Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2017.01.12 0 0 15723

Ami nem áll ki a váz síkjából. Pentaxnál ezt nem peremes változatnak hívják.

Előzmény: mebala (15722)
mebala Creative Commons License 2017.01.11 0 0 15722

Sziasztok!

Egy Pentacon 50/1.8-as objektívvel szemezgetek, Pentax K-50-nel használnám. A kérdésem, hogy ehhez milyen adapter szükségeltetik? Peremes adapter?

LiquidStep Creative Commons License 2016.11.24 0 0 15721

Köszi a választ.

Előzmény: Saliko (15720)
Saliko Creative Commons License 2016.11.23 0 0 15720

2-3000 ft/darab

Előzmény: LiquidStep (15719)
LiquidStep Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15719

Sziasztok!

Érdekelne, mennyit érhet egy rekeszhibás Pentacon Auto 50/1.8 MC, ill. szintén rekeszhibás Carl Zeiss Tessar 50/2.8 objektív?

Válaszokat előre is köszönöm.

lesi fotós Creative Commons License 2016.11.10 0 0 15718
Előzmény: Jonas112 (15717)
Jonas112 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 15717

Sziasztok.
Tud valaki esetleg szétszedési útmutatót Industar 50-2 obihoz?
Igazából a belső üvegeket szeretném megtisztítani illetve a gombát leszedni róluk.
A neten keresgéltem de nem igazán találtam szétszedéséről semmit. Esetleg ha valaki leírná annak is örülnék.
Köszönöm

pater68 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 15716

:) Még az is összejöhet!

Előzmény: Jahno (15715)
Jahno Creative Commons License 2016.10.28 0 0 15715

Akár. Bár egy fröccs mellett tavasszal valami zöldben lehet jobban preferáltam volna, de szóljatok és benne lennék.

Előzmény: pater68 (15714)
pater68 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 15714

Össze lehetne hozni egy Helios összeröffenést.

Előzmény: nemethla (15713)
nemethla Creative Commons License 2016.10.27 0 0 15713

HA az összest a nálad lévő mennyiségre érted, akkor igaz is az állítás, no meg így is pár órás elfoglaltság lesz...

Előzmény: pater68 (15710)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.27 0 0 15712

Szvsz igen, de azért használható. Gyakorolj vele, megéri.

Előzmény: Áron86 (15708)
Áron86 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 15711

Köszönöm a lehetőséget, egyszer lehet élnék majd vele.

Előzmény: pater68 (15710)
pater68 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 15710

Áron, ha van időd és kedved, nálam kipróbálhatod az összes Heliost. Na jó nem az összeset, de sokat.

Előzmény: Áron86 (15706)
pater68 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 15709

Igaz! Mókásabb a kutyafotó, mikor már rájött a vaku érzésére.

Előzmény: bmwr12 (15707)
Áron86 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 15708

Világos. Nem is a technikai része miatt töltöttem fel. Hanem az érdekelne, hogy ez az üveg lágyabban rajzol mint a többi, vagy hozza a megszokott 56/2 Heliost? 

Előzmény: bmwr12 (15707)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 15707

Azért a gyermekfotózás a legnehezebb műfaj, főleg manuálissal.

Előzmény: Áron86 (15706)
Áron86 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 15706

Nem lencsés az adapter, így a bringás kép, az már a végén készült a fókusz tartománynak.

De igen, valószínűleg többet kilehet belőle hozni.

Ez egy másik kép, az élesség talán nincs teljesen a szemen, meg picit kiégett a fehér. De azért lehet látni hogy nem igazán karcol.

Előzmény: bmwr12 (15699)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15705

A fentieken kívül még életlen is volt.

Előzmény: bmwr12 (15701)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15704

Bushnell 2X telefotó van M42-es kétszerezőben.

Pluszban a rekeszérték csökkenés átszámítást is megoldották egy tekerhető gyűrűvel (nem nagy szám fejben is megy), és igazán kellemes darab.

Előzmény: Noxin (15703)
Noxin Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15703

Ne is legyen :-)
Én Minolta A bajonettre próbáltam MC/MD obit, az 1,2/50-et de széttaknyolta a képet nyitva. Lehet rekeszelve javul, de akkor meg már minek...
A kétszerezők szerintem komolyabb tervezés eredményei, az átalakítókban egy lencse van és semmi más, az meg csúnyán beleszól a képalkotásba.

Előzmény: bmwr12 (15699)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15702

Pl. egy kétszerező is plusz üveges, hozza is a fényerőcsökkenést.

Előzmény: bmwr12 (15701)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15701

Persze a plusz üveg még ha kitűnő is a minősége, elvesz a fényből, gyengíti kontrasztot. Utóbbin lehet segíteni valamennyit.

Előzmény: Töck Jenő (15700)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15700

Lencsés adapterrel háromszor fényképeztem, először, utoljára és soha többé. Canon EOS-ra tettem adaptert, hogy a régi EF optikáimat tudjam használni. Pedig azok eredeti Canon objektívek voltak, az eredmény katasztrofális lett.

Előzmény: bmwr12 (15699)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15699

Személy szerint nincs tapasztalatom a lencsés adapterrel, lehetséges, hogy silányítja az eredményt.

Még azért talán lehet finomítani, érdemes lenne kicsit masszírozni a gépbeállítást.

Fehéregyensúly mintavétellel (első képnél), fénymérés módok próbája mindkettőnél (másodiknál talán spot + megfelelő pontra keresés-választás  + rögzítés lenne érdemes). A 7200-as gépet sem ismerem, de ha van lehetőség vele a fókusz/fénymérési terület megválasztására, akkor még azzal is lehet többet kihozni az obival talán.

Előzmény: Áron86 (15698)
Áron86 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15698

igen az lehet hogy az adapter szól bele.

Ez ilyet tud:

bmwr12 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15697

Vagy a "Nikon-ra" adapter szól bele...

Előzmény: bmwr12 (15696)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15696

Szia!

Prestes obi, rekeszelőválasztós. Ennél az olaj nem okozhat gondot a képen, ha csak nem az üvegekre is került belőle pára formájában, vagy egyéb szennyeződés van a lencséken.

Ilyen képet tud a típus:

Index Fórum

Előzmény: Áron86 (15695)
Áron86 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15695

Sziasztok,

Van egy Helios 44-2 2/58 üvegem, aminek a blendéin van némi olaj. Ez befolyásolja a képet vele? 

nyitott, rekesszel elég lágy, fátyolos képet ad.

Pityu... Creative Commons License 2016.10.07 0 0 15694

Én nem vagyok otthon ilyen besorolásokban,nem rossz csak ennyit tudok írni,még kicsit dolgozik rajta az ember raw ban és még jobb :)

Előzmény: Atesza (15691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!