Ha valamivel többet jártál volna oskolába, tudnád, hogy abszolút mindenre van tervezési segédlet,
ami alapján meg kell tervezni és ki kell vitelezni, mindent ebben a szakmába.
Hogy erre itt mindenki baszik rá nagy vonalban, az egy dolog, de vannak munkák, ahol ez nem így működik.
Van tervező, több is, mert vannak szakágak, vannak építőtelepi gyűlések 1oo részletrajz és van műszaki ellenőr, aki jegyzőkönyvezik és aláír és nem fizeti ki, ha a rámpa illesztése nem R20 méter.
Aztán, hogy azt hogy lehet kiszerkeszteni az a tervező meg kell határozza egy részletrajzba, amit kifizetnek neki.
Valamelyik sarokban a tokot sima fúróval is ki lehet fúrni, utána meg szilóval kinyomni. Redőnygurtnit is átvezetik a tokon gond nélkül. Nem is értem mit beszél sr1 az üveg kifúrásáról.
Bontás nélkül lehet valahogy ellenőrizni miből készült egy ház fala vétel előtt?
Jövőhéten lesz az adásvétel, és egy ismerősöm szerint, aki 1 uctcával arrébb lakik szerinte lehet, hogy a ház hátsó falának egy része vályogtéglából van. A fürdőben volt egy csőtörés sok éve, és ő javította meg, azt mondta omladozós volt a fal a csövek körül. Nem kellet vésni mert csak a minimális cserét végezte el.
Persze ez nem jelent biztosat mert felénk gyakran sárgahomokos habarcsal falaztak, mert mindenhol megtalálható egy udvaron bellül is. Meg ugye az 5-10cm vakolat sem ritka a 60 éves házaknál.
Szoval nagyon bele ültette a bogarat a fülembe🤯🤯
Ha igaz, Ebben az esetben nem venném meg. A tulajdonos állítja tégla, az ismerős meg kiváncsi mindenről tudni akaró típus.
Alapozásnál egyértelműen látszik a beton. Néhány helyen levált a vakolat ott szintén látni a téglát. Viszont a hátsó fal kérdéses részén nincs sérülés és sok éves pucolás van rajta, javítás nélkül.
Holnap még odapofátlankodok és megnézem a fürdőablakból a fal vastagságot.
/haveroméknál a házuk hátsó fala ugy épült hogy 2 sor tégla 2 sor vályog tégla és csak 38 cm széles vakolat nélkül. /
Szaddam Husszein építette? (a harckocsi-rámpa nem nálad volt véletlen? :)
Hacsak nem valami extrém beton, mint a panel vagy a villanypóznák, akkor még egy ezer forintos 10/400-as szárral és legolcsóbb kézifúróval is át lehet küzdeni, ütvefúróra kapcsolva, nagy terheléssel, igaz fél centinként ki kell szedni és lekefélni a hornyokból a törmeléket. Annyi a trükkje a betonfúrásnak, hogy rá kell nehezedni a fúróra, és nem szabad pörgetni.
Ott két hiba is lehet. Ha a beton alatt tömör nehéz anyag van, akkor még érintkezés esetén sem volna szabad ilyen mértékben hangokat átvinnie a falra. Tudni kellene azt is, mire öntötték a betont. A létező legrosszabb kombinációt gyanítom, hogy a beton alá tettek EPS-t, de a fal mellé nem tettek semmit.
tudtommal nem szokás (értsd:nem szabad) közvetlenül falra betonozni....polyfoam, vagy eps kell(ene) a fal és a beton közé hangcsillapítónak, dilatációnak....
(ezen felül a padlóburkolat alá is szokás lépéshanggátlót tenni.)
Lehet nemtetszést kifejezni, de annak következménye lesz a szomszéddal való viszonyra. Mivel a födém terhelése megváltozott ezért statikai ellenőrzés (számítás) kellett volna hozzá. Lehet, hogy van is. A padló betonját illett volna elválasztani az épület többi részétől (hangok).
Lehet nem jó topicba írok, de hátha tudtok segíteni.
Szomszédomban lakásfelújítás zajlott. A régi parkettás szobát + előszobát szétbontották, az egészet telibe betonozták (jól át is ázott a falam tőle) majd leburkolták.
Namost azóta minden lépést lehet hallani a falakon keresztül, kb reng a ház ahogy klaffog a kövön, vagy ha épp a kutya baszkurálja a kemény labdáját.
Normális dolog ezt így egybe betonozni, nem kellett volna valami hézagot hagyni és gumi anyaggal kitölteni? vagy hogy szokás ez?
Ilyen esetben visszabontathatom? Oké magán tulajdon de a Társasház falára betonozni azért mégiscsak nonszensz..
ez egy Schiedel UNI Plus kémény- vagy valami hasonló, előregyártott beton elemekkel van kifalazva , de vékony faluak, kültéren meg kell vasalni, mert nem lehet máskép megkötni a falhoz.