Keresés

Részletes keresés

Chris_79 Creative Commons License 2017.12.08 0 0 125

Kedves marijancsi!

írtam emailt, ha van 1 perc időd, ránéznél? Nagyon szépen köszönöm! 

Előzmény: marijancsi (124)
marijancsi Creative Commons License 2017.10.30 0 0 124

Novia kft

öntőgyanta

Előzmény: Titi 76 (123)
Titi 76 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 123

Heló! új vagyok itt, olyan folyékony gyantát keresek-2 komponensűt- ami minium fél-fél liter kiszerelésű- és nem arany árban van. szilikon formába öntök karácsonyi dolgokat, de a hobbi boltban kapható 40 ml. kiszerelés horror áron van.  megnéztem a makettinfót, de ott kizárólag a makettekről van szó, hogy hol szerezhetnék be gyantát nincs sewmmi. Tud valaki segíteni.?

 

Előzmény: varazsol (118)
varazsol Creative Commons License 2017.09.27 0 1 122

Szerintem kend be a virágot epoxy formaleválasztóval. Ennek pont az a lényege, hogy nem tapad hozzá és nem is hatja át az epoxy. Ha nem színeződik el a formaleválasztó után, akkor jó ra az esély, hogy azt kapod, amit szeretnél. Ha elszínezi, akkor kerress valamilyen anyagot, ami nem színezi el, s azután használd a formaleválasztót.

 

Mindez akkor használható, ha körbeöntöd a virágot, ellenkező esetben szétesik az epoxy a formaleválasztó miatt. Remélem értelmes volt a válaszom.

 

Üdv. AirZ

Előzmény: Samatrel (121)
Samatrel Creative Commons License 2017.09.02 0 0 121

Sziasztok! Egy új kihívás elé állított egy megrendelő. Virágot szeretne kiöntetni medálnak. Azt hittem sima ügy lesz, de tévedtem. Vagy kifehéredett a virágszirom, vagy kifakult, vagy teljesen elszíneződött. Nagyon sok mindent készítettem már műgyanta segítségével, de ez most kifogott rajtam. Aki tud segítsen nekem, hogy mit kell tennem hogy ne változzon a virág, virágszirom színe, mikor kiöntöm gyantával. Segítséget előre is köszönöm!

Milia25 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 120

Sziasztok! Teljesen kezdő vagyok a témában. Az lenne a kérdésem, hogy mivel és hogyan kell csiszolni a formából kivett gyantát?

Kiöntöttem pár alakzatot, és az alsó felük, ami a fomával érintkezett, opálos lett. Ezt hogyan kell kezelni?

Nagyon hálás lennék, ha valaki leírná ezt az utolsó munkafolyamatot. Elképzelésem sincs, hogy lesz ebből teljesen átlátszó, fényes medál..

 

Kérlek, segitsetek!!

 

Keserű Dóri Creative Commons License 2017.08.18 0 0 119

Sziasztok! Nekem van műgyantám eladó, akit erdekel, Ujpesten atveheto! Vadiuj! ;)

varazsol Creative Commons License 2017.07.05 0 0 118

Azoknak, akik most kezdenek el foglalkozni öntőgyantákkal, ajánlom figyelmetekbe a makettinfo.hu  oldal is megnyitott műgyanta öntés fórumot, ahol további hasznos dolgokat olvashattok:

Valamint fontos tudni, hogy az öntőgyanták nagyon érzékenyek a levegőre, ill. annak nedvességtartalmára, ezért érdemes vákuum alatt, de legalábbis légmentesen tárolni.

Erre itt egy igen olcsó és praktikus megoldás.

http://www.vakuumcsomagolo.hu/poliuretan-es-epoxy-ontogyanta-tarolasa-otthon

 

Üdv. Varazs

vadrózsi Creative Commons License 2017.06.22 0 0 117

Szia pottyoskata egyenlore idohianyban szenvedek... :(

Előzmény: pöttyöskata (115)
vadrózsi Creative Commons License 2017.06.14 0 0 116

Ok.irok majd neked a heten jo?udv

pöttyöskata Creative Commons License 2017.06.09 0 0 115

Szia Vadrózsi!

Sajnos itt nem látom a privi lehetőséget, ezért írom a címet:

pottyoskata@citromail.hu

Előzmény: vadrózsi (114)
vadrózsi Creative Commons License 2017.06.09 0 0 114

Ok pöttyöskata tanulhatunk együtt :) és itt privátban?Hogyan,lehet itt?

 

Előzmény: pöttyöskata (113)
pöttyöskata Creative Commons License 2017.06.09 0 0 113

Szia Vadrózsi!

Azért keresgetek ebben a témában, mert régebben nem hallottam a gyanta ékszerekről, csak véletlenül találkoztam vele, és "beleszerettem". :)
Ezért kezdtem utánaolvasgatni, mert meg szeretném tanulni, fejleszteni magam ezen a téren is.
Sokféle kreatív technikát kipróbáltam, amiket nagyon szeretek.
A növények nagyon közel állnak hozzám, és ha ezek felhasználásával valami egyedi dolog készíthető a gyantaöntés technikájának megtanulásával akkor az alkotás öröme elvarázsol.
Ha van kedved privátban írhatsz, és tudunk együtt tanulni, ha gondolod. Köszi!

Előzmény: vadrózsi (110)
vadrózsi Creative Commons License 2017.06.08 0 0 112

Pottyoskata az is erdekel hogyan es mivel csiszoljak es olvastam valaminel,hogy UVszuro pasztaval keni le a vegen....de azt is,hogy van olyan gyanta ami eleve UV szurovel van ellatva.Ezek fontos dolgok es erdekelnek.Hatha valaki tud erre jo tanacsot adni.

Előzmény: vadrózsi (111)
vadrózsi Creative Commons License 2017.06.08 0 0 111

Koszonom a linket :)

Előzmény: pöttyöskata (109)
vadrózsi Creative Commons License 2017.06.08 0 0 110

Azon a szinten  vagyok amin te...egyenlore ismerkedek a technikaval.Decoupage dolgokat keszitek es gondoltam ezt is megtanulom,mert nagyon tetszenek.Es te miert dontottel ez mellett a tema mellett?

Előzmény: pöttyöskata (109)
pöttyöskata Creative Commons License 2017.06.08 0 0 109

Szia Vadrózsi! Én is most kezdem el tanulni ezt a technikát, amihez itt van leírás: https://www.csinaljekszert.hu/mugyanta-ontes

Nézegetem a videókat is, olvasgatom a bejegyzéseket.

Szeretnék öntőformákat, gyantát rendelni, amihez már a virágaim le vannak préselve.

Te hol tartasz?

 

 

Előzmény: vadrózsi (108)
vadrózsi Creative Commons License 2017.06.08 0 0 108

Sziasztok.

Szeretném megtanulni a gyanta ékszer készítést.

Tudnátok ajánlani olvasmányt vagy videót ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm!

 

:)

geda1 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 107

Sziasztok!

Keresek elefántcsont gyantát nagyobb ( 0,5-1 kg) kiszerelésben.A hobbi és kreatív áruházakban nincs sajnos...

Ild87 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 106

Most olvastam lentebb a vizes smirglit. Ez gömbnél kicsit macerásabb... A polírozást mivel szoktátok csinálni? Fogkrém?

Elvileg én is helyesen használtam az edzőt hozzá. Azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy a gyanta minősége kifogásolható?

 

Illetve arra jöttem rá :) , hogy  ha a préselt virág nem tökéletesen ép - pl. szakadt, akkor kezd el rögtön barnulni...

Előzmény: Ild87 (105)
Ild87 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 105

Sziasztok!

 

Amikor szilikonba kiöntöm a gyantát és eltelik kb. 2 nap, még akkor is ragadós a külseje, rajta marad az ujjlenyomat.

Szerintetek mitől lehet? Hogy lehetne megszüntetni?

- Túl sok az edző- túl kevés?

- Rossz minőségű a gyanta?

- Túl melegen-hidegen van?

 

Nem tudom mi lehet a baj :(

 

Vélemények - tanácsok - ötletek?

 

Köszönöm!

marijancsi Creative Commons License 2017.03.28 0 0 104

https://www.csinaljekszert.hu/igy-hasznald-szilikon-ontoformaidat-mugyanta-ekszer-keszitesere-mugyanta-ontes

 

csak annyit hozzá, hogy a formaleválasztó szerintem szilikon formáknál felesleges,

soha nem volt probléma, hogy nem használtam

 

marijancsi Creative Commons License 2017.03.21 0 0 103

Fúrhatod, csiszolhatod.

 

Előzmény: YouCu91 (102)
YouCu91 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 102

Sziasztok. abszolút kezdő vagyok a témában. még nem érkezett meg a gyanta sem és az öntőformák sem, csak előre gondolkozom. ha olyan öntőformát használok, amin nincs előre kialakítva kis tüske az ékszeren levő lyukhoz, szilárdulás után esetleg lehet a gyantára valamivel lyukat fúrni?

putyi60 Creative Commons License 2016.12.18 0 0 101

Sziasztok !

 

Gyönyörű dolgokat láttam, ezért Én is kedvet kaptam ehhez a tevékenységhez. Szeretek " bütykörészni." / tobozdiszítés, sütés-főzés, üvegfestés stb. /

Nos az első meglepetés az, hogy Szombathelyen sehol nem lehet kapni öntőgyantát. Abszolút marslakónak néztek, bárhol kérdeztem. Ti is csak neten tudtok rendelni ?  Anyagköltség 1 kg-ra vonatkoztatva 2000,-Ft, szállítás 2500,-Ft. Ezt egy kicsit túlzásnak tartom.

Van  ötletetek, hol tudok venni, mármint milyen profilu üzletben?.

Köszi a segítséget.

Hygud Creative Commons License 2016.11.16 0 0 100

Sziasztok!

Nemrég kezdtem el én is ezt a fajta tevékenységet folytatni. Sok jó tippet olvastam itt, remélem a következő problémára is megoldást tud valaki nyújtani. Nekem csak egy valamivel van gondom: nem préselt virágszirommal díszítettem egy karkötőt, lila volt, később barnásfekete majd sárga. A kérdésem pedig az, hogy milyen anyaggal kell előtte kezelni a díszítésre szánt virágokat, hogy azok megtartsák a színüket?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

marijancsi Creative Commons License 2016.11.09 0 1 99

Szia Reni !

Ha 2cm-rel lentebb nézel, akkor ott a válasz a kérdésedre.

1dl gyantához 1-től 3 ml-ig adhatsz hálósítót.

Ki kell próbálni Neked melyik a megfelelő.

Mivel elég gyorsan "szilárdul"  javaslom, hogy fél dl-t keverj egyszerre.

Előzmény: FrankoReni (98)
FrankoReni Creative Commons License 2016.11.08 -1 0 98

Sziasztok!
Most kaptam meg a Novia-s gyantát...kicsit értetlen vagyok :/
kg DS 3501 S öntőgyantám van, hozzá 0,03kg katalizátor, valaki tudja a helyes keverési arányat?

Eddig másfajta gyantát használtam az 1:2-höz arány volt. Most ötletem sin, a gyantához elég az a kevés katalizátor?

Köszi a válaszokat :)

Szép napot :)

marijancsi Creative Commons License 2016.11.04 0 0 97

1-3%-ban kell a hálósító.

én fél dl-hez teszek 1ml-t.

A szag miatt ajánlott a nyitott ablak :) , semmi esetre sem lélegezze be a baba, Te is használhatsz maszkot.

Az "olcsóságnak" ez az ára, ezzel megtanulod, mert akad azért rontott medál ám jócskán eleinte,

és utána megveheted a drága hobbis gyantát.

 

 

 

Előzmény: mary987 (95)
rockersrac1987 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 96

Sziasztok! Műgyantából szeretnék készíteni(pontosabban újragyártani) pár dolgot(lásd a képen) És az lenne a kérdésem, hogy formának és formaelválasztónak mit használjak? Formának viaszra gondoltam, formaelválasztónak pedig szilikonspray. Vélemény az ötletről?  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!