Keresés

Részletes keresés

Nogo Creative Commons License 2018.07.14 0 0 2184

Meggyőztél. Lefoglaltam egy parcellát.

Gyerekekkel megyek, ahogy eddig is. Eddig nem volt gond, de valóban, érezhetően egyre többen vannak, egyre nagyobb a rizikó a főszezonban.

A Cikat-ban nagyon jó a nem parcellázott rész, szerintem jobb mint a többi (nem olyan zsúfolt, és talán csendesebb és árnyékosabb), bár nekünk nincs szükségünk sem áramra, sem csatornára. De nem akarunk harmadszor is ugyanoda menni, túl nagy és szép a horvát tengerpart, legyen egy kis változatosság :-)

Előzmény: hul (2183)
hul Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2183

Nem mindig jártam foglalva és adott parcellára. :-) Manapság már nem megyek "nem" parcellára, mert azok mindig a futottak még kategória. Kieső, wc mellett, távol a vizestől, zajos vagy csak szar. De van olyan helyzet, hogy nem tudja az ember mikor tud indulni, főleg nem márciusban... és akkor google a barátod, végig kell nézni a partot, hol mi van és mit árul -persze a 2 sörrel drágább kemping az nem selejt, nincs jelentősége vmennyivel több pénznek, mert az egészhez képest törpe költség! 

 

Amikor meg ott vagy, sok olyat találni, ami nem szerepel sehol, de ott van előtted. Be kell menni és megnézni. Mindenesetre ha du. 4 körül még nincs helyed, akkor hamar legyen, még azon az áron is, hogy másnap tovább mész. Kempingről és adott esetben a saját családról,értsd gyerek(ek) meg 30+ életkorról van szó. Más a helyzet, ha nászutas vagy,  esetleg nyugger:-) Akkor mindegy. Megoldod.

Bár ahogy -mint példa, látom a német/holland stb. nyuggersorsot, hát ők aztán tudják hova kell 2 hónapra leköltözni. Kutya, macska, papagáj! Virágok!!! Enni mindenhol kell, itt meg olcsóbb élni, mint othon és klassz a tenger.

Volt fiatal olasz ismerős csaj, szomszédban, meg látótávolságban, évekig MINDIG ott volt, bármikor mentünk- és maradt még... Az egy más kérdés a pasijai meg változtak. Röhögött rám és integetett. Ilyen veszélyes a kemping élet:-) 

 

Szóval rengeteg a jó hely és tovább kell menni, ha nem jön be.

Aztán úgy jársz mint én, hogy találtam valamiket, és xx-szer nem is engedtem el. Azt is tudom, melyik parcella árnyasabb és mekkora valójában, hogy fér be az autó. :-) 

Így vagyok egyes apartmanokkal is... a tulaj falán vannak a gyermekeim fényképei, és vszínüleg azért is, mert nem loptam el a hamutartót:-) 

 

Előzmény: Nogo (2182)
Nogo Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2182

Akkor eddig szerencsénk volt, mindig volt hely, Szlovéniában és Olaszországban is. Persze mindig nem parcellázott helyen.

 

Mennyire jellemző a horvát kempingekben a nem parcellázott hely? Mert csak ilyen helyen van esély sátorhelyet kapni augusztusban.

Előzmény: hul (2180)
alexxvelorex Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2181

Ilyen hely csak februárban van, szezonban annak is örülni kell, ha a recepción egyáltalán szóba állnak veled!

Előzmény: Nogo (2179)
hul Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2180

Ha most keresel helyet, belep a szerencse faktor... Esetenkent nemhogy valogatni, hanem egy arva hely ek is orulni kell. A főideny mar csak ilyen. 

Előzmény: Nogo (2179)
Nogo Creative Commons License 2018.07.10 0 0 2179

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan kempinget, ami nagyjából olyan, mint a Cikat a Losinj szigeten? Itt már voltunk kétszer és nagyon bejött, de idén máshol szeretnénk sátorozni, talán Dalmáciában is, esetleg Sibenik vagy Makarska környékén.

A kívánt tulajdonságok: nagy, legyen nem parcellázott hely (áram sem kell), foglalás nélkül is tud fogadni, árnyas, természetesen tengerpart melletti, szép természeti környezet, sétatávolságra a város. Van olyan ami nagyjából megfelel ezeknek?

Üdv Mindenkinek!

szaja11 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 2178

Mi itt táborozunk évek óta:

 

http://www.grebastica.net/index_eng.php

 

(Ha minden jól megy idén is.)

Előzmény: vonalzoo (2177)
vonalzoo Creative Commons License 2018.07.08 0 0 2177

Grebastica faluban  több kis kemping is van. Az árukat már nem tudom  de annyi biztos nincs 

 

Előzmény: malvin64 (2176)
malvin64 Creative Commons License 2018.07.08 0 0 2176

Üdv Mindenkinek!

Tud nekem valaki olcsó kempinget ajánlani Primosten környékén? Eddig Trogirban kempingeztünk minden évben, a Seget Vranjisában, de mióta új tulajdonos van, és folyamatosan fejlesztik, azóta horribilis árak vannak. 2 fő 1 sátor, 1 autó már több mint 50 EUR-ba kerül egy éjszakára. Na ezért az összegért, már apartman is van. Valami tippet esetleg? Köszönöm

igenis Creative Commons License 2018.07.05 0 0 2175

 Köszi!

 

 Ezek vajon mennyire árnyékosak és zsúfoltak ilyenkor  július közepe-vége felé. Találni helyet, vagy célszerűbb foglalni? Nagy meleget jósolnak. Esetleg ha mostanában voltatok, mennyit kóstál kb. egy éj négytagú családnak sátorral kocsival? Nem voltam még kempingezni a Horvátoknál.

grafiti Creative Commons License 2018.07.04 0 0 2174

Pag sziget, Strasko.... 2 éve voltunk, gyerköcöknek fantasztikus esti programokkal, animátor engem is kiválasztott egyikbe, nejem hasát fogta a nevetésben.... tudtok sátorhoz kompresszoros hütöt is bérelni, nem elhanyagolható tényezö a kánikulában ( piciknek még nem adhattok szilvát , hasmenés elllen ) !

Előzmény: igenis (2172)
jerolim Creative Commons License 2018.07.04 0 0 2173

Pag szigeten, Simuni

Előzmény: igenis (2172)
igenis Creative Commons License 2018.06.27 0 0 2172

 Üdv itt mindenkinek!

 

Tudna nekem valaki ajánlani egy jó kempinget Zadar 50-60km-es térségében? Sátorral gyerkőcökkel mennénk és jó lenne ha árnyékosabb, fás terület lenne közvetlen a parton.

eddy75 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 2171

Üdv mindenkinek!

Rovinjba készülünk, bármilyen jó tanácsot szívesen fogadunk.

Kemping? Látnivalók a városban és környékén? Remek rejtett öblök találhatóak a közelben?

 

hul Creative Commons License 2018.06.08 0 0 2170

biograd na moru camping

google a barátod:-) 

 

 

megyek Creative Commons License 2018.06.08 0 0 2169

Sziasztok.

Info kellene a Biograd na moru campingbe i egy saját lakocsi szeretnék telepiteni  mennyibe kerül helypénze egy szezonra és mit adnak abba.

Köszi a segitséget

Peter

Pinyo. Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2168

Sziasztok! A kempingekbe be lehet menni csak strandolás céljából? 

alexxvelorex Creative Commons License 2018.04.04 0 0 2167

Amikor elkezdtünk mi is '90-ben lakóval kempingezni, rengeteg elképzelés, terv volt a sátor után. Ezekből alig lett végül is valami. A sátor utáni "saját vizesblokkok"-kal kapcsolatban kicsit mi is szabadjára engedtük a fantáziánkat, de beláttuk, főleg nyáron nincs értelme a lakóban vizeskedni. Sokkal egyszerűbb elmenni a mosogatóba, ahol nem a te gondod a melegvíz, takarítás, fröcskölés stb. Ugyan ez a helyzet a fürdéssel is, egy törölköző a vállra és nem kell utánam összetörölni semmit, nem kell óvatoskodni a szűk lakóban. A wc-t az használjuk, de azt is inkább éjszaka és "kisdologra"! Ja és főzni sem szoktunk bent, csak kint a szabadba. Nagyon sok ismerősünk van lakókocsis és mindenki hasonlóan csinálja, de ez a mi tapasztalatunk és ne vedd irányadónak!

Előzmény: lakómanó (2166)
lakómanó Creative Commons License 2018.04.04 0 0 2166

Szia Alex!

Neked is köszi a képeket!!! Látom itt még a "régi" lakóval voltatok. Egyébként az első sorban, mint újdonságot hirdetik a szennyvízelvezetést, és hátul nincs is.

Nálunk sem szempont, de ha már van, akkor kihasználnánk a kényelmi előnyöket. Nekem olyasminek tűnik, mint a tempomat. Elvagy nélküle, de autópályán a kényelmedet szolgálja.

Ha nem tudok rácsatlakozni, akkor se dőlök a kardomba, pár naponta kiürítjük a tartályt. Az is egy program a gyerekekkel! :-)))

Előzmény: alexxvelorex (2165)
alexxvelorex Creative Commons License 2018.04.04 0 0 2165

Omisban is jártunk, ott sem volt a mi parcellánkon, sem a mellettünk lévőkön, ezzel együtt biztosan van, nem néztem meg máshol, soha nem ez volt a szempont a kemping kiválasztásakor. A környezet gyönyörű, a hatalmas sziklás hegyek, a Cetina, a város a maga nyüzsgésével, karnyújtásnyira Brela, Baska Voda, Makarska, emerre kicsit távolabb Trogír, Split. A kemping viszont nem egy nagy szám volt /nekünk/!

 

Előzmény: lakómanó (2164)
lakómanó Creative Commons License 2018.04.03 0 0 2164

Köszi a képet!

Gondolom valami hasonló lehet az omisi Galeb kempingben, mert a honlapjuk szerint van! Csak nem vernek át! ;-)

Igaz nem mindegyik parcellához tartozik, csak az előre foglaltakhoz írja.

Én előtte Zaton-t néztem és ott is írja a honlapjuk.

Előzmény: Bujazliz (2161)
alexxvelorex Creative Commons License 2018.04.02 0 0 2163

Bocsi, távol áll tőlem, hogy általánosítsak, nekünk 2015-ben nem volt Biogradon, igaz nem vizsgáltam meg a többi parcellát!

Előzmény: Bujazliz (2161)
fekvőrendőr Creative Commons License 2018.03.31 0 0 2162

Az orebici Nevio kempingben is van szennyvíz (nem WC) csatlakozási lehetőség nagyon sok parcellán.

Előzmény: Bujazliz (2161)
Bujazliz Creative Commons License 2018.03.31 0 0 2161

Nem szabad általánosítani. Biograd-i Soline kempingben már régóta van víz-szennyvíz-elektromos csatlakozás lehetősége.

2011-ben voltam ott először, akkor már volt.

Egy 2014-es nyaralásunk képei közt találtam:

Előzmény: alexxvelorex (2160)
alexxvelorex Creative Commons License 2018.03.17 0 0 2160

Az omisi Galeb kempingben nincs szennyvízcsatlakozási lehetőség, de ezt veheted készpénznek a horvátországi kempingekben. Mivel írtad, hogy nem nagy tapasztalattal rendelkeztek, akkor bátran merem kijelenteni felejtsd is el ezt dolgot. Közel harminc éves tapasztalat alapján mondom, elég a lakó alá a tartály, néha kiüríted és kész. Mosdani, fürdeni, mosogatni nem szoktunk a lakóban, főleg nyáron. A wc az más dolog, azt csak kijelölt helyen ürítheted.

Előzmény: lakómanó (2158)
Tarzy52 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2159

Szia!

 

Kezdjük a végén.....nem, nem lesz Horvátország idén, csak hazai kemping marad!

Én olvasom az összes kempinges fórumot...........amúgy Görögország nálunk a nyerő, jövő nyáron megint lesz egy egész nyaras letelepülés,májustól szeptember közepéig valahol Katerini környékén, Elizabet, vagy Castle kempingekben.

 

Visszatérve a szennyvíz csőre!

Tételezzük fel, kibérelsz egy 100m2-es parcellát! Az ugye 10x10 m. Ha a felénél van a szenyvíz csatlakozó akkor, ha a kb 5 m-es lakóddal beállva, aminek szintén a közepe táján van a lefolyód, egy 3 méteres csővel rá tudsz csatlakozni. Ahogy te is átláttad, nem célszerű hosszú cső, mert nem lesz esése, és megáll benne és leülepedik a trutyi, ami melegben nem kívánatos! 

Előzmény: lakómanó (2158)
lakómanó Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2158

Kifejezetten "szennyvízcsőről" nem tudok, én egy 40 mm-es gégecsőre gondoltam. Szerintem -de ezt én csak így gondolom-  5 méternél hosszabb nem biztos, hogy jó ötlet nyáron, 40 fok melegben amikor megáll benne a szennyvíz.8-10 méteren erre van esély. Pár méteren még megoldható a lejtés. .De ez megint csak az én elméletem, tapasztalat nélkül. Hátha van valakinek ilyen irányú tapasztalata

Tudom, hogy minden kempingben más és más, de ezért is kérdezném konkrétan ezt a kempinget, mert ahogy írtad is, ez a lehetőség nem mindenhol van.

Tetszik, ami a Te lakódon van, de nekem se időm, se energiám kivitelezni.

Max. marad a tartály! ;-) 

Hogy- hogy itt is vagy? Idén Te is Horvátországot választod? :-)

Előzmény: Tarzy52 (2157)
Tarzy52 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2157

Amúgy van készen kereskedésben ilyen " szenyvízcső " ?

Előzmény: lakómanó (2154)
Tarzy52 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2156

Amúgy én is így gondoltam............pontosan ezt nem lehet előre megmondani........., mert ha nem elég az 5 méter, akkor toldani kell, vagy közelebb állni...........(:

Előzmény: hul (2155)
hul Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2155

Nem úgy veszed, hogy toldható legyen? Az elektromos kábel is úgy működik, hogy van egy 20 m-esed és még van egy v több, mert ha 36 m kell... 

A szennyvizes elvezetés is, ha már van(?) egyik helyen rövidebb, másikon hosszabb. Nyilván univerzális leszel, hogy bárhol meg tudd oldani. 

 

 

Előzmény: lakómanó (2154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!