0 0 98989

A 7végén -végre- egy jó adag kolbászos-virslis rumlistarhonya készült. Ma reggelire fogyott el a vége.

joy Creative Commons License 2020.06.09 0 0 98988

Ha már nyalakodó.
Hétvégére dobozos somlói tortát készítettünk.
2 féle piskóta 2*4 tojásból: csokis, és diós alap, kihűtve, meglocsolva rumaromás narancslével, alulra a diós, rá krémes-krém, csokis, krémes krém, porból hab, megöntözve csokiöntettel.

Ennyi maradt -az én adagom, szolid szeletke.

joy Creative Commons License 2020.06.09 0 0 98987

Nálunk a meggyes piskóta olyan, mint a többi tortaalap, csak a 
- masszába liszttel megszórt /forgatott/ meggyeket dugdosunk, és mint szokás, megsütjük. A lisztezés segít, hogy ne üljön le a massza aljára a gyümi.
Mivel indul az idei ribizli, sürgősen ki kell takarítani a frigóból a tavalyi maradékot, így tobzódunk, a kiolvaszott bogyókat szitán áttöröm, kis polisweettel emberibbé teszem, és nyomás be mártásként a meggyes piskótával.
Vagy habporral fagylaltot készítek, és azt adom a piskóta mellé.
(Hétvégére ezt kért a zizi-generáció. :o)

Előzmény: nofRETRO (98982)
ZsuR Creative Commons License 2020.06.08 0 0 98986

Ha van turelmed... erdemes ezt kiprobalni, nagyon finom.

 

https://www.marthastewart.com/353416/swiss-meringue-buttercream

Előzmény: Bubo.Bubo. (98985)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2020.06.08 0 0 98985

a vajaskrémből pudinggal is lehet finom tortakrémet csinálni: másfél-dupla adag pudingpor a kívánt ízzel, cukor nélkül megfőzni, utána többször kavargatni és amikor kihűlt , akkor összekeverni a cukros vajas kérmmel

 

(én sokszor türelmetlen vagyok és nem bírom megvárni hogy kihűljön, de az nagyon nem tesz jót neki)

Előzmény: nofRETRO (98983)
dulci Creative Commons License 2020.06.08 0 0 98984

Besamel szósz: 

5 dkg vaj
5 dkg liszt
5 dl tej

bors
szerecsendió

 

Sütemény krémhez sűrűbb kell, elég 3 dl tej, és persze fűszerek nélkül. Amikor kihűlt, a vajjal együtt felhabosítom, nagyon kellemes krém lesz.

Előzmény: nofRETRO (98983)
nofRETRO Creative Commons License 2020.06.07 0 0 98983

Ez kimaradt: a bechamel készítéssel is többször találkoztam, de célzottan még nem csináltam. Igen, az alapok hiányosak, bár sok mindent tudtam gyerekként is, aztán nagy szünet, és az utóbbi években előtérbe került.

Viszont egyszer csináltam egérkét, szakácskönyvből, az nagy siker volt. Ráadásul máig érthetetlen okból rengeteg lett, vittünk a barátoknak is belőle. Az leginkább frissen jó.
Máig emlegetik, és várják az ismétlést.

Előzmény: joy (98980)
nofRETRO Creative Commons License 2020.06.07 0 0 98982

Igen, ez így van, magában is finom, keményen, akár kenyérrel párosítva.
A következő torta viszont majd csak télen lesz :) A piskótatekercs most nagyon megtetszett. Már többször sütöttem mostanában meggyes, félig bögrés potyogtatós sütit, ez most eléggé kapós lett, a tésztája egészen piskótaszerű.

Lelki szemeim előtt lebeg még a kaprós-túrós pite, de először a piskótalapot kell megcsinálni. Annak töltelékét elég szabadon lehet variálni, ha már elfogyott az alapkrémem.

Előzmény: joy (98980)
nofRETRO Creative Commons License 2020.06.07 0 0 98981

Köszönöm neked is az ötletet, a kókuszt szeretem is, kevert bögréset szoktam vele csinálni, meg újabban a tejbepapiba is teszek (fél liter tejhez számítva) egy két kávéskanállal. Némi maradék mazsolát, vagy /és diót is elnyel. Ilyen kockát még sosem csináltam, így a piskótalap lesz a cél.

Előzmény: coriella (98978)
joy Creative Commons License 2020.06.07 0 0 98980

Újabb tortához tökéletes, ha úgy teszel. mint írták:
Este kiteszed az asztalra, reggelre lágy lesz.
Főzöl 1 adag bechamelt, lehűtöd majd óvatosan összekevered a vajrémmel, mehet a tortába.

(Megjegyzés: Édes anno, a habosra kikevert tömény vajkrémmel töltötte-kente a tortákat, nem faxnizott. Tömény is volt rendesen...:o)

Előzmény: nofRETRO (98976)
nofRETRO Creative Commons License 2020.06.07 0 0 98979

Köszönöm, ez a piskótatekercs jól hangzik, és úgyis gyakorolni akartam a piskóta sütését :)
A kész tortalapok nem mindig jók, a mostani pl. túl morzsalékos volt, bár nem volt száraz. A téli narancsoshoz tökéleteset kaptam.

 

Régebben már kísérleteztem vele, de nem sikerült, nem volt hozzá kedvem, a főzött krémmel úgyis elég sok bíbelődés van. De szeretik  a népek, úgyhogy megéri.

Előzmény: dulci (98977)
coriella Creative Commons License 2020.06.06 0 0 98978

A kókuszkocka csokimázában is van ennyi vaj meg cukor, és az én srácaim szeretik.

Előzmény: nofRETRO (98976)
dulci Creative Commons License 2020.06.06 0 0 98977

Szia!

Elképzeltem, ha így járnék. Főznék egy kis besamelt, azzal habosra kikeverném ezt a vajat. Persze, ha már szoba/konyha hőmérsékletű. Egy nagy kanál kakaóport is bele, vagy reszelt csokit. Sütnék egy vékony piskótát, és piskótarolád készülne. Ripsz-ropsz. :) 

Előzmény: nofRETRO (98976)
nofRETRO Creative Commons License 2020.06.06 0 0 98976

Üdv a kedves konyhatündéreknek, valamint tudoroknak! :)

 

Nagy dilemmában vagyok. Évente kétszer csinálok tortát, annak is csak a töltelékét, a gyümölcs-tortalapot készen veszem, szóval nem vagyok túl gyakorlott.. Most az epertorta volt soron, kikészítettem a hozzávalókat, puha vaj, kristálycukor, tojások felütve. Balga módon a vajat és a cukrot kevertem össze habosra, (bár van olyan süti emlékeim szerint, amihez ez a menetrend), pedig a tojással kellett volna. Ez egy főzött krém első felvonása. Szerencsére volt még vajam, előről kezdtem. Viszont van egy nagy adag cukros vajam. Először természetesen krémszerű volt, de a hűtőben szépen megkeményedett. Mit lehetne kezdeni vele? Már megpróbáltam keményen is, kis kapargatással lemorzsoltam belőle, kenyérrel párosítva tulajdonképpen olyan, mint egy sütemény, de túl sok ilyen célra. 25 dkg vaj, 18 dkg cukor.

Legszívesebben valami pitefélét csinálnék, de már belevesztem a sok receptbe, hiányozik a begyakorolt alapismeret. Van valami ötletetek? Gondolom, hogy a vaj a cukor miatt tartós lesz. Esetleg valami krémet, gyümölccsel, dióval gazdagítva?
A segítséget előre is köszönöm!

Olgy1 Creative Commons License 2020.05.31 0 0 98975

Milyen igazad van. Ez tényleg nagyon jó sör s a szervírozás sem semmi.

Előzmény: joy (98971)
joy Creative Commons License 2020.05.28 0 0 98974

Nem, sütésre való, csak még 5' türelem kellett volna hozzá, hogy aranypiros-ropogós legyen. Az is lehet, hogy tepsis-sütős volt szegény, ahhoz pedig forró sütő+10 perc is kellett volna.
:o)
Előfűszerezettet nem kedvelem, mert akkor az olajat ki kell 1 sütés után önteni.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (98966)
joy Creative Commons License 2020.05.28 0 0 98973

Igen jó, ahun van boltjuk...

Előzmény: dulci (98965)
joy Creative Commons License 2020.05.28 0 0 98972

Nagyjából.
A túrót, sajtokat-fölvágottakat vagy eredeti, vákuum-védőgázas lezárt csomagolásban teszem pár napra a hűtőbe, a daraboltakat, bontottakat mindig átcsomagolom zsírpapírba.
A kész-maradékot mindenkor dobozolom. Mélyhűtőbe kizárólag eredeti csomagolásban, vagy dobozolva kerül cucc.
Alufóliát utálom, mert nem látszik, mi van benne, maximum pékárut tekerek bele, amit kimelengetés után rövid sütőzéssel frissítünk.
A zsírpapír nem az a húsbolti nájlon+papír csomagoló!

Igazad van, de nyögdíjas-, több undokkásként változik a zember!
Ahogy "rövidülnek a napok", egyre jobban figyelek minden percre, minimalizálom a veszteséget.
:o)

Előzmény: Boszorka (98963)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!