Ha fent van a berltéri, akkor a levegő rétegződése miatt pár fokkal melegebb levegőre kell ráfűtenie. Minnél nagyobb a helyiség/ház hőigénye ez annál inkább faktor, mert nő a rétegződés mértéke. Csökken mind a leadható max teljesítmény, mind a COP attól a pár foktól is. Ha egy nagyobb beltérit akarsz(nagyobb térbe vagy több helyiségre), akkor különösen fontos ez, különben könnyen csalódni fogsz ebben a megoldásban. Gondolj csak bele, a normál fűtötestek miért is a padló közelében vannak a falon? Ugyanez az optimális hely a beltérinek is, hogy hatékonyan tudjon dolgozni, illetve hogy minnél nagyobb légtömeget tudjon átmozgatni és felmelegíteni.
A kijövő levegő inverteresnél mindíg változó. 40- 49 fok között szokott lenni a max, afölé nem mennek, alatta lehet ha visszaszabályoz.
Nem mindegy, hogy 10 fokos a beszívott és 25 a kért vagy 22 a beszívott és 23 a kért.
Tapasztalatból mondom, hogy a ventifokozatok között nincs nagy különbség a leadott teljesítményben. Értsd. X teljesítményt lead silentben ugyanúgy, mint 2-3. fokozatban. Annyi különbséggel, hogy előzőnél tud magasabb kifújt hőmérsékletet, míg utóbbinál langyosabb viharosabb a dolog. Sok összetevőből variálja ki magát a gép.
Szóval nem lehet egzakt módon kijelenteni.
Múltkor kérdésem volt, hogy mire/mikor/miért olvaszt a gép. Arra sincs egyértelmű válasz. A Skynet életre kelt és teszi a dolgát.
Általában a legnagyobb fordulatszámon adják meg a leadott fűtőteljesítményt. Mint a személyszállítógépjárműveknél ott is a legnagyobb fordulatszámon éri el a légsebességet ... (nem a legmagasabb sebességi fokozatban némelik modell.)
pedig ez a szabványos vagyis az EU rendelet alapján ezt kell kiadni a gyártóknak ... a Kínaiak vagy ki sem adják vagy nem elérhető ... minden rendelet annyit ér amennyit betartatnak belőle.
Neked inkább databook adatok kellenének, de azt lusta vagyok kikeresni neked, úgy se az Én ügyfelem vagy ... gondolom Budapest mert nem adtad meg honnan írsz ... az egyenlő Budapesttel. :-) :-) :-)
Köszi. Tehát ha jól látom mindebből, a 12llcc-vel kb. 0, jó esetben mínusz egy-két fokig lenne elég teljesítmény. Ez ilyenkor úgy értelmezendő, hogy a klíma folyamatosan üzemel és a beltéri a legnagyobb fordulatszámon megy?
> Budapest, belváros, polgári ház, utca frontra lenne szerelve a kültéri egység, kell hozza engedély szerintetek?
a.) Mivel a homlokzat a társasház osztatlan közös tulajdona, így első körben a tulajdonosok hozzájárulása is kell. Belső (nem utcafronti) homlokzatok esetén ebből általában nincs probléma, a lakóközösség hozzá szokott járulni.
b.) Az utcafront esetén a helyi szabályozás építési engedélyhez kötheti, vagy adott esetben teljesen meg is tilthatja. Pl. a IX. kerületben velünk az összes, sok éve fennlévő klímát utólag leszedették, kérésre sem lehet engedélyeztetni. Azt mondta az önkormányzat, hogy nem lehet kint, látható helyen kültéri, és pont.
van a cégnél kb. bruttó 250 ezer Ft-os keretem egy 3,5kW-os split klíma beszerzésére (mármint magára a készülékre, a szerelés külön történet)
Ezért az összegért gyakorlatilag az összes gyártónak van legalább egy-két fajta készüléke, kínaitól koreain át japánig. (Gree-Midea-Fujitsu-Mitsubishi-Daikin-stb.)
Az a cél, hogy (megbízhatóság szempontjából) a legjobbat vegyem meg, nem jelent előnyt, ha az egyik olcsóbb a másiknál.
Csak hűteni kell, azt viszont tavasztól őszig 24 órás üzemben.
Ki mit mond?
(Előitélet: magamnak pár éve egy Daikin FTX35JV-t vettem, de bosszantó baja van: néhány órás üzem után elkezd zakatolni benne a mókuskerék. Ez nekem csalódás, pont egy Daikintől nem vártam volna ilyen banális problémát.)
Az biztos, hogy kevés lesz. Mindkét berendezés +7 °C körül tudja a 4 kW fűtésteljesítményt leadni, így ez alatt 12 fokkal, sokkal kevesebbet. Inkább egy öt kW-os gépet kéne talán nézni....
A kérdésem a szakikhoz szólt volna, csak rosszul címeztem. Vagyis hogy egy Fujitsu ASYG12LLCC beválik-e fűtésre, vagy például egy MITSUBISHI DM INVERTER MSZ/MUZ-DM35VA?
Klímád lehet így is, de mindenképpen kell neki földelést vinni, mert különben előfordulhat, hogy rázni fog. Nem gondolom, hogy túl nagy költség elhúzni egy földelt kábelt a klíma kültérijéig.
Hat igen azt gondoltam hogy nem kapok valami sokat ennyiért de én azt hiszem beérném ezzel. Van viszont egy olyan probléma hogy a lakásban a szoba részen nincs foldelt konnektor.. régi építésű lakás ilyen esetben hpgy lehet foldelni a klímát? Vagy így nem is lehet klimám?
kb. annyit ér mit az ára. Kicsi olcsó, olcsón megoldanak mindent. De hogy a 8 év után amit a törvény előír lesz-e alkatrész az gyanús.
És ami fontos nagyon nézd meg hogy Whirlpool Hungrary hozta-e be vagy valaki más. mert hogy ha nem Whirlpool Hungarys ... nem az lesz ... akkor nehézkes lehet a garanciás ügyintézés.
Persze ez minden márkára igaz ... de ha jól sejtem a Whirlpool most jól belenyúl a tutiba ...
Klímával fűtést tervezünk, kérdezném tisztelettel, hogy milyen magasra rakassam a szerkezetet ha hűteni is szeretnénk vele de a fűtés is megfelelő legyen?
H tarifás mérő kiépítése folyamatban van.
Illetve, a klímaszerelő vállalja-e a bekötést, ha a kismegszakító a telepítési helytől kb. 10 méterre van (kábelcsatornázni kéne), vagy erre egy villanyszerelőt kell külön keresnem? Aki az fogyasztásmérőt kiépíti, nem vállalja lakáson belül a melót mert el vannak úszva a munkákkal és csak a bejárati ajtó fölé viszi be a vezetéket.
Kb. 1,90 a belmagasság, a szoba 20nm-es.
Ezt a típust néztem ki a célra : Gree smart inverter GWH12QC, 3,5kw-os. Árban 220 ezer fér bele kb.
Esetleg egy megbízható kereskedő/kivitelező elérhetőségét, jelentkezését is szívesen venném aki vállalja a munkát Bp. bah csomópont közelében.
A csendes működés lenne fontos, de úgy nézem, még amit úgy hirdetnek, hogy Silence, ott is az éjszakai funkció inkább csak hűtéshez létezik, az meg ugye nem kell.