Keresés

Részletes keresés

GTI100 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 12121

Ha a tartozást nem egyenlíti ki, a Diákhitel Központ követelését az Állami Adóhatóság részére átadja behajtás céljából.

 

A ti lakásotokra biztosan nem fogják ráterhelni.

 

Milyen megoldás? Vissza kell neki fizetni. Jobb minél előbb.

Előzmény: yoly (12120)
yoly Creative Commons License 2016.04.14 0 0 12120

Segítséget szeretnék kérni.  A fiam diákhitelt vett fel az egyetemi tanulmányaihoz. Jelenleg külföldön van. Egyéb okok miatt nem tudja fizetni a hitelt és attól félünk, hogy a mi lakásunkra terhelik rá az ő tartozását. Neki nincs tulajdon része a lakásban. Jelenleg semmilyen vagyona nincs. Tényleg ráterhelhető, vagy milyen megoldás lehetséges. Válaszukat köszönöm.

GTI100 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 12119
Előzmény: Zoltan_44 (12118)
Zoltan_44 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 12118

Egy fontos kérdésem lenne villanypásztor ügyben.
Hetekkel ezelőtt, a szomszédunk vett egy villanypásztort, amit fel is szerelt udvarának kerítésére, hogy a kutyája ne szökjön meg. A probléma ott kezdődik, hogy a villanypásztor, folyamatosan hangos pattogó hangot ad ki, mely hangforrás, az udvarunktól kb. 10 méterre van. Napközben nem lehet kiülni az udvarra, mert nagyon zavaró, idegesítő a folyamatos pattogás. Éjszaka úgyszintén, még csukott ablaknál is hallható a hang. A szomszédnak jeleztem ezt a problémát, de nem hajlandó foglalkozni vele. Jogilag milyen lehetőségeim vannak?
A válaszokat előre is köszönöm!

GTI100 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 12117

1. Igen.

2. Nem.

3. Igen.

Előzmény: Törölt nick (12116)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.09 0 0 12116

Tudom nem ide tartozik,de talán nem törlik.
Van itt ingatlanos vagy hozzá értő aki őszintén tudna válaszolni?
Openhouse.nál kiemelt megbízás esetén jár jutalék
az ingatlanosnak akkor is ha az eladó adja el a házat?
(nem kizárólagos szerződés)


A helyzet az, hogy a szerződésben annyira csűrik csavarják
a dolgokat, hogy egyértelmüen nem lehet eldönteni.

Szinte hihetetlen, hogy az ingatlanos kijár, hoz vevőket
akár ajánlat tevőket is és a végén a tulaj adja el a házat.
Ingatlanosnak pedig le kell nyelnie az üzemanyagköltséget,
ügyintézést?



Köszönöm.

boszi 2 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 12115

Tisztelt GTI 100 Tudod mit, biztos vagyok benne, hogy én vagyok az idősebb! Ha te már a határesetről írsz az így is van, de különben is, a lényeg lenne, hogy azt a nyomorult pénzt ki tudnám ebből a tetves OTP-ből facsarni.

1952.O7.05. ekkor is születtek emberek, tudod a Ratkók. Ez ám a büszkeség.?? Valamikor, még Bem apó idejében tb- munkaügy- és bérelszámoló voltam.

Azért fordultam hozzátok, mert igazából kimentem a divatból, nem követtem a jogi dolgokat. Soha nem gondoltam, hogy ilyen helyzetbe fogok az életbe kerülni. Mindig megúsztam, soha nem örököltem, és nagyon remélem nem is fogok. Ciki, de baromira nem vagyok tisztába az örökségi dolgokról. Már az elején kiszúrt velem a kis szűk családom. Aranyos kis bátyuskám 52 évesen meghalt. Ezek után az ő két gyermeke öröklik az én anyukámtól a kis megtakarított pénzecskéjét "( nagyanyójukat 30 éve nem is látták)amit szeretnék ki préselni ebből a híres OTP bank ZRT-ből. 

Nagy naivan elkullogtam a hagyatékira, nem tudtam, hogy erre külön fel kell készülni. Alá írtam az összes papírokat, hogy a temetés is meg az összes tartozás amit az anyám felhalmozott az engem terhel. (Ők ma is nagyot röhögnek rajtam) Nem tudtam, hogy külön kell ezt kérni, elvitte tőlem a közjegyző a temetési papírokat lemásolni, én meg nem kérdeztem rá, hogy azért veszi el tőlem, hogy az én ráeső részem és az örökösök ráeső részüket ki fogják-e fizetni. Nagyon tévedtem. Na hagyok egy kis dumcsit legközelebbre is. Üdv: JULI

Előzmény: GTI100 (12114)
GTI100 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 12114

A 64 év az pont határeset, lehet hogy csak pár napon múlik, hogy ki is az idősebb. De mindegy is mert akkor egy korosztály vagyunk pláne tegeződhetünk.

Előzmény: boszi 2 (12111)
arrius7 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 12113

@ike58: Igazad van, jobb lesz utánanéznem a NAV tájékoztatójában - annál is inkább, mert hamarosan egy ilyen tartalmú bevallást kell kitöltenem...

Előzmény: ike58 (12106)
bnorci71 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 12112

hontalan nagy valószínűséggel vagy annak a szélén áll, kétlem, hogy jogi képviselőt bízna meg....

édesanyám már el is küldte a levelet az adatkérelemre

meglátjuk mi jön válaszba

Előzmény: GTI100 (12103)
boszi 2 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 12111

Köszönöm a választ, nem dobtál fel nagyon. Így 8 óra után. 

Nem hiszem, hogy te idősebb vagy, én 64 éves vagyok! Nem szép, de öreg! Persze megírom, sőt, ha kapok valami üzit jelentkezem. Szia Juli

Előzmény: GTI100 (12110)
GTI100 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 12110

Szia Juli :) Egyébként meg úgyis én vagyok az idősebb. Így már világos amit írtál. Sajnos mást hivatalosan nem tudsz tenni, minthogy megírtad ezt a panaszt. 30 napjuk van, hogy válaszoljanak. Nem fogják elkapkodni. De reménykedhetsz, hogy komolyan veszik panaszodat,  nem akarnak további gondot maguknak és talán 30 napnál hamarabb kifizetnek. Majd írd már meg. Ez amit eddig kaptál az csak egy szabvány válasz lehet hogy nem is ügyintéző hanem egy program írta.

Előzmény: boszi 2 (12109)
boszi 2 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 12109

Jaj kedves GTI100!

Dehogynem jött be a tegeződés!!!!!! Sőt légyszíves továbbra is tegeződjünk, hiszen így könnyebb a levelezés.

Az udvarias levélre azt értettem, hogy nem volt az asztal borogatás. Meg az anyukájukat sem emlegettem. 

Megírtam nekik, hogy mi a panaszom, és  az ügyintéző a kapacitás hiányára fogta, hogy nem fizette ki a pénzt. Az OTP-nek a információ@otpbank.hu n tettem meg. Igaz nem említettem, hogy hova fogok fordulni.

A válaszukat leírom!

 

"Tájékoztatjuk, hogy bejelentésének vizsgálata folyamatban van. Jelen megkeresését továbbítottuk a munkatársunknak. Válaszunkat a törvényi előírásoknak megfelelően határidőn belül küldjük meg önnek"

Válaszadásig további szíves türelmét kérjük."

 

Na erre varjak gombot mi? Üdv Juli

Előzmény: GTI100 (12108)
GTI100 Creative Commons License 2016.04.07 0 2 12108

Kedves Juli, látom hogy az internetes fórumokban megszokott tegeződés nem jön be Önnek. Semmi gond, magázódunk. Abból amit Ön írt, hogy küldött egy udvarias levelet illetve abból hogy már választ is kapott az az érzésem, hogy Ön nem panaszt tett,  talán csak érdeklődött. Az (sajnos) a tapasztalatom, hogy panasz esetén a bankok mindig kivárják a 30 napos válaszadási határidőt és az utolsó napok valamelyikén írják meg a választ. Az Ön udvarias levelében benne volt az a szó hogy "panasz"?. Akár a tárgyban, akár úgy hogy "panaszt teszek ezért meg ezért..." A "panasz" szó hiánya esetén már mérlegelés kérdése az hogy amit Ön írt az panasznak minősül-e.  Ettől is függ hogy mi a következő lépés.  Érdekelne az is, hogy csak általában írták Önnek, hogy a jogszabályok szerint járnak el vagy meg is adták hogy milyen törvény melyik paragrafus stb szerint. Mert azért azt elolvasnám.További tanácsot csak az Ön levele és a kapott válasz pontos ismeretében tudok adni. Ezeket nem biztos hogy Ön meg akarja osztani a nyilvánossággal ezért ha nincs kifogása ellene akkor az Ön itt megadott publikus e-mail címére írnék Önnek még ma pár sort.

Előzmény: boszi 2 (12107)
boszi 2 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 12107

Kedves GT100!

Megígértem, hogy válaszolok és tájékoztatom Önt, hogy mit tudtam intézni a bankkal és az örökségemmel kapcsolatban. Hát gyakorlatilag semmit!!!!! Írtam emailban nekik egy udvarias levelet, válasz az, hogy ők a jogszabálynak megfelelően járnak el, meg a mindenkori jogszabály, meg különben is! Megírtam, hogy mi a gondom mint, ahogy önnek is. Várjak türelemmel, meg majd átadja a másik kollégának, meg majd felülvizsgálják az egész ügyet és majd HATÁRIDŐN BELÜL ki fogják fizetni a pénzt. Legyen szíves adjon tanácsot, naptári nap 36, munkanap 27, ennyi a panaszom benyújtásától. Lesöpörnek simán. Ezek szerint még várhatok egy pár évig, amíg az ő HATÁRIDEJÜK le nem jár, meg az ő jogszabályuk. Kérem tisztelettel válaszát és tanácsát. JULI Hány hónap lehet az ő jogszabályuk, meg a felülvizsgálatuk vajon. Ezek már packáznak velem, de tudja, az erősebb kutya...........ik, úgy érzem.

 

Előzmény: boszi 2 (12094)
ike58 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 12106

Szerintem te nagyon kevered a dolgokat, amikkel nagyon nem vagy tisztában sem. Te példádnál maradva ha a szolnoki lakásodat 5 millióért adod el, de de kevesebb mint egy éve 1.660.000 Ft-ért vetted, akkor ebből neked  3.340.000 Ft jövedelmed keletkezett. Ez után fizetned kell 15 % SZJA-t, na az pont félmillió Ft. Itt nincs büntetés amiatt mert Dabasra költöztél hanem SZJA van a jövedelem után. És ilyen szempontból teljesen mindegy  hogy 3 vagy 5 vagy 12 millióért veszed az újabb lakást. A lényeg ha többért adod el mint amennyiért vetted akkor az után adózni kell öt éven belül egyre csökkenő mértékben.

Előzmény: arrius7 (12105)
arrius7 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 12105

Kösz a pontosítást. Az egy éven belüli másik lakás vásárlása esetén viszont muszáj csökkennie az adóalapnak, hiszen pl. egy klasszikus költözési esetet tekintve, ha mondjuk átköltözök Szolnokról Dabasra úgy, hogy eladom a szolnoki 5 MFt értékű lakásomat és Dabason veszek egy másik 5 MFt értékűt (néhány hónapon belül), akkor nem lenne igazságos ezt pl. félmillió Ft szja-val büntetni - még akkor sem, ha Szolnokra is csak egy éve költöztem át előzőleg (és vettem ottani lakást).

Szóval ha nem csökkentené az új lakás vásárlása az adóalapot, az a költözőket büntetné.

Előzmény: Laci/Zápolya (12104)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2016.04.06 0 0 12104

Ez az adózási szabály már régen nem így érvényes!

Lakás-ingatlan esetén öt év után adómentes az értékesítés, egyéb ingatlan után maradt a 15 év. Viszont másik lakás vásárlása nem csökkenti az adóalapot egyik esetben sem.

Előzmény: arrius7 (12102)
GTI100 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 12103

Hát ezt ilyen kevés info alapján csak találgatni lehet. De az a legvalószínűbb hogy valamiért nem akart vagy nem tudott elmenni a hagyatékira és ő megbízott valakit aki az ő jogait képviselte a tárgyaláson. Szerintem ezt jelenti az, hogy jogi képviselő képviselte a tárgyaláson. Egyébként sem kell feltétlen jelen lenni. Meg van az öröklésnek a törvényes rendje, mindenki aszerint örököl. Az persze más kérdés ha vita van az örökösök között, akkor érdemes ott lenni.

Előzmény: bnorci71 (12101)
arrius7 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 12102

Ha a lányodnak ajándékozzátok a lakást, az adó és illetékmentes.

Ha a lányodnak ajándékozzátok a lakás árát, az adó és illetékmentes.

A lakás eladása után viszont (ha 1 éven belül nem vesztek másik, legalább annyiba kerülő lakást) szja-t kell fizetni. Ennek mértéke viszont lépcsős rendszerben csökken, ahogy a szerzés ideje távolodik a múltban. (Azaz pl. 15 évvel ezelőtt vett ingatlan eladása után asszem már nem kell szja-t fizetni.)

Tehát igen, ha nem elég régi a szerzés, akkor az szja-fizetés elkerüléséhez vagy magát a lakást kellett volna ajándékozni, vagy pedig most 1 éven belül vennetek kell nektek, vagy közeli hozzátartozótoknak egy másik, legalább annyiba kerülő lakást.

Előzmény: interm (12098)
bnorci71 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 12101

köszönöm, elmondom édesanyámnak merre induljon

 

A jogi képviselő hogy kerülhetett képbe a hagyatékin?

Nem vette át az idézést vagy a posta visszavitte mondjuk hogy a címzett ismeretlen?

Előzmény: GTI100 (12100)
GTI100 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 12100

Első lépés meg kell kísérelni felkutatni.  http://www.nyilvantarto.hu/hu/adatszolgaltatas_szemelyi

Itt kell kezdeni, név, anyja neve, születési idő alapján megadják (ha van) a lakcímét. Fel kell venni vele a kapcsolatot és értesíteni az eladási szándékról. Gondolom érdekelni fogja, hogy kaphat egy kis pénzt. Minden további lehetőségről akkor érdemes beszélni ha ez nem vezet eredményre.

 

Mit tegyünk, ha valakiről meg akarunk tudni valamilyen személyes adatot?

Kérelmet kell benyújtani, melynek az alábbiakat kell tartalmaznia:

  • a kérelmező adatait, az ügyfél és képviselője nevét, lakcímét, székhelyét, telephelyét
  •  az igényelt adatok pontos felsorolását
  • az adatok felhasználásának célját
  • az adatfelhasználásának jogalapját igazoló okiratot (Az okiratnak azt a tényt, illetve eseményt kell igazolnia, amely bizonyítja azt az adat felhasználási kapcsolatot, ami a keresett személy és a kérelmező között fennáll, vagy fennállt.)
  • a keresett személy azonosítására alkalmas természetes személyazonosító adatokat (neve, születési helye, ideje, anyja neve), vagy a kérelmező által ismert lakcímét
  • a kérelmező képviseleti jogosultságának igazolását, amennyiben más nevében jár el
  • ha a keresett személlyel nem áll jogi kapcsolatban, csak egyszerűen hallani akar felőle, beszélni kíván vele, üzenni akar neki stb. akkor ezt is közölni kell.

Kattints http://www.nyilvantarto.hu/hu/adatszolgaltatas_szemelyi

erre a linkre és a megnyíló lapon bal oldalon olvasd végig az egyes pontokat. Le van írva hol hogyan kell ezt intézni. Nagy vonalakban:  5 nap és 3.500 Ft és megadják mi a bejelentett lakcíme.

Előzmény: bnorci71 (12099)
bnorci71 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 12099

Üdvözletem mindenkinek!

 

Következő problémára milyen megoldás létezik?

Édesanyámék 4-en testvérek a szülői lakást 4-en örökölték különböző részarányban, de nem is ez a lényeg. 1 testvér 'eltűnt' illetve nem tudnak róla évek óta semmit a hagyatéki tárgyaláson se jelent meg valami jogi képviselő képviselte a közjegyző előtt. Ennek ~5-6éve.

Édesanyámék szeretnék eladni az ingatlant. Hogyan tehetik ezt meg?

 

Köszönöm előre is a válaszokat.

interm Creative Commons License 2016.04.05 0 0 12098

Nincs 1 éve hogy többeknél érdeklődtem miket kell fizetni ha a lánynak ajándékozzuk ezt a lakást, vagy az árát. A válaszok olyanok voltak, hogy egyenes ági rokonok között ez adó, és illetékmentes. Ezt én úgy fordítottam le hogy feleségem nem fizet szja-t, a lányunk meg illetéket. Most az jön szembe, hogy szja-t mégis kell, csak az a kérdés mennyit. Egyetlen olyan válasz sem volt hogy csak az szja-ban kell fizetni.

 

Ezek szerint magát a lakást kellett volna ajándékozni? 

Előzmény: arrius7 (12097)
arrius7 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 12097

Szja szempontból az az érdekes kérdés, hogy mi számít a visszaperelt ingatlan esetén a szerzési időnek. Mert ha már régebben valamelyik felmenőd tulajdona volt, akkor bőven eltelhetett az a 10-15 év, ami után - csökkenő lépcső szerint - személyi jövedelemadó kell fizetni. Ha viszont a bírósági itélet dátuma a szerzés pillanata, akkor lehet hogy ez frissen szerzett ingatlan eladása (amit a NAV ingatlankereskedés jellegével adóztat, mintha jövedelemszerző tevékenységként foglalkoznál ezzel). Mindenképp érdemes lenne az adóhivatalban is tájékoztatást kérni (ingyenesen lehet), hogy mi számít a szerzés időpontjának, és mennyi lesz ezután az adó.

Az nem tudom mennyire számít, hogy ezt mindjárt a lányod számlájára lett utalva. Ha ti vagytok az eladók, ti szereztek jövedelmet. Az formailag külön ügy, hogy pénzt ajándékoztál egyenesági leszármazottadnak, ami ugyebár adómentes.

A fogyaszói panaszokat, egyéb észrevételeket praktikus előre megfogalmazni írásban, és azt (egy saját példányon) átvetetni. Akkor nincs vita, hogy mit is akartál pontosan mondani, illetve van időd a precíz megfogalmazásra (és a cég alkalmazottait is kevésbé fárasztod).

Előzmény: interm (12096)
interm Creative Commons License 2016.04.05 0 0 12096

Hali!

 

Természetesen rászántam. Jóval 1 M Ft felett járok ezen a címen kifizetett pénzekkel. Persze az egész peres eljárásra értem ezt. Államtól sikeresen visszaperelt ingatlant tehermentesen tegnap eladtuk. A lányom számlájára lett utalva ( a vevő által) egyenesen a vételár. Ő kapja ajándékba. Mondtam az ügyvédemnek de olyan hosszú a reakcióideje, hogy félek lemaradunk a  dokumentálással. Milyen határidők vannak, és milyen doksik kellenek, hogy ne kelljen személyi jövedelemadót fizetnünk, a lányunknak pedig vagyonszerzési illetéket. 

Azért ide írok mert hamarabb, és érthetőbb válaszokat szoktam kapni. Ez van.

Előzmény: arrius7 (11928)
interm Creative Commons License 2016.04.05 0 0 12095

Hali!

 

Tavaly jártam itt, díjbeszedőnél vitám volt, panaszt akartam tenni, amit megtagadtak. Kidobtak gyakorlatilag. Később a Fogy Véd-nek azt írták vettek fel panaszt, csak nem írtam alá. Nem mert kidobásom után írták. Nem akarlak untatni, most is folyik kivizsgálás. Vesztésre állok. Hangfelvételem is van de eddig nem reagáltak rá.

Előzmény: GTI100 (12092)
boszi 2 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 12094

Köszönöm a segítségét, holnap reggel a bankba kezdek. Megírom, hogy mit intéztem. Jó éjszakát. Juli

Előzmény: GTI100 (12093)
GTI100 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 12093

http://www.mnb.hu/fogyasztovedelem/panaszom-van/mit-tegyunk-ha-penzugyi-panaszunk-van

 

 

 

II. KÉRELEM A MNB-HEZ

Fogyasztói kérelmet nyújthat be a MNB-nél, amennyiben

  • pénzügyi szolgáltató írásbeli panaszára nem adott 30 napon belül választ, vagy egyáltalán nem válaszolt,

  • a panasz kivizsgálása nem jogszabályszerűen történt, így különösen, ha

      • nem volt részletes vagy

      • nem volt teljes körű a válasz

  • pénzügyi szolgáltató megtévesztette Önt, vagy

  • a panaszra adott válaszból egyéb jogszabálysértés gyanúja merül fel.

 

Tehát az OTP-nél kell kezdeni, nem tudsz menni rögtön az MNB-hez mert ők mindjárt azzal kezdenék hogy OTP-nél tett már panaszt? Nem? Hát akkor kezdje ott.

Előzmény: boszi 2 (12091)
GTI100 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 12092

https://www.otpbank.hu/portal/hu/Kapcsolat/Panaszkezeles

 

Sürgősen panaszt tenni az OTP-nél. Ha csak szóban érdeklődsz annak semmi nyoma nincs. A szokásos eljárásrend az hogy az MNB-nél csak akkor tudsz panaszt tenni ha először a banknál tettél és nem értesz egyet a válaszukkal vagy nem válaszolnak 30 napon belül. Panaszt tehetsz telefonon is rögtön mondjad, hogy panaszt teszel és kéred hogy postázzák a panaszodról készült jegyzőkönyvet, de akár még a hangfelvétel leírását is kérheted ha nagyon szívatni akarod őket. De azt is lehet hogy te leírod a panaszt, lemásolod bemégy átadod másolaton átveteted, mást nem is kell mondanod. Fel fognak gyorsulni az események, ha nem hagyod könnyen lerázni magad. Ezt  https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/Altalanos_USZ_20140315_utan_3sz_mell_Panaszkezelesi_szabalyzat_20160101.pdf

 

nézd át és lépj minél előbb. Sok sikert.

Előzmény: boszi 2 (12091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!