Keresés

Részletes keresés

exhighand Creative Commons License 2017.04.28 0 1 102391

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy egy pár napig nálam lesz egyszerre:

 

EF-S 18-55 IS

 

EF-S 18-55 IS II.

 

EF-S 18-55 IS  STM

 

A következő verőfényes napon ugyanazzal a vázzal mindhárommal fogok csinálni ugyanott, ugyanarra témára tesztképeket. Sokmindent olvastam a különbségekről, de majd most kiderül, mekkora különbségekért kell fizetni.

-Minarik- Creative Commons License 2017.04.28 0 0 102390

A 85 1.8D epitesi minosege messze-messze jobb, mint az 50 1.8D-e. 

Előzmény: Inpefessa (102388)
Inpefessa Creative Commons License 2017.04.28 0 0 102389

(""Mondjuk attól sem lehet hasra esni"" akartam írni 😊)

Előzmény: Inpefessa (102388)
Inpefessa Creative Commons License 2017.04.28 0 0 102388

Igen, a D-s verzió is felmerült bennem, mivel hogy van AF de portrénál általában rohanni nem kell, van idő elesseget állítani. Plusz 50esbol is D verziom van és nem szeretem, nem a kepminoseg miatt, menjünk attól sem lehet hasra esni, hanem a gagyi felépítés. (Jojo 25eft ért mit várjon az ember) mindenesetre a G-s szériát sem tartom sokkal többre ebben az ertelemben.

Előzmény: -Minarik- (102387)
-Minarik- Creative Commons License 2017.04.28 0 0 102387

Szegeny ember vizzel foz. Ha van a fenykepezogepedben fokuszmotor, akkor a 85 1.8D is jo alternativa. 

El lehet lamentalni, melyik a jobb, de ebben van minden. Pontos, gyors es minosege is jo. Ha foleg portrezni szeretnel vele, akkor a kepszeli minosege az 1.4-es verziokhoz kepest teljesen mellekes. 

 

Előzmény: Inpefessa (102386)
Inpefessa Creative Commons License 2017.04.28 0 0 102386

Sziasztok, Samyang 85/1.4 el van valakinek tapasztalata? Elég jókat lehet róla olvasni ár/értek kapcsán, és hogy centralisan 1.4en is kiváló portrera. Az az igazság hogy sokallom a 150ezret a Nikon 85/1.8ert 1.4re pedig nincs keret, de nagyon vonz. Igy jött képbe a Samyang.

koszi! 

boxer-gs Creative Commons License 2017.04.27 0 0 102385

Lehet, hogy azokban a helyzetekben nem volt elég kontrasztos a téma a megfelelő fókuszáláshoz?

Előzmény: oil120 (102384)
oil120 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 102384

Üdv Mindenkinek!

 

Kis segítséget kérnék.

Hétvégén a Hungaroringen voltam fotózni Pana GH4+14-140 f/3,5-5,6 obival.

Svenkeléskor a közeledő autót megfogta az autófókusz, de mikor elém ért derékszögbe olyankor sűrűn eldobta, főleg világos színű autók esetében.

Napsütéses idő volt, a fókusz folyamatos állásban. Obi hiba lenne, hogy nem tudja követni?

Nem meghibásodásra gondolok, hanem talán lassú a fókusza erre?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

wdtomi Creative Commons License 2017.04.27 0 0 102383

hello! ne sok gyakorlati tapasztalatot várj fotózásra, ezek távcsövek egy részük teljesen alkalmatlan fotózásra is. teleobjektivet keress, és még annyi: nincs sok értelme a távolságot /fókusztávot nyújtani, mert ott már a légkör teszi rontja a minőséget. Távcsövekről meg csillagász fórumokban biztos mondanak véleményt.

Előzmény: ŐZ... (102382)
ŐZ... Creative Commons License 2017.04.25 0 0 102382
apajani41 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 102381

Köszi, még, még, még!  :)

Előzmény: Kimiki (102380)
Kimiki Creative Commons License 2017.04.23 0 0 102380

Csak gugli nem tapasztalat, de én olyan tesztet és olyan véleményeket találtam, hogy inkább a 140 végűt, mert nagy különbség egyébként nincs köztük, viszont  a hosszabb zoom jól jöhet.

Előzmény: apajani41 (102378)
apajani41 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 102379

Az lemaradt, hogy Nikon gépre.

apajani41 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 102378

Objektív vásárlás elött állok.

 

Melyiket vegyem inkább?

 

18-105VR vs 18-140VR

 

 

Róka69 Creative Commons License 2017.04.16 -1 1 102377

Minimálisan alku képes ;)

 

Előzmény: Maxibá (102376)
Maxibá Creative Commons License 2017.04.16 0 0 102376

Az igen! Nagyon jó ár!

Előzmény: Róka69 (102375)
Róka69 Creative Commons License 2017.04.16 -1 2 102375

Nem titok ez feltettem az adok veszek be is 280 ezer.

Előzmény: Maxibá (102374)
Maxibá Creative Commons License 2017.04.16 0 0 102374

És mennyiért adnád el? :-D Jöhet privátban is!

Előzmény: Róka69 (102373)
Róka69 Creative Commons License 2017.04.16 -1 1 102373

A 24-105 FF - en tökéletes a croppon is de mivel 24 a kezdés ugye van a szorzó 1.6 már sokkal kevesebbet lát.

 

Nekem is van 70-300 most L..es na ez egy igazán jó választás nem is adnám el, csak most lett egy kis "gondom" kell a pénz.

Akár hol olvasol (tesztet) ez még 300..on nyítva is éles azaz nagyon éles képet ad, 5.6 - on csodálatos, de drága objektív.

 

Előzmény: Maxibá (102372)
Maxibá Creative Commons License 2017.04.16 0 0 102372

Van 70-300 obim az első szériából és 200 mm-ig több mint jó a képe, de onnan 300 mm-ig az olyan plusz, ami mínusz! :-)

Látványosan szétesik a képe, én nem is használom.

 Ha ezen tudtak valamit fejleszteni akkor a gyorsaság mellett ez olyan plusz, ami gondolkodóba ejtheti az átlag felhasználót, aki ebben a tartományban keres objektívet. Alternatívája lehet a stabilizátor nélküli 70-200 L-nek. Árban hasonlóak, plusz 100 mm-rel hosszabb, plusz stabi. Nem rossz!

Előzmény: Róka69 (102370)
Maxibá Creative Commons License 2017.04.16 0 0 102371

A másik érdekesség, hogy a 24-105 f4L is-hez viszonyítva is előnyben részesíted, ami több mint meglepő számomra. Nekem az előbbi a favoritom, minden nyűgjével együtt. ( szalagkábel mizéria) 

Előzmény: Róka69 (102370)
Róka69 Creative Commons License 2017.04.15 -1 1 102370

Nagyon kevés, szerintem csekély, én nem nagyon vettem észre, viszont a gyorsasága az nagyon ott van.

70-300 is usm II - is nano....eszméletlen gyorsak.

Előzmény: Maxibá (102369)
Maxibá Creative Commons License 2017.04.15 0 0 102369

Jól értem, hogy az stm és a nano verzió között van képminőségben eltérés?

Előzmény: Róka69 (102360)
boxer-gs Creative Commons License 2017.04.12 0 0 102368

"a gép nem tudja az objektívre írt számokat és hogy ez hiba-e"

 

Nem hiba, egyszerűen hazugság.

Előzmény: exhighand (102366)
Kimiki Creative Commons License 2017.04.11 0 0 102367

Félre értés ne essék, nem akarom bagatelizálni a problémádat, de a Te esetedben egy 50-60 ezres dologról beszélünk, ami nem kevés, de egy fényképezőgépért nem is vészesen sok. Az a szett amin én felháborodtam, az kb 800 ezer forint.... Ennyiért ne legyen valami kicsit se pontatlan! Nem mondom, 60 ezerért se, de 800-ért kurvára ne. :/

Előzmény: exhighand (102366)
exhighand Creative Commons License 2017.04.11 0 0 102366

Azért a Sony sem hímestojás. Vettem egy Sony H300-at, abban a tudatban, hogy 35x-ös a zoomja. Azután észrevettem, hogy nagylátószögben ugyanonnan indul, mint a másik gépem és ugyanoda ér telén, mint a másik, csakhogy az 25x-ös zoomosnak volt hirdetve. Megmértem. 26,2x-es a zoomja. Elmentem Zalaegerszegre, hogy az MM-ben megmérjek egy újat. Az is 26x-os volt. Ezután írtam a Sony Magyarországnak, hogy a gép nem tudja az objektívre írt számokat és hogy ez hiba-e. Azt írták vissza: ez nem hiba. Most akkor?

Előzmény: Kimiki (102364)
Kimiki Creative Commons License 2017.04.11 0 0 102365

Visszakaptam az objektívet, és teljesen rendben van. Rajzolat, lencsesor beállítva, kalibrálva, stb... Egyenlőre jónak tűnik. :) 

 

Ettől még tartom, hogy nem lenne szabad ilyennek megtörténnie semmilyen, nemhogy egy ekkora gyártó termékével kapcsolatban ebben az árkategóriában. 

Előzmény: Kimiki (102356)
Kimiki Creative Commons License 2017.04.09 0 1 102364

"Ha ez megnyugtat, az én értékrendemben a kirakatba kipakolt drága Canon cuccokról egy szó jut eszembe, zsákba macska rakás szar. Lehet ezt szépíteni, felesleges, tömegtermelés van."

 

Abszolut egyetértek veled! 

Szeretem a felszerelésem, de ezek a dolgok valóban felháborítóak. És az, hogy gyártók ezt ilyen árkategóriában megengedik maguknak! A szívószál is tömegtermelésben készül, de használható. És ráadásul olcsó.  Azért ezek a "kütyük" nyugodtan kijelenthetjük, hogy qrva drágák, hát még annak a fényében, hogy gyakorlatilag sok esetben használhatatlanok... 

A Sonyt nem ismerem, és mostmár valószínű váltani sem fogok, de maximálisan el tudom hinni amit írsz róla. És én csak egy "műkedvelő" vagyok, aki szopik...bele se merek gondolni ha a munkaeszközömmel lenne ilyen gondom mit csinálnék. Néha tényleg vicc az egész.  :/

Előzmény: vplaca (102362)
vplaca Creative Commons License 2017.04.09 0 0 102363

Természetesen a leírt problémák nem Canon specifikusak, a dinamikát leszámítva..

Előzmény: vplaca (102362)
vplaca Creative Commons License 2017.04.09 0 1 102362

Multik
Profitnövelés -> darabszámnövelés -> hatékonyság növelés -> tűrésmezők bővítése (sok az utómunka, vagy a selejt, át kell értékelni nem e jó az még..)

Lehet rajt vitatkozni, felesleges. Nekem is megvan a véleményem, dobozból kibontott 85 1.8 6D-vel közelre +5 AF korrekció, távolra -10. User error kizárva. Az AF ha 0-án volt, az üzletben egy képen sem lett éles az, aminek kellett volna.

http://blog.fotosarok.hu/2013/12/megorjit-az-501-4-em-is/

Új 24-105 L a kép jobb szélén fos életlen, ezt hívják decenteres lencsének.
Most utólag már látom, hogy annó a 2006-ban vásárolt 70-200 4L-em is ilyen volt, a bal alsó sarok, már 400D-n is látszik. Ahogy volt több kitobim is, azokból is volt ilyen, aminek az egyik sarka életlenebb volt.
https://wordpress.lensrentals.com/blog/2012/05/testing-for-a-decentered-lens-an-old-technique-gets-a-makeover/
https://photographylife.com/what-is-a-decentered-lens/


Ha ez megnyugtat, az én értékrendemben a kirakatba kipakolt drága Canon cuccokról egy szó jut eszembe, zsákba macska rakás szar. Lehet ezt szépíteni, felesleges, tömegtermelés van.

Ami pedig a Canon árait illeti, a gépvázaknál el kéne gondolkodniuk szerintem, a múltkor kipróbáltam kollégám Sony A7R-jét, a sírás kerülgetett, mennyire fos a 6D. Nem kell DXO tesztábra, egyszerűen elég látni a képet. Sajnos az 5D mkIV is hiába javult dinamikában, még mindig hátul kullog, a 4K videójával meg jól lebőgtek.. Ugyan most igyekszenek korrigálni.

Előzmény: Kimiki (102356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!