Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201399
Na, ezt a mai futást jól elcsesztem.
Tegnap elég keveset ettem és a mai futásra csináltam 2 sós banánt, de kevésnek bizonyult. 32km@6:27 lett volna a cél. 24km-nél végem lett, mint a botnak. Be kellett menjek egy boltba valami cukrosért. Egy Magnumot és egy Fantát vettem. 2km séta után újra tudtam kocogni, de nem esett jól. A 32-t azért megcsináltam, de baromira nem volt jó érzés és így lassabb is lett.
Szajrés Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201398
Végül 26km-t futottam. Az első bő huszat meg kellett nyomni a fitt familys pontokért és az elég sokat kivett belőlem. Az első 20 átlaga 4:51 lett, az egészé meg 5;01 úgy, hogy egy szűk 1.5 kmes kört a még 4 éves sincs kisfiammal futottam.
Bátyám kijött megnézni. A végén mondtam neki a lábfájásomat, szerinte tuti, hogy harántboltozat süllyedésem van. Neki is ugyanígy fájt huszonéves korában, orvosi javaslatra vett harántemelő betétet és három nap múlva nem fájt a lába. Pedig csak napközben hordta, nem abban futott.
Előzmény: Bohanon (201397)
Bohanon Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201397

van.

 

Itt böngészgess, itt vannak vélemények is: (meg egyáltalán , ha bármilyen krém)

 

https://kremmania.hu/kremek/egyeb-flector-gel?activesubtab=1&page=2#reviewstab

Előzmény: Szajrés (201396)
Szajrés Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201396
Már.egy 10 napos szünetet tartottam, akkor el is múlt, csak harmadik futás után jött elő, október közepén meg itt a.Panoráma trail. Lehet, hogy ma kicseszek magammal, de legalább eldönti a dolgot. Flectornak is van belsőleg alkalmazott változata? Na rákeresek mindjárt.
Előzmény: Bohanon (201395)
Bohanon Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201395

Ami beválik. Nekem most a flektor vált be, (diklofenak porban). De máskor meg más. Nem tudom mitől függ. A dolgit max még egy jó gyógyszer 800mg. Ha nem nagyon fák felezd meg. De valószínűleg inkább pihentetni kellene, (ahogy nekem is.......)

Előzmény: Szajrés (201393)
Bohanon Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201394

Miert nem revoluttal fizettek vagy transferwise-al? Esetleg Curve-el?

Ha kell bármelyikhez meghívó irjatok küldök, vagy kérjétek meg az ismerősötöket, hogy küdljön meghívót. Curve és revolut esetén kaptok visszatérítést.

 

Az elmúlt 2 hónapban külföldön csak ezekkel fizettem, sokkal jobban jártam velük

 

Szajrés Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201393
Én Visaval vettem. A szállítási díj változását nem is néztem a pénznem fúggvényében, csak a cipő árát. Így aktuális Cib árfol!amon egy ezressel kb olcsóbb volt fontban.
Sérülés esetén mi a tapasztalatotok? Érdemes.Voltarent belsőleg alkalmazni? Esetleg valami gyulladás csökkentő tapasz? Most Flectorral kenegetek, jegelek, hengerezek, de.már megint érzem a lábam. Ráadásul olyan elcseszett helyen, hogy fogalma sincs mitől lehet. A jobb sarkam külső oldala fáj a talpél felett, kb a bokacsont hátsó harmada alatt. Ma.este harmincat terveztem futni Run for nighton, 21-et minimum kellene, nem tudom mi lesz. Futás közben nem szokott fájni.
Előzmény: Ati_66 (201391)
Spenót Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201392
Én most Hongkongból rendeltem valmi vasat. 5000 volt a szállítás, de már másnap pontosan megmondták, hogy mikor kapom meg. Fel nem tudom fogni, hogy a mi postánk mit tud ezzel bénázni. Kérjenek több pénzt, de ne kelljen hetekig imádkozni...

Sajna már a NOK trükk sem megy és lőttek az ingyenes szállításnak, de nem tudom, hogy a visszaküldés most ingyenes-e.
Előzmény: Ati_66 (201387)
Ati_66 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201391

Az a baj a kártyás vásárlást nem igazán lehet előre kiszámolni. Ez a beterhelt összeg így hétvégén egy előzetes szám csak ami jó esetben nem változik, mert a tegnapi árfolyamok alapján határozták meg.

Ha VISA kártyát használ az ember annak dollár az elszámolási árfolyama, szóval ha nem dollárban vásároltál akkor van egy font dollár váltás majd a számlád megterhelése egy dollár forint váltás eredménye. 

 

Ráadásul ha PayPal-lal vásárolsz és nem figyelsz akkor nem a bankod vált hanem ők váltanak és akkor forintban terhelik meg a kártyádat nem túl jó árfolyam alkalmazásával.

 

Ennek apropóján megnéztem mi lenne ha USA dollárban vásárolnék de akkor pl Saucony cipőket nem lehet vásárolni náluk. Gondolom a pénznem beállítás miatt azt feltételezik, hogy az USA területéről vásárolsz. 

 

Mondjuk ezek egy ilyen 80-100 EUR közötti vásárlásnál csak pár 100 forintos különbségek, akkor kell nagyon figyelni ha komolyabb összeget költ az ember.

Előzmény: Szajrés (201389)
Ati_66 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201390

Megnéztem és valóban.

Közben eszembe is jutott, hogy valamelyik rendelésemnél csodálkoztam is rajta, hogy a szállítás díja függ a pénznem beállítástól is. Mert számolgattam, hogy milyen pénznemben lenne érdemes rendelnem, mert fontban talán kicsit olcsóbb lett volna, forintra számolva, de a több szállítási költség miatt maradtam az eurós vásárlásnál.

 

Pár éve norvég koronában vásároltunk, mert úgy a 80 EUR körüli cipők még ingyenesen jöttek, miközben euróban akkor is 100 EUR volt a határ. Most már ezt a kiskaput bezárták és megemelték a norvég  korona limitet.

Előzmény: Szajrés (201388)
Szajrés Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201389
Így 26 178.- forintot zárolt a bank egy Guide Isoért szállítással együtt.
Előzmény: Szajrés (201388)
Szajrés Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201388
Én 5 perce rendeltem és 10 fontért szállítanak nem expressz. Remélem nem nyomorodok ma le és használhatom a cipőt, ha megjön.
Előzmény: Ati_66 (201387)
Ati_66 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201387

Most néztem, hogy már csak ide szállít ingyenesen a sportsshoes 100 EUR felett:

For orders over €100.00 - Standard delivery is FREE* in Germany, Spain, France and Italy. 

 

Hozzánk már csak 4 EUR kedvezményt adnak a 7.95 alap árból.

Viszont már lehet 17.25 áron express szállítást kérni ami gondolom a futárszolgálatot takarja és így 10-14 nap helyett 7-10 nap alatt itt lehet a cipő. (És nem küldi vissza a posta )

 

Előzmény: Spenót (201385)
Ati_66 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201386

Szia!

 

Valóban érdemes csak olyan cipőt rendelni neten ami már volt a lábadon, bár azonos gyártmányok új szériái esetében is előfordul hogy valamilyen újítás miatt változik a cipő lábfej kialakítása, ami főleg a széles lábfejűeknél, mint én is vagyok, nehezíti a megfelelő méret kiválasztását. 

Én eddig csak innét rendeltem :

sportsshoes.com

Nekem minden megjött eddig, viszont volt akinek nem érkezett meg tőlük a cipőt, mert egyszerű nyomkövetés nélküli postai csomagként adják fel. 

 

Mivel a gyártók évente változtatnak a cipőkön is, innét szoktam tájékozódni, hogy mi a vélemény a kinézett cipőről:  runrepeat.com

 

Aszfaltra télen is azt a cipőt használom amit nyáron. Kivéve ha nagy hó van, mert akkor terep cipőt veszek :-)

 

Előzmény: Peet14 (201383)
Spenót Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201385
Én a sposrtsshoes.com és runningwarehouse.eu oldalakról rendelek.
Ezeken a visszaküldést is.kipróbáltam. gyors volt és ingyenes. (Bár lehet, hogy azért, mert a szállítás is ingyenes volt)
Legnagyobb kockázatot a Magyar Posta nevű förmedvény okozza a láncban.
Neha futárral szállítanak, de nem jöttem rá, hogy mitől függ és elárulni sem akarják/tudják.
Előzmény: Peet14 (201383)
323d Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201384

Sztem a sokadik cipő után már el tudjuk dönteni, hogy melyik kell majd. De addig én inkább fizetek egy kicsivel többet és felpróbálom. Erre jó a Decatlon vagy a többi ilyen áruházlánc. Mondjuk ha ugyanolyat veszel mint az előző, akkor ez nem gond. Talán érdemes is felpróbálni olyanokat amik korábban képbe se kerültek, ha elmész olyan futóversenyre ahol vannak próbacipők akkor ezt ingyen is megteheted. (Pl. Hokkat is szoktak hozni ide a Császtaira, gondolom a Bódva völgyin is lesz). Ezt maga Bogár János javasolta a Cserépi trapp futamon a múlt héten. Webshopot az előbb is írtak itt, de a ecipo is lehet egy alternatíva, majd a kevésbé amatőrök mint én megmondják neked.

Előzmény: Peet14 (201383)
Peet14 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201383

Szia, jelenlegi cipőmet láb vizsgálat után vettem, így tudom, hogy neutrális rá van szükségem, bár az tény, hogy a különböző márkák különböző méretkiosztása kockázatossá teszi az online vásárlást próba nélkül. Van bevált külföldi shop? Runnerinn-t ismerem.

Előzmény: 323d (201381)
O/O Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201382

Köszi! Aszfaltos lesz szinte végig a kerékpár úton. Zoknit nem szoktam cserélni, de mindig viszek vízhatlan tasakban. Igen, én mentem egyszer fiammal a Verkoron gyalog 50-nél felakartam adni, mikor megpróbáltunk futni és olyan jól esett hogy vigyorogva értünk be :) Szerintem nagy részt futok l, melegben gyaloglok meg majd ha már nem tudok futni, akkor azt is élvezni fogom :)

Előzmény: Mr Long (201380)
323d Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201381

Szia! 

Üdv a klubban. Mivel én sokkal régebb óta futok (január), így már rengeteg jó tanáccsal tudlak ellátni. 

Ha teheted menj el egy olyan boltba ahol segítenek a cipő választásában (Spuri). Bár így elsőre drágább, de elkerülöd a fölösleges köröket, meg a rosszul választott cipőket és ezzel spórolsz. Gratulálok a fogyásodhoz, csak így tovább! Spenóttal ellentétbe mi még lehetünk barátok (bocs Spenót).

Egyébként jön valaki a Baradlára? 

Előzmény: Peet14 (201378)
Mr Long Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201380

Ruhara kb az iagz, mint futasnal, kenyelem es kenyelem. Zoknit nem tudom milyen gyakran cserelsz ultran, azt szerintem erdemes 25-30 kilinkent cserelni gyaloglaskor, de inkabb azt mondom 4-5 orankent, mert ki tudja mennyit futsz. Celszeru keznel tartani a dolgokat, hogy ne kelljen megallni pakolaszni. Az eleje gyorsan telik, aztan a sitetedes ol terepen, ”varosban” talan mashogy mukodik, a deli part egy nagy varos, nem leszel egyedul. Kulonben ez aszfaltos lesz? Nni mehet minden, persze fosatosat keruld, meg a nagyon megterhelot is, ha nem birod. A gyaloglas elonye, hogy kenyelmesen lehet beszelgetni, ami celszeru is, mert egy ido utan en pl unom magam hosszu tavon. Szerintem nem kulonbozhet nagyon, csak hosszabb es a helyen kell kezelni a sebesseget (g**i lassu gyalog). Jut eszembe, nem te mondtad anno, hogy nem tudnal egy K100-at gyalogolni, mert annyi ideig nem menne a seta? Vagy Ermak volt? Szerintem O tobb tanacsot tud adni, nekem eddig csak egy verkor van a labamban 50+ tavon. (De mar van tervem :) )

Előzmény: O/O (201369)
Spenót Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201379
Üdv itt!
Senkit sem szeretek, aki gyorsabb nálam, így kevés barátom van. Te fiatalabb is vagy és kevesebb futásból kihozod ezt a sebességet, szóval... :-)
Cipőt én már szerintem csak webshopból veszek, amikor akciós.
Előzmény: Peet14 (201378)
Peet14 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201378

Sziasztok,

 

bemutatkozólag, idén januárban kezdtem leadni a felesleget és futni 37 évesen. Tavaszra ledobtam 14 kilót. A kezdeti 3-4 km-eket, az áprilisi Vivacitta 10km (56:35) majd  a szeptemberi FM fogja követni, melyen 1ó50p lenne a célidő. Mostanra heti  átlag 3 futással 25-35km-t gyűjtök, főképp késő esti futásokkal, amit a 8 hónapos lányom mellett meg tudok engedni. Lelkes futó és fórum olvasó vagyok.

Futócipőm lassan cserére szorul, lehet valahogy egészségpénztárra (Premium) intézni? Tudom, hogy a sportszerek, sorteszközök adókötelesek, de hátha van valami járható út. Illetve ki honnan szokta beszerezni? Télre városban, betonon van valami spéci cipő tipp? 

O/O Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201377

Bors vagy paprikaspré mindig van nálam. 2x mentett meg éles helyzetben. Bár magamat is többször befújtam vele. Alap még, hogy otthon mond meg merre mész mikor vagy várható! Vigyázz magadra,, ne terheld a helyi kollégákat :)

Előzmény: magyarpityu (201372)
magyarpityu Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201376

Köszönöm :))) Én is úgy gondolom, hogy a nem futás nem opició! Reggel (korán) tervezek futni.

Előzmény: Spenót (201373)
Spenót Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201375

Celeb lettél! Ez van!

Képzeld, engem is hívtak a helyi rádióba, mert látták, hogy futkosok. Persze, nem mentem, de azt hiszem mégis bemegyek, ha hívnak újra és rólad fogok beszélni. Úgy legalább nem alszanak el a hallgatók. :)

Előzmény: O/O (201371)
Csempa Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201374

Gázspré mindig van nálam, ha a természet lágy ölén futkosok. Abból még baj nem volt.

Előzmény: magyarpityu (201372)
Spenót Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201373

Én kutyák ellen gázsprayt viszek magammal. Egyszer mgtámadott egy Kaukázusi-Armageddon keverék. Hozzá akartam vágni a flakont. Látta, hogy veszélyesen hülye vagyok, így visszavonult. :)

Vaddisznók ellen sípoltam egy darabig, de egyiket rohadtul nem érdekelte, úgyhogy most már inkább kussolok és fülelek.

Én reggel indunék, mert már korábban sötétedik. Ismeretlen helyen nem barát a sötétség.

A nem futás nem opció! :)

 

Előzmény: magyarpityu (201372)
magyarpityu Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201372

Sziasztok!


Hosszú hétvégét készülünk eltöltetni egy gyönyörű tolnai faluban, és reggelente futnék egy kicsit, már ki is néztem egy remek kört (Györköny - Pusztahencse - Bezzegpuszta - Nagydorog - Györköny). Ezek jellemzően faluszéli aszfalt utak (négy számjegyű, valószínűleg kicsiny forgalmú utak), itt-ott részben földutak. Abban szeretnék tanácsot kérni, hátha valaki ismerős arrafelé, hogy mennyire kutyás az a vidék, azaz kell-e számítani faluszélen kóborló ebekre?


Általánosságban, ti hogyan készültök egy ilyen alkalomra, mikor ismeretlen helyen (településeken, és települések között) akartok futni (kora reggel, vagy késő délután, esetleg esetefelé)? Ne parázzak ezen, csak menjek, aztán meglátom? Vagy hanyagoljam a futást ezen a pár napon? Eddig még nem támadott meg kutya, de nem egyszer volt bajom faluszéli kutyákkal, csak hát nem biztos, hogy előbb-utóbb nem kapnak el...

O/O Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201371

Na, ez már komoly motiváló infó! Ha olyat tudok, amiről lehet beszélni, megemlíteni, bár vakok között félszemű a király :) Egyébként ezzel a biciklizéssel tök celeb lettem a lakóhelyemen. Egy szűk csoportba írt beszámolómat, megosztotta egy minden lében kanál több ezer ismerőssel. Azóta az utcán gratulálnak, megállítanak stb. Székesfehérvári rádió akart velem interjút készíteni, na nemáááá! :) Szerintem az UB-n lefutott 140 km-em, vagy a Fertő-tó kör, na meg az UTH sokkal nagyobb dolog, teljesítmény volt, na mindegy :) Egyébként érdekes, hogy ha nem futókkal beszélgetek ilyen nekünk megszokott dolgokról azt vettem észre, hogy mindegy hogy 20-30 km vagy 100+km-ről van szó nem tudnak különbséget tenni, mert mindkettő számukra lefuthatatlan, elképzelhetetlen futva. Hungaroring utáni hétfőn a főnökömnek panaszkodott az egyik szállító, hogy kemény napja volt 600 km-t vezetett, a főnököm csak félvállról megjegyezte neki "a Béla meg annyit biciklizett" hát nem aranyos :) 

Előzmény: Spenót (201370)
Spenót Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201370

Sajnos sörözni nem tudok, mert mediterrán diétát javasolt az orvosom, így majd pizzázni fogok. :)

Tanácsot nem tudok adni, mivel nem csinálok olyan őrültségeket, mint te. :) Te vagy az egyik olyan ismerősöm, aki állandó beszédtémával szolgál társaságban. Amúgy csak kukán ülnék, de így tudok pl. a nemnormális 600km-es brigázásodról beszélni. :)

Ez a Balatonkerülés is ilyen lesz. Remélem, nem simán körbefutod. A bringázásod túl sima volt beszédtémának. Azt 3 mondatban összefoglalom.

Most tegyél ki magadért és talán szenvedhetnél is kicsit. ;)

Én drukkolok!

Előzmény: O/O (201369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!