Keresés

Részletes keresés

In Lak'ech Creative Commons License 2018.11.13 -1 0 15922

A fotók

 

 

Az obi teljesen újszerű, gyűjtői darab. Karc, gomba mechanikai, esztétikai hiba nélkül. Tokja nincs.

Előzmény: In Lak'ech (15921)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.11.13 -1 0 15921

Sziasztok!

 

Eladósorba került az igen egy igen ritka és legalább annyira legendás Pancolar 1,8/80 MC electric portré objektívem.

Ára 100 eft.

Szériaszáma:10625373

Pampapuli Creative Commons License 2018.05.19 0 0 15920

Sziasztok!

 

Keresek egy Jupiter 85mm f2 m42-es objektívet Budapesten. Van esetleg valakinél tartalékban?

Dreamy Creative Commons License 2018.03.28 0 0 15919

Én mintha láttam volna hirdetést 30.000Ft környékén, de már nem találom.

Előzmény: Törölt nick (15917)
Dreamy Creative Commons License 2018.03.28 0 0 15918

Sziasztok!

 .

Nem nagyon találok Minolta AF / Sony A -> M42 adaptert (Minolta / Sony a fényképezőgép, M42 az optika). Budapesten nem tudtok valami boltot, ahol lehet ilyen? Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.20 0 0 15917

Sziasztok!

 

Mennyiért lehet manapság eladni egy Meyer-Optik Orestor 135/2,8 M42 obit? Nem akarom elkótyavetyélni, de drágán meghirdetni sem..

Thx!

Dekaaa71 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 15916

Koszi... akkor megkerdezem a Pentaxosoknal is.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (15915)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.06.27 -2 0 15915

...mostanában, ha Sátoraljaújhely környékén jársz, megoldható. Augusztusban Budán van jelenésem, ott a Kalef - János kórház környékén...

Előzmény: Dekaaa71 (15914)
Dekaaa71 Creative Commons License 2017.06.26 0 0 15914

Ha mar itt kezdtem, akkor itt off-olok tovabb...
Esetleg ossze lehetne hozni egy talakat valakivel, akinek van ilyene, hogy ossze hasonlitsam a ket obit? BP/Kecskemet...

Előzmény: Dekaaa71 (15913)
Dekaaa71 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 15913

Koszonom mindenkinek a segitseget!

Akkor beutalom majd valahova atnezesre.

 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (15912)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.06.23 -2 0 15912

...nekem van Pentax M 135/3.5,  az kiváló darab. Ellenfényben ki kell húzni a napellenzőjét.

Előzmény: Dekaaa71 (15903)
Noxin Creative Commons License 2017.06.22 0 1 15911

Jó napot kivánok, ez itt az m42 fórum?
:-)

Rollei Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15910

Ez inkább a méretek függvénye lehetett. Én a magam részéről a K vázakat kedveltem, leginkább a KX-et és a KM-et, vagy K1000-t, talán a legkevésbé a K2-őt. Mert ezek nehéz, jól megfogható darabok. De egyértelműen az M sorozatú obikkal, mert azok kiválóak, és kicsik a korábbi szériához képest. A későbbi vázak nekem már pirinyók voltak, bár az MX kedvéért azért bármikor megalkudtam. A M sorozatú obikkal semmi gond az égvilágon, hacsak az nem, hogy ha valakinek túl kicsik.

 

 

Előzmény: nemethla (15907)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.06.22 0 1 15909

Nekem otvenes es szazas M Pentaxom van, azok teljesen babak. 

Előzmény: nemethla (15907)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15908

Az NDK objektiv nem teljesen pontos meghatarozas, a drezdai Pentacon az nem annyira viharos, a jenai Zeiss meg teljesen utokepes, akar ma is. 
A 3,5/135-os Sonnar nagyon prima objektiv, az nem rosszabb a jobb nevu japanoknal, mindegy melyiknel. 

Előzmény: Rollei (15906)
nemethla Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15907

Azért a penzaxnak aáltalam ismert régebbi használói ( Gyuri, stb ) nem az M-es sorozatot kedvelték a legjobban.

Hanem pl az ilyet:

 

Előzmény: Rollei (15906)
Rollei Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15906

Ez mondjuk úgy hülyeség ahogyan van, akarom mondani, talán egy kicsit pontatlan.  :-)

 

Az SMC Pentax-M 3,5/135 nagyon éles és briliáns objektív, mellette még igen kicsi is. Az SMC Pentax-A  2,8/135 talán egy picit lágyabb, az SMC Pentax 2,5/135 teljesen nyitva picit életlenebb, viszont mindkettő kiváló a maga nemében. És ezt nem a márkafetisizmus mondatja velem, mint ahogyan azt sem, hogy egy napon sem lehet említeni az NDK és orosz 135-ös csudákkal, pedig nyilván azok között is voltak meglehetősek. 

Előzmény: nemethla (15904)
Rollei Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15905

Valószínűleg vehettél egy piszkáltat, vagy valami gond volt az élességállítással.

 

 

Előzmény: Dekaaa71 (15903)
nemethla Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15904

A Pentax-M nem a legerősebb széria volt, de nem kizárt, hogy a Pentacon előválasztós 2,8-as jobb. Én egy 3,5-es Sonnarral hasonlítanám, elvégre azzal egyező értéket tud...

Előzmény: Dekaaa71 (15903)
Dekaaa71 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15903

Sziasztok!

 

Kicsit off, de azert nem teljesen...
Nem reg vettem egy SMC Pentax-m 135/3.5 optikat. Osszehasonlitva a kepet egy Pentacon 135 (15 lamellas) optikaval eg es fold a Pentacon javara. A Pentax is kontrasztos, csak kisse mosott kepe van, foleg 3.5 korul. Nektek is ez a tapasztalatotok, vagy bele nyultam egy kevesbe jo darabba?

 

Namake_Mono Creative Commons License 2017.06.16 0 0 15902

Keresek MIR-1 37mm f2.8 m42 objektívet.

Jahno Creative Commons License 2017.06.08 0 0 15901

Én kipróbáltam, sokszor, sokféle gépen.

Előzmény: Rőth Sándor (15900)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.06.08 0 0 15900

Gondold ujra, de akar ki is probalhatod. 

Előzmény: Jahno (15898)
Jahno Creative Commons License 2017.06.08 0 0 15899

Ráadásul ebben is vannak különbözők, mert van ahol húzod a rekeszt, akkor az követi az expót és sötétebb lesz a kép, van ahol meg nem. Mielőtt belekötnénk, hogy ez hülyeség, lehet csak ízlés kérdése, ha nem tetszik akkor ne azt használd, vagy kapcsold át a funkciót.

Előzmény: Dekaaa71 (15897)
Jahno Creative Commons License 2017.06.08 0 0 15898

"illetve tukornelkuli gepen, vagy elokepen nem talalod meg olyan pontosan a fokuszsikot, mint nyitott objektivvel."

 

Én ezt újra gondolnám.

Előzmény: Rőth Sándor (15896)
Dekaaa71 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 15897

Vagy MILC-en fokusz peaking-el! ;)
Mondjuk, ez minden manualisra igaz!

 

Előzmény: Rőth Sándor (15896)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.06.08 0 1 15896

Az Industar nem beugro rekeszes, ha a gepen at mersz fenyt, akkor be kell tekerned a objektiv elejen a rekeszgyurut, amihez ell kell venni a szemedtol a gepet. Rekeszelve meg nem tudsz fokuszalni, mert sotet a kep, illetve tukornelkuli gepen, vagy elokepen nem talalod meg olyan pontosan a fokuszsikot, mint nyitott objektivvel. Tavmeroson el az Industar igazan.

Előzmény: Ahura_Mazda (15895)
Ahura_Mazda Creative Commons License 2017.06.07 0 0 15895

Nem tudom mennyire helytelenül, de ha sietni kell (és hát ugye a műtermen kívül sokszor kell), rendszeresen előbb mérek fényt, minthogy fókuszálnék.

Előzmény: Rőth Sándor (15894)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15894

Az Industar nekem kellemes meglepetes volt az optikai teljesitmenyet illetoen, egyebkent szinte hasznalhatatlan, tukros gepen legalabbis. Mire beallitod a rekeszt, elmozdul a fokusz. Tavmerossel es persze filmmel jobb. 

Előzmény: kis59vasutas (15893)
kis59vasutas Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15893

Köszönöm a linket, majd hanyatt estem tőle.... Fellelkesített, hamarosan megy a digivázra az enyém is, illetve egy másik rövid is, mert a mostani hibás (zörög benne valami, lötyög is kicsit a tubus, ingyen kaptam egy gépvázhoz.)

Industar-t próbálnék még (ilyesmikhez voltam szokva a filmes korszakban)

Filmes fényerős Fujinon-X is van (most nem nálam), de azt nemigen fogom tudni felmountolni....

Illetve van még félhosszú Jupiter és Osawa (ezeket még nem használtam)

A Zenit fotopuskáról nem is beszélve (Tair), még gyári szag..:)

A filmes PK-végűek már jártak kis Pentaxon az előző nyáron, de ezek mind hosszúak (Revuenon, Kalimar, Tokina stb.), de ez "off" ide....

Előzmény: Rőth Sándor (15891)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!