Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2019.10.20 0 0 30443

Köszi.

Előzmény: Penészölő (30442)
Penészölő Creative Commons License 2019.10.20 0 0 30442

Szia!

 

Itt alink a rejtett ablakszellőzőhöz:

 

https://www.innoperform.com/hu/termekek/rejtett-ablakszellozo/

 

Szép estét!

Előzmény: kiss_atti (30434)
Penészölő Creative Commons License 2019.10.20 0 0 30441

Szia!

 

Kedves tőled, azért nézz utána.Itt egy link a nyomáskiegyenlítő furatokhoz:

 

https://www.bauexpertenforum.de/threads/druckausgleichsbohrung-im-fensterrahmen.96646/

 

Van a beázáshoz köze és éppen abban az esetben, amikor a szél erős és befelé nyomná, nyomja a szárnyat.

 

Itt meg a rejtett ablakszellőzőhöz:

 

https://www.innoperform.com/hu/termekek/rejtett-ablakszellozo/

 

Szép estét!

Előzmény: ganser (30440)
ganser Creative Commons License 2019.10.20 0 0 30440

Hülyeséget beszélsz. Homlokzaton nem láthatod a hiányolt furatokat.Egyébként a beázáshoz semmi köze.

Előzmény: Penészölő (30435)
kiss_atti Creative Commons License 2019.10.20 0 0 30439

1., Igen, lehet, sajnos ez sok gyártósorról csak így tud lejönni.

    A megoldás a Cosmofen, amivel ki szoktuk javítani a hiányt.

 

2., Ha a toktoldó szakszerűen rá van ütve a tokra, akkor nem maradhat semmiféle rés a toldó és tok között.

3., Nem szokás. Szebb lenne - ha szépen meg tudnák vágni és felrakni - gérbe vágva, de szinte senki nem csinálja. 

 

Az ablakos rakja fel a takarólécet, de nem úgy, ahogyan a fénykép mutatja. Vagy nem volt Cosmo-juk, vagy nem ismerik  ( ezt azért nem hiszem)

Előzmény: forbex (30437)
szicsu1007 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 30438

Hali!

Szúnyoghálót tervezünk beépíteni VELUX tetőtéri ablak elé (persze belülre). Az a problémám, hogy a fal belső oldalára felerősített szúnyogháló alsó kerete alatt kimaradna egy 85 mm magas rés. Ez talán érzékelhető a mellékelt képről.

Van-e valami "járatos" megoldás ennek a résnek a befedésére, vagy marad a "barkácsolás"?

 

forbex Creative Commons License 2019.10.20 0 0 30437

Kedves kiss_atti !

 

Kérhetem a véleményed?

 

1.Minden ablaknál hiányoznak a gérbe vágott tokok sarkai. Ez normális, így lehet legyártani?

2. Toktoldónként változik a toktoldó és a tok közötti rés nagysága. Nem lehet mindenhol azonosan összeilleszteni azokat?

3. Nem szokás gérbe vágni a takaróléceket?

Nem tudom gyakorlat-e, hogy az ablakos teszi fel a takaróléceket, de nálam ők rakták fel.

Amúgy öntapadósak, és szinte mind feljött egy-egy részen.

 

Köszönöm szépen a rám szánt időt!

 

kiss_atti Creative Commons License 2019.10.17 0 0 30436

Olvasol is,

 

vagy csak írsz?

Előzmény: Penészölő (30435)
Penészölő Creative Commons License 2019.10.17 0 0 30435

Én mostanában sok homlokzatot nézek meg. Több műanyag ablaknál hiányzik a nyomáskiegyenlítő furat a szárny vízszintes felső részéből. Ez lehet oka a beázásnak. Az ablakprofil gyártók kézikönyvében ennek a szükségessége le van írva, mégis a profilokból ablakot csináló cégek ezt nem tudják.

Előzmény: kiss_atti (30314)
kiss_atti Creative Commons License 2019.10.17 0 0 30434

Ne nézzünk már utána, 

 

dobj egy linket erről a csodáról légyszi.

Előzmény: Penészölő (30433)
Penészölő Creative Commons License 2019.10.17 0 0 30433

Szia!

 

Nézz utána a rejtett ablakszellőzőnek. Ez roncsolás nélkül építhető be az ablakba utólag is egyszerűen.

Németek találták ki. Ők már rájöttek arra, hogy az új ablakok túlságosan is lezárnak, nem jut elég levegő a lakásba, ezért másként kell, egy minimális szellőzésről gondoskodni. A rejtett ablakszellőző automatikusan, huzatmentesen biztosít bezárt ablak mellett szellőzést. Nekik szabványuk van a minimálisan megvalósítandó szellőzésre. Sok ablakos nem érti a problémát. Ugyan is a jól megvalósított szellőzés nem hogy, növeli a fűtési költséget, hanem csökkenti, mert nem lesznek nedvesek a falak, ezért alacsonyabb lesz a hőveszteség és az alacsonyabb páratartalmú levegő felfűtéséhez kevesebb energia szükséges. Miután rejtett, bezárt ablaknál semmi nem látszódik belőle!

 

Előzmény: Metalaim (30414)
Penészölő Creative Commons License 2019.10.17 0 0 30432

Sziasztok!

 

Új ablak beépítése esetén fontoljátok meg a rejtett ablak szellőző beszerelését. Német cucc, bezárt ablak mellett biztosít, automatikusan és önszabályzó módon huzatmentes szellőzést. A beépítése egyszerű, nincs szükség az ablak tokjának és, vagy szárnyának átfúrására, marására. Ha a német szabvány alapján határozod meg a beépítendő mennyiséget, nem lesz penész, dohos szag és lesz oxigén.Nem szellőztet túl, csak annyit, amennyit kell. Sőt, miután a folyamatos minimális szellőzés csökkenti a falak és a levegő nedvességtartalmát, még csökkenti is a fűtési költséget. további pozitív hatása a CO2 mérgezés lehetőségének csökkentése. Sokan hiszik, hogy fa ablak esetén erre nincs szükség, pedig van. A fa ablaknak is annak a tömörségi követelményeknek kell megfelelnie, mint a műanyagnak.

Előzmény: kiss_atti (30418)
kiss_atti Creative Commons License 2019.10.16 0 0 30431

Normális anyagokat

 

kell használni a beépítéshez, tokosztós ablakot javasolni a váltószárnyas helyett, bizonyos esetekben - nagyon ritkán !! - a redőnydoboz oldalát lehet rögzíteni a falkávához.

Előzmény: ramon94 (30430)
ramon94 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 30430

Sziasztok!

 

A véleményetekre vagyok kíváncsi, ti hogy szoktatok rögzíteni belsőtokos redőny esetén a felső oldalon a nyilászárót? Hogyan kerülitek el a becsukáskor jelentkező ''hupogást''?

kiss_atti Creative Commons License 2019.10.16 0 0 30429

Én azt mondom,

 

( ennyi infóból), hogy bármelyiket nyugodt szívvel választhatod. De ez ( a vélemény) még nem garancia a gyártás és a beépítés minőségére.

Előzmény: Pittike72 (30426)
Házas Ember Creative Commons License 2019.10.16 0 0 30428

Kerestem én is hasonló megoldást, de ezt gyorsan elvettem. Egy ismerősnél most néztem meg az övékét, de most akarják ők is átalakítani, mert már egy közepes szél is kihúzza oldalt a PVC szélét a függőleges vezetősínből és csak két ember együtt tudja visszarakni. Viharban pedig csak feltekerve marad meg a szerkezet :-(

 

Ha maximum 1,5 méteres szekciókra felosztod a hosszát, akkor már működhet, akkora felületet talán még megtart az oldalsó vezetősín, de nagyobbat nem tud a helyén tartani.

Előzmény: nagyjé (30422)
Özil Creative Commons License 2019.10.16 0 0 30427

Szia, sztem nézd mega a VEKA-t is - König Ablak gyártja, mi onnan rendeltünk, az ablak nagyon masszív, benne van az anyag, csak a beépítők voltak trehányak, de nagyon. A Rehau-t és a Hevestermet megnéztük anno, a vas U alakú nem zártszelvény. Illetve a lengyelek is nagyon szép VEKA ablakot gyártanak, őszinén szólva amit ott láttam az volt a legszebb csak a garancia miatt nem mertem belevágni. Az Ablakpalettánál néztük a lenygel ablakot, ott a beépítő is nagyon profi - ezért bánom is hogy nem náluk rendeltük.

Előzmény: Pittike72 (30426)
Pittike72 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 30426

Sziasztok!

 

Ablakcsere előtt állok, és már bekértem az ajánlataimat pár cégtől. Ez alapján az alábbi két, 3 rétegű ablak rendszer maradt ami között kellene döntenem.

  1. Hevestherm Balance 85 műanyag ablak https://nyilaszaro.eu/6-legkamras-muanyag-ablak.html

85 mm beépítési mélységű, UV álló, német aluplast profilrendszerből, horganyzott acélmerevítéssel, MAKO ablakvasalattal

     

     2. Rehau Euro Design 86 http://www.ablakvaros.hu/rehau-ablak/rehau-euro-design-86/

 

86 mm beépítési mélységű, UV álló, német Rehau profilrendszerből, horganyzott acélmerevítéssel, ROTO NT ablakvasalattal

 

Árban kicsit drágább a Hevestherm viszont jókat hallani róluk, viszont a másik opció a Rehau ami azért elég jó név, az alapján amit találtam a neten.

Kispalsz Creative Commons License 2019.10.11 0 0 30425

Lemaradt, hogy bukó-nyíló legyen.

 

Előzmény: Kispalsz (30424)
Kispalsz Creative Commons License 2019.10.11 0 0 30424

Igazából nem feltétlen ide ( műanyag részleg)  akartam írni, de mintha a sima ablakos topic már nem élne. 

 

Van egy kis ablakom, 80 cm széles és 50 cm magas. Ekkora a téglafalban a hely, ez a max méret. 

Ebbe szeretnék olyan ablakot, ami a lehető legnagyobb üvegfelületű.

 

továbbá  jó lenne, ha 

 

3 rétegű üveget is fogadna. 

 

 

Amit eddig találtam, az 

Műanyag:

-Aluplast Energeto 5000 view 

 Ez  alapján  109 mm vastag a nem üveg felület

 

-Marshall / Gelan Kubus 

 Ez alapján 100 mm vastag a nem üveg felület

 

Milyen gyártó, profil jöhet még szóba. Eddig a méretek alapján a Gelan  Kubus nyer ( árat nem tudok), de létezik még ennél kisebb látható profilú ablak is? (műanyagban) 

 

Alu-t tudtok ajánlani?

 

 

 

 

kiss_atti Creative Commons License 2019.10.11 0 0 30423
Előzmény: nagyjé (30422)
nagyjé Creative Commons License 2019.10.10 0 0 30422

Milyen megoldást/terméket ajánlsz?

Én ilyesmire gondoltam.

Előzmény: kiss_atti (30421)
kiss_atti Creative Commons License 2019.10.10 0 0 30421
Nem életképes,

ez kókányolás. Van erre kitalált megoldás, termék.
Előzmény: nagyjé (30420)
nagyjé Creative Commons License 2019.10.09 0 0 30420

Sziasztok.

lehet, hogy off a téma:

A teraszra oldalára szeretnék víztiszta pvc fóliát. Téli hideg fagyok és viharos eső elleni védelemnek. Ezt egy redőnytokba szeretném tenni és redőnymotorral mozgatni.

Egy motoros redőnyre lenne szükségem (300*280cm), lamellák nélkül. Végül is egy kezdő és egy zárólécre szükségem lesz. Szerintetek ezt életképes megoldás lenne?

Tudtok redőnyöst aki vállalna ilyet (Budapest, esetleg környéke)?

Metalaim Creative Commons License 2019.10.08 0 0 30419

Értem. Akkor majd kitapasztaljuk, milyen hőmérséklet kell.

A páracsík magában nem zavar, csak ne legyen penész.

Előzmény: kiss_atti (30418)
kiss_atti Creative Commons License 2019.10.08 0 0 30418

Ruhaszárítás heti 1-2x van, szobanövény rengeteg, plusz 4 félig fedett akvárium.

--

 

Akkor ez meg is lett..

:-)))

 

Szerintem a szigetelés csak részben fog segíteni, a szellőztetés - és belső hőmérséklet emelése - inkább.

 

Vagy megbarátkoztok a reggeli ( déli, esti) páracsíkkal.

:-)

Előzmény: Metalaim (30417)
Metalaim Creative Commons License 2019.10.08 0 0 30417

Köszönöm a gyors választ és a tanácsokat! Ki fogjuk próbálni.

A ház a 80-as években épült, szóval a párát mi termeljük. Ruhaszárítás heti 1-2x van, szobanövény rengeteg, plusz 4 félig fedett akvárium.

A homlokzati szigetelés elméletileg megoldja majd, és fűthetünk hasonlóan, mint most, vagy a jóég tudja? :) 

Előzmény: kiss_atti (30416)
kiss_atti Creative Commons License 2019.10.08 0 0 30416

Én először

 

mindenképpen a lakásban jelenlévő párának az eredete után kutakodnék.

 

"Normális" esetben egy tavasztól-őszig épült házban lehet annyi pára, ami télen lecsapódást okozhat az ablak üvegein, de a második télre ennek is el kell(ene) tűnnie.

 

Mosás, lakásban ruhaszárítás, sok, vízigényes virág, stb, stb. szoktak az általános okok lenni. ( Nyilván az alacsony belső hőmérséklet mellett).

 

A férjednek lehet igaza, emeljetek kicsit a hőmérsékleten, ÉS napi kétszer 10-15 perc intenzív szellőztetés. 

Előzmény: Metalaim (30414)
Fecoooo11 Creative Commons License 2019.10.08 0 0 30415

Sziasztok,

 

Kb 13 éves műanyag, szigetelt ablakok körül szeretném kicserélni a gumi tömítéseket, mert elöregedtek. Tudnátok segíteni, hogy honnan tudnék bele venni kb 3 mm-es mély nútba ileszthető gumi profilt? Az ablakok körül 3 gumi tömítés van, 2 az ablakon (talán O profil), 1 a kereten (ennek a formáját nem tudtam megállapítani). Mellékelek két db képet is. 

 

Előre is köszönöm!

 

https://www.dropbox.com/s/z3bp1a6etufhqgk/20190929_172858.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/vu4r3u87refgbuo/20190929_172923.jpg?dl=0

 

 

Metalaim Creative Commons License 2019.10.08 0 0 30414

Üdv mindenkinek!

 

Először is szeretném kifejezni a hálámat a fórumért, nagyon sokat segített a tájékozódásban és az új ablakaink kiválasztásában.
Párásodással kapcsolatban lenne kérdésem.
A házunk kb. 130 m2, B30 falazatú, egyelőre nincs homlokzati szigetelés, csak a födémre gurítottunk le üveggyapotot. Most cseréltettük ki az ablakainkat Hevestherm Optima 76 profilú, melegperemes ablakokra 3 rétegű üvegezéssel. Külső falsíkba lettek rakva. Ma reggelre -2 C fok volt (bár már tegnap is láttuk, mikor még nem fagyott), és az összes ablakon megjelent a pára belül az alsó él fölött 2-3 centiig. A bejárati ajtó még régi fa, azon szinte folyt a víz. Ez kb. 2 óra alatt felszáradt, ahogy melegedett az idő. A szobák szintjén (radiátor) nappal 21, éjjel 20 C fok van, a nappali-konyha szintjén (padlófűtés) nappal 20, éjjel 18 C fok van. A jelenség vezet-e penészesedéshez, és mit tegyünk ellene? Alapból szerettünk volna minden helyiségnél ablakba építeni Aereco légbevezetőt, de az ablakosok lebeszéltek róla, hogy ne rontsuk le az ablakok hőszigetelését. Érdemes lenne mégis párat feltenni, vagy a résszellőzőt használni, vagy elég a napi 1-2 szellőztetés? Férjem szerint tartsunk 23 C fokot, de én szeretném másképp megoldani.

Köszi előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!