Keresés

Részletes keresés

axe1985 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 6356

Sziasztok Tőzeg brikketel fűtott e már valaki mik a vélemények ? 

csiba00 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 6355

Folyton égő kazán minek? Szerintem teljesen felesleges. No meg mekkora lenne egy 4kW-os? Mennyit tudnál egyszerre beletenni? Fél fogpiszkálót? :)

 

A vegyes kazánnal nem a lakást kell fűteni direktben, hanem egy puffer tartályt. Sokkal jobb, ha nem 80-90 °C-os vizet küldesz a lakásba, hanem csak pl. ennek a felét. Kondenzációs gázkazánban már vannak olyanok, amik igen nagy tartományban képesek dolgozni, akár 4-20 kW. Lassan meg már ott tartunk, hogy fával jóval drágább fűteni, a brikettről meg nem is beszélve. Lényegében az ismeretségi körömben, akiknek vegyes kazánja van, a többség már visszaállt gázra vagy tervezi, hogy vissza fog állni. 

Előzmény: zerger88 (6353)
zöldeskékek Creative Commons License 2018.12.17 0 0 6354

Igen ez a helyzet !

 Szabad a pálya  a kis teljesítményű kazánok gyártására   !

Előzmény: Gabesz15 (6352)
zerger88 Creative Commons License 2018.12.17 0 0 6353

Azért a nagy kazánt ki lehet használni nagy pufferrel. Ráadásul sokan csak a nap egy szakaszában tudnak fűteni, ami általában délután és este történik.

Előzmény: Gabesz15 (6352)
Gabesz15 Creative Commons License 2018.12.17 0 0 6352

Sziasztok! Két éve voltam utoljára itt. 1991-ben kezdtem el fabrikettel fűteni. Bútorgyári brikett volt, és akkor annak a mázsája fele annyiba került (90 forint/mázsa), mint a tűzifa mázsája. Egyaknás lemezkazánban tüzeltem vele, megtöltöttem, a tetejét meggyújtottam, beállítottam alul, középen, és legfelül is kapott levegőt, aztán égett. Alul a nappaliban állt a kazán, 2"-os csővel, gravitációs keringésű, kétszintes házban, nem volt piszok vele se füst. Alul, abban a helyiségben ahol a kazán állt, nem volt radiátor, elég volt a kazántest, a mellette lévő helyiséggel egybe volt nyitva, ott a radiátor el volt fordítva 90 fokkal és megemelve egy kissé, szintúgy a fürdőszobában. Fent acélradiátorok, az ablakok alatt. Meleg az volt rendesen. Amit elértem maximum ezzel a kazánnal, az 12 órás meleg egyszeri megrakással. Ez volt a csúcs. Tüzeltem benne szénnel, sőt koksszal is. - cseh barna, német brikett, lengyel fekete, lengyel koksz, ezekkel. Mindegyikkel füst nélkül. Csak nem volt folyton égő és ez zavart. Előtte kikisérleteztem a levegő adagolást, én voltam a gamma szonda, kimentem és nézegettem a kéményből mi jön ki. Hát azt látni nem lehetett, csak hogy vibrál a levegő a kémény felett. A szomszédok is csak lestek, hogy lehet az, hogy az én kéményem soha nem füstöl? A rostély nem vízcsöves rostély, hanem öntöttvas rostély volt, eleje vízszintes, a hátulja lejtett az ajtó felé. Nézegettem a lángot is, ami akkor jó, ha fehér, és rövid. Hajkurászok évek óta egy kis teljesítményű folyton égő kazánt, de nincs a piacon ilyen. Mivel folyton égne, elég a kis teljesítmény, de nincs. a kazángyártók elfelejtettek jó kazánt gyártani, pedig 50-60 évvel meg régebben volt vagy 70-80 cég akik gyártottak kis kazánokat, jobbakat, mint manapság. Nem értem miért nem képesek gyártani pl. 4 KW-os folyton égő kiskazánt, ami kétaknás kivitelben valósítható meg. A méregdrága apritékos, pellet és elgázosító izék nem érdekelnek. Kétaknás kazán kellene, 4Kw-os, pici, kompakt, kis aranyos. Nem értem miért nem képesek ilyent gyártani? Ilyen még kályhában sincs, pedig volt ezelőtt már száz éve is. Az áruházakban egyforma minden kazán, és kályha, egyaknás mind. Nekem nem kell az agyon bonyolított elektronikus vezérlésű. 1980-as években láttam, volt már vegyes-tüzelésű (nem gázos, az nem kunszt) égéshő (kondenzációs) kazán, ilyenről fordítottam műszaki tájékoztatást, de a rendszerváltás után meghülyült minden, és ide csak az ócskaságokat hozzák, a gyártók meg eltűntek az újak nem fejlesztenek.  A fabrikett, és a pellet, rablás! Nem volna szabad a cseh barna szén árának felénél nagyobb árat elkérni értük, ami 2000 Ft/mázsa lehetne maximum. azért a fabrikett igényli ám a forró tűzteret és az egyszerre megrakást felülről meggyújtást és a pontos levegő adagolást. Nem olyan könnyű vele környezet és pénztárca kímélő módon tüzelni. Nincs speciális fabrikett kazán, és kályha sem, ami folyton égő, és nem olyan drága, hogy meg sem éri. Ha folyton ég, eleve nem lehet 20-40 KW-os, és ezt nem értik meg a kereskedők. Ha egy családi ház jól van szigetelve (0,25 [W/m2Kfok] az előírás), akkor nem kell egy téli nap átlagában maximum 2KW, fűtő teljesítmény, ha nagyon hideg van, akkor legfeljebb 4KW folyamatosan, és nem is kell az egész házat teljesen felfűteni, ha valaki takarékoskodni akar. Nincs kisteljesítményű, jó hatásfokú fabrikett kazán. Pelletre van, de a pellet a gáznál háromszor drágább. Luxus a pellet, pedig hulladékból készül. Ki érti ezt? 100 forint a pellet, 100 forintból csinál 3KWó-t? 33Ft/KWó. Micsoda hülyeség. A gáz az 11 Ft/KWó. A hőszivattyú meg 4Ft/KWó. 16 KW-os hőszívattyút kínálnak, ami majdnem 3 millióba kerül. Mi a francnak ilyen nagy? Nem értem ezt a megalomániát. Marad a csináld magad. Ez a 21 század? visszafejlődtünk. Okostelefon az van, de azt nem lehet megenni, meg fűteni vele. Magának kell csinálnia az embernek kazánt, meg kályhát, ezért nem fejlődik ez az ország, mert aki értene hozzá, az nem a vevők érdekét nézi, hanem azt, hogy minél nagyobb, drágább készüléket sózzon rá a vevőre. Akinek van pénze az meg is veszi és boldog, hogy az ő kazánja az aztán jó nagy teljesítményű és erre fázik rá, mert vagy fűt vele 80%-al, vagy ha kevesebb is elég, nem fog jó hatásfokkal üzemelni. Na szóval ez a helyzet. Sziasztok!

 

csiba00 Creative Commons License 2018.12.09 0 0 6351

Vagy igazából lehet úgy is mondani, hogy a nem jó tüzelést nem lehet olyanná tenni ilyen "csodaszerekkel", mintha normálisan tüzelne az ember. 

 

Az olyan lerakódás megjelenése, ami akár kéménytüzet is okozhat, már elég durva méretőnek kell lennie. Illetve szükséges hozzá gyújtóforrás. Ami általában a kazánból indul ki. Mert ha valakinek ocsmány a kéménye, akkor ott a kazán is ugyan ilyen. 

Előzmény: Dunit2 (6350)
Dunit2 Creative Commons License 2018.12.07 0 0 6350

Azért a mechanikus  tisztításnak nincs párja !!

sankó36 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 6349

Létezik még a kémény tisztító fahasáb,ennek is az a feladata mint a konixnak vagy az aeropurnak.

Előzmény: DebyD (6347)
Tubetown Creative Commons License 2018.12.04 0 0 6348

Ez egy égésjavító, koromlerakódás gátló. Kizárólag izzó parázsra érdemes rászórni. Képződik belőle egy "gáz", ami akár a lerakódott kormot is fellazítja, és leválik a kéményről, kályháról.

Előzmény: DebyD (6347)
DebyD Creative Commons License 2018.12.04 0 0 6347

Persze minden évben a tüzelés megkezdése elött ki van takaritva a kémény, kályha.

De 2-3 honap alatt a  mindennapi tüzelés miatt lerakodhat, ezért kérdeztem. 

Köszi kiprobálom konix, vagy aeropur nevű adalékot ezt nem is tudtam, h van ilyen.

Ezeket mindenre lehet szorni fára, bármilyen brikettekre is?

Előzmény: Tubetown (6346)
Tubetown Creative Commons License 2018.12.04 0 0 6346

Szia! A fűtésszezon kezdetén minden évben ki kell seperni  kéményt, kitakarítani a tűzhelyet, függetlenül attól, mivel fűtesz. Én legalábbis mindig megteszem. Vegyél egy konix, vagy aeropur nevű adalékot, amit rendszerességgel az izzó parázsra kell szórni. Ez megakadályozza a vastag korom kialakulását, illetve a tűzhelyed elkokszosodását. Azért az a kéménytűz nem úgy van, ahogy a az az illető mondja.... 

Előzmény: DebyD (6343)
DebyD Creative Commons License 2018.12.04 0 0 6345
DebyD Creative Commons License 2018.12.04 0 0 6344

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=4cf2c7cdbb54008b09c355ff8d8a14f0

"Szállítani csak a 20 kg 64.-ft/kg kiszereléssel tudjuk megoldani és fuvardíjjal 6000.-ft együtt 70.000.- ft lenne."

Viszont találtam egy másikat is https://www.jofogas.hu/pest/Napraforgohej_brikett_86610858.htm

Ezt probáltad már?

Előzmény: Tubetown (6342)
DebyD Creative Commons License 2018.12.04 0 0 6343

Szia Tubetown!

Köszi szépen a választ!

 

 

Még egy kérdés: Lerakodik a kéményben, ha csak ezzel fütenék egész télen és ez által kigyuladhat a kémény? 

(Ezt azért kérdezem, mert az egyik fabrikett gyárto és kiszállito azt mondta régebben, hogy ha csak szalma brikettel fütök, akkor az lerakodik a kéményben és kigyuladhat a kémény ezért ezt felejtös lett)

 

Vegyes tüzelésü kályhával fütök 2db.

Budapest. XIX.

Előzmény: Tubetown (6341)
Tubetown Creative Commons License 2018.12.03 0 0 6342

https://www.jofogas.hu/budapest/Brikett_napraforgohejbol_50_55_64_ft__Kg_80777486.htm

Ennyiért megéri. veszel belőle kipróbálod, hogy a te tüzelő berendezésedben hogy teljesít. Nekem majd elolvadt tőle a kandalló.

Előzmény: Tubetown (6341)
Tubetown Creative Commons License 2018.12.03 0 0 6341

Szia! Napraforgóhéj brikett:

-nagyon ég, az olajtartalma miatt

-nagyon kormoz, bár kérdés miben használnád(mert kazánnál kevésbé csúnya látvány, mint kandallónál)

-nagy hőértéke van

-valóban sokáig izzik

-szerintem a legnagyobb hőértéke van a brikettek közül

-nagyon keményre van sajtolva, még baltával kalapáccsal sem könnyű széttörni

-ebből adódóan csak tűzre/parázsra érdemes rakni, mert nehéz begyújtani még kerozinos kockával is

-én mondjuk a bükkfa brikettet most is 65-ért tudnám venni, de áttétem száraz fára, mert az még mindig csak a fele(persze felétek másak az árak)

-mostanra a brikett ilyen 65-100Ft/kg árat tekinTve VALÓBAN ÁTVERÉS LETT!

Előzmény: DebyD (6339)
Lajos_78 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 6340

Én sokáig fabrikettet használtam a fűtésre meg kisebb részben kandallószenet temperálni. 10 éve kezdtem, mert csak a garázsban tudtam helyet szorítani a szilárd tüzelőnek, kb 3 raklap helyet és a fabrikett+kandallószén tűnt az ideálisnak. Ugye amikor az egekben volt a gáz ára, akkor kézzelfogható volt a spórolás. Igen ám de az árak közben annyira elszabadultak az évek során, hogy kb 4 éve felhagytam a kandallózással és mivel közben a gáz ára normalizálódott, visszatértem arra.

Emlékszem, hogy 38ft / kg volt a minőségi szlovák fabrikett házhozszállítva és a garázsba betolva és a kandallószén meg 45-50ft az első rendelésemnél. Most meg? Találtam 75ft/kg-os árat, de beleszaladtam már 100ft/kg-ba is. Ja és ezért el kell mennem. Mennyi lenne házhoz szállítva? Brutálisan felmentek az árak.

A gáz árát én nem követem, de 150ft /m3-re emlékszem, amikor 38ft volt a fabrikett kilója, most meg 110-120ft, amikor a fabrikett legalább a duplája.

Nem számolok utána, hogy megéri-e vagy sem, mert megtettem 4 éve még amikor a mostaninál alacsonyabbak voltak az árak és már akkor sem érte meg. A gáz ára nagyjából változatlan, a fabrikett ára meg minden évben katapultál felfele. A kandallószén is minimum duplázott árban.

Na mindegy, amiért mégis érdekel a téma, hogy megmaradt kb 600kg szilárd tüzelőm (kb 2/3 rész kandallószén és 1/3 rész fabrikett) és letakartam ugyan, de nem akarom a szabadban tárolni. Próbáltam mélyen ár alatt (25-30e ft) eladni a jófogáson és igen, jöttek a kedves vevők, hogy részletekben fizetnének (mert hülye vagyok természetesen) vagy csak a fabrikett kéne külön vagy a szén, esetleg vigyem el hozzájuk és majd megegyezünk az árban.

A "sikeres" hirdetés után, na szóval arra döntésre jutottam, hogy inkább elhasználom és nem hagyon az udvaron tönkre menni, de akkor még kéne vegyek valamennyi fabrikettet, mert kb 3:1 arányban használtam a kandallószénnel korábban, most ha leviszem 2:1-re az arányt, akkor is kéne még kb 4-500 kg.

Tudnátok valakit ajánlani gödöllő-veresegyház környékén, akinek normális(abb) áron adja a fabrikettet? Az infót előre is köszönöm.

DebyD Creative Commons License 2018.11.30 0 0 6339

Sziasztok!

Napraforgohéj brikett-röl mi a véleményetek? 

Lerakodik a kéményben, ha csak ezzel fütenék egész télen és ez által kigyuladhat a kémény?

Tényleg orákig ég minimális huzatnál? Vagy ez is csak kamu, mint a fabrikettnél?

Kormol?

Ha csak ezzel tüzelnék egész télen, kemény hidegben ér valamit?

Találtam 60ft/kg áron, ami szerintem jo ár a mostani brikett árakhoz képest https://www.jofogas.hu/pest/Napraforgohej_brikett_85246692.htm 

 

A fabrikettröl átakarok térni valami másra, mert 4 éve folyamatosan szar fabriketteket kapok, silány, szétesnek a kockák-hengerek, porlik, még 1-2 orát sem ég minimális huzatnál, meleget meg alig ad, pedig mindig mástol rendelek, szerintem nem is az a töltet van bennük amit mondanak, pedig mindig csak keményfa briketett rendeltem.

 

Az elsö évben nagyon jo/kiválo keményfa brikettet vettem, olyan volt mint a ruff csak sokkal nagyobb kocka volt és kökemény volt, sokáig éget és nagyon jo meleget adott, tökéletesen meg voltam elégedve vele, de következö évben már nem lehetett ezt kapni, tüzépen vettem és azota sincs neki sajnos. 

 

A fa felejtös 10 évig azzal tüzeltünk, de megelégeltük, mert mindig nagyon átvertek a mennyiséggel.

 

Köszike. Sziasztok

nemo71 Creative Commons License 2018.11.20 0 0 6338

Valóban az adatok és a MJ-ok lehet, nem fedik a valóságot, de mégis van néhány előnye. Aki nem vásárolt még hasított, kuglizott v. egyéb formában tüzifát annak fogalma sincs hány helyen átverhetik az embert. Pl. m3 v. erdei köbméter az nem mindegy. Össze van e rakva a fa a legjobb helykihasználással vagy csak leöntik oszt. kész.  A kocsira ömlesztve rakják fel, vagy összerakják rendesen. És a nagy átverés a fa víztartalmában rejlik igazán. Van hogy több mint 30%-os, fütyül rajta a rigó, de kaptam már csaknem folyón úsztatott vizességű fát is. Ez az igazi átverés. Ha próbáltál már ilyen tüzifával fűteni akkor tudod, hogy már bocsánat a kifejezésért, szart sem ér.  A tüzifát legalább 1 évig fedett helyen kell szárítani, hogy felhasználható legyen, de inkább kettő évig kellene. A mai árak mellett kinek van közel 600-700 ezer forintja arra, hogy fában tartsa a sufniban. És persze nem kis helyre is szükség van. A brikettel nehezebb csalni, persze az sem lehetetlen, és ha begyujtasz vele még meleget is ad szemben a vizes fával. Ha valaki teheti, hogy megveszi 2 évre előre a tüzelőjét és el is tudja tárolni akkor valóban jobb alternatíva, de egyébként szezonban tüzifát vásárolni az az igazi átverés.

Tubetown Creative Commons License 2018.09.03 0 0 6337
Tubetown Creative Commons License 2018.09.03 0 0 6336

Helló!

Ezzel a táblázattal, csak az a baj, hogy nem igazak a fűtő értékek. A nyárfa meg a bükk, tölgy stb. nehogy már egyformán 18MJ/kg legyen.

Előzmény: zerger88 (6334)
sankó36 Creative Commons License 2018.08.26 0 0 6335

Jó ez a táblázat,ilyet ebből a megközelítésből (mármint 0 % nedvesség tart.)még nem láttam.

A 19Mj/kg vsz. csak p.r. fogás.

Előzmény: zerger88 (6334)
zerger88 Creative Commons License 2018.08.25 0 1 6334

Adom, igazad van.
Kíváncsi voltam tényleg megdobja e ennyire csak a -10% víztartalom

https://csillagvv.hu/faanyag-kereskedelem/tuzifa-kereskedelem/

 

Viszont itt elméleti 0%-os víztartalmú bükkfát kerekítve 18 mj/kg. De nagyvonalakban igaz hogy 18-19 mj/kg. Viszont a brikettnek van 6-8%os víztartalma így már kicsit sántít a történet.... Persze minden szentnek maga felé hajlik a keze :)

Előzmény: sankó36 (6333)
sankó36 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 6333

1 kg az 1 kg akkor is ha sűrűbbre akkor is ha lazábbra van préselve,legfeljebb a térfogatuk lesz más.

Vegyünk példának egy kilós fahasábot 20% nedvesség tartalommal.Ebből 20% a nedvesség és

80% a száraz anyag tartalom. Vagy 1 kilós fabrikett 8 %-al.Ebből 8% a nedvesség és 92 % a

száraz anyag.Tehát 12%-al több benne az éghető anyag.

És persze az is igaz hogy a nedvesség elpárologtatása veszteséggel jár ,és minél több a nedvesség

annál több a veszteség.

Előzmény: zerger88 (6332)
zerger88 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 6332

A feltett kérdéshez irreleváns hogy sokan vizes fával fűtenek. De tény szeretnek ahhoz hasonlítani adatokat a gyártók.... 
Tudtommal konkrétan sűrűbbre préselik össze a brikettet mint maga a száraz tűzifa sűrűsége. Ez meg amit írtál, és e kettőből adódik össze az Mj különbség. 

Előzmény: Törölt nick (6331)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.24 0 0 6331

A légszáraz fa 18% nedvességtartalmú, a brikett meg 8% alatti.

Azt a nedvességet elpárologtatni energiába kerül.

Ráadásul sokan még csak nem is ilyen 2 éve száradó fával tüzelnek, hanem inkább 30% körülivel.

Előzmény: 1962gyuri (6329)
eekeili Creative Commons License 2018.08.24 0 0 6330

A piártól !

Előzmény: 1962gyuri (6329)
1962gyuri Creative Commons License 2018.08.23 0 1 6329

Valaki magyarázza már meg nekem,hogy az 1 kg száraz bükkfa kb 15mj fütöértékkel szemben mitől lesz 1 kg bükkfa fürészporból készült brikett fütőértéke kb 19mj?

Égető1 Creative Commons License 2018.07.20 0 0 6328

Pontos számítás !!

Előzmény: Tengerész 2 (6327)
Tengerész 2 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 6327

Az átverésről annyit, hogy 21 %-ot fogok spórolni ezen a télen azzal, hogy nem kalodás bükkfával fogok fűteni, hanem fabrikettel. Az, hogy kényelmesebb csak hab a tortán. https://amapola.blog.hu/2018/07/18/szerda_8544.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!