Keresés

Részletes keresés

Gergő Nagy19911115 Creative Commons License 2019.12.20 0 0 9706

A teljesítmény növelhető egy speciális eszközzel ami megvásárolható hozzá! Izzítógyertya beru az ami egy szezont működik konvekciós füstgáz elszívó ventillátor van 5 e ft ért vezérlő panel 30 e ft + pár vezeték  trafó stb igy áll össze. Komplettan 70 e ft és magadnak szereled össze. Valószínűleg a barátod kalyhaja nincs megfelelő parameterekre be állitva. Én 10x10kocka házat futok vele nagy hidegekben központi segítséggel!

Előzmény: kushido2 (9702)
DirectStove Creative Commons License 2019.12.20 0 1 9705

atti65 Creative Commons License 2019.12.20 0 0 9704

Üdv ! Sas bio efekt 14 kazánról szeretnék használható véleményt, esetleg tapasztalatot. Köszönöm.

Előzmény: garesz69 (6164)
DirectStove Creative Commons License 2019.12.17 0 0 9703
Nekem is küldenél képet, köszönöm. Érdekelne mert Német minőség, balkáni árral nem szokott kézenfogva járni (sőt ez számomra értelmezhetetlen ár). Egy átlagos minőségű füstventi kerül közel nettó 40.000 Ft-ba, és akkor a többi alkatrészről még nem is beszéltünk.
Előzmény: Gergő Nagy19911115 (9696)
kushido2 Creative Commons License 2019.12.17 0 0 9702

Üdv mindenkinek.

A kandaló igen jól néz ki, a teljesitménye kb. 4 kW. a fej hajlamos az izzitócsertyát nagyon gyorsan kilőni. A kandalóban benne van a teljes elektronika, nem tul rossz, vannak hiányosságai, de elmegy. Egy szoba fűtésére jó, de házat fűteni vele nem lehet, bár az eladó állitja. Egy barátom vett egy kandalót, nem tulságosan van vele megelégedve. Én vettem két égőfejet, sikerült egy elektronikát bütykolni hozzá egy kis PLC vel, elfogadhatóan dolgozik az automata begyujtása felejtős, vagy az izzitót kell valami nagyon tartósra cserélni.

Előzmény: rézműves1 (9701)
rézműves1 Creative Commons License 2019.12.17 0 0 9701

Ezt hogyan kell érteni? Németben barkácsolja valaki? Vasanyag az van benne, meg ablaktörlő motor is gazdagon, de ez így eléggé hiányosnak tűnik, igaz nem is drága...begyújtás?...vezérlő elektronika?

Előzmény: Gergő Nagy19911115 (9698)
Gergő Nagy19911115 Creative Commons License 2019.12.17 0 0 9700
Szeretnék képet kuldeni de nem tudom hogy kell ide fel rakni.jófogáson este fent lessz hogy pellet égőfej Parád!
Előzmény: megane two (9699)
megane two Creative Commons License 2019.12.16 0 0 9699

Email címem publikus.

Légyszi küldjél némi infót, néhány képet.

Pelletkazánhoz is van égő? Szomszédnak pont kellene.

Előzmény: Gergő Nagy19911115 (9698)
Gergő Nagy19911115 Creative Commons License 2019.12.16 0 0 9698
Emailban tudok tobb infot es képet adni egyebkent német gyártmány!
Előzmény: rézműves1 (9697)
rézműves1 Creative Commons License 2019.12.14 0 0 9697

Saját gyártmányok?  Képek vannak róluk, meg adatok?

Előzmény: Gergő Nagy19911115 (9696)
Gergő Nagy19911115 Creative Commons License 2019.12.14 0 0 9696
Sziasztok pellet Kályha és pellet égőfej forgalmazasaval foglalkozom (mozgó rostelyos) kályha 150.000ft égöfej 40.000ft/db tel. 06303401488
nokedli3933 Creative Commons License 2019.12.13 0 0 9695

Üdv!

Van valakinek Palazzetti pellet kandallója?Vízteres!Tapasztalatokra lennék kíváncsi!

sankó36 Creative Commons License 2019.12.11 0 0 9694

Azt nem tudni hogy a kazánod 2 vagy 3 táskás de ha 2 az nem a legszerencsésebb megoldás.

2 táskás konstrukció esetében elől bemegy a a pellet hátul pedig kimegy a hő anélkül hogy a hő

átjárta volna a tűzteret,és utána már csak 2 rövid füstjárat van.

Ezen úgy tudnál segíteni ha az égőfej fölé beépítesz egy terelő lemezt és megfordítod a füst forgás

irányát ,így jobban átjárja a hő a tűzteret.De szerintem erre már nincs elég hely mert magasan van

az égőfej. A lehető legalacsonyabbra építsd be az égőfejet,akár az alsó hamuzó térbe is ha lehetséges,

fölé pedig rakj be 1-2 terelő lemezt hogy jobban megforgasd a hőt a tűztérben.Így javul a hőcsere.

Előzmény: kovamih (9693)
kovamih Creative Commons License 2019.12.10 0 0 9693

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni. Vásároltam egy mareli sytstemes 10-50 kwos égőfejet. Általános vegyestüzelésű kazánom van, erre szeretném rátenni azaz már rá is tettem, de nekem nem tetszik a kazán hőfelvétele. Az ajtón legfellűlre tettem az égőfejet minél közelebb az első tálcához. A tálcák közé tettem terelő lemezt.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek jól helyeztem-e el az adagolót illetve tudom-e még valahogy növelni a kazán hőfelvételét? 

pano78 Creative Commons License 2019.12.10 0 0 9692

Sziasztok, rég jártam itt...Köszönöm a segítséget! Időközben az Edil Kamin Magyarország a FB-on ellátott néhány jótanáccsal, azóta megtaláltam a piros gombot, amivel el tudtam indítani, sikerült összepárosítanom a távirányítóval is, alapvetően működik, de még meg kell tanulnom kezelni...PELLINSERT 54 a típusa egyébként, kijelzője nincs.

Előzmény: Zolket (9655)
DirectStove Creative Commons License 2019.12.10 0 0 9691

Kedves Eagle84! 

 

A pellet árát nem a kereskedők szabályozzák hanem az adott ország gazdaság politikája. Magyarország elég "jól" szerepel ezen a téren! Plusz Magyarország gáz orientált, és ezen változtatni nem lehet, ez megint csak politikai érdek. A gázt, és a villanyt is más rendszerben adóztatják mint a tűzifát, vagy a pelletet. Csak a tűzifát 10 esetből 9 -szer számla nélkül veszik meg az emberek, addig a pellettel ezt nem lehet megcsinálni, mert adózás szempontjából kockázatos terméknek van minősítve (gondolom ezt sem sokan tudják)! Az EU szétverte a Magyar fűrésztelepeket talán már csak a tuzséri maradt ami nagyobb, emiatt külföldről kell beszerezni, szóval se alapanyag, se gyártás támogatás, se ÁFA kedvezmény. Hogyan adják így olcsón a kereskedők? 1 kg pelleten a valós haszon nettó 1-6 Ft/kg, de ezért a haszonért bele kell tennie a kereskedőnek több 10, vagy 100 millió forintot, hogy legyen raktárkészlete, és kell egy JÓ nagy raktár, amit megint csak meg kell venni, vagy bérelni, s akkor a rakodási, szállítási díjak, a csomagolás környezetvédelmi adója.... stb. Ja és az EURÓ 340! 

 

Ha szeretnéd, tudunk mi is jó árat neked adni mert jelenleg is van a raktárban 1100 tonna, de ha jól akarsz járni akkor inkább nyáron küldünk neked 10-15 kamionnal, mert ott tényleg jó árat fogsz kapni, csak az előbb leírtakat biztosítanod kell! 

 

Ha változna a szabályozás, mint például Ausztriában, vagy Németországban, ahol áfa kedvezményt kapsz, vagy támogatják például azt, ha egy elavult fa tüzelésről átváltasz egy automatizált, és korszerű pellet tüzelésre, vagy olajról (ami itt nincs mert inkább szőkítették), és nem politikai gázár csökkentés lenne, hanem valós megoldások, akkor nem kellene itt vitatkozni, hogy mi miért drága. 

 

Egyszóval nem a pellet drága, hanem a gazdasági helyzet sz.r!     

Előzmény: Eagle84 (9686)
megane two Creative Commons License 2019.12.07 0 0 9690

Pestre én sem vinném el Lentiből! 

Nekem ez a legközelebbi, árban elfogadható, minőségben jó, beszerzési forrás.

Saját szállítással a fuvar 9500 Ft / éves mennyiség.

Ami meglepett,hogy idén nem lett drágább.

Előzmény: rézműves1 (9689)
rézműves1 Creative Commons License 2019.12.06 0 0 9689

Ez jó ár, de mire felér Pestre...

Előzmény: megane two (9688)
megane two Creative Commons License 2019.12.06 0 0 9688

Én ennyiért veszem itt a pelletet.(+fuvar)

Nekem tökéletesen működik vele a Ferroli rendszer.

Olcsóbban,jobbat nem tudok.

Teljesen legálisan, számlával.

 

http://www.zalaerdo.hu/hu/arjegyzek/14/pellet

Előzmény: Eagle84 (9686)
ksanci Creative Commons License 2019.12.06 0 0 9687

A jó minőségű keményfa- vagy fenyő pellet kilója 80-90 Ft körül mozog. Ennyibe kerül, slusszpássz.

Te okosba', számla nélkül szeretnéd? Mert máshogyan nem nagyon megy.

Előzmény: Eagle84 (9686)
Eagle84 Creative Commons License 2019.12.06 0 0 9686

Valaki egészen véletlenűl nem tud egy jó helyet ahol elfogadható áron lehet pelletet venni?. Mert botrány ez , hogy így úgy bió meg milyen jó beleugrasszák az embert a pelletkazán megvásárlásába és ezzel kiszolgáltatottá vállik. Mert pofán kéne verni ezeket a retek beszállítókat, hogy már az OBI-s árat veszik alapúl és 80-90-100-110 forintért adják a pelletet, könyörgöm 11.000 per mázsa mi a fasz ?! És a szutyok hordja be ukrajnából , olaszból 25-30 forintért dögölne meg. De még abban is benne vagyok, hogy összefogni valakivel és behozatni 24 tonnát van kontaktom. De nekem egyedül az nagyon sok. Szóval tud valaki olyan helyet ahol jó áron jó lehet venni ?! 

 

ksanci Creative Commons License 2019.12.06 0 0 9685

Nem a homok miatt salakosodik, hanem azért, mert a sok ásványianyag tartalom miatt a hamu olvadáspontja lecsökken, így képes összeolvadni az egész miskulancia.

 

De itt van a kedvencem a témáról.

 

Ebből egy idézet:

"A hamutartalom agripelletek és ipari melléktermékből készült tömörítvények esetén is kiemelten fontos. A kazánfejlesztők un. mozgó rostélyos kialakítással oldják meg a hamu lerakódás problémáját. Ezen problémák elsősorban a tüzelőanyag megtermelése és betakarítása során a talajból a biomasszába beépülő kémiai elemek jelenlétével és azok hatásával magyarázható. A környezetkímélő eltüzelés szempontjából elsősorban a N-, Cl- és S-tartalom érdekes, míg tüzeléstechnikai szempontból – főleg a salaklágyulás és –olvadás – az alkáli (Na, K) és alkáli földfémek (Mg, Ca) jelenléte lényeges [Marosvölgyi 2006]. Szálas takarmányok eltüzelésekor a fatüzeléshez képest több a salak, nagyobb a N-, Cl- és Ktartalom, valamint alacsonyabb a salakolvadási hőmérséklet. Mindez megnöveli az emissziót és az üzemeltetési kiadásokat."

 

 

 

Előzmény: kushido11 (9683)
rézműves1 Creative Commons License 2019.12.06 0 0 9684

Van a felső sorban, a nickneveddel egyvonalban, középtől kicsit jobbra, egy kis görbe nyíl balra...ha arra rákattintasz, amikor valakinek a hsz.-ére válaszolsz, akkor kiírja, hogy kinek válaszolsz...

Többféle gyártró van, mint azt te is tudod...Amit én vettem szerintem nem homokos, mert a homok jelenlétének, komoly látható jelei vannak. A szilícium, magas hőmérsékleten képes égni, ami képes elolvasztani az égető kelyhet és a gyújtó csövét is...Ahogy már említettem, a salak is csak keményebb cigaretta hamura hasonlít, ami szerencsére nem ragad rá az égető kehelyre, nem is ég rá, könnyedén le lehet róla rázni.

Előzmény: kushido11 (9683)
kushido11 Creative Commons License 2019.12.06 0 0 9683

Üdv, Rézmüvesnek üzenem, én egyszer csak probaképp vettem, 8-10 zsák agripelletet, ugyan az én kazánom vulkán fejes, - tehát középen tolja fel a friss anyagot és a széleken csorog le az elégett hamu, - de nekem nagyon nem vált be. Összeégett salakgyűrű képződött a tányér szélén és ugy kellett szétverni. A kén és egyéb anyagokkal nem is foglalkoztam, de megitélésem szerint ez bizony tartalmazott sok homokot, mert egyébként  nem állt volna össze ilyen mértékben.

Mivel gyártok pelletet, tudom, hogy a kis mértékű homok tartalom ami a kéregben van - (én ugy tudom gyökérzetet nem használnak pellet készitésére, hiszen a nagymértékű homok tönkretenné a matricát) - okoz szintén kisebb összeégett rögöket, de ezekkel a kazán elboldogul.

kushido11 Creative Commons License 2019.12.06 0 0 9682

Üdv, Kolosch részére üzenem, hogy csináltattam egy pelletgyártó gépet, amivel gyártom a pelletet. Eladni nem tudok, nincs annyi időm és energiám, hogy eladásra is gyártsak.

Feltetettem a tetőre  + 8 kw naperőmüvet a meglevő 2,2 mellé, igy  jövőre a kazánt is és a pelletgyártó gépsort is eladom.

 

Kis gépet, már tudsz venni, ( a kinai nem jó rengeteg vele a macera mire rendesen összáll), 500 körül, amivel óránként le lehet gyártani 35-50 kg ot.

HA a téma érdekel, keress meg privát ban.

 

kushido48@gmail.com

rézműves1 Creative Commons License 2019.12.05 0 0 9681

..."Agri pellettel vigyázni, nem minden égőfejben lehet elégetni, salakosodik a sok homok miatt összeég"...

 

A mondat elejével egyetértek, meg a kismértékű salakosodással is, de szerencsére nem a sok homok miatt van ez...sok homokkal ott lehet találkozni egy pelletben, (szinte kizárólag valamilyen fapelletben), ahol a gyártástechnológia nem megfelelő...vagyis sok gyökér, kéreg, háncs van a pelletben, ami nem csak a minőséget rontja, hanem a darálékban a homok miatt, (elolvasztja) az égető kelyhet és a gyújtóizzót is károsíthatja...agripelletben nincsen homok, viszont sajnos van más, a kazán anyagára és a levegőre is eléggé káros anyag, mégpedig a kén, ami 10-15-szöröse az egyéb pelleteknek...

Én mésfél szezont fűtöttem szotyihéj pellettel, aminek a fűtőértéke a jó fenyőpellettel szinte egyenértékű. A SUN-P7-es fej nem szereti...sokat szívtam vele, míg elfogadhatóan stabillá tettem a működést...még a kelyhet is megtuningoltam, hogy legalább 3-napig begyújtson pucolgatás nélkül.

A levegő és adagolási paramétereket is sokban változtattam. Most viszonylag stabilan begyújt és rendesen ég, de szereti, ha az új begyújtás előtt, az égető kehely és cső tiszta.

Igaz, hogy ez csak pár percet vesz igénybe, mert a salak, szerencsére nem ég rá a rácsra, szinte egy gyenge odakoppintással ki lehet fordítani belőle és a csőből is egy hajlított (radiátor-festő) ecsettel, 3-4-húzással minden kijön. Még a jóval több (fenyőpellethez képest) hamu sem annyira zavaró, mert (valamit valamiért) ha jó az ár, egy nyugdíjas  elbíbelődik vele...desajnos már az ár sem annyira jó, pláne ha 100-kilóméterre kell menni érte. Két igazán kellemetlen tulajdonsága is van a szotyihéjnak, mint "agripelletnek". Valószínüleg ez sem tisztán szotyi, hanem tökmaghéj, mogyoróhéj és egyéb ilyesfajta melléktermékek keveréke...az egyik, hogy ez egy különleges hamut képez, ami nem csak a vízszintes felületekre, hanem a függőlegesekre, tehát az oldalfalakra is vastagon képes feltapadni, de még a "plafonokra" is. Ilyet a jó minőségű fenyőpelletnél sosem tapasztaltam. Annál alig volt hamu és nagyon keveset kellett a kazánlemezeket belülről tisztogatni.

De mit az elején említettem (utánanéztem tanulmányokban) a savkorrózió, amit már az első begyújtások után rögtön észleltem. Szabályosan rozsdás lett a kazánlemez. És ez nem vicc. Lehet, hogy ezt az öntvénykazánok jobban tolerálják, de az én hazai lemezkazánom nem biztos, hogy jó néven vette. Találtam olyan tanulmányt, mert ezzel a savkorrózióval már régebben, tudományos szinten is foglakoztak, hogy mészhidrátporral 10%-ban keverve, ez a jelenség kiküszöbölhető.

Nos én ezt is kipróbáltam...gusztustalan förtelem...(pormaszk) száj elé és macera...nem működik.

A rezgéstől, az úgy-ahogy bekevert pelletből a finom por "alászállt" és a csiga nagy mennyiségben felhordta az égető kehelybe és megállt az égés...

Nos ilyenkor elgondolkodik az ember, hogy megéri-e a csak viszonylag olcsó, de macerás és egyre dráguló anyaggal tönkretenni a jól működő kazánt. Egyébként egy mérnök barátom említette, hogy nem a kazánlemezt eszi meg a savasság, hanem a hegesztéseket. Ugyanis az ausztenites kristályszerkezetet támadja meg...de remélem, hogy a folyamat lassú, mert még van belőle 6-mázsa...:):):)...

 

Előzmény: kushido11 (9675)
vizimi Creative Commons License 2019.12.05 0 0 9680

Köszönöm

Előzmény: ksanci (9679)
ksanci Creative Commons License 2019.12.05 0 0 9679

Lehetne jobb is, ez egy elég elcseszett ház volt, durván rendbe kellett hozni. De az aljzatban csak 7cm szigetelés van, ennyi fért be utólag. Ez a leggyengébb része. A födémen 25 cm üveggyapot, a homlokzaton pedig 5 cm eps + 5cm grafitos van. A falakban még 15 cm gyapot, de csak 1 réteg gipszkarton van belülről.

Előzmény: vizimi (9678)
vizimi Creative Commons License 2019.12.05 0 0 9678

Köszi!

Te a házadat ami könnyűszerkezetes azt egy jól szigetelt háznak mondanád?

Amúgy te fogtad meg a kérdésem lényegét :) A kérdés lényege az volt, hogy 100m2 körüli házban ami szigetelt mennyi pellet fogy naponta a mostani napokban.

Érzem, hogy több lesz mint a kis lakásunk (49m2) rezsiköltsége csak szerettem volna felkészülni a várható költségekre, tudni szerettem volna egy ekkora ház napi fogyasztását kg-ban.

 

Természetesen mindenki jószándékú válaszát köszönöm

Előzmény: ksanci (9676)
kolosch Creative Commons License 2019.12.05 0 0 9677
Szia!
Van arról bejegyzésed, hogy hogyan készítesz pelletet? Tőled is lehet venni? ;)
Előzmény: kushido11 (9674)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!