Keresés

Részletes keresés

Dekaaa71 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15903

Sziasztok!

 

Kicsit off, de azert nem teljesen...
Nem reg vettem egy SMC Pentax-m 135/3.5 optikat. Osszehasonlitva a kepet egy Pentacon 135 (15 lamellas) optikaval eg es fold a Pentacon javara. A Pentax is kontrasztos, csak kisse mosott kepe van, foleg 3.5 korul. Nektek is ez a tapasztalatotok, vagy bele nyultam egy kevesbe jo darabba?

 

Namake_Mono Creative Commons License 2017.06.16 0 0 15902

Keresek MIR-1 37mm f2.8 m42 objektívet.

Jahno Creative Commons License 2017.06.08 0 0 15901

Én kipróbáltam, sokszor, sokféle gépen.

Előzmény: Rőth Sándor (15900)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.06.08 0 0 15900

Gondold ujra, de akar ki is probalhatod. 

Előzmény: Jahno (15898)
Jahno Creative Commons License 2017.06.08 0 0 15899

Ráadásul ebben is vannak különbözők, mert van ahol húzod a rekeszt, akkor az követi az expót és sötétebb lesz a kép, van ahol meg nem. Mielőtt belekötnénk, hogy ez hülyeség, lehet csak ízlés kérdése, ha nem tetszik akkor ne azt használd, vagy kapcsold át a funkciót.

Előzmény: Dekaaa71 (15897)
Jahno Creative Commons License 2017.06.08 0 0 15898

"illetve tukornelkuli gepen, vagy elokepen nem talalod meg olyan pontosan a fokuszsikot, mint nyitott objektivvel."

 

Én ezt újra gondolnám.

Előzmény: Rőth Sándor (15896)
Dekaaa71 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 15897

Vagy MILC-en fokusz peaking-el! ;)
Mondjuk, ez minden manualisra igaz!

 

Előzmény: Rőth Sándor (15896)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.06.08 0 1 15896

Az Industar nem beugro rekeszes, ha a gepen at mersz fenyt, akkor be kell tekerned a objektiv elejen a rekeszgyurut, amihez ell kell venni a szemedtol a gepet. Rekeszelve meg nem tudsz fokuszalni, mert sotet a kep, illetve tukornelkuli gepen, vagy elokepen nem talalod meg olyan pontosan a fokuszsikot, mint nyitott objektivvel. Tavmeroson el az Industar igazan.

Előzmény: Ahura_Mazda (15895)
Ahura_Mazda Creative Commons License 2017.06.07 0 0 15895

Nem tudom mennyire helytelenül, de ha sietni kell (és hát ugye a műtermen kívül sokszor kell), rendszeresen előbb mérek fényt, minthogy fókuszálnék.

Előzmény: Rőth Sándor (15894)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15894

Az Industar nekem kellemes meglepetes volt az optikai teljesitmenyet illetoen, egyebkent szinte hasznalhatatlan, tukros gepen legalabbis. Mire beallitod a rekeszt, elmozdul a fokusz. Tavmerossel es persze filmmel jobb. 

Előzmény: kis59vasutas (15893)
kis59vasutas Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15893

Köszönöm a linket, majd hanyatt estem tőle.... Fellelkesített, hamarosan megy a digivázra az enyém is, illetve egy másik rövid is, mert a mostani hibás (zörög benne valami, lötyög is kicsit a tubus, ingyen kaptam egy gépvázhoz.)

Industar-t próbálnék még (ilyesmikhez voltam szokva a filmes korszakban)

Filmes fényerős Fujinon-X is van (most nem nálam), de azt nemigen fogom tudni felmountolni....

Illetve van még félhosszú Jupiter és Osawa (ezeket még nem használtam)

A Zenit fotopuskáról nem is beszélve (Tair), még gyári szag..:)

A filmes PK-végűek már jártak kis Pentaxon az előző nyáron, de ezek mind hosszúak (Revuenon, Kalimar, Tokina stb.), de ez "off" ide....

Előzmény: Rőth Sándor (15891)
Dekaaa71 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15892

50-60mm-es tartomanyban van sok (manualis) obim. Csak, szeretnek valamit, ami hosszabb, mint az 50 es rovidebb, mint a 135. Jo esellyel nem hasznalnam napi szinten, viszont jo mokanak tartom a manualis obi hasznalatot, ezert szeretnek valamit 100 korul es toredek aron, mint mondjuk a Fujinon 90mm-je.

 

Az X-E2 fokusz peaking ficsorevel elvezetes nagyon a manualis fokuszalas. A melyseg elesseg is jol erezheto vele. Egyedul a sebesseg az, ami a hasznalhatosag ellen szol!

Előzmény: Rőth Sándor (15887)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15891

A 135-ossel is hasonlo a helyzet, de az meg ossze tud szedni egy kis, vagy inkabb nagy flaret, meg az MC is, ami adott esetben jol johet. Ha nem kell ki lehet takarni felvetelkor. 

En ezek miatt a felvelek miatt kezdtem erdeklodni az NDK objektivek irant: 

https://www.dpreview.com/forums/thread/3107649

Előzmény: kis59vasutas (15890)
kis59vasutas Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15890

Köszönöm, meg fogok próbálkozni vele...... Csináltam még Berofex-el, de nem lett éles. Pentacon-ból van (fél)hosszú is (135), még a M39 végűek érdekelnének, de az adapter még nincs meg.

 

Előzmény: Rőth Sándor (15889)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15889

A Pentaconnak eleg erdekes a lelkivilaga. Ha teljesen nyitva hasznalod kap egy szurkes eletlen takonyfatylat. Ha azonban digitalisan elkezded javitani a mikokontrasztot, az elesseget, egesz erdekes, kellemes kepet kapsz. Olyat, amilyenrol meg Drezdaban sem almodhattak annak idejen. 

Előzmény: kis59vasutas (15888)
kis59vasutas Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15888

Szünetet tartok a lakásfelújításban, gyorsan lőttem néhány analógos fotót plusz digi, ha már megtaláltam az M42 adapterem:

1. Pentacon1.8/50  (selejt, teljesen nyitva) 2. Sony DT 55-200, 3. Mir 1-B 2.8/37

 

    

Nem egyenlők az esélyek, majd finomítom......

 

Rőth Sándor Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15887

A Fuji nagyon baba optikakat gyart, surrano palyan mindig is ott voltak a legjobbak kozott. Az X sorozatnak az egyik nagy elonye, hogy relativ modon elerheto arban adjak a rendszert, az objektiveket is, amik most is nagyon jok. 

En biztosan inkabb toluk valasztanek, leginkabb a rekesz vezerles miatt, mert egyszeruen elvonja a figyelmet a fotozasrol a rekesz kezelese, a rekeszelt objektivvel valo fokuszalas pedig eleve magaban hordozza a pontatlansag lehetoseget. Ilyen szempotbol talan a rekeszelovalasztasos optikak adjak a legjobb megoldast, de abbol nincs tul sok. 

Ha megis a rendszerellenes megoldas marad, a szenzor merete miatt szamitasba johet az osszes 45-60 millimetres optika, ezek pont kellemes portre tartomanyba esnek. Ami igazan unikum kozuluk, az viszont szinte mind draga, ott mar nem igazan eri meg a kenyelmetlenseget valasztani. A Zeiss, Leitz, Canon, Nikon, Konica, stb. premium objektivjeire gondolok. 
Ha ragaszkodsz a hosszabb gyutavhoz, ott meg terdig lehet jarni a jobbnal-jobb 80-100-as portreobjektivben, olyanban, amit eredetileg is annak szantak, plusz a hasonlo gyutavu makroban es nagyitoobjektivben. 

Előzmény: Dekaaa71 (15886)
Dekaaa71 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15886

Na igen... az mar mas filing! :)

 

Amugy, minden Fuji optika elegge jo, csak ezek pont kiba. dragak. Akkor mar inkabb a 60-as...

Előzmény: Rőth Sándor (15885)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15885

Nem, azok kezelik a rekeszt, es beallitjak az elesseget.

 

Előzmény: kttomi (15884)
kttomi Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15884

A gyári Fujinon 56/1.2  vagy 90/2 mé, nem jó...?

Előzmény: Dekaaa71 (15874)
lesi fotós Creative Commons License 2017.05.24 0 0 15883

Írd be a kép keresődbe: "Jupiter 9 test" ,azután válogathatsz a teszt képek között.

Előzmény: Jahno (15881)
Noxin Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15882

Az enyém nagyon tuti volt nyitva is, csak eladtam. De megkérdezhetem a vevőt hogy nem tudja-e nélkülözni pár napra.
Fullframe-n persze nyitva a széleken durván lágyult, ez okozott néha problémát. Talán találok képet vele.

Előzmény: Jahno (15881)
Jahno Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15881

Azt a Jupiter 9est egyszer rendesen össze kellene hasonlítanom valakiével, hogy csak az enyém bír ennyire takony lenni bizonyos körülményeknél, mert ez ilyen, oszt kész. Vagy másnak jobb lehet?

Előzmény: Noxin (15879)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15880

Ebben a kategoriaban csak jo optikak vannak, foleg, hogy a portre mufajnak nincsenek magas elvarasai. 

Előzmény: Noxin (15879)
Noxin Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15879

Ott a Jupiter9 2/85mm, azt találsz m42-ben vagy m39-ben.
De a Minolta MD 2,5/100mm se rossz.

Előzmény: Dekaaa71 (15874)
taki66 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15878

Üdv!

 

Asahi 105/2,8? Szuper kis obi!

 

Kicsi, könnyű, kíváló képminőség!! 

Előzmény: Dekaaa71 (15874)
Zsiga62 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15877

Üdv!

Eladó?

Előzmény: sakac (15873)
Jahno Creative Commons License 2017.05.22 0 0 15876

Takumar ugyan állat egy cucc, de hát ízlés és a többi kérdése. Tudjuk, hogy Antal is Fujira váltott, de hát nahh, nem olyan egyszerű az élet, vannak benne szubjektív dolgok, ki kell próbálni és megfejteni. Nekem erre van egy polgárpukkasztó albumom, mikor jönnek a népek, hogy "portréobjektív" meg "fix 50 mindenre jó", ott 4mm-től 500 milliméterig vannak portréképeim, amit ilyen-olyan csoportokból gyűjtöttem, vagy csináltam.

 

Amúgy nem mnindegy, mert mechanikus rekesz/fókusz kell rá. Talán itt van, hogy mi merre: http://www.kenrockwell.com/tech/portrait-lenses.htm

 

Kérdés a portréra, háttérre, rajzolatra, érzésre, vagy mire is gyúrsz valójában. Ha mindre, akkor jó szettet lehet összetolni, de elég drága lesz. Nekem a klassszikus Helios vonal mellé lenne itt minden, 40-2es és 100as Meyer, mert az odabasz.

Előzmény: Dekaaa71 (15874)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.05.22 0 0 15875

Vegyel egy klassz 70-100 koruli optikat.

 

Ebben a magassagban en nem tudok olyat, ami kifejezetten rossz lenne portrera. mosoly

Előzmény: Dekaaa71 (15874)
Dekaaa71 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 15874

Udv!

 

70-100 mm magassagaban milyen obikat tudnatok ajanlani portrera? Nem feltetlen M42-es optikak lehetnek. Mivel Fuji X-re lenne, ezert elvileg barmi adapterezheto.

 

A Takumar 105/2.8-rol mi a velemeny?

 

Elore is koszonom a segitseget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!