Keresés

Részletes keresés

képfaragó Creative Commons License 2019.03.12 0 0 29341

Erre nem tudom a választ, mert korántsem biztos, hogy a nagyobb feszültségű félvezető kellően gyors is. Én kipróbálnám azokat a rendszervakukat amelyek már léteznek és nagyon leszabályozhatóak.

Például a Metz 54 mz-4i 1/250 teljesítményre leszabályozható, és ekkor a villanási idő 1/20.000 s. (Ha valakinek kell, olcsón el is adom)

Az expozíció pedig némi érzékenységnöveléssel és nagyobb rekesszel megoldható.

Előzmény: ruzsa janos (29340)
ruzsa janos Creative Commons License 2019.03.12 0 0 29340

Később esetleg azért használtak nagyfeszültségű vakukat, mert ezek villanása rendkívül gyors.

Ma meg akkor, ha egyszerre akarok rövid, mondjuk 10-20 ns impulzust, de ugyanakkor valamennyi fényerőt is. Létezik 1500 voltos, sőt, valószínűleg nagyobb IGBT is , azzal már össze lehet hozni. 

Előzmény: képfaragó (29332)
képfaragó Creative Commons License 2019.03.12 0 0 29339

Kérdésed nem konkrét.

Előzmény: Jahno (29335)
képfaragó Creative Commons License 2019.03.12 0 1 29338

Nem javaslom, hogy ezer éves orosz hálózati vakut használj. Jelszó: jobb ma egy macska, mint holnap egy lakástűz.

Előzmény: zsizsimuzsi (29336)
ruzsa janos Creative Commons License 2019.03.12 0 0 29337

a projekt szerint tehát egyszerre kell megsüketíteni és megvakítani a macskát? :)

 

az a helyzet, hogy lényegesen egyszerűbb lenne egy LED-es reflektor, amit egy kondenzátorról működtetsz (a kondit egy ellenálláson + diódán keresztül töltöd a tápról, így nem szívja le nagyon a tápeségedet (gondolom, szempont), ha már feltöltődött, akkor nem fogyaszt (kivéve a kondi szivárgó áramát). Ha mindenáron ragaszkodsz a nagyon erős, negyon rövid impulzushoz, akkor a ledet működtetheted egy rövid impulzussal túlfeszültésgrel, akár a névleges feszültségének duplájáról egy 1-2 msec-os jellel. Így viszont nem kell belebonyolódni a 220 voltos vakuba.

Előzmény: zsizsimuzsi (29336)
zsizsimuzsi Creative Commons License 2019.03.12 -2 0 29336

Üdvözlök mindenkit.

Szeretnék segítséget kérni, mégpedig: van egy 220 voltról működő régi orosz vaku SAULUTE . Minden tökéletes működik, még ennyi év után is. Kérdésem az lenne, hogy meddig maradhat a 220 voltos vezeték áram alatt. Ha esetleg feltöltötte az aksit utána leáll a töltés?

Ugyan is csinálok egy macskariasztót és egy mozgásérzékelő kapcsolná a vakut és egy 110 decibeles szirénát. Tehát ez folyamatosan áram alatt lenne de csak akkor villanna, ha jön a macska. Ha valaki tudna ebben segíteni, vagy lenne más ötlete szívesen venném.      

 

                                Minden jó szándékú segítséget megköszönök.

Jahno Creative Commons License 2019.03.11 -1 0 29335
És akkor a kép hányad része lesz kiexponálva vele?
Előzmény: képfaragó (29334)
képfaragó Creative Commons License 2019.03.11 0 0 29334

Ha ma akarunk gyors villantást, manuális üzemmódban egyszerűen levesszük a teljesítményt. Szerintem az 1/50.000 másodperc körüli villanási idő egy jó rendszervakuval simán elérhető.

Előzmény: ruzsa janos (29333)
ruzsa janos Creative Commons License 2019.03.11 0 0 29333

Később esetleg azért használtak nagyfeszültségű vakukat, mert ezek villanása rendkívül gyors.

Na ebben reménykedem én is :)

 

Előzmény: képfaragó (29332)
képfaragó Creative Commons License 2019.03.11 0 0 29332

Ilyen hosszú villanőcső arra utal, hogy nagyfeszültségen, több ezer volton üzemelt. Réges-régen mikor még nem voltak jó elektrolitkondenzátorok, az ős vakuk nagyfeszültségűek voltak.

Később esetleg azért használtak nagyfeszültségű vakukat, mert ezek villanása rendkívül gyors.

Előzmény: ruzsa janos (29330)
szőrmók Creative Commons License 2019.03.10 0 0 29331

Esetleg repülő villanofénye lehetett.

Előzmény: ruzsa janos (29330)
ruzsa janos Creative Commons License 2019.03.10 0 0 29330

Meg tudná valaki mondani, mire használhatták ezt a villanócsövet?

Úgy 50 mm átmérőjű, üveg védőbúrában.

Én jelzőfénynek, vagy esetleg lézer-pumpáló csőnek gondolom.

Annyi látszik rajta, hogy KZ80 meg talán XB

nashi0312 Creative Commons License 2019.02.23 0 0 29329

Úgy tudom, hogy sajnos ez "gyári tulajdonság". Élőképnél nem villantja el a vakut.

Előzmény: MeredithGrey00 (29315)
Sayrec Creative Commons License 2019.02.20 0 0 29328

Sziasztok ! 

 Érdeklődnèk , hogy egy Nikon SB-22 vaku mennyibe kerülhet használtan ? Vettem egy kupac régi fotós dolgot , de erre nincs szükségen .

janibácsi2194 Creative Commons License 2019.02.20 -1 0 29327

Hy. eladnám Agfa tipusú 650W-os kamera lámpámat.(janibacsi2194@gmail.com)-ra lehet írni akit érdekel. üdv

PSASA Creative Commons License 2019.02.17 -1 0 29326

Típusváltás miatt eladó:

Sony HVL-F58AM vaku sn:19913xx

.Doboz, tok, talp…minden. Igazi nagy ágyú, minden tudó vaku. Állapota kitűnő. Ha egyszer próbáltad a Sony vaku fej billentését nem érted majd, hogy miért nem minden vaku tudja ezt alapból!

https://www.youtube.com/watch?v=-vS3bmqoNI4&list=PLZbXsZgtEh8ezS0IjVLN0UoPYGaOSCpW6

iá:80.000Ft

 

Sony HVL-F56AM vaku sn20622xx.

 tok, talp. Az F58AM előtti nagy vaku. Apró hiba, hogy a külső adapter csatlakozó takaró gumi füle elhagyta magát. Gumifedél így is a helyén van stabilan.

https://www.youtube.com/watch?v=xMGJS-1FjTg

iá:45.000Ft

 

Minolta 5002i vaku sn11133xx. Manuál vakuzáshoz ez is szép nagyot villan J

iá:10.000Ft

Igény szerint Sony-Minolta ADP-MAA vaku átalakító

https://www.youtube.com/watch?v=b_f5kUYpiv0

iá:8.000Ft

 

tel:30-914-dupla7-dupla6

email nyilvános

300eoss Creative Commons License 2019.01.28 0 0 29325

Valaki utánanézett már hogy melyik a legerősebb HSS-t tudó manuális rendszervaku Canonra? TTL nem kell

zorko Creative Commons License 2019.01.19 0 0 29324

Ja-ja, fel se teszem, csak bekapcsolom, már csinálja. :))))

Előzmény: Jahno (29322)
zorko Creative Commons License 2019.01.19 0 0 29323

Nem-nem, van másik kettő is, azok nem villognak. :)

Előzmény: képfaragó (29321)
Jahno Creative Commons License 2019.01.15 -1 0 29322
Ha leveszed a gépről akkor is? Kontathibát írnak elsőre, de hát az ilyen tippeknél sosem tudni.
Előzmény: zorko (29320)
képfaragó Creative Commons License 2019.01.15 0 0 29321

Nem tudom konkrétan megfogalmazni, de szerintem valami olyat kérsz a gép-vaku-objektív hármastól, amit nem lehet pontosan végrehajtani. A vaku a villogással jelzi, hogy amit kértél, az úgy nem megy.

Attól még igyekszik helyes expót kiadni, és nagyjából jónak is érzékeled, de ez nem a parancs szerinti működés.

Előzmény: zorko (29320)
zorko Creative Commons License 2019.01.14 0 0 29320

Úgy tűnik ez egy ilyen SB-600 probléma, neten lehet találni infót arról, hogy mások is jártak hasonlóan.

Nem melegedés, egyszerűen csak villog folyamatosan. Bekapcsolástól kezdve. :)

És minden jól, pontosan ugyanúgy működik, mint villogás nélkül.

Hát ez egy ilyen, most. Végül is lehet vele együtt élni. :)

Gondoltam, megkérdem a Nikon Kft.-t vagy ilyesmi, kíváncsi lennék mit mondanak, de közben el is felejtkeztem már róla.

Előzmény: nemethla (29319)
nemethla Creative Commons License 2019.01.07 0 0 29319

Nem melegedés miatti tiltás? Villan olyankor is, rendesen, ha épp villog a kijelző?

 

Előzmény: zorko (29317)
nosuit Creative Commons License 2019.01.07 0 0 29318

Üdv mindenkinek!

 

Eladó 220V AC adapter Godox/Pixapro AD600 PRO vakuhoz, amivel az akkus stúdióvaku hálózatról is működtethető. Vadonat új, véletlen rendelés, mielőtt visszaküldöm hátha valakinek jól jön. Áron alul, 30.000.- forint. (nincs gyári szám)

 

Telenor 999 3248

zorko Creative Commons License 2019.01.06 0 0 29317

Udv urak!

 

Tudja-e valaki, hogy SB-600 kijelzo villogasa mit jelent?

Minden ugyanugy mukodik, mint egyebkent de a komplett kijelzo villog. (Mar mint az lcd, a hattervilagitas nem.)

 

Koszonom!

nemethla Creative Commons License 2018.11.25 0 0 29316

A kérdés furcsa. Ha a fgépre a vakupapucsán/szinkroncsatiján keresztül a stúdióvaku villan, akkor bármilyen alkalmazással sütöd el a fgépet, a vakunak működnie kell. Nem keverendő össze a történet az olyan alkalmazásokkal, melyek a fgépet  ( godox, canon vakuk tudnak ilyet ) a vakuval távvezérelve oldják ki. Bár a vezérlést végző vaku villan és dolgozik is a fgéppel ))
Szóval, kellene pontosabb leírása az esetnek: milyen vakukioldó, milyen távvezérlés, stb.

 

Előzmény: MeredithGrey00 (29315)
MeredithGrey00 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 29315

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Okostelefonról szeretném vezérelni a Canon eos 6d mark ii-et, viszont így nem villan el a stúdióvaku exponálás közben. (Csatorna be van állítva.) Járt már így valaki és ha igen, hogyan oldotta meg a problémát? Köszönöm előre is a válaszokat!:)

Alex_982 Creative Commons License 2018.11.17 -2 0 29314

Eladó Mikrosat Basic Light Kit II:

 

2017 novemberében vásárolt. A kithez még egy kioldót vettem.

Kompletten eladó 170000 Ft-ért.

Érd: 30/623huszon335

mail: zavoczky (kukac)gmail(pont)com

 

Sony e bajonettes full frame zoomos obira érdekel a csere, akár a szettet megobntva is.

300eoss Creative Commons License 2018.11.06 0 0 29313

Hát igen, ha nem szól bele a világításba de elég fényt ad az optikai slave-nek, akkor igen. 

Előzmény: képfaragó (29312)
képfaragó Creative Commons License 2018.11.05 0 0 29312

Nem lett volna egyszerűbb a kis vakut egyszerűen feltolni a Mamiyára?

Előzmény: 300eoss (29311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!