Keresés

Részletes keresés

gyzozo Creative Commons License 2017.10.03 0 0 3356

A festékbe ami lehet mondjuk Héra tegyél chemocid penészgátló adalékot , de csak kiszáradás után fesd le vele. Ha van sárga folt a falon azt meg walkyd falfestékkel tudod eltüntetni.

Előzmény: BorsónéVica (3351)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.03 0 0 3355

Akkor az élmenti hőhíd kizárva.

 A korábbi beázás folytán keletkezett penész maradványai. Hiába száradt ki a fal a folt mint szárított penész megmaradt.

 Mint a szárított gomba.

   Alaposan le kell dörzsölni, némi hipó, majd újra festeni ! 

Előzmény: BorsónéVica (3354)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.10.03 0 0 3354

Felettünk van egy lakás, most már 1 éve felújít, ő áztatott el, biztositó volt, fizetett. De ugy voltam vele majd amikor alkalmas lesz, amugyis a festés akkor megoldjuk ezt a kis foltokban beázást, tényleg nem nagy terület 20,25 cm terület, de nem egységes, foltokban látszik. A penész végül is egy pici részén van, már ahogy beláttam a szekrény fölé takaritás közben. Fekete olyan szőrös féle, bocs, de még nem láttam penészes falat, gondolom ez az.

Előzmény: zöldeskékek (3353)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.03 0 0 3353

Akkor még egy kérdés .

Felettetek lakik e valaki ?

 ja kicsi a valószínűsége mert beázásról beszéltél.

 Tehát nem lakik senki.

 Akkor tipikus   élmenti hőhíd.

 A lényege az,  hogy ott  a fal felületi hőmérséklete lényegesen kisebb mint máshol  - lecsapódik a páradús levegőből a pára. A víz és a falfesték kitűnő táptalaja a  penésznek.

 Megoldás  :

kívülről hőszigetelni,

penészgátló festékkel lekenni  és 

valamivel nagyobb helyett hagyni a szekrény felett.

Előzmény: BorsónéVica (3352)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.10.03 0 0 3352

Már ki van száradva, kb 7 hónapja történt, konyhában van pont a tüzhely fölött van a páraelszivó /amit ritkán használok/, s ez fölött van a beépitett szekrény a plafonig. Plafon, és szekrény között kb 5 cm van. Gondolom a főzés során keletkezett párától van a penészesedés, csak most vettem észre nagy takaritásnál.-(

Előzmény: zöldeskékek (3350)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.10.03 0 0 3351

Köszi, hypo esetleg?

Előzmény: gyzozo (3348)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.03 0 0 3350

   +  a fenti részen intenzív légáramlást kell biztosítani.... tehát a szakrény felső részét  bontani !

Előzmény: BorsónéVica (3347)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.03 0 0 3349

Mikor volt az a beázás ?

 Úgy általában   4 - 8 hónap egy födém tökéletes kiszáradása. Addig minden kenegetést halasztani kell !

Előzmény: BorsónéVica (3347)
gyzozo Creative Commons License 2017.10.02 0 0 3348

Száritsd ki és kend be penészgátlós falfestékkel.

Előzmény: BorsónéVica (3347)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.10.02 0 0 3347

Beázás után a mennyezeti tapéta nem száradt ki teljesen,most vettem észre gombásodik. Konyhában van, ahol mennyezetig szekrény, épp annyi hely hagyva a szekrény fölött,hogy belássak.

 

Mit javasoltok, azon felül, hogy lekaparom a tapétát ameddig csak lehet?

Brikk stone Creative Commons License 2017.10.02 0 0 3346

  Márkás tapéta ragasztóval !

Előzmény: Pirx_Pilóta (3344)
Casio70 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 3345

Milyen fa? Osb, pozdorja, bútorlap..........nem mindegy de ami biztos valamilyen tapadó híd kell a fára!

Előzmény: Pirx_Pilóta (3344)
Pirx_Pilóta Creative Commons License 2017.10.01 0 0 3344

Üdv!

Faház falán fűrészporos tapétát szerettem volna lefesteni. De mikor elkezdtem, sok helyen egyszerűen elvált a tapéta. Megnéztem és mindenütt csak a szentlélek tartja. néhol ahol még nem is kentem le, alul megfogtam és az egész csík különösebb ellenállás nélkül lejött szárazon. kérdésem mivel, hogyan ragasszam fel a tapétát hogy fent is maradjon a fán.?

gyzozo Creative Commons License 2017.09.29 0 0 3343

Az ablaküveg a hő hatásásra elpattanhat! Használj kromofágot !

Előzmény: HLJ (3339)
HLJ Creative Commons License 2017.09.29 0 0 3342

Köszi kezdő lévén nem nagyon találkoztam ilyen jelenséggel ha "szökőévente" festek...3339-es hsz-emre tudsz választ mondani? Mert elvileg kérdésnek szántam....még ha kijelentő mondat is...

Előzmény: Brikk stone (3341)
Brikk stone Creative Commons License 2017.09.29 0 0 3341

 Pl. nem megfelelő a higító.

 A festékek többsége szintetikus hígítóval vagy lakkbenzinnel higítható.

 A kisebb rész pedig  nitro vagy aromás hígítóval.

 Ilyen festék pl. a bádogos szerkezetekhez alkalmazható  orkán festék. Előnye , hogy nem kell alapozni.

Előzmény: HLJ (3340)
HLJ Creative Commons License 2017.09.29 0 0 3340

A mai nap festettem és bár régebbi a zománc festékem de alaposan felkeverve meg egy kicsit sűrű is nem akartam hígtani mert csak pár ecset vonásról van szó. Viszont azt tapasztaltam, hogy az ecsetben lévő festék túrósodik és kapja fel a festendő felületről minthogy rakná rá. Miért van ez és hogy lehet elkerülni ezt a túrósodást? 

HLJ Creative Commons License 2017.09.23 0 0 3339

Jelenpillanatban egy régi fa ablakról van szó, amiről a régi festék el lett távolítva dupla klasszikus régi ablak, külső része került lefestésre alapozó nélkül. Jelenleg első rétegben egy cell color festékkel lett lekenve. Remélem nem kell majd újrafestenem..... Az ablak hibátlan, jó állapotú csak nagyon sok a festék rajta.....ezt eltávolítottam és így került rá az új réteg alapozó nélkül....

 

Olyan kemény festék réteg van rajtauk, hogy borzalom.....Hőlégfúvót javasolnak rá, de nem tudom a vékony ablaküvegnek mennyire fog tetszeni....

Előzmény: zöldeskékek (3338)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.09.23 0 0 3338

Minden kezdet nehéz.

 Talán azzal kellene kezdeni, hogy fa-, fém- vagy falfelületről van e szó  ?

3 -4 mondatban nem megy  a festő-... mázolószakma ismertetése.

De azért vannak alapelvek.

 Így a felület előkészítés,

az alapozás,

alapozó festés és

a lakkozó festés.

 

 Vannak bizonyos festék típusok amikor az alapozás elkerülhető.

 És végül az sem mindegy, hogy első festésről van e szó vagy  már egy korábban festett felület újra mázolásáról.

 és még hogy bonyolultabb legyen a fedést néhol az alapozó néhol meg az általam  lakkozó festésnek nevezett 

 zománc réteg biztosítja.

 Aztán különbözik az is , hogy belső térben vagy külsőtérben van e az a mázolandó felület .

 

 

 

 De hogy semmi sem szentírás, ide írom a következő tapasztalatomat.

 A falfestékek nagy családját megkülönböztetik úgy hogy  belső és külső falfestékek. Általában a műanyag diszperzíós festékeknél szokták ezt.... amik amúgy kitűnő festékek.

 Tehát vannak a belső falfestékek... különféle árakkal.

 és vanna a kűltérre szánt falfestékek szintén különféle árakkal. de ezek jellemzője , hogy lényegesen drágábbak min. kétszer annyi.

   Na kérem nekem kimarad jelentős mennyiségű  belső falfestékem. Mit csináljak vele?

 vagy megy a lerakóba  vagy ,

  Van egy melléképületem.  Lefestettem  már 4 éve  és bizony a festék  fenn maradt a falon.

 Sőt nem is fakult.

 Lehet hogy csak egy kereskedelmi marketting a külső falfestékek megnevezés ??

 Hogy drágább legyen , nem tudom.

Előzmény: HLJ (3337)
HLJ Creative Commons License 2017.09.22 0 0 3337

Sziasztok! Amatőr festőnek tartom magam. Sajnos az alapozást nem mindig adom meg a zománc festésnél hanem egyből bele a közepébe. Milyen jellegű probléma lehet ebből lefog idő után pattogzani a festésem? Meg a mai festékek mennyire képesek betölteni az alapozó szerepet? obiban vásároltam zománc festéket 1000-2000ft körül volt literje gondolván ennek is már meg kell felelni a jó fedőképességnek...

Zöldár Creative Commons License 2017.09.18 0 0 3336

Ha még nem szedted le akkor ne is szedd le  !!.

 A villany és fűtéscsöveknek megcsinálják a vésést leszedés nélkül is! Ahol megy az ' árok'  ott egyszerűen kivágják, majd miután behelyezték a csövet - vezetéket begipszelik.

 A falat síkba glettelni, csiszolni és  festeni.

 Az üvegtapéta leszedés felesleges  és nagyon nagy munka.

Előzmény: krisztablanc (3334)
fede941 Creative Commons License 2017.09.15 0 0 3335

köszi a választ, most találtam csak meg.

nem tudom mivel glettelték. a födém monolit. ha nem gond kérhetem a konkrét mélyalapozót, hogy milyet vegyek? héra diszperzittel volt festve minden 8 éve. azóta nem történt újrafestés. köszi a segítséget!

Előzmény: gyzozo (3325)
krisztablanc Creative Commons License 2017.09.04 0 0 3334

üdvözlök mindenkit!

 

elöször is elnézést kérek a helyesirasi hibakért, de nem magyar a billentyüzet. szoval éppen konyhafelujitas van elektromos vezetékeket és fütéscsöveket kell a falba vésni. üvegszövet tapéta van a falon kb 10 (vagy több) éve amit az elözö tulaj többször festett. A falvésések miatt muszaly vagyok leszedni a régi tapétàt de mindenhol azt olvastam külföldi forumokon, hogy sokszor jön vele a fal is, a gözölés nem ér semmit, a tapétaoldo anyagok sem. szoval lehet nagy felületet kell ujra glettelni, vagy vakolni. magyar forumokon semmit nem talaltam üvegszövet tapéta leszedésére. van valaki aki esetleg mar talalkozott ilyen problémaval? esetleg van valakinek ötlete? ja egyebként egy massziv, 60 cm vastag vakolt majd glettelt köfalrol van szo. elöre is köszönôm a vàlaszokat. kriszta 

István a kováts Creative Commons License 2017.09.04 0 0 3333

Lehet azt mindenféle festékkel festegetni, de sokat nem ér a probléma kezelésére.   Beépítés előtt kell kezelni a léceket  rovar és gombaölő szerekkel. Lehetőleg duplán. ha már be van építve akkor is megoldható, de lényegesen körülményesebb.

 A probléma egyébként abból adódik, hogy a pára lecsapódik /ami elkerülhetetlen / és a nedvesség  hatására  beindul a gombásodás.

 Tehát  a végleges megoldás   :olyan szerkezet kialakítása, ami kiszellőzik, azaz a nedvesség rövid úton távozik.

Előzmény: Törölt nick (3330)
gyzozo Creative Commons License 2017.09.03 0 0 3332

celkolor 

Előzmény: Törölt nick (3330)
halaloszto Creative Commons License 2017.09.03 0 0 3331

akkor te egy nagy mázlista vagy. a legtöbb fekete ha elkezded hígítani, akkor kék lesz vagy lila.

Előzmény: eekeili (3329)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.03 0 0 3330

Sziasztok tetőléc festésében kérnék tanácsot.

Van olyan fekete festék ami alá nem kell semmi egyszerre lehet kenni puhafára? Valami zománcfesték, fémre, fára gondoltam. Filcezett trapézlemez alatt lenne, tehát fontos, hogy ne rohadjon el hamar a párától, mert ugye hiába a filc van pára is. , igazából zártszelvényt tennék, de drága.

eekeili Creative Commons License 2017.09.03 0 0 3329

 Lehet hogy igazad van.

 mindenesetre én  barnát pl. feketéből és pirosból kutyultam. sárgából és kékből zöldet,  stb.

 az első ősi kevergetésem a rózsaszint eredményezte.  volt egy csómó piros festékem      + fehér,  lett belőle rózsaszín,  modernül pink.  a fekete és fehérbő szürke sikeredett

Előzmény: halaloszto (3328)
halaloszto Creative Commons License 2017.09.03 0 1 3328

Pedig de. A barna egy nagyon kulonleges szin, ha higitod barm8 lehet belole. Lila, rozsaszin. Barnat nem kevergetnek otthon.

Előzmény: eekeili (3327)
eekeili Creative Commons License 2017.09.03 0 0 3327

Abból rózsaszín soha sem lesz. Fos szín vagy finomabban  tejeskávé szín.

 A rózsaszín  fehér  + pirosból lesz !

Előzmény: gyzozo (3326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!