Keresés

Részletes keresés

Pityu... Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15666

Nem tudom,arra akartam utalni,miért pont azok miért nem jó a pentacon 135mm?

Előzmény: monyesz (15664)
Rollei Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15665

A T2 rendszernél ahhoz is adapter kell, hogy betedd egy M42 vázba, mint ahogyan azt már írtam volt. Vagy veszel T2-es Cannon véget, vagy ha van Cannon M42 adaptered, akkor kell még egy T2-M42 adapter is közéjük.

 

 

Előzmény: Pityu... (15663)
monyesz Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15664

Mi az hogy jobbak?

Előzmény: Pityu... (15659)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15663

Most akkor az M42 esekhez való adapter jó a T2 hőz?Mert nekem chipes adapterem van 2 ,és ha chipes az adapter attól még chippan élesség állításnál vagy azt sem teszi?

Előzmény: Rollei (15661)
pater68 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15662

A T2-Canon EOS vég ára. Sima ebéjről 800-1000 Ft, chippes 4500-9000 Ft. Gondolom a chip verziója miatt ekkora a szórás.

Előzmény: Pityu... (15660)
Rollei Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15661

A T2 csatlakozásnak éppen az a lényege, hogy nagyon egyszerűen rá tudsz csavarni bármilyen véget, így Cannont is. Cserében viszont nincs semmi automatika benne. Amúgy a T2 is 42 milliméteres menet, de eltér a menetemelkedése a szabványos M42 csatlakozástól, hogy adapter nélkül ne lehessen berakni a menetes vázakba.

Előzmény: Pityu... (15660)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15660

Na és ez milyen cucc Bokeh Ashreh 2.8 135mm? Állítólag T2 es csatlakozás de átalakítható canonra,az drága lenne vajon?

Előzmény: Zoltán Dékány (15656)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15659

És azok miben jobbak

Előzmény: monyesz (15657)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15658

Majd nézegetem őket

Előzmény: Zoltán Dékány (15656)
monyesz Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15657

Inkább egy 100-120 körülit vegyél.

Meyer, Pentacon, Takumar,...

Előzmény: Pityu... (15655)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15656

Erre leginkabb Te tudod a valaszt!

Vegyel egy Pentacont, teszteld, aztan meglatod. Ha nem tetszik, akkor tovabb adod.

 

Arra figyelj, hogy a 15 lamellasat (bokeh monster-nek csufolt verziot) vedd meg! 

Előzmény: Pityu... (15655)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.24 0 0 15655

Jupiter 37A mellé érdemes pentacon 135mm f2,8 as objektívet vásárolni?Mennyit jelent a f3,5 höz képest az f2,8 as háttérmosás?

Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.22 0 0 15654

Marmint?

Előzmény: Töck Jenő (15653)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.09.22 0 0 15653

Ügyes...

Előzmény: Zoltán Dékány (15643)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.09.20 0 0 15652

A penz behatarolja a valasztekot. , Nikonra, Canonra, vagy tukornelkulire erdemes Nikkort venni. Egy 4/200-as AI-s Nikkor meretben, arban, es teljesitmenyben is jobb a menetes Jupiter, Pentacon, vagy Sonnar verzioknal. A 4/80-200-as zoom Nikkor is eleg baba, belefer ebbe a keretbe. Persze oda kell figyelni, mert neha ezeket is tularazzak. 

Ritkabb es dragabb a 2,8/180-as Sonnar, aminek ket elonye is van, egyik a nagyobb fenyero, a masik az allvanycstalakozo. Igaz eleg silany, de jobb, mint a semmi. 

Eleg finom darab a Sigma APO IF 2,8/70-210, ritka, negyvenezernel dragabb, viszont kellemes a kepe, van allvanycsatlakozoja. 

 

300 millimeteren szinten a Nikkor a kiraly, kicsi, konnyu, es nem draga, csereben ritka. Itt a 4,5/300-as Nikkora gondolok, illetve dragabban az ED valtozatra. Ha ennel is tobbet tudsz ra aldozni, akkor az IF AF ED valtozat meg jobb. 

Ezek az optikak karcsubbak, es messze jobbak a hasonlo parameteru Pentcon, Sonnar valtozatnal, raadasul a Sonnarert olykor tobbet kernek, mint a Nikkorert. 

 Ha magasabbak az igenyek, es tobb a love, akkor a 4/300-as Canon, vagy Nikon a nyero, ezek az aktualis kinalatbol valok, kompromisszum mentesek. 

Akad meg Sigma makro 300, es 400 milajos kiadasban, ezeknek sem veszelyes az ara, viszont a regebbi darabok Canon nem rekeszelhetok. 

 

Ha a kisebb fenyero, es az alacsonyabb kontraszt nem zavar, erdemes a tukros optikakkal probalkozni, 250 mm-tol 2000-ig lehet valogatni. 

 

Meg persze ott vannak a kivalo Minolta MD, AF,  Canon FD, Olympus OM, Pentax M42, P/K, Yashica, optikak. A Contax, Leica R nem ebben az ligaban jatszik, de ha inkabb optikat veszel, mint autot, azokat is erdemes megnezni. 

Előzmény: Zoltán Dékány (15648)
nvizsla Creative Commons License 2016.09.20 0 0 15651

Nekem is van egy, közel 40 éve, néha most is használom digitális vázon, még nem eldobandó. Szintén kézből, válltámasszal és ha a fény elég, +2x-el(600 mm).

Mutatom:

http://indafoto.hu/menyhart_jozsef/image/23131953-8ade2c4e/618955

vagy,

http://indafoto.hu/menyhart_jozsef/image/23453640-e28a4dd1/618955#nagyitas

Minek kéne blende-ugratás, ha a vázzal nem kommunikál? Mi lesz olyankor a fényméréssel? Egyszerűen, AV módban, kézzel beállítod a megfelelő blendeértékre, félig lenyomott expó-gombnál fényt mér, beállítja az expóidőt s ha megfelel, tovább nyomod.

Előzmény: Töck Jenő (15644)
sakac Creative Commons License 2016.09.20 0 0 15650

Azért is találták ki hozzá a tust... egyébként ha nem kell a blendeugrasztás baromi könnyű használni...

Az élességállítást tényleg meg kell szokni 1-2 nap de utána csípőből is tudsz tüzelni.

A tusnál a "ravasz" nagyon könnyen átalakítható hogy egy távkapcsol gombot nyomjon így neked csak az élességre kell koncentrálnod.

Szóval szerintem nem egy megvetendő darab...

Előzmény: Töck Jenő (15644)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.20 0 0 15649

Sandor: Varom a tippeket!

Előzmény: Zoltán Dékány (15648)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.14 0 0 15648

Na igen... a sarkallatos pont.

Az a baj, hogy egy ido utan logaritmikusan megindulnak az arak.

 

Olyan 30-40.000-nel nem adnek tobbet erte.

Előzmény: Rőth Sándor (15647)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.09.14 0 0 15647

Mennyi penzbol kell otletelni?

Előzmény: Zoltán Dékány (15643)
faki Creative Commons License 2016.09.14 0 0 15646

Volt egy Auto Chinon Multi-Coated 200mm F3.5 nevű objektívem, de nem Fujin használtam. A képminősége nem hiszem, hogy egy lapon említhető az 50-230-éval, viszont az árát megérte, 7000 Ft-ért adtam el. Pentax bajonettes volt, létezik M42 menetes véggel, ill. van Revuenon nevű változat is, ami valószínűleg kb. ugyanazt tudja. Beépített napellenzős, viszonylag kompakt mérettel. Itt az első kép F5.6, a második F4 rekesszel készült. Úgy emlékszem, nyitva elég erős CA volt. A Tair élesebb rajzolatú, nem nagyon szükséges rekeszelni, de valóban nehézkes a kezelése, az állványa kicsit javít a dolgon.

Előzmény: Zoltán Dékány (15643)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.14 0 0 15645

Huh... az durva. :)

Előzmény: Töck Jenő (15644)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.09.14 0 0 15644

Tair 300-al csak állványról lehet fotózni. Elég nehéz és elég nagy. Az élességállítás és a blende beugrasztás is egyedi. Az utóbbi olyan erővel történik, hogy egy ágyút is el lehetne vele sütni. Nekem volt, de nem sokáig.

Előzmény: Zoltán Dékány (15643)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.14 0 0 15643

Senkinek semmi otlete? :(

Vagy a kerdes volt tul altalanos?

 

Akkor nemileg konkretabban:

A Fujinon 50-230/4.5-6.7 melle szeretnek egy-ket fix obit, ami fenyeroben alatta van de kepminosegben hasonlo szintet kepvisel.

 

Elso korben a 300-as Tair-ra gondoltam... Kicsit felek tole, a gyartasi szoras miatt.

Mit ajanlanatok meg 200-300 magassagaban?

Előzmény: Zoltán Dékány (15639)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.09.13 0 0 15642

Csak a Canonról van némi (kevés) fogalmam. 

Előzmény: Zoltán Dékány (15641)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.13 0 0 15641

Es Fujira 50-230 melle valami fenyerosebb, de hasonlo szuper minoseg?

Előzmény: Töck Jenő (15640)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.09.13 0 0 15640

Canonra Canon 300 L Is 2,8

Előzmény: Zoltán Dékány (15639)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.13 0 0 15639

Udv!

 

180 - 300mm korul ti milyen obit ajanlanatok, ami eles es kontrasztos... meg persze, a fenyero se hatrany?

Jahno Creative Commons License 2016.08.29 0 0 15638

Pentacon mikor milyen, de nekem a nagylátótól eléggé messze van.

Előzmény: H2o-pok (15637)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.29 0 0 15637

Tudnátok ajánlani valamilyen M42 es nagylátót? Olyan 8-13e.körül. Pentacon 29mm est néztem,de elég negatív vélemények vannak róla.

Közben beszereztem egy Super Takumar 1.8 at lőttem vele pár gyors képet.

Igy a Yashica Dx 50,1.7 em eladó vagy cserélném is.

https://www.dropbox.com/sh/14w4zeem1sftte5/AAB5UfnoWg4kRKbZju2M_GsXa?dl=0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!