Inkább legyen tolakodás minthogy összvissz négy védőnk legyen. Boa mellett Martinez is szükségmegoldás lassan. Azt se felejtsük el hogy nem csak Kimmich de Alaba is kp.-t játszik a válogatottban!
Egyébként izgalmas lesz, hogy mi történik, ha mondjuk felépül Lucas. Ugye Kovac alatt amolyan stabil játékos volt (már amennyire Kovacnél bárki stabilnak számított), de távolról sem váltotta meg a világot. Kiderült, hogy Alaba tud belső védőt játszani, balbekkben meg kiváló Davies. Ezzel kb. be is bizonyosodott, amitől tartottam: a Lucasért kiadott 80 millió tökéletesen felesleges volt. Ha felépül Lucas, akkor olyan tumultus lesz ott, hogy öröm lesz nézni.
Na, ez a mai meccs azért rendben volt. Coutinhot még sosem láttam ilyen jól játszani nálunk, igaz, még sosem játszott ilyen szabadon. És most Thiago is nagyon ott volt a szeren.
Ezért nem is vontam párhuzamot a Kovac-érával. A játékkal nekem nem volt gondom a két utolsó meccsen, de az bosszantott hogy mindkét meccsen egyszer tudtunk gólt lőni. Ilyen meccsből egy is ritkán van, de kettő egymás után. Mondanám hogy harmadszorra nincs ilyen, de meglátjuk ma este!
És a helyzeteink 70%-a Lewát kereste, ami szintén gáz volt. Egyébként lassan Flick mester is bepróbálkozhatna Gnabryval csatárposzton, ott villog a csávó az Elfben is. (Akár már szombaton is becserélhette volna, amikor látszott, hogy Lewa agya ledobta az ékszíjat.)
Igazad van, ismét visszatértünk a Kovac idején megélt botrányos helyzetkihasználási mutatóhoz. Egyébként amióta a támadásaink 70%-a nem Lewára van kihegyezve, ő is alig rúg gólt...
Ez nem a tizenegyesen és nem is az első félidőn ment el. Hanem a teljesen érthetetlen visszaálláson a gólunk után. És azon, hogy megint nem szűrt a középpálya. Sajnos nem látom Goretzka hozzáadott értékét a csapathoz, márpedig kulcspozícióban játszana.
Igen, oké, volt 2 kényszerű csere, de kellett volna egy harmadik is, mégpedig Coutinhot kellett volna behozni a teljesen kész Goretzka helyett. Mivel a Mönchengladbach Thiago megfojtására játszott, a labdát nehezen tudtuk átvinni a másik térfélre, és erre tökéletes lett volna a brazil. De mondom, egy normális világban addigra már öttel vezetett volna a Bayern.
Vagy a 60. perc után valami hasznos cserét is meghúzhatott volna elől Herr Flick, egy cserelehetőség kihasználatlanul maradt a végére. Nem kenem-vágom a Bayern taktikákat, de egy ilyen hajtós meccsen ez azért szerintem luxus.
Lehet, hogy igazad van, megbígy logikus, de én úgy látom, hogy Javi a felső lábával pöcköli el abba az irányba, amerre Thuram fut, szóval ezért nem is gondolkodott Fritz az ítéletnél. Thuram egész meccsen dobálta magát, nyilván egy ilyen alkalmat meg nem hagy ki.
Sajnos ezt a meccset a 60. percig le kellett volna zárni.
Kíváncsiságból megnéztem, egyszerre rúgnak a labda felé, de Thuram lábmozgásának az irányában mozdul a labda, tehát ő kellett, hogy elrúgja. Ellenben Martinez nem találja el Thuramot, mivel ő már előre dobja magát. De ez védhető egy ilyen becsúszásnál önvédelem címszóval. Martinez is tudja, hogy ezzel a becsúszással vagy a labdát kellett volna elvinnie, vagy tizi.
Pedig az általad belinkelt lassításokban a felső nézetből egyértelműen látni hogy Thuram pöcköli el a labdát elsőnek, ha Martinez (is) beleért volna, akkor a labda irányt változtatott volna. Amúgy a francia nyílván lazán átugorhatta volna az elé becsúszó védőt, csak éppen hülye lett volna nem átbukni a tálcán felkínált becsúszó lábakon.
Értem, mire gondolsz, de konkrétan ott veszítettük el a meccset. Amúgy minél többet nézem, annál inkább azt gondolom hogy, nem volt tizenegyes. Javi reakciója tényleg megdöbbentő, hogy egy pillanatig nem reklamált.
A meccs alatti visszajátszások között is volt olyan, ahol úgy lehetett látni, Martinez valóban először a labdát pöckölte el, meg Thuram is dobta magát, ez is látszott, de mivel Javi sem tiltakozott az esetnél, ezt szerintem elengedhetjük. Nem ott veszítettük el ezt a meccset.
Több helyen olvasom, hogy a tizenegyes nem volt olyan egyértelmű, mert Javi épphogy, de elérte a labdát, Thuram meg dobta magát. Nekem totál egyértelműnek tűnt, de itt van egy jó videó az esetről, és tényleg lehet vitatkozni.
Ez szerinem is nagyszerű hír, és ha lehet hinni a híreknek, akkor Jupp véleményét is kikérték, aki szintén azon a véleményen volt, hogy jobb nekünk az argentín nélkül.