Keresés

Részletes keresés

Peti--- Creative Commons License 2015.11.17 0 0 108379

Százas szög, ugyan már..... Ne vicceljen kéremszépen.... Apósom megmondta, hogy egy 60-as szög félig beverve megtart még egy embert is a kötélen lógva. Ács volt, csak tudta, hisz ezzel dolgozott. Namármost, a keresztre feszítéshez minimum 3 db szög kell, és a kötél súlyát is meg lehet spórolni, így már a 60-as szöggel is háromszorosan túl lennék biztosítva leesés ellen. :)

Előzmény: Inzsellér (108377)
Peti--- Creative Commons License 2015.11.17 0 0 108378

Leírtál egy hibajelenséget, ami a mai árakat figyelembe véve 98% hogy gazdasági totálkár, és tippet kértél (csak egy bevizsgálási díj kb 5000 Ft...). Hogy mire azt nem írtad, csak tippet kértél. Talán először meg kellene tanulni fogalmazni, meg a mondandód megfelelő módon közölni, aztán lehetne kioktatni. Ugyanakkor ha eddig nem volt szükséged külső vakura - mert nincs a táskádban - akkor tök mindegy, hogy vakuba ölöd a pénzed, vagy egy ugyanannyiba kerülő másik vázba. Ezt csak te tudod eldönteni. Mint azt is, hogy kell-e egyáltalán neked vaku, mert ezt sem írtad le, csak a hibajelenséget. Meg hogy tippet kérsz.

 

Tippet tudunk adni, olyat, amilyen a kérdés.

Előzmény: wolfzoli78 (108375)
Inzsellér Creative Commons License 2015.11.17 0 0 108377

A szomszédban van egy jókora kereszt. Igaz, van már rajta valaki, de maradt még egy pár százas szögem...:)

Előzmény: Peti--- (108373)
Jahno Creative Commons License 2015.11.17 0 0 108376

Akkor kérrdezehtted volna a szervízt, esetleg városspecifikusan. A "valakinek tipp?" az tipp lesz, és meglepetést okoz. Én is majdnem tippeltem a pisztácia fayglaltra, de elég gyenge lett volna.

Előzmény: wolfzoli78 (108375)
wolfzoli78 Creative Commons License 2015.11.17 0 0 108375

Figyelj vicces fiú.  Nem okoskodást kertem hanem hasznos tanácsot.  A hülye is tud guglizni, en tapasztalatot kértem.  Szervizt is kidobta gugli, de arravoltam kíváncsi hova erdemes vinni. Van aki segitett, van aki jó magyar szokas szerint csak beszólt es oktatott. Nem ez kellett hanem tanács,  de ha gond van az értelmező olvasással akor nem valaszolgass mindenre.

Előzmény: Peti--- (108373)
Abu F Creative Commons License 2015.11.17 0 0 108374

A kérdező nyilván arra gondolt, hogy a nem villanó vaku nem elromlott, hanem egy titkos billentyű kombinációval le van tiltva és remélte, hogy valaki elárulja neki a kombinációt :P Vagy legalább azt, hogy ha a belső vaku így le van tiltva, akkor külső vakuval működik-e.
Egyébként azt a belső vakut én tényleg letiltanám ha tehetném :)

 

Előzmény: Peti--- (108373)
Peti--- Creative Commons License 2015.11.17 0 0 108373

Mielőtt keresztre feszítenének, saját tapasztalatot írtam le. Nekem is leesett a gépem az ágy széléről, és nem voltam ennyire szerencsés, az objektív kapott. Nem ment se a zoom, se az AF. Leültem a számítógép elé, és ahelyett, hogy vártam volna a sült galambot a számba 30 perc alatt meglett minden szükséges infó (Kalocsai, Camera Kft, meg még 1-2 potenciális szervíz/szakember elérhetősége) a gugli segítségével. Csak azért nem beszéltem le időpontot senkivel a szerencsétlenség után fél órával, mert este 10 volt.

 

De végül is az is megoldás, hogy kikapartatom mással a saját gesztenyémet. A kisfiam szokta mindig mondani, hogy emeljem fel neki a szendvicsét, mert ha a tányéron van akkor nem tud beleharapni. Már neki sem teszem meg, és megtudja oldani a helyzetet.

BUSZNYI Creative Commons License 2015.11.17 0 0 108372

Nem is rád gondoltam ;-)

Előzmény: Jahno (108369)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.11.17 0 0 108371

Akkor még egy javaslat. Ha 20e nél többért javítanák akkor inkább tedd el a fényes napokra a gépet mikor nem kell a vaku. És vegyél egy használt K20D-t vagy K7-t mert iso-ban bőven nyersz AF-ben és mindenben. Többért meg egyszerűen nem éri meg. Persze cska akkor ha szentimentális értékkel bír a gép, de akkor írtad volna, hogy pénz nem számít.

Előzmény: wolfzoli78 (108370)
wolfzoli78 Creative Commons License 2015.11.17 0 0 108370

Igen ezt én sem értem.  Arról híres a pentax közösség hogy segítőkészség van meg összhang.  Erre jön az oltás. Segítséget kértem,  aki adott annak köszönöm. Aki meg csak fikázni tud, attol kérdem, ha elejtenéd azt mit szeretsz és amiért megdolgoztál,  akkor hogy esne ha rúgnának is beléd? 

Előzmény: BUSZNYI (108368)
Jahno Creative Commons License 2015.11.17 0 0 108369

Jelentem nekem felmentésem van, rendszeresen hülyékkel vagyok körülvéve és így alacsony ISOval dolgozom. Ezek itt állnak egy kitört ablak mellett, hogy "na, ezzel meg mit lehetne csinálni?" Hívni üvegest, megoldja. Más megoldás nincs? Aztán sorban "az nem lesz drága?" "mikorra lesz kész?" De lehet más megoldás, pld. A4es lapokkal betekergeted. És igen, ha meg sem kérdezel egyet sem, akkor biztos drága lesz, de főleg meg sem csinálják, ha nem rendeljük meg. És ezt naponta 20szor, hogy "nem lehetne másképp?" "szerinted?" "Őőőőőnem" "Akkor?" "akkor mi?" "Esetleg valahogy máshogy...."

Előzmény: BUSZNYI (108368)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.11.17 0 0 108368

Nem értem mi ez a hangnem amit itt többen nyomnak egy kérdésre "válaszként" WD40, meg tedd közel a monitorhoz stb. 

Egy társaságnak fel tettek egy nem túl profi kérdést de erre lehet normálisan is válaszolni mint itt tették páran.

 

A hivatalos szervizek helyett próbáld meg a Kalocsit mert ha csak kisebb a gond akkor olcsón és jól megcsinálja. Viszont ha nagyobb akkor bizony jobb ha megtanulsz együtt élni a hibával, vagy veszel egy másik vázat mert olyan áron javítják majd hogy nem éri meg. Egy K20D 60e körül megy mostanság.

Ha kiderült valami azért írd meg ide is mert érdekes lehet.

Előzmény: wolfzoli78 (108359)
Jahno Creative Commons License 2015.11.17 0 0 108367

Eltört benne a cső. Vagy a vezérlés. Esetleg a nyák. Ha az úgy törik és fel volt töltve, akkor szétverte a fele elektronikát is. Maximum 179900 forintból javítható.

Előzmény: wolfzoli78 (108356)
Peti--- Creative Commons License 2015.11.17 -1 0 108366

Nem tudom mire számítottál. Leesett, nem működik = elromlott. Ami elromlott azt szerviz javítja, ha szeretnéd használni. Gugliban rákeresve "Pentax szerviz" kifejezésre az 1. találat a Pentax magyarországi hivatalos oldala, ahol megadják a garanciális szerviz összes elérhetőségét. Nem garanciás hibát is valószínűleg ugyan úgy javítanak. A Camera Kft a 3. találat. A 2. találat a fenykepezogep-szerviz.hu

 

De írhatta volna azt is, hogy fújd be WD40-el, az mindenre jó.

Előzmény: wolfzoli78 (108359)
wolfzoli78 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 108365

Nagyon köszönöm! Megpróbálom a külső vakut, aztán felveszem vele a kapcsolatot.

 

Valaki Debrecenben akinek van próbára egy vakuja? Él sem hoznám, csak pár villanás és kész. 

Előzmény: Inzsellér (108364)
Inzsellér Creative Commons License 2015.11.16 0 0 108364

Kalocsay Karcsi 06 30 9482054, délutánonként a Sóósnál "rendel". Nekem már jó néhányszor- reménytelennek tűnő helyzetekben- segített, jutányos áron. Csak határidőt ne kérj tőle, mert sok munkája van (de így is gyorsabb sokszor, mint a Camera Kft)

Előzmény: wolfzoli78 (108356)
monyesz Creative Commons License 2015.11.16 0 0 108363

csak aCamera van. Illetve fotóműszerész, aki talán elvállalja. A külső vakut érdemes megpróbálni, ha működik azzal, akkor menthető a váz.

Előzmény: wolfzoli78 (108360)
wolfzoli78 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 108362

Mást nem vettem észre. Minden működik rendesen, fókuszál, élesség is rendben, kijelzők épek, csak a vaku ami nem akar működni.

Előzmény: mobé (108361)
mobé Creative Commons License 2015.11.16 0 0 108361

Lehet, hogy csak a vaku sérült. Ki kell próbálni külső vakuval, és én végigpróbálnám a különböző, általad használt funkciókat is. Félő, hogy a javítás nem éri meg, de Camera Kft.

Előzmény: wolfzoli78 (108360)
wolfzoli78 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 108360

Köszönöm! Szervízből mit ajánlanál? Új gép? lehetséges lenne akkora hiba? Vajon külső vakut tud így működtetni?

Előzmény: monyesz (108357)
wolfzoli78 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 108359

Köszi. A hangszórót amit nyertél postán kézbesítjük. Igen azt hittem ebből kapok választ, hátha valaki már járt így. Ha nehezedre esett ezt is megszülni akkor kár volt.

Előzmény: D.Tibor (108358)
D.Tibor Creative Commons License 2015.11.16 -1 0 108358

Minden este 22:00-kor összeülnek a pentax guruk, ekkor tedd jó közel a monitor elé a géped,  a LÁTÓK mindent elmondanak......

 

 

---->/Ennyi infóból tényleg azt hiszed tuti választ kapsz?

És igen, degecen születtem.../<-----

Előzmény: wolfzoli78 (108356)
monyesz Creative Commons License 2015.11.16 0 0 108357

Szerviz, fotóműszerész, adok-veszek új gép...

Előzmény: wolfzoli78 (108356)
wolfzoli78 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 108356

Üdv!

Pici lány véletlenül leütötte a gépet. K10d ről van szó. Mindene működik csak a vaku nem villan. Kijelzi a záridőt és hogy kéri a vakut. Amikor felnyitom a záridő nem változik de a vaku sem villan. Valakinek tipp?

bxmpisti Creative Commons License 2015.11.14 0 0 108355

Szépen.

 

Előzmény: monyesz (108354)
monyesz Creative Commons License 2015.11.13 0 0 108354
moor8 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 108353

Köszi!

Előzmény: uffneked (108352)
uffneked Creative Commons License 2015.11.13 0 0 108352

Szia,

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9195686

 

A topik fejlécében olvasd el a hirdetési szabályokat, és annak megfelelően töltsd fel a hirdetést. Előszeretettel tiltanak a szabályszegésekért...

 

Üdv.

Előzmény: moor8 (108351)
moor8 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 108351

Sziasztok!

Van egy 2,5 éves, alig használt PENTAX K-30 gépem 18-55 WR + 50-200mm F4-5.6 ED WR objektívem.
Kihasználatlanság miatt szeretnék tőle megválni.
Abban kérném a segítségeteket, hogy szerintetek hol lenne érdemes árulnom, illetve itt a fórumon van-e lehetőség rá?

Köszönöm!

Peti--- Creative Commons License 2015.11.13 0 0 108350

A K100D-men volt státuszkijelző, használtam is. A K-r-en nem volt, de valahogy nem is hiányzott. A mostani gépemen van, és főleg arra használom, hogy az egyes paramétereket be tudjam állítani, mert minden kis gyöszhöz saját gomb meg kapcsoló van, és oda tették a beállításkor a kijelzést.

 

Megszokás kérdése is, de a tervezéskor is figyeltek arra, hogy az ott meglévő infók máshol, de jól elérhetőek legyenek. Ha meg könnyen elérhető egy infó, akkor nem fog hiányozni a régi megoldás, használod az újat.

Előzmény: Airness23 (108349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!