Sziasztok! Szereztem egy Pioneer PL200-as lejátszót, és úgy tűnik minden rendben vele, nem ugrik fel a sebesség 100-ra, nem rosszak a kapcsolók, szépen szól, stb.
Viszont vettem egy lemezt (Depeche Mode - Music for the Masses konkrétan, VG+ állapotú kb.) és egyszerűen borzasztó. Az énekhang az teljesen jó, de a szintetizátorok egyszerűen nagyon hamisan szólnak, mintha teljesen rossz tempóban forogna a lemez. Azonban itt jön a csavar, hogy a stroboszkóp szerint a sebesség a legnagyobb rendben, és a súllyal sem lehet probléma, az is be van állítva rendesen, az anti-skatingel együtt. Akkor viszont mi lehet a hunyó? Másik lemezekkel nem nagyon van probléma, és mint mondtam a stroboszkóp szerint a tempó is jó (a lemez meg nem ferde szóval forog az is szépen ugyn abban a tempóban).
külső táp a lemezjátszóhoz további javulást eredményezhet. Erre a külső tápra kérdeztem rá, hogy valóban érdemes-e beszerezni.
Mi gyártunk ilyen tápegységet, és szívesen odaadjuk kipróbálni. Eddig még egyet sem adtak vissza :-)
Azt fontos tudni, hogy csak AC-motoros lemezjátszók mellé lehet használni, aminek az áramfelvétele nem nagyobb 3W-nál. Szerencsére elég sok lemezjátszó tartozik ebbe a kategóriába, a Regák, az Edwardsok, a Systemdekek, stb
Szóval: van a lemezjátszóm, ahhoz lett egy phono box (eddig az erősítő phonója hajtotta), és olvasgatva mindenfélét úgy láttam, egy külső táp a lemezjátszóhoz további javulást eredményezhet. Erre a külső tápra kérdeztem rá, hogy valóban érdemes-e beszerezni. Csak én balga módon legelső fogalmazványomban összekötöttem a szintén új phono boxszal. De hát írtam, hogy humán vagyok, haha.
A phonóból kijövő halk alapzaj az előbbivel nem összefüggő, külön kérdés volt.
És a külön tápelosztó egy harmadik kérdés, megint csak független az előzőektől.
Ebből viszont kettő lett az elmúlt időszakban. A másodikat fene tudja mikor rendeltem egy nagyobb pakkban az MM online oldaláról, még év elején talán. Most rendezgettem az albumokat és jöttem, rá, hogy ebből bizony kettőt sikerült bezsákolnom az elmúlt időszakban.
Persze felbontás után szembesültem vele.
Viszont lemezjátszón az egyik csak egyszer volt, a másik egyszer sem.
3500+posta az ára, de leginkább cserélném valami jó kis jazz albumra ha valakinek érdekes lesz.
Miles Davis - Kind of Blue album témához: A Music On Vinyl kiadást, amely kettő albumos, a másodikon grátisz anyaggal, csak kibontás után vegyétek meg. MM-es vásárlás, ma visszaadták az árát.
A kettő külön lemez helyett az 1. és 2. oldalt tartalmazó lemez volt benne, viszont az kétszer.
Szedd már össze magad és döntsd el végre, mi a célod: "több hifi", "több zene", avagy kisebb phono-előerősítő alapzaj?;) Mert ez így borzasztóan zavaros.
Rosszul fogalmaztam. Általában a lemezjátszóról történő zenehallgatás minősége szempontjából segít-e a külső táp? Tehát nem a phono előerősítő tápját akarom birizgálni.
MM-phono, és csak nagyon nagy hangerőn hallatszik nagyon kis alapzaj, közel tartva a fület a hangfalhoz. Normál zenehallgatásnál, a háromszög sarkában ülve nem észlelhető De én arra vagyok kíváncsi, hogy ez a nagyon kicsi zaj eltüntethető-e :) Vagy ez a phono bemenetek adottsága.
Ha csak MM-phono, akkor baj ha kis hangerőnél is van saját zaja a phono-nak (szoba hangerő felett lehet némi suhogó zaja (nagy erősítés miatt), de egyéb zajnak nem szabad lenni, ott valami baj van a kapcsolással vagy a kivitelezéssel). Ez zaj lehet táp jellegű zaj, de okozhatja a korrekciós vagy erősítő részben lévő hiba is, tehát egy tápcsere nem vsz. hogy segít rajta.
Nem tudom, hogy tápcserén mit értesz - csak egy kis trafó dugasz táp van (főleg ha ez egyenáramú), ott segíthet egy kicsit jobb táp. Az én DIY phono-mba csak egy IEC aljzatos kábel megy, ott táp teljes mértékben a "dobozon" belül van, ott nem lehet egyszerűen tápot cserélni. Az igazán komoly phono-kban (főleg ha MC-head-amp is van benne) jó esetben fizikailag elkülönítik a teljes táp-szekciót a korrekciós-erősítő áramköröktől, mert a trafó szórása (főleg az aMC-head-ampnál) jelentősen belerondíthat a a hangba és nem kívánatos zajok is lehetnek ettől.
Általában ez kevéssé hálózati probléma (ha igen, az jelentkezik általában más készülékeknél is). Ezért erre a drágább elosztó/tápkábel nem gyógyír, persze a hangzásba ez is beleszólhat, de erre egyértelmű recept nincs!
Humán beállítottságú ember vagyok, ezért kérem, türelemmel viseltessetek kérdéseim iránt. A phono előerősítőhöz érdemes külső tápegységet beszerezni, sokat dob a játékon? Vagy a rendszer milyenségétől, esetleg minőségétől/drágaságától függ? Értsd: 30 ezer forintos phonóhoz tökmindegy, 200 ezresnél már hallatszik, vagy semmi köze ehhez?
A phonónál alapjáraton hallható minimális alapzaj eltüntethető valahogyan? Eddig minden rendszeren hallottam, csak más erővel. A hálózatban kell keresni a hibát (ha ez egyáltalán ez hiba, nem pedig adottság), vagy más a ludas?
Ilyenekkel, hogy külön drágább tápelosztót venni, érdemes bíbelődni, vagy túlértékelt a jelentősége?
Őszintén szólva van is egy, újabb kiadású dupla Brubeck lemezem. Sztereó és mono albumokkal. Jövő héten szabin leszek, ráeresztem a tűt mindkettőre :) sajnos eddig csak kibontani volt időm..... hallgatni nem.
Persze ehhez az kell majd, hogy a kis törpét elvigye anyuka sétálni :D
Richárd határozottan fejlődik - finoman még a bolerósoknak is beszól..Đ
"Azokat is nehéz lesz meggyőzni, akik Orion hangfalak torzításán ... keresztül"
Annyit talán nem ártott volna tisztázni, hogy az AT95E bármennyire is jól sikerült belépő szintű hangszedő, egy világ választja el a középkategória hasonlóan jól sikerült darabjaitól, és ez méginkább igaz a hozzá tervezett új AT lemezjátszóra.
Ha meg akarta kímélni rekordgyűjteményed, akkor nem teheted jobban, mint a Beogram 5500-at.
Az elektronikusan vezérelt tangenciális kar a rekordot olyan pontosan követte, mint az eredeti mester. Ez lehetővé tette az ultraérzékeny MMC 4 felvételt, hogy a lehető legpontosabban leolvassák a jeleket a horonyba. És mindössze 1,2 g-os tollnyomással, ez a rendkívül gyengéd érintés több évvel meghosszabítja értékes lemezei életét.
A Beogram 5500 kemény vásárló volt; a táncos lábak nem rázzák fel, a különleges futómű felfüggesztése és a rövid, merev tónusú karja miatt.
Tulajdonomba került egy Coral MC88E. Sajnos nincs benne tű. :-( Érdemes ezzel a hangszedővel foglalkozni és ha igen, akkor mennyibe kerül belerakatni egyet ?
Ez egy magas kimenetű MC a nyolcvanas évekből. A Coral alapvetően olcsó hangszedőket gyártott, és ez ugyan egy viszonylag drága termékük volt, de hangminőségre semmi extra, legalábbis nem tartozik a nagy nosztalgiával visszavágyott hangszedők közé.
Bár vannak MC-k, amikben lehet tűt cserélni (nem mindegyik ilyen, sajnos), a művelet sosem olcsó, még egy viszonylag egyszerű alu tűszárral és sima elliptikus tűvel is közel lenne az 50 ezerhez (eredetileg valami ilyesmi volt benne). Ennyiért viszont már egész jó középkategóriás új hangszedőket lehet venni számlával, garanciával (pl. Audio-Technica VM530En, Goldring 2100)....