Keresés

Részletes keresés

boxer-gs Creative Commons License 2018.11.28 0 0 102472

A tervezett felhasználási célt mindenképpen meg kéne adnod ahhoz, hogy a hozzáértőbbek segíteni tudjanak.

Előzmény: sargak2018 (102471)
sargak2018 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 102471

Kedves Felhasználók!

 

Segítségetekre illetve véleményetekre lennék kíváncsi, hogy ki melyik objektívet tartja jónak és miért.

Kettő között gondolkodom.

 

1. Canon EF 200 mm f/2,8L II USM.

2. Canon EF 70-200 mm f/4L USM.

3. Canon EF 24-70 mm f/4L IS USM.

 

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!

 

Szép napot Mindenkinek! :-)

 

 

 

képfaragó Creative Commons License 2018.11.26 -1 0 102470

Röviden: 15mm felejtsd el, 1.8/85mm, 100mm nem ismerem, 1.2/85 mm szerelem kérdése, kimagasló építés nagyon szerethető de F1.2 -nél lágy. Tokina 400 no ne már már ne, kétszáz fölé jobb a crop, vagy egy Tamron 70-300 VR.

Előzmény: vzstrial (102469)
vzstrial Creative Commons License 2018.11.26 0 0 102469

Sziasztok!

Belefutottam egy kérdésbe: FDn to EF adapter. Nem optikai elemes, hanem fd bajonettet kell ef-re cserélni (nagy körvonalakban). Van-e valakinek ilyesmivel tapasztalata? Érdemes-e evvel foglalkozni? Mennyire jók ezek az FDn optikák? Gondolok itt pl 15/2.8 :) 85/1.8 - 85/1.2 - 100/2 típusokra.

A másik kérdésem egy nem túl gyakori darab: Tokina AT-X 400mm f/5.6 AF Close Focus optika. Nyilván nem Canon EF 400mm f/5.6 L USM. Árban, képminőségben és fókusz gyorsaságban sem ez a kategória, viszont talán néha a 70-200 fölé jól jönne valami és a 300/4 L IS USM + 1.4x annyira nem feküdne nekem - valamiért az ugrik be, hogy nem olyan jó az AF vagy nem pontos. Mennyire lehet "jó" alternatíva?

nemethla Creative Commons License 2018.07.03 0 0 102468

Makróra pl ( építettem egy C jelátvivős harmonikát ) elég jó ár-érték

 

Előzmény: kzdiesel (102467)
kzdiesel Creative Commons License 2018.07.03 0 0 102467

Köszi a választ! 50eft alatt van a Y 100f2... ha hobbi célra használja az ember akkor lehet az elektronikai hibák se jönnek elő. Meggondolandó...

Előzmény: nemethla (102466)
nemethla Creative Commons License 2018.07.02 0 0 102466

Ha csak az árát nézem, no meg a lefutott licenszet, az 1,8/50 után sokat nem tudnak rontani a két klasszikuson.
Fullframere a 2/100 érdekesebb, erősebb tele annyira, hogy inkább azzal portrézzon az ember, de amennyiben elektromosan és AF-re jók

( márpedig itt van az egyedüli komoly veszély a használat közben: egyik sem USM ), akkor belevágós lehet. Persze, ha a használt C árát eléri az új Y, akkor tuti a Canont választanám. Sajnos (vagy nem ) még kézben ezeket senkinél nem láttam.
Az egyedüli szkepticizmusom a Y-val épp az elektronikai oldal. A vakuik gyakori hibái miatt nincs sok bizodalmam bennük.

Előzmény: kzdiesel (102465)
kzdiesel Creative Commons License 2018.07.02 0 0 102465

Sziasztok!

Yongnuo objektívekről tapasztalata van valakinek? A 85/f1,8-nak és a 100/f2-nek nagyon vonzó az ára az aliexpressen.

Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2018.06.08 -2 0 102464
Sziasztok, van valakinek Samyang 8mm f/3.5 halszem objektíve? Sok jót olvastam róla, de a puding próbája az evés. Ezért elsősorban kipróbálni szeretném 77D vázzal, mielőtt újonnan 103 ezerért vennék egy vadiújat. Nem nagyon látok használtan eladó darabot, de ha "beleszeretnék" a próbadarabba, akkor talán meg is venném...
Anyám az Creative Commons License 2018.06.01 0 0 102463

Sportra is alkalmas, gyors az AF (gyorsabb és megbízhatóbb mint a 24-70 VC), de sok múlik a vázon is, ahogy látom- nekem 6D-m van, azon hozza a kötelezőt, minden sorozatban több az éles, mint az életlen, de úgy általánosságban is elmondható, hogy kielégíti az ember igényeit.

G2-vel sajnos nem találkoztam, illetve az ismerőseimnek sincs, így ebbe nem tudok tanácsot adni- a teszteket meg gondolom olvastad te is :)

 

Előzmény: Acca81 (102462)
Acca81 Creative Commons License 2018.05.23 0 0 102462

Szia,

Köszönöm a választ. Azt gondoltam többen használnak ilyen objektívet, de nagyon alszik a topik. Mennyire vagy elégedett az AF-el? Elég gyors, és pontos? Érről viszont olvastam rosszat is. Sportra pl alkalmasnak tartod?

Illetve neked vagy ismerőseidnek van tapasztalata a G2 -vel? Erdemes ráhajtani?

Előre is köszönöm a választ! 

 

Üdv:

 

Acca

Előzmény: Anyám az (102461)
Anyám az Creative Commons License 2018.05.23 0 0 102461

A G1 alapvetően jó konstrukció, a teszt eredményeket hozza a valóságban is. Megbízható, gyors, pontos- ami odafigyelést igényel az a gumigyűrűk nyúlása. Az enyém most lesz 2 éves, aktívan használom, de még csak minimálisan jelentkezik- van több darab is az ismerősi körömben és úgy tűnik meghálálja a jó bánásmódot. Az egyik, a legrégebbi darab viszont rusnya állapotban van- a zoom gumi már 2 éve is teljesen meg volt nyúlva, mostanra meg csak a ragasztóból megmaradt takony tartja valamennyire a helyén.

 

A stabilizátor hatékony, nyugalmi állapotban (nincs nagy pörgés) hozza a 4 blendés kompenzációt, ellenben ha pörgős a dolog, már több órája tartom a kezemben, akkor "csak" 1-2 blendét merek rábízni, alatta nem ment meg 10-ből 10 képet, inkább csak a felét.

Előzmény: Acca81 (102460)
Acca81 Creative Commons License 2018.05.19 0 0 102460

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék hogy van e valakinek tapasztalata Nikon vázon a Tamron 70-200mm F/2.8 SP DI VC USD G1 és G2 objektívekkel? A közeljövőben aktuális lenne a vásárlás. A G1 -ben gondolkodom, de megérné esetleg még gyűjtögetni a G2 -re? Mindegyikről nagyon jókat olvastam, de használtan is nagy az árkülönbség közöttük. 

Köszönöm előre is a válaszokat!

 

Üdv:

 

Acca

Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2018.05.07 0 0 102459

Nemcsak a használt, hanem a régi USM új ára is nagyjából a duplája, mint az STM, lásd az összehasonlításukat! A régi 22mm-en is tudja azt a fényerőt, amit az új csak 10mm-en. Ennek ellenére az STM képe a szebb...?

Előzmény: nemethla (102458)
nemethla Creative Commons License 2018.05.07 0 2 102458

Mert az USM-nek a régi ára nagyon fent volt, és mindenki azt szeretné visszakapni, amennyiért vette..

( az első 300D-M ÚJONNAN 260E FT VOLT, ÉN MEG 120-ÉRT VETTEM MEG 2-3 ÉVESEN. Ma már 20 ezret se ér. )

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (102457)
Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2018.05.07 0 0 102457

Köszönöm, a poszt elküldése után azonnal rájöttem, hogy nem szorozni kellene és nem azt... :-)

A kis műanyag bajonettes lencsének szebb lenne a képe, mint a fényerősebbnek? Akkor miért kerül a felébe az új a réginek?

Előzmény: nemethla (102456)
nemethla Creative Commons License 2018.05.07 0 2 102456

A helyedben a 10-18 STM-et NEM cserélném le. A 10-22 USM régibb, nem olyan jó a képe, és drágább is, az L-es meg fölösleges pénzkidobás a te műfajodban.. ( fullframes obi ).
A cropos vázakon MINDIG szorzandó a gyútáv, mert a cropos (Canonnál: EF-S ) obikon is a valós gyútáv van feltüntetve, különben hülyét kapna a user....
Tehát: a 10-18 -asnál csak a 8-14 nagylátóbb, de minimális mértékben. A 10-18 nagyon szépen megfelel a 16-35-ös fullframes képének, viszont cropra annak töredékkért.
Ha nagyon kell a nagylátás, akkor válts 6D-re a 8-14-el. És elfelejtheted a szorzást, úgyis nehezen megy )))

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (102454)
Kimiki Creative Commons License 2018.05.07 0 1 102455

Egyrészt ha szorzol, akkor minet szorozd, úgy hasonlítsd össze. A stabilizátor pedig nekem nagylátón még soha nem hiányzott.

Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2018.05.06 -1 0 102454

Üdv, Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM lencsémet cserélném fényerősebbre. Jelöltjeim az EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM és az EF 8-15mm f/4L USM Fisheye, összehasonlítottam őket.

APS-C vázam van, ezért a 8-15 millimétert még meg kell szoroznom 1.6-tal? Mert akkor 13-24mm jön ki, aminél jobb az olcsóbb objektív is, ami 10mm-en még fényerősebb is.

Nem használok állványt, ekkora gyújtótávnál nem fog hiányozni a stabilizátor?

 

Acca81 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 102453

Sziasztok,

 

Van valakinek tapasztalata a Sigma 50-150mm f/2.8 EX DC APO OS HSM-el? Ennél is vannak kompatibilitási gondok az újabb Nikon vázakkal?  Képminőségre amúgy milyen (Személyes tapasztalat erdekelne)? A dxomark szerint egész jó.

Előre is köszönöm.

 

Acca

Kimiki Creative Commons License 2018.03.05 0 0 102452

Köszönöm!

Előzmény: 16lancer (102451)
16lancer Creative Commons License 2018.03.05 0 0 102451

Üdv! Nekem 6D-n már volt fent. Használhatod nyugodtan.

Előzmény: Kimiki (102450)
Kimiki Creative Commons License 2018.03.05 0 0 102450

Sziasztok. Használ valaki Helios 44-et FF-es vázon? Van hozzá adapterem, de egy kicsit kilóg az obi hátulja az adapter síkjából, és így nem merem kipróbálni nehogy a tükör beleérjen. Van valakinek konkrét tapasztalata? APS-C-n működik természetesen.

Köszi

Adotteset Creative Commons License 2018.01.07 -1 0 102449

szerencsére.

 

az egész index fórum egy trollfészek.

 

rájöttek az emberek hogy ami itt megy az nettó takonydobálás és hazudozás.

 

 

Előzmény: kokopali (102448)
kokopali Creative Commons License 2018.01.05 0 0 102448

Úgy látom ez az oldal meghalt!

Előzmény: kokopali (102446)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2017.11.12 0 0 102447

Az a legjobb gép amit használnak.

 

Gy

Előzmény: lp3 (102444)
kokopali Creative Commons License 2017.11.12 0 0 102446

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a Tamron 1.8 /35 Di VC USM objektívvel? Annyit látok a Cra nagyobb egy picit a Canonénál.Egy tesztet láttam róla és nem mondják rosszabbnak mint a canont.

Előre is köszi.

faboferi Creative Commons License 2017.11.08 0 0 102445

Megerősítem...

Előzmény: 61antana (102443)
lp3 Creative Commons License 2017.11.06 0 0 102444

Azt hiszem, meghülyültem...

Egy elég jó m4/3-os felszerelésem van 3 db váz és 6 db obi.

 

Régóta porosodott a polcomon (öreg, gyorsan lemerülő akku miatt) egy Canon S100.

Napokban vettem hozzá új akkukat, és azóta imádom a masinát :)

 

 

61antana Creative Commons License 2017.10.13 0 0 102443

Van pár jó objektívem, amivel azt szeretném mondani, hogy van összehasonlítási alapom. Tényleg nagyon jó képe van a canon 16-35 f/4 L IS-nek. Csak ajánlani tudom.

Előzmény: Kimiki (102441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!