Keresés

Részletes keresés

Jack35 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 131

Akkor van szívás ha a Budapesti járat nem indul el időben.......Akkor mondjuk áttesznek egy másnapi járatra és lesz 1 éjszakátok ingyen Párizsban. Párizsba ha munkanap mentek óriási dugó szokott lenni. Mi 1 nappal előtte megyünk Párizsba a szállás sem vészes szerintem 85/EUR 1 éjszaka családi szobában a Novotelben 4* Mi inkább visszafelé taxival megyünk a 2 reptér között nem sokkal drágább mint a tömegközlekedés 55 EUR/autó.

Előzmény: ZenX73 (130)
ZenX73 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 130

Fel kell venni a csomagot, de buszjegyet adnak, ez benne van a repülőjegy árában. 20-30 percenként mennek a buszok CDG-ORY között 70-80 perc a menetidő. Volt 3:15 is átszállási idős járat is de, ez nagyon kicentizve van. Csomagfelvétel 20-30 perc Ha pont várni kell a buszra +30 perc. Ha dugó van +80 perc. + csomagfeladás idő. Párizsi reptéren nem voltunk még, az is idő míg megtaláljuk, hogy mi merre.  És már le is késtük a járatot. Az Airfrance ügyfélszogálata azt mondta úgy vannak az átszállási idők kalkulálva, hogy elégnek kell lennie, nem szoktak lekésős utasok jelentkezni. Most nézegettem a Transavia fapadost. Oda megalvással jó, azonban max 10-15 ezerrel lett volna olcsóbb 1 fő esetén, de az alvás elviszi a különbözetet. 

AirFrancenél októberben volt 144.000 forintért is jegy, de vártam, hátha lesz december elején reptérváltás nélküli lehetőség is. Nem lett. Tavaly volt. 

Előzmény: Jack35 (129)
Jack35 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 129

Az AirFrance-nak előnye,hogy pesten feladod a poggyászt,és remélhetőleg Guadeloupe-n megkapod.A transzfer is benne van párizsban a 2 reptér között?

Előzmény: ZenX73 (127)
Jack35 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 128

A Bécsi reptér fényévekre van Budapestitől, az a cirkusz ami ott van az...........Ezért megyünk Guadeloupe-ra, mert szinte olcsóbb mint ha elmegyek a horvát tengerpartra.......Hátránya a hosszú utazás......

Előzmény: ZenX73 (127)
ZenX73 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 127

Az tényleg nagyon jó ár. Bécsi indulással csak az Airfrance-t néztem, de úgy jóval drágább lett volna mint Pestről. Nekünk így 23 kilós bőrönddel 170/fő (530 euro) volt a repjegy. Az is az Airfrance mellett szólt, hogy van magyar nyelvű ügyfélszolgálat. Angolul nem adnak el, de azért ez megnyugtató. Ti nagyon jó áron mentek. Szinte olcsóbb mint egy repcsis nyaralás Görögországba. (Nyáron ott szállás 45 euro alatt nincs)

Előzmény: Jack35 (126)
Jack35 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 126

Igaz, mi június 17-én megyünk amikor nincs már szezon, a LEVEL Párizs-Guadeloupe 200 EUR volt oda vissza/fő.Akár az AIRFrance akár az AIRCARAIBES sokkal drágább volt erre az időszakra. Nem volt drága a bőrönd,1 db 23 kg 56 EUR volt. Voltunk idén Martiniuqe-on nagyon tetszett,akkor AIRCARAIBES-el voltunk az sokkal drágább volt. Sajnos a gyerekeim nem ették meg a fedélzeten kapott ételt,így ez számunkra nem fontos. Nálunk van 2 pici gyermek (9 ill 7 éves) így már nem mindegy mennyi a repjegy. Ha kiszámolod mennyi az,hogy ha Párizsba a CDG-re érkezel csomagokkal 2 gyerekkel nem lehet tömegközlekedéssel átmenni Orly-ra. Mi Bécsből megyünk sokkal olcsóbb a fapados jegy Párizsba a Transavia pedig egyből Orly-ra érkezik,mi 1 éjszakát ott is maradunk a tavalyi tapasztalatokból kiindulva(sajnos a gyerekek nem bírják egyhuzamban). Sajnos hazafelé nincs Orly-ról járat,csak CDG-ről,amikor mi megyünk. St Francois-ban foglaltunk szuper apartmant tengerparti 70 nm-es 2 hálószobás+ nappali klímás 2 kültéri medencés 23 EUR/ nap !!!!! :))))))

Van GPS,oda lehet találni mindenhoa szerintem,nem nagy ez a sziget sem. A szúnyogoktól ne félj, így is úgy is agyoncsípnek :)))

Előzmény: ZenX73 (125)
ZenX73 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 125

Nem. AirFrance. Néztük mi is a Level-t, de Fapados->Párizs->transzfer (esetleg szállás) -->transzfer--->Level nem lett volna lényegesen olcsóbb. Ráadásul a Level-nél elég magas volt a csomagdíja. Az AirFrance-nál 4-5 hetente mindig van akció. Ezt vártuk ki. 6 órás átszállási idővel megyünk, féltünk a 3:15-östől. Tavaly volt reptérváltás nélküli lehetőség is.

Azért milyen jó a franciáknak. Level-el oda-vissza 300 euro. 2-3 napi munkabér.

Ti mikor mentek?

Szállás keresünk még olcsón. Petit-Bourg ban foglaltam szép apartmant, felmondási lehetőséggel. 40m2, éjjel-nappali recepció 50 euro/nap. Deshaiesben is lenne 35m2 40 euro/nap ért, szebb a környezet, de több lehet a szúnyog, nincs recepció, ami azért hasznos lehet valamilyen probléma esetén. (pl orvosi helyzet), plusz esti érkezéskor helyismeret miatt nehéz megtalálni. (kavarogtam és már sokszor földúton Görögországban esténként, hogy hol is a szállásunk... :) )

Előzmény: Jack35 (124)
Jack35 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 124

Level-lel mentek ti is? 

Előzmény: ZenX73 (123)
ZenX73 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 123

Sziasztok! Tavaly sajnos elmaradt az út, de most tudtunk jó áron repülőjegyet venni, márc 29-április 9 ig. Szállást Petit-Bourg ban találtunk szimpatikusat 50 Euro/nap ért. Még lemondható. A nyugati részen szerettünk volna, de messzinek tűnik a repülőtértől. Petit-Bourg ról van valakinek tapasztalata?

Jack35 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 122

Sziasztok,örülök,hogy van ilyen topic,most találtam rá......Idén voltunk Martinique-on és annyira tetszett,hogy nyáron megyünk Guadeloupe-ra. Sikerült olcsón venni repjegyet :))))))))))) Már várom. :)

ercsi970 Creative Commons License 2018.11.24 0 0 121

Szia Dana! Mi is megyünk jövő márciusban, és azt szeretném kérdezni, melyik cégnél foglaltátok a bálnalest, illetve mennyi az esély márciusban látni őket? Akár mindegyik túrán?

Előzmény: DanaEllenRipley (108)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2018.10.23 0 0 120

Üdv a topiknak!

Volt évfolyamtársnőm a legutóbbi időkig G-on élt. Férjhez ment egy fr. orvoshoz (talán orvos, nem ismertem), és letelepedtek a szigeten - már vagy 25 éve. Sajnos megszakadt a kapcsolatunk, és mint ott élő, nyilván nem olvas turista-forumokat. Úgy tudom, több magyar is él még ott.

p6y8tt Creative Commons License 2018.10.21 0 0 119

Benne van a jegy árában, gondolom Air France szintén.

Előzmény: ercsi970 (118)
ercsi970 Creative Commons License 2018.10.19 0 0 118

Sziasztok!Szeretném kérdezni, hogy Párizs CDG-ről Orlyra a transzfer buszért kell fizetni, vagy benne van a repjegy árában? 

p6y8tt Creative Commons License 2018.07.17 0 0 117

Szia, végül ennek a nagyobb apartmanja lett a választásunk 4 éjszakára, 6-ot pedig Deshaiesben leszünk az Oasis De Grande Anse-ban. Már vágjuk a centit :)

Előzmény: DanaEllenRipley (111)
Szkalek Creative Commons License 2018.06.04 0 0 116

Szia, én sok robogót nem láttam. Szerintem túl nagy ahhoz a sziget. Cuccok szállítása is nehézkes, gyakran esik is. A hegyre egy robogó fel sem megy. Me egy kicsit agresszíven vezetnek. Szerintem ide nem praktikus. Nekem van motoros jogsim, de eszembe sem jutott. Lehet hogy öregszem?

Előzmény: Edepocak (115)
Edepocak Creative Commons License 2018.05.24 0 0 115

Sziasztok,

 

tetszik a topik, köszönjük az értékes infókat!

Próbálunk minél jobban tájékozódni, nászutat szervezünk jövő márciusra.

Robogóbérlésről mit gondoltok, van esetleg tapasztalatotok?

 

Rutinos utazók vagyunk, a autóbérléssel sincsen semmi gondom, de nagyon szeretünk kisebb helyeken, szigeteken motorozni, robogózni. Ha nincsenek nagy távolságok, akkor sokkal praktikusabbnak tartom (gyors, olcsóbb). 

Nem rendelkezem motoros jogsival, ezért 50-es robogó jöhet szóba! Igen tudom, hogy az kicsi... de Mi párommal sportosak, kis termetűek vagyunk :)

Több görög szigetet is felfedeztünk már így (pl. Kefalóniát, ami azért dimbes-dombos) gond nélkül. Ellenben nem mindenhol engedik az 50es robogót két személlyel, Franciaországban sem. De mivel ez egy sziget, karibi lazasággal, hátha :) 

Láttatok esetleg másokat így közlekedni a szigeten? Bérléssel kapcsolatban tapasztalat? Basse-Terre, szóval a sziget nyugati, dombosabb fele mennyire motorozható, nagyon emelkedős?

 

Köszönöm a válaszokat előre is!     

 

Szkalek Creative Commons License 2018.05.13 0 2 114

Sziasztok!

 

Kicsit lassan és nem is költői, se nem tudományos ismeretterjesztő formában, de elkészült az utibeszámolónk: Utibeszámoló

Ezen a linken megnézhető a kis fénykép gyűjteményünk: Fényképek

Készítettem egy POI gyűjteményt is a Google Maps saját térképen: Google_Guadeloupe_saját_térkép

Én a sok infót MS OneNote jegyzetelős programban rendszereztem. Megnézendő helyek térképpel fényképpel, weboldalak, étlapok, árak stb.Sok sok óra felfedező munka van benne. Sok fénykép is van benne ezért 300MB-os. Biztos fog néhány percet töltődni: OneNote_infok_a szigetről

Köszönöm mindenkinek a saját infókat, mely kétségkívül igen csak segíti azt hogy a nyaralás a legjobban sikerüljön. Meglepetések így is lesznek bőven Ez egy ilyen sziget. Mi iszonyat jól éreztük magunkat. Mindenkinek is ezt kívánom!

üdv:

ercsi970 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 113

Szia! Mi jövő márciusban mennénk 1 hét sziget, 1 hét hajó. Szeretném megkérdezni, milyen az időjárás ebben a hónapban? Nem túl esős?

Előzmény: skipper007 (112)
skipper007 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 112

Ilet du Gosier Márciusban 3 hetet töltöttem a szigeten és körülötte hajón. Pár tapasztalat: A programtervezéshez leghasznosabb eszköz a "le Guide Guadeloupe" ami az APP Store-ban és a Google Playen is elérhető. Ezzel könnyű kiválasztani és megtalálni a felkeresésre érdemes célpontokat, még az oda navigálásban is segít. (igazi az autóban inkább a Waze-t használtuk navigációra.) A mangrovét a Vieux Bourg-ban a Yalode Kayakkel fedeztük fel. A naplementés túrára mentünk, ami igazán különleges hangulatú volt.

A környező szigetek közül a legjobb a les Saintes volt. Itt a legjobb strand a Pompierre, ahol elég kiterjedt korallzátony is van az öbölben. A strandolók között kecskék, tyúkok és leguánok is  előfordulnak. Akinek kicsit több az ideje, elmehet a Pain du Sucre strandra is, amit a kikötőből is látható kuglóf formájú szikla mögött kell keresni. Itt is top listás snorkelező hely van.

A legjobb hely mégiscsak a Cousteau rezervátum volt, ahol a leggazdagabb az élővilág.

Sajnos a Petite-terre szigetre nem jutottunk el, mert a hullámzás miatt az odaút meghaladta a csapat tűrőképességét.  

Ha valakinek kérdése volna keressen nyugodtan! Leleszi István info@yachtbooking.hu 

DanaEllenRipley Creative Commons License 2018.04.01 0 0 111

https://www.airbnb.hu/rooms/17479317?s=51

 

Kb tizenöt méterre a víztől reggelizhetsz a teraszon:) nem strandolasra való part(bár senki nem tiltja meg, hogy belemenj a tengerbe) viszont a városi strand gyalog öt perc, ami nem hátrány, ha szép helyen akarsz fürdeni,  meg meginnal egy sort is, tehát autóba sem feltétlenül ulnel :) ezt a szállást nagyon szerettük, annak ellenére, hogy ennek volt a legmagasabb az  ára.

Előzmény: p6y8tt (109)
DanaEllenRipley Creative Commons License 2018.04.01 0 0 110

Hű, igen, nekünk is voltak ilyen gondolataink, hogy Jaj ha már egyszer odáig elmentünk, akkor milyen jó lenne átnézni más szigetre, stb, de valójában Guadeloupe tényleg annyi mindent tartogat, hogy kell az a tíz nap, főleg, ha nem csak pihenni, vagy csak túrázni akartok. 

Ha most foglalnánk, akkor szerinem kihagynánk Le Moule-t. Amikor ott szálltunk meg, akkor is visszamentünk Ste Anne-ba strandolni. Az északon levő kiáltók felé Grande Terren pedig kimondottan jó az út és nincs dugó, pár órás kirándulás keretében el lehet ugrani Ste Anne-bol is. Szóval, azt hiszem vagy úgy lenne, hogy 5 éj Ste Anne és 5 és Deshaies vagy ugyanez 4-6 felosztasban. De ebben a kérdésben már szerintem tényleg csak az dönt, hogy melyik strandtipus jön be nektek jobban. A Grande Anse nem véletlenül olyan jó hírű, tényleg hihetetlen finom a víz, élvezhetőek a hullámok, hosszÚ, tehát jól  eloszlanak a strandolók, sok az étterem, de nem zsúfolt... Ste Anneban pedig a városi strand és a Caravelle viszi a pálmát. Program egy hajszálnyival szerintem több van Basse Terren, tehát mondjuk ez is a 6 nap mellett szól. 

A kajaktúrás cég neve Yalodé Kayak Canyon, Google minden fontos infót kiad róluk. E-mailt írtam nekik, itthonról foglaltunk még. De arra érdemes rákérdezni, hogy pontosan mikor indul a túra, mert ami a honlapon szerepel az nem feltétlenül up to date :D persze ez őket nem nagyon érdekli, mert majd’ szétesnek a lazasagtol :D 35 € / fő az ár egyébként 

A vulkánhoz legmagasabbra a Bains Jaunes parkolóhoz tudtok felmenni. A Savane kocsival azt hiszem 2006 óta nem megközelíthető, mert volt valami foldcsuszamlas. Tehát addig is gyalog kell felmenni, de marha érdekes látvány az a kihalt aszfaltozott parkoló is a vulkán oldalában :D tenyleg érdemes korán erkezni, már csak azért is, mert ha nincs parkoló, akkor annál többet kell mászni, még messzebbről.

egy szallást igazán jó szívvel tudok ajanlani, belinkelem majd, mindjárt megkeresem. 

Előzmény: p6y8tt (109)
p6y8tt Creative Commons License 2018.04.01 0 0 109

Szia, köszi a beszámolót és azért is jó, mert mi is 10 éjszakát leszünk. Először mikor foglaltuk a jegyet mondtam is, hogy lehet kombinálni kellett volna Martinique-i repjeggyel vagy átugrani 2-3 napra Montserrat-ra vagy a Dominikai közösségbe most viszont pár szépen telepöttyöztem a Google Maps-et. Írtad a szállásfelosztásotokat miszerint 4 éjszaka Deshaiesben, 4-et Sainte Anne és még kettőt Le Moule. Ha most újra foglalnál is így tennél? Én a látnivalókat elnézve a Deshaines/Rifflet 4 éj, Basse Terre környéke 4 éj és Saint Anne 2 éjben gondolkodnék. Szállást hol foglaltatok? Esetleg konkrét tipp ami tetszett?

-A vulkán/Carbet túrákat melyik oldalról érdemes? Mert egyrészt a nyugati oldalról látok egy "Savane à Mulets" nevű parkolót illetve alatta egy picivel "Parking des Bains-Jaunes" ezek Saint Claude-ból indulnak. A keleti partról viszont látom a "Parking de la Troisième chute du Carbet" parkolót.

-A mangróve erdős kajakozás pontosan merre található? Mennyi egy ilyen túra? Előre foglaltatok neten vagy ott helyben?


Köszi előre is! Még biztos 1-2 eszembe jut már  mire elküldöm ezt a hozzászólást :)

 

 

Előzmény: DanaEllenRipley (108)
DanaEllenRipley Creative Commons License 2018.03.31 0 0 108

mi is hazaértünk időközben :) (egyébként szintén hatodikán utaztunk:)

chendoékhoz hasonlóan mi is teljesen a sziget hatása alá kerültünk, bármikor visszamennénk. hihetetlen jó hely, a maga furcsaságaival együtt nagyon szerethető és megunhatatlan. furcsaság alatt értem pl a sok közlekedési dugót a nagyvárosok közelében vagy a vendéglátóhelyeken a kiszolgálás tempóját vagy a nyitvatartási idők lazán kezelését. ha először bosszankodik is az ember a kocsiban ülve, hogy húsz percig araszol PTP vonzáskörzetében, másnap már rájön, hogy itt ilyen az élet ritmusa. be kell kapcsolni a Trace FM-et vagy valamelyik másik brilliáns francia karibi rádiót és hátradőlni :D  

csodásak az esőerdők, a kolibrik, a rengeteg banánföld. a Longueteau rumfőzdét nem szabad kihagyni, keresztbe-kasul bejárható az egész, felmehetsz a munkások közé, belekukkanthatsz az óriási tározókba, és a legfrissebb kb hetven fokos rumból kínál meg egy hapsi félbevágott műanyagflakonból. Hihetetlen élmény az egész. A vízesésekhez is érdemes el-, illetve letúrázni, nekünk a Bassin Paradise és a Saut de L'Acomat tetszett a legjobban, mindegyikért megszenvedtünk, de iszonyatosan megérte. Megszenvedés alatt mászást értek: semmiképp sem veszélyeset, csak olyan lábelénézőset, de mindenképp túracipőset és nem papucsosat. Én azért jól seggreültem pár méterrel a cél előtt, mert már elterelte a figyelmemet a víz :) A Saut de L'Acomat kapcsán egy olyan segítő tippet szeretnék adni, hogy amikor eljutottatok a parkolóig (az út mellett állnak meg a kocsik, semmi extra), és kint van egy tábla, hogy a vízesés már csak 50 méter, na akkor NE induljatok el tovább az úton felfelé, amerre ésszerű lenne. Az autók mellett van egy nagy tábla magáról a vízesésről, hogy ne bukj le a víz alá, ne ugrálj, stb. és amellett ki van dőlve a kerítés... na OTT kell lemenni. Teljesen hajmeresztő helyen. Ott kell elkezdeni lemászni és ott fogjátok megtalálni a gyönyörű kék színű vízesést :) 

voltunk naplemente túrán kajakozni a mangrovéban, már teljes sötétségben értünk vissza, fejlámpákkal felszerelkezve. ha szereti valaki az ilyen kalandokat, akkor nagyon ajánlom. totál szervezetlenség érzését kelti az egész eleinte, de a végére kiderül, hogy minden pontosan terv szerint történt, és gyönyörű naplementét lehet szemlélni a kajakban ülve a mangrove közepén egy kis rum kóstolóval... fú, most is kiráz a hideg, annyira jó volt.

bálnalesre is szívesen adok tippet, csodálatos volt. nem csak az állatok, hanem a sziget látványa a tengerről. tavaly az Azori-szigeteken mentünk ilyen túrára, és ahhoz képest szintén kevésbé tűnik profinak a szervezés (mentőmellény? kapaszkodó? :D kit érdekel! :D) de az élmény garantált, és a hapsi nagyon profi, hang alapján méri be a bálnákat. delfinekkel, repülőhalakkal és 5 ámbráscettel találkoztunk, amik közül egy még bébi volt. 

Deshaies és Ste Anne környéke is nagyon tetszett nekünk, ha lehetne, biztosan megint úgy csinálnánk, hogy mindkét szigeten lakjunk valamennyit. Nem nagyok a távolságok, de az utak kanyargóssága és néhol minősége miatt jócskán tovább tartanak az utak, főleg, ha még egy dugóba is belekeveredik az ember... Így sok időt lehet spórolni, ha több helyen száll meg az ember. A táj mindenhol nagyon más, tényleg érdemes minden szegletbe eljutni, mert olyan strandot/utat/hegyeket/mezőket lát az ember, amiket addig nem.

A strandok közül Grande Anse, Caravelle, Port Louis tetszettek a legjobban. Mindegyik nagyon más, de csodálatosak. Meglepő, de legtöbb színes halat a Caravellen láttuk, pedig elvileg az a legzsúfoltabb strand. Kicsit tartottunk is tőle, hogy túl sok turista lesz, de egyáltalán nem zavaró, és tényleg meseszép hely, kétszer is visszamentünk oda strandolni egyet.

A vulkánt is meg kell mászni. 8 előtt érdemes érkezni, délre meg lehet lenni, minimális csúcson tartózkodással, útközbeni bámészkodással. A tetejére vonatkozó figyelmeztetést, miszerint tényleg mászásról van szó, pedig érdemes komolyan venni, mert a brutálisan erős széllel karöltve egyáltalán nem kismiska az az utolsó x méter. Gyönyörű. Nagyon megéri. Nem a csúcsról való kilátás miatt, mert abból nem sokat látni, mivel mindig felhős, de maga az út a lényeg... 

A kávéültetvény is mesés, az odavezető út viszont az egyik legkomolyabb az szigeten (bár Saut D'Acomat se semmi!), a kanyarban kötelező dudálni, hogy tudják, hogy jössz... gyakorlatilag az esőerdő közepén van, van francia nyelvű körbevezetés, illetve kávékóstoló. 

Malendure-ben tényleg vannak teknősök!!!! Azt hittük átverés, főleg, hogy rengeteg volt az ember, de kitartóan kell úszni, és ott lesznek majd, legelésznek az aljzaton. 

A kézzel készült kókusz fagyit a Grande Vigie kilátónál mindenképp meg kell kóstolni, ha máshol nem is. A bokit mindenhol nagyon finom és jó áron van, nekünk alapvetően az ilyen kisebb kajáldák és fast food kocsik jobban bejöttek ízben és ár-érték arányban is, mint a nagyobb éttermek. 

Azt hiszem még oldalakat tudnék írni, annyi az élmény. A lényeg, hogy menjetek Guadeloupe-ra. Megéri. És igyatok csapvizet!!! Mert iható és finom! :D Ja és Karett sört, Deshaies kézműves sörét.

Ha bármi kérdés felmerül, akkor szívesen válaszolok én is, ha tudok. 

Előzmény: p6y8tt (107)
p6y8tt Creative Commons License 2018.03.30 0 0 107

Szia! Remélem sikeresen megérkeztetek, ha lesz időd egy beszámolót kérhetnénk? Mi tegnap vettük meg a repjegyet az Air Francia akcióban, november 3-13. Lassan nekiállok a szervezésnek én is, amit itt korábban olvastam, hogy 3 különböző helyen szállás szimpatikus nekem is.

Előzmény: skipper007 (104)
chendo Creative Commons License 2018.03.04 0 1 106

Mi Deshaies előtt Rifflet-ben laktunk vègig.Ott van a sziget egyik legszebb strandja: a Plage de la Perle. Hihetetlen volt ,de főszezon ellenère volt hogy csak mi voltunk a parton. Hogy mi tetszett a legjobban? Nehèz lenne felsorolni.

Ilyen időjàràssal mèg soha nem talàlkoztam: àllandò 28-29fok volt, estère is csak 25 fokig hűlt le(az èjszakàt is beleèrtve). Soha nem volt melegünk ès sose fàztunk. Volt klìma ,de egyszer nem kapcsoltuk be.

Mondtàk,hogy èjszaka zajos lesz az èlővilàg, de ez nekünk csodàlatos volt. Nem tudtuk megunni 11 napig.

A vegetàciò pedig.. hààt làttunk azèrt olyan növènyeket is mint otthon viràgboltban vagy üveghàzban, csak itt hùszszor akkoràk voltak.

Az,hogy a kertünkben lèvő banànfàról kolibri szìvta a nektàrt ,a hatodik napon szinte màr fel se tűnt. :)

Nèztük ahogy pelikànok halra vadàszva a tengerbe csapòdnak, fregattmadarak vitorlàznak ,kòkuszpàlmàk hajladoznak

a szèlben.

Szinte nem is kellett volna program, mert csak ott lenni ès megèlni, felfogni azt a gyönyörű környezetet, az illatokat,

azt a szìnkavalkàdot, màr az maradandò èlmèny lett volna.

De program az volt! Szinte tùl sok is. :)

Voltunk a deshaiesi botanikus kertben, elmentük motorcsònakkal korallzàtonyt,mangroveerdőt nèzni.

Megnèztük a Carbet vìzesèst.Nem megmàsztuk, mert mi azt simàn èletveszèlyesnek talàltuk. :)

Kimentünk Guadeloupe keleti csücskère a kilàtòhoz,ès a vègère hagytuk Les Saintest a leguànokkal.

Holnap pedig fordulnànk vissza...:)

Előzmény: DanaEllenRipley (105)
DanaEllenRipley Creative Commons License 2018.03.04 0 0 105

Áh, ez jól hangzik. Akkor nem aggódom tovább a vérszívók miatt :-D

Alszunk majd 4 éjszakát Deshaiesben, 4-et Sainte Anneban és még kettőt Le Moule-ban. 

Ti merre laktatok? 

És mi tetszett a legeslegjobban? :-)

Előzmény: chendo (103)
skipper007 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 104

Sziasztok! Mi most (márc 6-án) megyünk Gwada szigetére. Egy hétre 189 EUR volt az autó itt: https://www.rl-location.com. Az oldalon tudtunk foglalni és egy 100 EUR előleget fizettünk kártyával. 

A cég nem a reptéren van, de elméletileg kijönnek értünk. Remélem nem lesz gond, ugyanis gmail-es mail címről kommunikálnak...

Előre elkérték a jogsim másolatát. 

chendo Creative Commons License 2018.03.04 0 0 103

Szùnyogbòl mi is felkèszültünk rendesen, mert komolyan vettük a figyelmeztetèst. Nos, 11 nap alatt talàn hàrom darabot ha làttunk. Homoki lègyről nem is hallottam,meg àltalàban semmilyen repülő rovarral nem talàlkoztunk.

Lehet,hogy a rengeteg madàr elfogyasztja őket. De lehet,hogy egyszerűen szerncsès volt a helyvàlasztàsunk.

Nektek hol lesz a szàllàsotok?

Előzmény: DanaEllenRipley (102)
DanaEllenRipley Creative Commons License 2018.03.04 0 0 102

Köszi a tippet! Meglátjuk majd :-)

Még valami felmerült bennem. A homoki légy- illetve szúnyog és társai szituáció mennyire vészes? Van egy ilyen sima Vape szúnyogriasztónk, de nem tudom elég lesz-e ellenük, meg arról is csomót olvasni, hogy a homoki légy csípése milyen randa allergiás reakciókat tud kiváltani... :-O 

Előzmény: chendo (97)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!