Keresés

Részletes keresés

motoros68 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 5993

Üdv!

Meg kérdezhetem hogy és mivel készült?

Előzmény: bandita39 (5992)
bandita39 Creative Commons License 2019.11.24 0 1 5992

Milvus_milvus Creative Commons License 2019.11.23 -3 0 5991

Milvus_milvus Creative Commons License 2019.11.19 -3 0 5990

motoros68 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 5989

Üdv sziasztok!

Biztos van sok ilyen képetek de hátha tetszik  . Pentax KX / 12 MP / Chinon 50mm f1,7+közgyűrű

 

Milvus_milvus Creative Commons License 2019.11.12 -4 0 5988

 

eos 5d , 50mm 1.4 + gyűrű

s.feco9 Creative Commons License 2017.10.24 0 2 5987

A repülő szender számomra mindig nagy kihívás.

 

kenya15 Creative Commons License 2017.10.14 0 0 5986
emyl Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5983

tök mást ajánlgattál mint amit a srác keresett. fejezd már be a hisztizést

Előzmény: havasesoesett (5982)
emyl Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5981

még mindig terelsz és mellébeszélsz. whatever én feladtam.

Előzmény: havasesoesett (5978)
cc Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5979

ebben a műfajban a cél a minél precízebb képalkotás, amihez valószínűleg minőségi objektívekre van szükség.

másrészt ott van a kérdés, hogy mit akarsz vele elérni. nyilván a múzeumban a cél, hogy jó minőségű dokumentum készüljön, ami esetleg kutatásokhoz is használható. de te mit akarsz egy ilyen fotóval elérni? kitenni egy pipát, hogy ezt is meg tudom csinálni? mert valljuk be, esztétikusnak nem esztétikus.

Előzmény: havasesoesett (5970)
emyl Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5977

tök fölöslegesen vergődsz. valaki obiszembefordítós játszáshoz keresett objektívet, Te meg mikroszpókos obikat kezdtél ajánlani pedig arra ezek pont nem jók. nem azt mondtam hogy másra sem jók, csak hogy ez marhára nem az amit ő keres. minden egyebet Te költöttél bele a történetbe.

Előzmény: havasesoesett (5975)
emyl Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5974

Összekeversz valakivel, én ezeket a márkaneveket makrózással kapcsolatban nem emlegettem

 

Továbbra is azt állítom hogy az általad ajánlgatott mikroszpókos cuccok nem alkalmasak arra amire a szembefordított obis kolléga használni akarja azt amit keresett. És minden kép amit beszúrtál, ezt az állítást támasztja alá...

Előzmény: havasesoesett (5973)
emyl Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5971

Oké, vedd rá az ugrópókot hogy üljön a tárgylemezre és ne mocorogjon miközben megcsinálod róla azt a többtucatnyi képet a stackinghez...

Előzmény: havasesoesett (5970)
cc Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5969

mielőtt nagyon összecsapnátok. igazából ilyen nagyítás mellett képtelenség a szűk mélységélesség miatt egyszerű képeket készíteni egy 3D jószágról, ide focus stackingre van szükség, hogy képként is értékelhető dolog alakuljon ki.

éppen emiatt én sem erőltetném ezt a mikroszkóp lencsés megoldást, inkább csak érdekesség, hogy na, ezt is fel lehet a gépre illeszteni.

Előzmény: emyl (5967)
emyl Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5967

Szakadj már le rólam a hülyeségeiddel. Onnan indultunk hogy a kolléga obiszembefordítósdihoz keresett valami 28mm körüli fókusztávú objektívet, Te meg nekiálltál reklámozni a mikroszpókos szarokat mint kiváló megoldást, csak éppen éles makróképet nem tudtál vele mutatni. Nem fogok a kedvedért nekiállni pocsolyák partján baszkodni, rajtad kívül senki nem erőltette ezt a műfajt

Előzmény: havasesoesett (5966)
emyl Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5965

ki nem szarja le hogy mekkora a jószág, ha nem vagy képes róla éles képet bepakolni?

Előzmény: havasesoesett (5964)
emyl Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5963

hát öreg... ha ekkora a teljes képmező, akkor ez még szarabbul rajzol mint gondoltam...

Előzmény: havasesoesett (5962)
cc Creative Commons License 2017.06.26 0 0 5956

szerintem rájöttök, hogy melyik a focus stacking kép.

cc Creative Commons License 2017.06.26 0 0 5955

egészen kisebbek, ezért is utaznak az anyjuk hátán.

Előzmény: kenya15 (5954)
kenya15 Creative Commons License 2017.06.26 0 0 5954

egy kisebb pardosa farkaspóknak tűnik

Előzmény: raczno (5953)
raczno Creative Commons License 2017.06.26 0 0 5953

Köszi, igazából a pók érdeme, mert megvárta, amíg kihoztam

a fényképezőgépet..., pár katt, és elszaladt...,

Előzmény: kenya15 (5951)
kenya15 Creative Commons License 2017.06.26 0 0 5951

szuper kép!!

Előzmény: raczno (5950)
raczno Creative Commons License 2017.06.25 0 0 5950

Soulcake Creative Commons License 2017.06.14 0 0 5948

változatok

Soulcake Creative Commons License 2017.06.06 0 0 5947

bandita39 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 5946

Soulcake Creative Commons License 2017.05.29 0 0 5945

sakac Creative Commons License 2017.05.13 0 0 5944

Szia!

 

Nézzél orosz makrókat pl Industar 61 vagy Volna https://tomtiger.home.xs4all.nl/russcam/volnaindus.html.

De a micron nagyon jól teljesítenek az Olympus OM Zuiko objektívek még megfizethető árban vannak.

Egypárat már kipróbáltam ;)

Előzmény: boomba335 (5941)
Százbolha Creative Commons License 2017.05.13 0 0 5943

És persze az olcsó 50-es nagyítóobjektíveket is érdemes keresni. Lőttem pár tesztképet kézből gyorsan + 0 utómunka.  Az első kettő Helios 44-2 58mm f2.  nem olyan "acélos" mint emlékeztem.  (80% crop)   Költség 1.500 + 4000 ft.

http://prntscr.com/f78q0y

http://prntscr.com/f78qsd

 

A meopta anaret S 50/2.8 nagyító objektív kicsit nagyobb nagyítással és mintha élesebb képpel  (70-80% crop)

http://prntscr.com/f78q5x  

http://prnt.sc/f78qdy

Költség: Költség 1.500 + 5000 +1000 ft.  (kellett egy M39/M42 adapter is)

Előzmény: Százbolha (5942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!